Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 2:43 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 379  Następna strona
 Pytania do Świadków Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
nesto napisał(a):
Czyli potwierdziłeś, że chodzi o ludzi, których Bóg dał Jezusowi..

Ciekawe czym? Tym, że dwa z dwunastu przekładów oddają to tak, jak Tobie pasuje do przyjętej filozofii?
Ośmieszasz się takimi twierdzeniami.


N lis 04, 2012 9:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Odblokowuję wątek. Poleciał post o "księdzu rewolwerowcu" i hurtem posty późniejsze.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Wt lis 13, 2012 11:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
*************************************
Jacek. J. napisał:
Kościoła? Nie wiem o jaki kościół ci chodzi. Jeśli np. chodzi ci o KrK to Kościół ten twierdzi że 144000 jest symbolicznym określeniem ogółu wszystkich wybawionych. Ale naszym zdaniem kłuci się to z logiką tekstu tej wypowiedzi z Objawienia.
*************************************

Ten tekst z Apokalipsy nie jest dogmatem wiary i ja rozumiem go tak jak jest napisany.
Co nie oznacza, że uważam, że tylko ta grupa ludzi pójdzie do Nieba.
Do Nieba pójdą wszyscy ludzie zbawieni, a nie tylko ta grupa.
Moja i Wasza interpretacja jest zupełnie różna.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


Śr lis 14, 2012 1:21 am
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
<ciach - Jacka J. ominął opeer, ale tak ledwie ledwie. Chcesz być tym, który sobie na niego zarobi? Jeżeli nie, to daruj sobie takie wyssane z palca oszczerstwa - bert04>


Śr lis 14, 2012 11:08 am
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Yarpen napisał:

Cytuj:
Pytania:
1. Skąd wiesz, że Jezus w chwili ukrzyżowania miał 33 lata i 6 miesięcy?


Pan Jezus gdy rozpoczynał swoją służbę miał około 30 lat
Łuk 3:23 23 Sam zaś Jezus, gdy rozpoczął swą działalność, miał około trzydziestu lat, będąc, jak mniemano, synem Józefa,

Jego służba trwała trzy i pół roku do śmierci. Nawet KrK tego nie kwestionuje. Razem daje nam to 33 lata i sześć miesięcy. Wynika to z rozumienia proroctwa Daniela 9
24 „Siedemdziesiąt tygodni ustalono dla twego ludu i dla twego świętego miasta, aby położyć kres występkowi i zgładzić grzech, i dokonać przebłagania za przewinienie, i wprowadzić prawość po czasy niezmierzone, i opatrzyć pieczęcią wizję oraz proroka, i namaścić Święte Świętych. 25 A wiedz i wnikliwie to rozważ, że od wyjścia słowa o przywróceniu i o odbudowie Jerozolimy aż do Mesjasza Wodza będzie siedem tygodni, a także sześćdziesiąt dwa tygodnie. Wróci ona i zostanie odbudowana, z placem i fosą, lecz w trudnych czasach.
26 „A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Mesjasz zostanie zgładzony i nie będzie miał nic dla siebie.
„Miasto zaś i miejsce święte zostaną obrócone w ruinę przez lud wodza, który nadciąga. A kres położy mu powódź. I aż do końca będzie wojna; tym, co postanowiono, są spustoszenia.
27 „I utrzyma w mocy przymierze dla wielu przez jeden tydzień; a w połowie tygodnia sprawi, że ustanie ofiara i dar ofiarny.


Konkretnie wynika to z 27 wersetu. Jest tam powiedziane że w połowie tygodnia [3,5 z siedmiu dni tygodnia] ustanie ofiara i dar ofiarny. Chodzi o to że tą ofiarą był Pan Jezus. Jest ona złożona raz na zawsze. Od tego momentu nie składa się już Bogu ofiar ze zwierząt. Czyli ta ofiara z prawa Mojżeszowego którą składano ze zwierząt z chwilą śmierci Pana Jezusa została usunięta.
Heb 7: 26 Albowiem właśnie taki arcykapłan był dla nas odpowiedni: lojalny, niewinny, nieskalany, oddzielony od grzeszników i wywyższony ponad niebiosa. 27 Nie potrzebuje on, jak owi arcykapłani, codziennie składać ofiar, najpierw za grzechy własne, a potem ludu (gdyż uczynił to raz na zawsze, ofiarowawszy samego siebie);

9:, 28 tak też Chrystus został ofiarowany raz na zawsze, żeby ponieść grzechy wielu; a drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, i to tym, którzy go pilnie wypatrują ku swemu wybawieniu.


Cytuj:
2. Na jakiej podstawie oszacowałeś, że Chrystus zmarł w roku 33?



Zupełnie z sufitu. Nie chciałem napisać że dwa tysiące lat więc pi razy oko odniosłem się do pierwszego roku naszej ery.


Cytuj:
3. Skoro Herod Wielki zmarł w 4 r. p.n.e., a Chrystus miał wg. Ciebie żyć 33,5 roku, to z racji na to, że narodzenie Chrystusa miało miejsce za życia tego króla, data śmierci przesuwa się o co najmniej cztery lata, czyli najpóźniej na rok 29. To jak to jest w rzeczywistości?

Bo ty opierasz się na badaniach tych historyków którzy preferują określenie daty śmierci Heroda wielkiego na podstawie informacji Flawiusza o zaćmieniu księżyca przed śmiercią Heroda. Ale to jest tylko jedna z wieliu hipotez mało wiarygodna. Posłużę się takim tekstem z . (M. Kudlek, E. H. Mickler, Solar and Lunar Eclipses of the Ancient Near East From 3000 B.C. to 0 With Maps, Neukirchen-Vluyn 1971, t. I, s. 156).

Cytuj:
To, jakiego rodzaju problemów nastręcza opracowywanie chronologii na podstawie zaćmień Księżyca, dobrze ilustruje ustalenie daty śmierci Heroda Wielkiego. Według Józefa Flawiusza umarł on wkrótce po zaćmieniu Księżyca i niedługo przed rozpoczęciem się święta Paschy (Dawne dzieje Izraela, XVII, VI, 4; VIII, 1 do IX, 3). Wielu badaczy uważa, że było to w 4 r. p.n.e., gdyż 11 marca tego roku (13 marca wg kalendarza juliańskiego) nastąpiło zaćmienie Księżyca. Zgodnie z tą rachubą oceniają, że Jezus urodził się już w 5 r. p.n.e.
Jednakże zaćmienie z 4 r. p.n.e. objęło tylko 36 procent tarczy Księżyca i było widoczne wczesnym rankiem, więc chyba mało kto je dostrzegł. Dwa inne zaćmienia nastąpiły w 1 r. p.n.e. i o każdym z nich można powiedzieć, że zdarzyło się na krótko przed Paschą. Częściowe zaćmienie prawdopodobnie było zauważalne w Jerozolimie 27 grudnia (29 grudnia wg kalendarza juliańskiego), lecz raczej nie stanowiło zbyt imponującego zjawiska. Według obliczeń opartych na dziele Oppolzera (Canon der Finsternisse, s. 343) Księżyc zaczął wychodzić z cienia Ziemi, gdy w mieście zmierzchało, a po zapadnięciu nocy znowu świecił pełnym blaskiem. Zaćmienia tego nie ujęto zresztą w szczegółowej tabeli opracowanej przez Manfreda Kudleka i Ericha H. Micklera. Trudno też dzisiaj ustalić, w jakiej mierze i czy w ogóle było widoczne w Jerozolimie. Ale bardziej widowiskowym od już wspomnianych można nazwać zaćmienie, do którego doszło po północy 8 stycznia 1 r. p.n.e. (10 stycznia wg kalendarza juliańskiego). Podczas tego całkowitego zaćmienia Księżyca jego tarcza była przesłonięta przez godzinę i 41 minut. Niewątpliwie każdy, kto nie spał, dostrzegłby owo zjawisko, i to nawet przy pochmurnym niebie. A zatem w omawianym okresie na krótko przed Paschą zdarzyło się więcej niż jedno zaćmienie Księżyca. Na podstawie dostępnych obecnie informacji wydaje się, że najprawdopodobniej chodzi o zaćmienie z 8 stycznia 1 r. p.n.e.


Tak więc data śmierci Heroda jest przedmiotem dyskusji, lecz przekonujące dowody przemawiają za 1 r. p.n.e. Między narodzinami Jezusa a śmiercią Heroda nastąpiło kilka wydarzeń: W ósmym dniu Jezus został obrzezany (Łk 2:21); w 40 dniu przyniesiono go do świątyni (Kpł 12:1-4, 8; Łk 2:22, 23); astrolodzy „ze stron wschodnich” przybyli do Betlejem (gdzie Jezus nie leżał już w żłobie, lecz przebywał w domu) (Mt 2:1-11; por. Łk 2:7, 15, 16); Józef wraz z Marią i dzieckiem uciekli do Egiptu (Mt 2:13-15), a Herod — gdy astrolodzy nie zastosowali się do jego poleceń — rozkazał zgładzić w Betlejem i okolicy wszystkich chłopców w wieku poniżej dwóch lat (z czego wynika, że Jezus nie był już wtedy noworodkiem) (Mt 2:16-18). Wspomniane wypadki rozegrały się jeszcze przed śmiercią Heroda (która nastąpiła najprawdopodobniej w 1 r. p.n.e.), zapewne więc Jezus urodził się jesienią 2 r. p.n.e. Ale za przyjęciem takiej właśnie daty przemawiają również inne argumenty

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Śr lis 14, 2012 5:15 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
hen napisał:


Cytuj:
Jak pobędziesz trochę na forum, to zrozumiesz że to wszystko nie jest takie proste.
Większość, którzy mają wpisane katolik, to uznaje ewolucje za prawdziwą, a stworzenie
Adama w tej ewolucji przypisuje Bożej interwencji, czyli uważa, że Bóg przerobił małpę
na człowieka. Dlatego interpretują Biblię tak jak im akurat pasuje. Tu panuje modernizm.


? ja myślałem że Katolik murem stoi za oficjalną doktryną tego kościoła. A z twojej wypowiedzi wynika że tu jest coś na kształt prywatnego katolicyzmu. No ale nie będę w to wnikał.

Przedstaw te miejsca z Malachiasza


Cytuj:
ale tak jak Bóg sprawił, że cały naród Izraelski zapomniał samogłosek i stąd dzisiaj nikt
nie wie jak Bóg powiedział do Mojżesza, tak też bez łaski Bożej mało kto potrafi to odczytać.


To nie Bóg sprawił tylko zatwardziały konserwatyzm tradycjonalistów Żydowskich którzy zakazali wymawiać tego imienia twierdząc że jest zbyt święte by je wymawiać. Bóg w Biblii wręcz nakazuje wymawiać to imię
BT wydanie II Joela 3: 3:5 Każdy jednak, który wezwie imienia Jahwe, będzie zbawiony, bo na górze Syjon [i w Jeruzalem] będzie wybawienie, jak przepowiedział Jahwe, i wśród ocalałych będą ci, których wezwał Jahwe.

Przytoczył te słowa apostoł Paweł w Rzymian

10:13 BT II Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego [Jahwe], będzie zbawiony

Natomiast w dekalogu jest informacja że nie wolno imienia Boga wzywać, ale na daremno, do czczych rzeczy. Zatem w dobrych sprawa wręcz jest to wskazane

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Śr lis 14, 2012 5:20 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
nesto napisał(a):
<ciach - Jacka J. ominął opeer, ale tak ledwie ledwie. Chcesz być tym, który sobie na niego zarobi? Jeżeli nie, to daruj sobie takie wyssane z palca oszczerstwa - bert04>



bert04 napisał(a):
Odblokowuję wątek. Poleciał post o "księdzu rewolwerowcu" i hurtem posty późniejsze.


Sam napiosałeś o "księdzu rewolwerowcu"!
Jakie znowu oszczerstwa?
Pytam, bo chciałem się dowiedzieć!!!!!!!!!!!
Jeśli to nie jest prawdą, to trzeba tak napisać i tyle!!

Pisząc, że zamieszczam jakieś oszczerstwa jesteś sam oszczercą!
Ja tylko pytałem, bo tamten wątek gdzieś zagubiłem i nie byłem nawet świadomy, że coś tam jest nie tak!
Jak widzisz piszę w różnych sprawach!


Śr lis 14, 2012 5:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Yarpen napisał:

Cytuj:
Pytania:
1. Skąd wiesz, że Jezus w chwili ukrzyżowania miał 33 lata i 6 miesięcy?


Pan Jezus gdy rozpoczynał swoją służbę miał około 30 lat
Łuk 3:23 23 Sam zaś Jezus, gdy rozpoczął swą działalność, miał około trzydziestu lat, będąc, jak mniemano, synem Józefa,

No właśnie: Około. Nie "dokładnie". Równie dobrze mógł mieć 32 czy 35 lat.

Cytuj:
Jego służba trwała trzy i pół roku do śmierci. Nawet KrK tego nie kwestionuje.

Kościół katolicki naucza, że trwała około trzy lata.


Cytuj:
Razem daje nam to 33 lata i sześć miesięcy. Wynika to z rozumienia proroctwa Daniela 9

Liczby z tego proroctwa są symboliczne.

Cytuj:
Cytuj:
2. Na jakiej podstawie oszacowałeś, że Chrystus zmarł w roku 33?

Zupełnie z sufitu.

Szkoda.

Cytuj:
Cytuj:
3. Skoro Herod Wielki zmarł w 4 r. p.n.e., a Chrystus miał wg. Ciebie żyć 33,5 roku, to z racji na to, że narodzenie Chrystusa miało miejsce za życia tego króla, data śmierci przesuwa się o co najmniej cztery lata, czyli najpóźniej na rok 29. To jak to jest w rzeczywistości?

Bo ty opierasz się na badaniach tych historyków którzy preferują określenie daty śmierci Heroda wielkiego na podstawie informacji Flawiusza o zaćmieniu księżyca przed śmiercią Heroda. Ale to jest tylko jedna z wieliu hipotez mało wiarygodna. Posłużę się takim tekstem z . (M. Kudlek, E. H. Mickler, Solar and Lunar Eclipses of the Ancient Near East From 3000 B.C. to 0 With Maps, Neukirchen-Vluyn 1971, t. I, s. 156).

(...)

Tak więc data śmierci Heroda jest przedmiotem dyskusji, lecz przekonujące dowody przemawiają za 1 r. p.n.e.

Nieprzekonywujące. Śmierć Heroda miała nastąpić po zaćmieniu Księżyca, które miało miejsce krótko przed świętem Paschy, a nie kilka miesięcy wcześniej. To zaćmienie, które miało miejsce w 4 r. p.n.e. nastąpiło niecałe trzy tygodnie przed Paschą.


Śr lis 14, 2012 5:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
nesto napisał(a):
Sam napiosałeś o "księdzu rewolwerowcu"!
Jakie znowu oszczerstwa?
Pytam, bo chciałem się dowiedzieć!!!!!!!!!!!
Jeśli to nie jest prawdą, to trzeba tak napisać i tyle!!


    Regulamin V/5: "Szczególnie zabronione jest ponowne wklejanie usuniętych postów lub kontynuacja zamkniętych tematów, (...)

Informując o wycięciu pewnych treści automatycznie informuję, że kontynuacja tego wątku jest zakazana. Niby powinno to być jasne, ale jak widać, trzeba wyjaśniać indywidualnie. Ten zakaz obowiązuje niezależnie od powodów wycięcia ani Twojej ciekawości.

Jeżeli masz jakieś zarzuty co do tej decyzji, to zgłaszaj je zgodnie z Regulaminem IV/6. I to tyle w tym topicu.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Cz lis 15, 2012 12:30 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Pytanie do ŚJ

Dlaczego nie porzucicie tego dziwacznego datowania, ustalania początku królestwa, odgadywania itp.
Po co to wam?
Ośmieszacie się tym tylko.
Czy nie wystarczy, to co głosicie, a co potrzebne jest do zbawienia?
Tzn. że Bóg jest Jeden i jest nim Ojciec Jezusa i nasz Ojciec?
oraz, że Jezus jest synem Bożym i obiecanym Mesjaszem żydowskim?
Tylko to wystarczy do zbawienia, bo dalej to już jedynie posłuszeństwo w nauce Jezusa w stosunku do Boga i ludzi.

Pozdrawiam.


Cz lis 15, 2012 3:56 pm
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
sahcim napisał:

Cytuj:
...a to że Bóg jest duchem nic Ci nie mówi odnośnie bytu Boga...
poza tym Boga jako byt osobowy poznajemy na podstawie Jego cech o których możesz przeczytać w Biblii...http://zis.faithweb.com/cechy_boga.html


No tak masz rację. Mi chodziło o to że w Biblii nie używa się takich filozoficznych określeń jak „ Byt” ani znaczenia tego słowa. A imputowanie takiego określenia do tekstu Biblii wraz z jego znaczeniem poprzez filozofię daje możliwości manipulowania słowem Bożym.

zatem jak napisałeś o istnieniu Jednorodzonego Syna Boga zanim zstąpił od Ojca: >>Istniał wówczas jak byt – istota duchowa z natury Boski<<, to mam rozumieć, że wg. Ciebie jest Bogiem co do natury takim samym jaj Bóg Ojciec...?

Teraz tak. gdy był na ziemi był z natury człowiekiem.

Cytuj:
a kto twierdzi, że Jednorodzony Syn Boży(Bóg co do natury i istota duchowa) nie przyjął 100% natury ludzkiej jako swojej stając się takim, jak Adam przed upadkiem...?


bo Adam nie był co do natury istotą duchową która przyjęła naturę ludzką. Był po prostu człowiekiem. Gdyby przyjąć twoje rozumowanie to Pan Jezus Był człowiekiem –Bogiem. A zatem ofiara złożona z takiego życie jest nieadekwatny do ówczesnego pojęcia okupu czyli równowartości bo byłaby przewartościowana
I to jest właśnie z twojej strony książkowy przykład próby wkręcenia w tekst Biblii poprzez znaczenie pojęcia „byt, natura, istota” rzezy których w niej nie ma, a które z punktu widzenia doktryn KrK wynikałoby że być powinny.

Cytuj:
a to niezwykła logika, że gdy okup przewyższa cene jaka jest potrzebna, to jest daremny... możesz mi wytłumaczyć skąd taką logikę wziąłeś...?


z Biblii. Takie zasady ustanowił Bóg . Tylko w ten sposób można było uczynić zadość doskonałej sprawiedliwości Bożej, według której trzeba uiścić tyle, ile zostało utracone — trzeba dać „duszę za duszę”
(Wj 21:23-25; . 23 Ale jeśli nastąpi wypadek śmiertelny, to masz dać duszę za duszę, 24 oko za oko, ząb za ząb, rękę za rękę, nogę za nogę, 25 oparzenie za oparzenie, ranę za ranę, cios za cios.
Pwt 19:21). 21 I twoje oko nie ma się użalić: dusza będzie za duszę, oko za oko, ząb za ząb, ręka za rękę, noga za nogę.
Tyle samo za tyle samo. Nie ma takiej opcji u Boga że można dać więcej za mniej np. oko, nogę i ząb za oko.


Poza tym Paweł pisze tak:
1 Kory 15:20 Teraz jednak Chrystus jest wskrzeszony z martwych — pierwocina tych, którzy zapadli w sen śmierci. 21 Skoro bowiem śmierć jest przez człowieka, to i zmartwychwstanie umarłych jest przez człowieka. 22 Bo jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni
Cytuj:
Cytuj:
a gdzie w Biblii pisze że z woli Boga syn Boży nazywa się „ ja jestem”? dodajesz coś od siebie.
Ojcze Święty, czuwaj nad nimi ze względu na twoje imię, które mi dałeś..."(Jana 10:11)


Ty widzisz tu słowa Boga który twierdzi że Syn Boży nazwany jest „ja jestem”? to głęboka interpretacja;)) Ja widzę że Pan Jezus mówi tu iż otrzymał imię od Boga. „otrzymał [dałeś]” nie koniecznie oznacza to samo co nazwałeś mnie tym imieniem. A nawet gdyby tak było to chodziło by o imię Jahwe, a nie o lichą interpretacje znaczenia tego imienia „ja jestem” . w związku z tym nadal twierdzę że sobie dodajesz do Biblii coś czego tak naprawdę nie ma. Musisz się postarać lepiej udowodnić swoje twierdzenie.


Cytuj:
Cytuj:
jeśli tak to na marne poszła ofiara pana Jezusa i dla nas nie pozostaje żadna nadzieja.
uzasadnisz tą swoją teorię cytatem z Biblii, czy mam Ci wierzyć na słowo...?


Jezus miał zostać „ostatnim Adamem” (1Ko 15:45)
. 45 Tak nawet jest napisane: „Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą”. Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym.

i miał dać „odpowiedni okup za wszystkich [ludzi]”, nie mógł więc być wcieleniem istoty Boga, lecz musiał mieć prawdziwe ludzką nature (1Tm 2:5, 6
. 5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, 6 który dał samego siebie na odpowiedni okup za wszystkich — świadectwo o tym ma być dawane w stosownych czasach.
Cytuj:
Cytuj:
a to coś nowego?! To teraz Katolicy negują Boskość Biblii przypisując jej autorstwo ludziom?
nie wysilaj się, tylko daj cytat Pisma który mówi jakie/które pisma/księgi są natchnienie Duchem Świętym...


Łuk 24:44 I rzekł do nich: „To są moje słowa, które wam powiedziałem, gdy jeszcze byłem z wami, że musi się spełnić wszystko, co o mnie napisano w Prawie Mojżeszowym i u Proroków, i w Psalmach”.
Jeśli chodzi o pisma Hebrajskie ortodoksyjni Żydzi zawsze dzielili je na trzy grupy Prawo Mojżeszowe, prorocy i Psalmy. Na taki kanon pism Hebrajskich powołał się Pan Jezus więc co do nich nie ma żadnych wątpliwości. Chyba że nie wierzysz Jezusowi. Ortodoksyjni Żydzi nie uznawali za kanon ksiąg Machabejskich, mądrości Syracha itp. Jak podaje Józef Flawiusz, historyk żydowski z I w. n.e., wielkim szacunkiem darzono jedynie te nieliczne księgi (należące do kanonu hebrajskiego), które uznawano za święte. Oznajmił: „Nie posiadamy tysięcy ksiąg niezgodnych, a nawet sprzecznych z sobą, lecz tylko dwadzieścia dwie [odpowiadające 39 księgom Pism Hebrajskich według dzisiejszego podziału]. Zawierają one kronikę od zarania dziejów”. Z jego dalszych słów wynika, że wiedział o księgach apokryficznych i że nie zaliczano ich do kanonu hebrajskiego: „Opisane zostało także wszystko, co działo się w okresie od Artakserksesa aż do naszych czasów, lecz historia ta nie cieszy się taką wiarygodnością jak poprzednia, ponieważ prorocy nie następowali ściśle po sobie” (Przeciw Apionowi, I, 8 [38, 41]).

Pod koniec II w. nie ulegało wątpliwości, że kanon Chrześcijańskich Pism Greckich został zamknięty, a Ireneusz, Klemens Aleksandryjski, Tertulian i inni stawiali ich autorytet na równi z Pismami Hebrajskimi. Ireneusz, powołując się na Pisma, przytacza co najmniej 200 cytatów z listów Pawła. Klemens zaznacza, iż pragnie wykazać swym przeciwnikom, „że Pismo Święte, w któreśmy uwierzyli, jest prawdziwym Słowem Boga Wszechwładnego (...), zapowiedzianego w sposób prawdziwy przez Prawo, Proroków i przez błogosławioną Ewangelię” (Kobierce, IV, 2,2, tłum. J. Niemirska-Pliszczyńska, Warszawa 1994, t. 1, ss. 297, 298).



Cytuj:
Cytuj:
Rozmawiamy –zgodnie z twoim wątkiem- o bycie- istocie i naturze Syna Bożego. Skoro twierdzisz że Pan Jezus [człowiek] był istotą Boską udowodnij to Biblią.
to kto jest Twoim Panem...Jednorodzony Syn Boga, Bóg prawdziwy zrodzony(Hbr1:5), a nie stworzony, z Boga prawdziwego, czy "tylko" człowiek...?


czyli co? Zaczynamy od początku? W życiu Pana Jezusa rozróżniamy trzy okresy od zrodzenia go przez Boga do chwili pojawienia się na ziemi [z natury Boski]. Od urodzenia się jako człowiek do śmierci jako człowiek.[ z natury człowiek] I od wskrzeszenia do dziś [z natury ponownie Boski] rozumiem że nie chcesz tego uznać bo zwyczajnie nie pasuje to do dogmatu w twoim kościele odnośnie tego że Jezus był człowiekiem-Bogiem więc Maria jest matką Bożą, Królową Niebios. Gdy przyjąć że Jezus był tylko człowiekiem ten dogmat nie ma racji bytu. Na szczęście jak nie mam zamiaru dyskutować na ten temat. Przedstawiłem stanowisko ŚJ w tej sprawie i nie mam nić więcej do dodania.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


N lis 18, 2012 10:07 pm
Zobacz profil
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
Zaczynamy od początku? W życiu Pana Jezusa rozróżniamy trzy okresy od zrodzenia go przez Boga do chwili pojawienia się na ziemi [z natury Boski]. Od urodzenia się jako człowiek do śmierci jako człowiek.[ z natury człowiek] I od wskrzeszenia do dziś [z natury ponownie Boski]


Skąd takie teorie?
Krok po kroku poproszę.
Najpierw poproszę udokumentować teorię o tym, że Jezus był zrodzony przez Boga zanim pojawił się na ziemi i co to wg ciebie znaczy.
Tylko ten wątek na początku poproszę.


Pn lis 19, 2012 9:07 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N gru 12, 2010 1:59 pm
Posty: 103
Płeć: mężczyzna
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Witam,moje pytania do Jacka J:do 1945r.doktryna świadków zezwalała na transfzję krwi,póżniej i do tej pory odradzacie;do lat 70-tych negowaliście przeszczepy narządów,obecnie-tolerujecie,chociaż przeszczepiany narząd nie jest zupełnie wyjałowiony(jak np.podczas pieczenia lub gotowania mięsa)i zawiera elementy krwi dawcy.Zatem,uczciwie biorąc,jesteście niekonsekwentni,doktryna rozwodniona.Dalej:głosicie,że po śmierci apostołów i ich uczniów dary Ducha Św.wygasły w naturalny sposób.Pytam,na jakiej podstawie taka spekulacja myślowa,skoro apostołowie nie głosili ewangelii,w myśl której dary miały wygasnąć w określonym czasie,jest powiedziane tylko,że przeminą,bez podania czasu,z kolei w czasy końca,w myśl ewangelii mają obfitować w Ducha.Postulujecie,że Dch Boży nie jest osobą,lecz bezosobową mocą Bożą.Analiza tekstu biblijnego nie pozwala na tego typu twierdzenie,gdyż nigdzie nie pada stwierdzenie,że jest tylko mocą,ba,pewne fragmenty wskazują,np.w Ew.Jana,iż Dch Boży ma przymioty osoby:np:stwierdzenie,że nie będzie mówił sam od siebie,lecz to,co przekaże mu Chrystus,dalej:zaimek:ON,a nie:ta Siła,nie sposób wymienić tutaj innych przymiotów Ducha,które rownie uczciwie wskazują na cechy osobowości.Zatem gdzie sumienność waszej argmentacji,a może to bezdyskusyjny posłuch dla religijnych przełożonych,wykluczający sumienną refleksję?


Cz lis 22, 2012 10:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
Jacek.J napisał(a):
sahcim napisał(a):
zatem jak napisałeś o istnieniu Jednorodzonego Syna Boga zanim zstąpił od Ojca: >>Istniał wówczas jak byt – istota duchowa z natury Boski<<, to mam rozumieć, że wg. Ciebie jest Bogiem co do natury takim samym jak Bóg Ojciec...?
Teraz tak. gdy był na ziemi był z natury człowiekiem.
to wyjaśnij mi co się stało/działo z tą Jego naturą Boga(równą Bogu Ojcu) wtedy gdy zstępował od Ojca, by począć się za sprawą Ducha Św. w łonie Dziewicy Maryi...?
Ps...odnośnie reszty Jacku, to pozwól że odniosę się dopiero po tym jak odpowiesz mi na to wyżej pytanie...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt lis 23, 2012 2:12 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Post Re: Pytania do Świadków Jehowy
hen napisał:

Cytuj:
Ten tekst z Apokalipsy nie jest dogmatem wiary i ja rozumiem go tak jak jest napisany.
Co nie oznacza, że uważam, że tylko ta grupa ludzi pójdzie do Nieba.
Do Nieba pójdą wszyscy ludzie zbawieni, a nie tylko ta grupa.
Moja i Wasza interpretacja jest zupełnie różna.

Rozumiem. Ale na jakiej podstawie twierdzisz że wszyscy zbawieni pójdą do nieba. Czy na Biblii[jeśli tak to gdzie to pisze] czy jesteś do tego bo tak uczą w twoim kościele, czy na podstawie ewangelii społecznej, itp.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


So lis 24, 2012 9:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 379  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL