Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 10:22 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
hen napisał:

Cytuj:
Ten tekst z Apokalipsy nie jest dogmatem wiary i ja rozumiem go tak jak jest napisany.
Co nie oznacza, że uważam, że tylko ta grupa ludzi pójdzie do Nieba.
Do Nieba pójdą wszyscy ludzie zbawieni, a nie tylko ta grupa.
Moja i Wasza interpretacja jest zupełnie różna.

Rozumiem. Ale na jakiej podstawie twierdzisz że wszyscy zbawieni pójdą do nieba. Czy na Biblii[jeśli tak to gdzie to pisze] czy jesteś do tego bo tak uczą w twoim kościele, czy na podstawie ewangelii społecznej, itp.


Bo są tylko dwie drogi albo do Nieba, albo do piekła.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


So lis 24, 2012 10:14 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
nesto napisał(a):
Pytanie do ŚJ

Dlaczego nie porzucicie tego dziwacznego datowania, ustalania początku królestwa, odgadywania itp.
Po co to wam?
Ośmieszacie się tym tylko.
Czy nie wystarczy, to co głosicie, a co potrzebne jest do zbawienia?
Tzn. że Bóg jest Jeden i jest nim Ojciec Jezusa i nasz Ojciec?
oraz, że Jezus jest synem Bożym i obiecanym Mesjaszem żydowskim?
Tylko to wystarczy do zbawienia, bo dalej to już jedynie posłuszeństwo w nauce Jezusa w stosunku do Boga i ludzi.

Pozdrawiam.



To by znaczył że 99% tekstu Biblii jest niepotrzebne. Po co w takim razie Bóg zamieścił te proroctwa w których są różne liczby [symbolicznie niekiedy]. Po co w takim razie jest proroctwo Pan Jezusa z 24 rozdziału ewangelii Matusza wskazujące na to że w stosownym czasie system społeczny ma ulec zakończeniu. Po co Pan Jezus przestrzega żeby być co do jego słów z tej ewangelii czujnym


Mar 13;32 „O dniu owym lub godzinie nie wie nikt — ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec. 33 Stale patrzcie, wciąż czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy jest wyznaczony czas. 34 Rzecz ma się tak, jak z człowiekiem, który udając się w podróż za granicę, pozostawił swój dom i dał władzę swoim niewolnikom, każdemu jego pracę, a odźwiernemu kazał czuwać. 35 Dlatego czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: czy pod koniec dnia, czy o północy, czy z pianiem kogutów, czy wcześnie rano — 36 żeby gdy nagle przybędzie, nie zastał was śpiących. 37 Ale co mówię wam, mówię wszystkim: Czuwajcie”.

Zatem jak być czujnym nie dociekając czy te przepowiedziane przez Pana Jezusa znaki się właśnie realizują czy jeszcze nie. Skoro mamy wypatrywać spełnienia się tych znaków to znaczy m.in. że nie zostaną one podane ludziom na tacy. W związku z tym należy w takie dociekanie wkalkulować błąd. Czasami coś będzie wyglądać jak zapowiedziany przez Pana Jezusa szczegół, a okaże się to falstartem. Ale falstart nie zwalnia nas z czujności. Wręcz przeciwnie jest dowodem czujności. Wychodzimy z założenie że lepiej się dziesięć razy pomylić niż raz spóźnić. Jest taka przypowieść Pana Jezusa o mądrych i głupich pannach

Mat 25 „Wtedy królestwo niebios stanie się podobne do dziesięciu dziewic, które wzięły swoje lampy i wyszły oblubieńcowi na spotkanie. 2 Pięć z nich było głupich, a pięć roztropnych. 3 Głupie bowiem wzięły swoje lampy, ale nie wzięły ze sobą oliwy, 4 natomiast roztropne wzięły oliwę do pojemników, a także swoje lampy. 5 Gdy oblubieniec się opóźniał, wszystkie skłoniły głowy i posnęły. 6 W samym środku nocy rozległ się okrzyk: ‚Oto oblubieniec! Wyjdźcie mu na spotkanie’. 7 Wtedy wszystkie te dziewice powstały i doprowadziły swoje lampy do porządku. 8 Głupie rzekły do roztropnych: ‚Dajcie nam trochę waszej oliwy, gdyż nasze lampy gasną’. 9 Roztropne odpowiedziały tymi słowy: ‚Mogłoby nie wystarczyć dla nas i dla was. Idźcie raczej do sprzedających i sobie kupcie’. 10 Gdy one poszły kupić, oblubieniec przybył i dziewice, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną; i zamknięto drzwi. 11 Potem przyszły też pozostałe dziewice, mówiąc: ‚Panie, panie, otwórz nam!’ 12 On, odpowiadając, rzekł: ‚Mówię wam prawdę — nie znam was’.

Królestwo Boże jest tym co każdy chce osiągnąć czyli wybawienie. Nie można zatem przegapić jego przyjścia. Tak że proroctwa z Biblii –zwłaszcza te które dał Pan Jezus- są po to by ich wypatrywać. A że czasami realizacja ich w naszej dociekliwości jest na wyrost i uważasz że tym się ośmieszamy, to wolimy być wiele razy ośmieszeni niż raz przegapić spełnienie się któregoś z proroctw Biblii.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


So lis 24, 2012 10:54 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
nesto napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Zaczynamy od początku? W życiu Pana Jezusa rozróżniamy trzy okresy od zrodzenia go przez Boga do chwili pojawienia się na ziemi [z natury Boski]. Od urodzenia się jako człowiek do śmierci jako człowiek.[ z natury człowiek] I od wskrzeszenia do dziś [z natury ponownie Boski]


Skąd takie teorie?
Krok po kroku poproszę.
Najpierw poproszę udokumentować teorię o tym, że Jezus był zrodzony przez Boga zanim pojawił się na ziemi i co to wg ciebie znaczy.
Tylko ten wątek na początku poproszę.



Jana 1 Na początku był Słowo, a Słowo był u Boga i Słowo był bogiem. 2 Ten był na początku u Boga. 3 Wszystko zaczęło istnieć przez niego, a bez niego nic nie zaczęło istnieć.

14 A Słowo stał się ciałem i przebywał wśród nas, i widzieliśmy chwałę jego, chwałę, jaka się od ojca należy jednorodzonemu synowi; i był pełen życzliwości niezasłużonej i prawdy. 15 (Jan o nim świadczył, a wręcz zawołał — właśnie on to powiedział — mówiąc: „Ten, który przychodzi za mną, wysunął się przede mnie, gdyż istniał przede mną”). 16 Bo my wszyscy otrzymaliśmy z jego pełni, i to niezasłużoną życzliwość za niezasłużoną życzliwością. 17 Ponieważ Prawo zostało dane poprzez Mojżesza, niezasłużona życzliwość i prawda przyszły poprzez Jezusa Chrystusa


kolosan 1:13 On nas wyzwolił spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, 14 poprzez którego mamy uwolnienie na podstawie okupu, przebaczenie naszych grzechów. 15 On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wszelkiego stworzenia; 16 bo za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi, co widzialne i co niewidzialne — czy to trony, czy zwierzchnictwa, czy rządy, czy władze. Wszystko inne zostało stworzone poprzez niego i dla niego. 17 On też jest przed wszystkim innym i za jego pośrednictwem wszystko inne zostało powołane do istnienia


a co to moim zdaniem znaczy? że Pan Jezus jest jednorodzonym synem Boga czyli tylko on został zrodzony przez Boga. każda inna istota we wszechświecie została już stworzona rękoma właśnie [Jezusa] jak muwi 17 werset 1 rozdziału Kolosan

17 On też jest przed wszystkim innym i za jego pośrednictwem wszystko inne zostało powołane do istnienia

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


So lis 24, 2012 11:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacku, Kol 1,17 brzmi:

Kol 1:17
On jest przed wszystkim i wszystko w Nim istnieje.


Ten wers nic nie mówi o jakimś "pośrednictwie" w "powołaniu do istnienia". Dlaczego Przekład Nowego Świata, czyli Biblia wydana przez świadków Jehowy ma nieprawidłowy tekst w tym wersie?


So lis 24, 2012 11:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jacku, Kol 1,17 brzmi:

Kol 1:17
On jest przed wszystkim i wszystko w Nim istnieje.


Ten wers nic nie mówi o jakimś "pośrednictwie" w "powołaniu do istnienia". Dlaczego Przekład Nowego Świata, czyli Biblia wydana przez świadków Jehowy ma nieprawidłowy tekst w tym wersie?


Nie czytałem całej, ale jeden fragment i też była tam zmiana zmieniająca sens.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


N lis 25, 2012 12:12 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
clementius napisał:

Cytuj:
do 1945r.doktryna świadków zezwalała na transfzję krwi,póżniej i do tej pory odradzacie;do lat 70-tych negowaliście przeszczepy narządów,obecnie-tolerujecie,chociaż przeszczepiany narząd nie jest zupełnie wyjałowiony(jak np.podczas pieczenia lub gotowania mięsa)i zawiera elementy krwi dawcy.Zatem,uczciwie biorąc,jesteście niekonsekwentni


niekonsekwencja była by wówczas gdybyśmy głosili że TK jest naruszaniem przykazania apostołów, a jednocześnie przyzwalali na jej stosowanie. Podobnie w sprawie przeszczepów. Natomiast to że kiedyś nie rozumieliśmy tego zakazu spożywania krwi danego przez apostołów, a dzisiaj rozumiemy to lepiej jest ściślejszym rozumieniem tego zagadnienia – zmianą poglądu- nie niekonsekwencją.

Cytuj:
.Dalej:głosicie,że po śmierci apostołów i ich uczniów dary Ducha Św.wygasły w naturalny sposób.Pytam,na jakiej podstawie taka spekulacja myślowa,skoro apostołowie nie głosili ewangelii,w myśl której dary miały wygasnąć w określonym czasie,jest powiedziane tylko,że przeminą,bez podania czasu,z kolei w czasy końca,w myśl ewangelii mają obfitować w Ducha


Przeczytaj dokładnie co powiedział Paweł w tej sprawie:

1 Kor.13:8 Miłość nigdy nie zawodzi. Ale czy są dary prorokowania — zostaną usunięte, czy języki — ustaną, czy poznanie — będzie usunięte. 9 Mamy bowiem częściowe poznanie i po części prorokujemy, 10 ale gdy nadejdzie to, co zupełne, wówczas to, co częściowe, zostanie usunięte

Jak widzisz nie jest to tak bez określenia czasu kiedy te dary mają przeminąć. Paweł w dalszych słowach wyraźnie pisze w 9 i 10 wersecie
. 9 Mamy bowiem częściowe poznanie i po części prorokujemy, 10 ale gdy nadejdzie to, co zupełne, wówczas to, co częściowe, zostanie usunięte

W chwili gdy to pisał było częściowe poznanie prawd od Boga danych w pismach chrześcijańskich bo nie wszystkie listy apostołów jeszcze zostały napisane. W 10 wersecie Paweł pisze

10 ale gdy nadejdzie to, co zupełne, wówczas to, co częściowe, zostanie usunięte

Po śmierci apostołów mamy już zupełną wiedzę od Boga w tych pismach. Od niespełna dwóch tysięcy lat na tych pismach rozwinęła się religia chrześcijańska- a nawet została wypaczona- więc z całą pewnością wiedza ta jest już zupełna z chwilą napisanie przez Jana księgi Objawienia. A zatem to co częściowe[ dary ducha] zostały usunięte zgodnie ze słowami Pawła.

Cytuj:
.Postulujecie,że Dch Boży nie jest osobą,lecz bezosobową mocą Bożą.Analiza tekstu biblijnego nie pozwala na tego typu twierdzenie,gdyż nigdzie nie pada stwierdzenie,że jest tylko mocą,ba,pewne fragmenty wskazują,np.w Ew.Jana,iż Dch Boży ma przymioty osoby:np:stwierdzenie,że nie będzie mówił sam od siebie,lecz to,co przekaże mu Chrystus,dalej:zaimek:ON,a nie:ta Siła,nie sposób wymienić tutaj innych przymiotów Ducha,które rownie uczciwie wskazują na cechy osobowości

Odpowiedz sobie na trzy pytania
1.Jak ma na imię Bóg Ojciec
2.Jak ma na imię Sym Boży
3.Jak ma na imię duch święty

Według definicji słownikowej imię określa byt istnienia. Więc duch święty musi mieć jakieś imię jeśli jest osobą jakie to imię? Co do cech osobowości jakie w Biblii przypisane są duchowi świętemu są to personifikacje, czyli nadawanie cech osobowych rzeczą nieożywionym. Przykłady:

Przy 1:20 Prawdziwa mądrość głośno woła na ulicy. Na placach wydaje swój głos. 21 Nawołuje u wlotu zgiełkliwych ulic. U wejścia do bram miasta wygłasza swe mowy:
8 Czyż mądrość wciąż nie woła i czy rozeznanie nie wydaje swego głosu?
30 wtedy ja byłam obok niego mistrzowskim wykonawcą i byłam kimś, kogo dzień w dzień szczególnie miłował, ja zaś wciąż się przed nim weseliłam, 31 weseląc się żyzną krainą jego ziemi, a rzeczy, które miłowałam, były u synów ludzkich.
Łuk7:35 Niemniej mądrość potwierdza swą prawość przez wszystkie swe dzieci”.

Czy w związku z tymi wersetami należy twierdzić że mądrość jest osobą bo woła na ulicy i mówi jak człowiek?

Rodz 4: 8 Potem Kain odezwał się do swego brata, Abla: [„Wyjdźmy na pole”]. A gdy byli na polu, Kain napadł na swego brata, Abla, i go zabił. 9 Później Jehowa rzekł do Kaina: „Gdzie jest Abel, twój brat?”, a on powiedział: „Nie wiem. Czyż jestem stróżem mego brata?” 10 Na to rzekł: „Cóżeś uczynił? Posłuchaj! Krew twego brata woła do mnie z ziemi.

Tu by należało przyjąć że krew Abla też jest osobą bo woła do Boga z ziemi.

Rzy 5:. 14 Niemniej śmierć królowała od Adama aż do Mojżesza, i to nawet nad tymi, którzy nie zgrzeszyli na podobieństwo występku Adama — podobnego do tego, który miał przyjść.
. 21 W jakim celu? Żeby jak grzech królował wraz ze śmiercią, tak też życzliwość niezasłużona królowała przez prawość ku życiu wiecznemu za sprawą Jezusa Chrystusa, naszego Pana.


Tu z kolei śmierć i grzech królowały więc jest cecha osobowa. I takich przykładów jest w Biblii wiele

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


N lis 25, 2012 12:38 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
sahcim napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
sahcim napisał(a):
zatem jak napisałeś o istnieniu Jednorodzonego Syna Boga zanim zstąpił od Ojca: >>Istniał wówczas jak byt – istota duchowa z natury Boski<<, to mam rozumieć, że wg. Ciebie jest Bogiem co do natury takim samym jak Bóg Ojciec...?
Teraz tak. gdy był na ziemi był z natury człowiekiem.
to wyjaśnij mi co się stało/działo z tą Jego naturą Boga(równą Bogu Ojcu) wtedy gdy zstępował od Ojca, by począć się za sprawą Ducha Św. w łonie Dziewicy Maryi...?


nie wiem. Biblia tego nie wyjaśnia. podobnie jak nie wyjaśnia co się działo z Jezusem przez dwanaście lat jego dzieciństwa do historii w dni święta paschy gdy miał dwanaście lat i później przez następne osiemnaście lat jego życia, a przecież coś się działo. ale skoro tego nie ma w Biblii to znaczy że nie nasza rzecz się tym interesować

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt lis 30, 2012 5:49 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
hen napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
hen napisał:

Cytuj:
Ten tekst z Apokalipsy nie jest dogmatem wiary i ja rozumiem go tak jak jest napisany.
Co nie oznacza, że uważam, że tylko ta grupa ludzi pójdzie do Nieba.
Do Nieba pójdą wszyscy ludzie zbawieni, a nie tylko ta grupa.
Moja i Wasza interpretacja jest zupełnie różna.

Rozumiem. Ale na jakiej podstawie twierdzisz że wszyscy zbawieni pójdą do nieba. Czy na Biblii[jeśli tak to gdzie to pisze] czy jesteś do tego bo tak uczą w twoim kościele, czy na podstawie ewangelii społecznej, itp.


Bo są tylko dwie drogi albo do Nieba, albo do piekła.


Czyli tak cię po prostu nauczono. Ale sam nigdy w to nie wnikałeś. Odznaczasz się wielką wiarą bo wierzysz bez sprawdzania innym ludziom w kwestii zbawienia. Ja czytam Biblię dość dokładnie i nie trafiłem choćby na sugestię że wszyscy dobrzy ludzie idą do nieba. A w piekło rozumiane w tradycyjnym tego słowa znaczeniu to nawet Jan Paweł II nie wierzył. To już zupełnie jakaś mitologia.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt lis 30, 2012 6:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):

Odpowiedz sobie na trzy pytania
1.Jak ma na imię Bóg Ojciec
2.Jak ma na imię Sym Boży
3.Jak ma na imię duch święty


Prawidłowa pisownia na naszym forum jest:


1. Bóg Ojciec
2. Syn Boży
3. Duch Święty

Zawsze z wielkich liter. Nawet jak nie podzielasz tej wiary, na naszym forum zgodnie z Regulaminem III/11 - masz tak pisać. Bo dla nas to są imiona / nazwy własne Boga.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Pt lis 30, 2012 6:19 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jacku, Kol 1,17 brzmi:

Kol 1:17
On jest przed wszystkim i wszystko w Nim istnieje.


Ten wers nic nie mówi o jakimś "pośrednictwie" w "powołaniu do istnienia". Dlaczego Przekład Nowego Świata, czyli Biblia wydana przez świadków Jehowy ma nieprawidłowy tekst w tym wersie?


Akurat tak to on brzmi w przekładzie Biblii Poznańskiej. W innych przekładzie nieco inaczej

< Biblia Wujka >
1:17 A on jest przed wszystkiemi, a wszystko w nim stoi.

< Biblia Warszawsko-Praska >
1:17 On zaś sam istniał, nim cokol-wiek zaistniało, i wszystko w Nim ma swoje istnienie.

< Biblia Warszawska >
1:17 On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,

< Biblia Tysiąclecia >
1:17 On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.

< Biblia Gdańska >
1:17 A on jest przed wszystkimi i wszystko w nim stoi.

< Biblia Brzeska >
1:17 A on jest przed wszytkimi rzeczami, a wszytki rzeczy przezeń stoją.

< Biblia Poznańska >
1:17 On jest przed wszystkim i wszystko w Nim istnieje.

< Biblia Kowalskiego NT >
1:17 On stoi na czele wszystkiego i wszystko ma w nim swój byt.

< Chrześcijańskie Pisma Greckie >
1:17 On też jest przed wszystkim innym i za jego pośrednictwem wszystko inne zostało powołane do istnienia,

< Przekład Dosłowny NT >
1:17 On sam jest przed wszystkim i w Nim wszystko współistnieje;

Ja mógłbym zacytować Biblię Brzeską gdzie w staropolszczyźnie pisze „przezeń” współcześnie należy rozumieć „prze niego”, „ za jego pośrednictwem”. Ale nie będę tak małostkowy. Ten szczegół nie ma znaczenia w odpowiedzi na pytanie nesto. Głównie chodzi o że „Jezus” został zrodzony przez Boga zanim pojawił się na ziemi.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt lis 30, 2012 7:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jacku, Kol 1,17 brzmi:

Kol 1:17
On jest przed wszystkim i wszystko w Nim istnieje.


Ten wers nic nie mówi o jakimś "pośrednictwie" w "powołaniu do istnienia". Dlaczego Przekład Nowego Świata, czyli Biblia wydana przez świadków Jehowy ma nieprawidłowy tekst w tym wersie?


Akurat tak to on brzmi w przekładzie Biblii Poznańskiej. W innych przekładzie nieco inaczej

Jednak w żadnym z przekładów, poza PNŚ, nie ma ani słowa o "pośrednictwie". Dlaczego Świadkowie Jehowy zmienili treść Pisma Świętego w tym miejscu?


Pt lis 30, 2012 7:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Teraz tak. gdy był na ziemi był z natury człowiekiem.
to wyjaśnij mi co się stało/działo z tą Jego naturą Boga(równą Bogu Ojcu) wtedy gdy zstępował od Ojca, by począć się za sprawą Ducha Św. w łonie Dziewicy Maryi...?
nie wiem. Biblia tego nie wyjaśnia.
Biblia Ci nie wyjaśnia, że natura Boga jest WIECZNA tzn, że ani na moment nie może przestać istnieć bez względu na to w jakiej formie się objawia...? 8-O :o

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lis 30, 2012 7:39 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jacku, Kol 1,17 brzmi:

Kol 1:17
On jest przed wszystkim i wszystko w Nim istnieje.


Ten wers nic nie mówi o jakimś "pośrednictwie" w "powołaniu do istnienia". Dlaczego Przekład Nowego Świata, czyli Biblia wydana przez świadków Jehowy ma nieprawidłowy tekst w tym wersie?


Akurat tak to on brzmi w przekładzie Biblii Poznańskiej. W innych przekładzie nieco inaczej

Jednak w żadnym z przekładów, poza PNŚ, nie ma ani słowa o "pośrednictwie". Dlaczego Świadkowie Jehowy zmienili treść Pisma Świętego w tym miejscu?



Nie wiem na jakiej podstawie możesz tak nonszalancko postawić stwierdzenie że ŚJ zmieniają Pismo Święte. Przypuszczam że pisma Świętego nie widziałeś na oczy. To co widziałeś to są jedynie przekłady Pisma Świętego. Zatem co najwyżej ŚJ …? No właśnie zmieniają co? przekłady? … Nie doktrynalne rozumienie tekstów oryginalnych Pisma Świętego. Żadne z takich przekładów nie jest pozbawiony subiektywizmu wyznaniowego pod kontem własnych doktryn np. trynitaryzmu. Przekładanie Pisma Świętego z języków oryginalnych nie jest takie samo jak np. przełożenie tekstu z angielskiego na polski. Przekładania z greki [koine] jest bardziej intuicyjne niż ścisłe. Dosłownie każdego roku bibliści odkrywają coś nowego w tej dziedzinie co sprawia że rozumienie pewnych jej fragmentów, zdań, słów, się zmienia. A w PNŚ nie ma zmiany. Jest to inna forma powiedzenia tego samego co w innych przekładach lecz uczciwie bez politycznie poprawnego podciągania pod doktryny wyznaniowe. Chcesz porozmawiać o prawdziwym zmienianiu to jest zamianie oryginalnych słów w Piśmie Świętym na inne politycznie poprawne pod kontem doktryn wyznaniowych to porozmawiajmy o Biblii Tysiąclecia wydanie od III do V. może się wypowiesz dlaczego zamieniono w tym przekładzie imię Boże Jahwe na Pan i Bóg skoro w oryginalnych tekstach stoi wyraźnie JHWH. Dlaczego uczeni Katoliccy zmieniają to co kazał napisać sam Bóg? Inaczej. Dlaczego katoliccy uczeni poprawiają samego Boga? Czy chcą pokazać że wiedzą lepiej niż Bóg co trzeba pisać, a co nie?

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt lis 30, 2012 10:00 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
sahcim napisał(a):
Biblia Ci nie wyjaśnia, że natura Boga jest WIECZNA tzn, że ani na moment nie może przestać istnieć bez względu na to w jakiej formie się objawia...? 8-O :o


A Ci wyjaśnia)) więc oświeć mnie marnego robaczka. tylko proszę o wyjaśnienie Biblii nie interpretację fragmentów Biblii poprzez filozofię KrK. Bo ja wierzę w Biblię nie w wyznaniową interpretację Biblii.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt lis 30, 2012 10:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
sahcim napisał(a):
Biblia Ci nie wyjaśnia, że natura Boga jest WIECZNA tzn, że ani na moment nie może przestać istnieć bez względu na to w jakiej formie się objawia...? 8-O :o
A Ci wyjaśnia)) więc oświeć mnie marnego robaczka.
no mi wierzącemu Słowo wyjaśnia, bo mówi:

Tyś jest od wieczności. Ps. 93,2

Ja, Pan, jestem pierwszy, z ostatnimi również Ja będę!". Syr 42,21

Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga. Iz. 44,6-8

Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg,
Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący. Ap. 1:8

Lecz Ty, Panie, który jesteś od wieków, Boże mój, Święty mój Hab. 1,12
Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę. Rzym. 1,20

A królowi wieków, nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, jedynemu Bogu, niechaj będzie cześć i chwała na wieki wieków. Amen. 1 Tym. 1,17


tak więc na podstawie Słowa wiem(ma wyjaśnione), że Syn Boży z naturą Boga(równą Bogu Ojcu) jest WIECZNYM BOGIEM... :D hmm...pytanie dlaczego Tobie Słowo nie wyjaśnia że natura Syna Bożego(równego Ojcu) jest WIECZNA...? :roll:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lis 30, 2012 11:32 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL