Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 8:41 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 znaczenie ofiary Jezusa 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 26, 2009 9:05 pm
Posty: 302
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
abiszaj napisał(a):
Co najgorsze, szatan widział możliwość buntu Jezusa przeciwko Ojcu i widział w tym swoją szansę.

W tym celu kusił Jezusa na pustyni.

Bóg Ojciec byłby w olbrzymich kłopotach, gdyby Jezus przeszedł na stronę szatana. Posiadałby On wraz z szatanem armię jednej trzeciej aniołów, którzy wcześniej się zbuntowali. Byłby to także olbrzymi policzek dla Boga wobec wszystkich posłusznych Mu stworzeń. Oczywiście Ojciec znał serce Syna, ale Syn mając wolną wolę mógł teoretycznie skorzystać z niej i wypowiedzieć Ojcu posłuszeństwo, jak to uczyniło wielu aniołów z Lucyferem na czele.

Był to niezwykły spektakl na oczach całego świata duchowego. Stawka była OLBRZYMIA dla obu stron.

Kuszenie Jezusa nie przyniosło dobrego rezultatu dla szatana, ale w momencie śmierci Jezusa Bóg oraz Jego Syn byli zwycięzcami a szatan został w tym momencie całkowicie pokonany.

Abiszaj, dobre to co napisałeś, tego wątku nigdy nie brałam pod uwagę, ale rzeczywiście, Jezus skoro oprócz tego, że był Bogiem był też człowiekiem miał teoretycznie wolną wolę (chociaż był wolny od grzechu i tak naprawdę nie mógł zgrzeszyć, no bo był Bogiem). Ale rzeczywiście, najwyraźniej Zły mógł mieć plan przeciągnięcia Jezusa na swoją stronę albo przynajmniej nakłonienia go do grzechu co by go mogło pozbawić boskości. Stąd kuszenie na pustyni i być może kuszenie nawet przez Piotra: "Szatanie, odejdź ode mnie! Bo nie myślisz po Bożemu, ale po ludzku". (Mk 8,31-33)? I może dla tego Jezus nie mógł sobie zejść z krzyża jak już miał dość, tylko musiał się męczyć do końca.

_________________
"Jakżeż mogę rozumieć, jeśli mi nikt nie wyjaśni?" Dz 8, 30-31


Pn cze 10, 2013 5:55 pm
Zobacz profil
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
Przewrazliwiona napisał(a):
abiszaj napisał(a):
Co najgorsze, szatan widział możliwość buntu Jezusa przeciwko Ojcu i widział w tym swoją szansę.

W tym celu kusił Jezusa na pustyni.

Bóg Ojciec byłby w olbrzymich kłopotach, gdyby Jezus przeszedł na stronę szatana. Posiadałby On wraz z szatanem armię jednej trzeciej aniołów, którzy wcześniej się zbuntowali. Byłby to także olbrzymi policzek dla Boga wobec wszystkich posłusznych Mu stworzeń. Oczywiście Ojciec znał serce Syna, ale Syn mając wolną wolę mógł teoretycznie skorzystać z niej i wypowiedzieć Ojcu posłuszeństwo, jak to uczyniło wielu aniołów z Lucyferem na czele.

Był to niezwykły spektakl na oczach całego świata duchowego. Stawka była OLBRZYMIA dla obu stron.

Kuszenie Jezusa nie przyniosło dobrego rezultatu dla szatana, ale w momencie śmierci Jezusa Bóg oraz Jego Syn byli zwycięzcami a szatan został w tym momencie całkowicie pokonany.

Abiszaj, dobre to co napisałeś, tego wątku nigdy nie brałam pod uwagę, ale rzeczywiście, Jezus skoro oprócz tego, że był Bogiem był też człowiekiem miał teoretycznie wolną wolę (chociaż był wolny od grzechu i tak naprawdę nie mógł zgrzeszyć, no bo był Bogiem). Ale rzeczywiście, najwyraźniej Zły mógł mieć plan przeciągnięcia Jezusa na swoją stronę albo przynajmniej nakłonienia go do grzechu co by go mogło pozbawić boskości. Stąd kuszenie na pustyni i być może kuszenie nawet przez Piotra: "Szatanie, odejdź ode mnie! Bo nie myślisz po Bożemu, ale po ludzku". (Mk 8,31-33)? I może dla tego Jezus nie mógł sobie zejść z krzyża jak już miał dość, tylko musiał się męczyć do końca.



:lol: Szatan miał palan, aby "przeciagnąć Jezusa na swoją stronę.. co by go mogło pozbawić boskości" i cała reszta...
Kobieto - weź się ogarnij :D

Gdyby Jezus był Bogiem, to Szatan nie kusiłby Jezusa, bo by to nie miałao żadnego sensu - proste!
"Pokłoń się mi, a dam ci" - itp.. - zastanów się.
Tylko trynitarni wierzą w takie rzeczy, że niby Szatan Boga kusił, aby sam sobie nie był posłuszny, albo aby pokłonił się swojemu stworzeniu (Szatanowi) a wtedy to stworzenie odda Bogu świat.. - paranoja :x

Jezus to człowiek (nie Bóg) - sługa i pomazaniec (Mesjasz) Boży.
Inaczej - nie dość, że Nowy Testament nie miałby żadnego sensu, to cała nasza wiara byłaby szalona..
Twiertdzenie, że Jezus jest sam swoim Bogiem jest szalone :-o
Wystarczy przeczytać Biblię (całą) i nikt, w kim drzemie odrobina rozsądku nigdy tak już nie będzie twierdził.


Ostatnio edytowano Pt cze 14, 2013 2:46 pm przez nesto, łącznie edytowano 1 raz



Pt cze 14, 2013 2:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7279
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
Dlaczego pozbawiasz Jezusa boskości?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt cze 14, 2013 2:46 pm
Zobacz profil
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
Andy72 napisał(a):
Dlaczego pozbawiasz Jezusa boskości?


Cóż za głupie pytanie.
Równie dobrze możesz spytać "dlaczego pozbawiasz żyrafę skrzydeł"?
Nie można pozbawić kogoś czegoć, czego nie ma.
Mówie oczywiście o Jedynym Prawdziwym Bogu - którego wskazał nam Jezus.
Tenże Jezus tym Bogiem nie jest - wskazał kogoś innego!

(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
Ew.Jana 17.3 Biblia Tysiąclecia

To mowa "arcykapłańska" samego Jezusa.
Czy uważasz, że mówiąc "ciebie" miał na mysli "siebie"?
Czy sugerujesz, że Jezus był szalony?

ps.
Wiele czasu musi upłynąć, aby ludzie zaczęli samodzielnie czytać i myśleć.
Fałszywa trynitarna doktryna tzw. "Ojców Kościoła" zginie, tak jak wszystko, co nie jest z Boga.
Myślcie samodzielnie - już nie działa Święta Inkwizycja i nie palą ludzi na stosach za rozumne czytanie Biblii.


Pt cze 14, 2013 2:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7279
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
Dla Ciebie nie jest autorytetem Jezus ale jeden facet, podobno okultysta, który założył Świadków Jehowy? Pokombinował tak, że nie ma wystarczających przesłanek że Jezus jest Bogiem, nawet gdy mówią że jest Bogiem, to zawsze może stwierdzić że to tylko bóg z małej litery. Gdy mówią że jest Synem, to nic nie znaczy.
Pomyśl, gdyby Jezus nie był Bogiem, to jakie znaczenie maiła by Jego Ofiara? Bóg sam by nie cierpiał tylko oddelegował do tego proroka?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt cze 14, 2013 3:05 pm
Zobacz profil
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
Nieprawda. Nie znam gościa, ani nigdy nie byłem i nie będę Świadkiem Jehowy.
Nauki ich uważam za lekko pisząc "dziwaczne".
Nie utożsamiaj każdego unitarnego chrześcijanina ze ŚJ bo świadczy to tylko o twojej niewiedzy.
Powtarzam - każdy rozgarnięty człowiek, po przeczytaniu w całości Biblii wie, że opisany tam Bóg jest "JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM" i nie jest to Jezus, gdyż Jezus jest sługą i pomazańcem (Mesjaszem) Jedynego Prawdziwego Boga.


Pt cze 14, 2013 5:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7279
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
Biblia nie jest do samodzielnej interpretacji, trzeba uwierzyć Ojcom Kościoła. Poza tym skąd wiesz, która księga jest natchniona a która nie? Tu też wierzy się Kościołowi.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt cze 14, 2013 5:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
nesto napisał(a):
Powtarzam - każdy rozgarnięty człowiek, po przeczytaniu w całości Biblii wie, że opisany tam Bóg jest "JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM" i nie jest to Jezus, gdyż Jezus jest sługą i pomazańcem (Mesjaszem) Jedynego Prawdziwego Boga.
no to bedziesz miał problem nesto "po drugiej" stronie gdy zegnie się kolano każdej istoty tzn wszystkie byty widzialne i niewidzialne oddadzą hołd swojemu Panu i Bogu, Jezusowi Chrystusowi zgodnie z zapowiedzią Boga w psalmie dawidowym(110) dotyczącą jego(Dawida) Pana:
"Wyrocznia Boga dla Pana mego: Siądź po mojej prawicy, aż Twych wrogów położę jako podnóżek pod Twoje stopy"., a czego potwierdzenie mamy rownież w Kor.15:24-26 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc.Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. i to wszystko ku chwale Boga Ojca.

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt cze 14, 2013 6:53 pm
Zobacz profil
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
Andy72 napisał(a):
Biblia nie jest do samodzielnej interpretacji, trzeba uwierzyć Ojcom Kościoła. Poza tym skąd wiesz, która księga jest natchniona a która nie? Tu też wierzy się Kościołowi.


Wnioski powstają po przeczytaniu tych ksiąg, które zostały uznane za natchnione przez tzw. Ojców Koscioła.

"Biblia nie jest do samodzielnej interpretacji" - to zdanie umozliwiające manipulację i trzymanie w kłamstwie "owieczek".

@sahcim - piszesz od rzeczy, jak zwykle.
Niczego nie rozumiesz, bo modlisz się o rozum do Trójjedynego Boga, który istnieje jedynie w twojej wyobraźni.


So cze 15, 2013 12:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7279
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
Ale dlaczego właściwie nie wierzysz w Trójjedynego Boga? Bo to trudno pojąć? A kto powiedział że Boga można pojąć?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So cze 15, 2013 12:21 pm
Zobacz profil
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
Andy72 napisał(a):
Ale dlaczego właściwie nie wierzysz w Trójjedynego Boga? Bo to trudno pojąć? A kto powiedział że Boga można pojąć?


Wierzę Jezusowi.
Ten Bóg,którego wskazywał nam Jezus jest JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM.
Słowa Jezusa są jednoznaczne i nie jest nim Jezus.

(16) Jezus rzekł do niej: Mario! A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu. (17) Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich bracii powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.
(Ew. Jana 20:16-17, Biblia Tysiąclecia)

Jak widzisz jezus jest naszym bratem, a Bóg i Ojciec Jezusa jest także naszym Bogiem i Ojcem. Są w Biblii dziesiątki innych cytatów ze słów samego Jezusa, z których najprostszym i najbardziej jednoznacznym jest ten:

(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
(Ew. Jana 17:3, Biblia Tysiąclecia)

Jak widzisz, Jezus ma swojego Boga, który także jest naszym Bogiem.
Jezus nie jest tym Bogiem, bo zwraca się do niego mówiąc "CIEBIE", a nie "MNIE" bo wtedy powiedziałby tak: "aby znali MNIE - jedynego prawdziwego Boga". Czy to jest takie trudne? NIE! To jest proste i oczywiste! Jeśli ktoś perfidnie kłamie, że tego nie widzi, to Bóg rozliczy go z tego, bo dał mu jasne świadectwo o swoim Synie, którego trynitarni nie przyjmują, wierząc w swoją wymyśloną Trójcę.

W internecie możesz sobie znaleźć pozycję:
"Doktryna Trójcy - Rana Zadana Sobie Przez Chrześcijaństwo" Anthony F. Buzzard i Charles F. Hunting oraz wiele innych np. Katechizm Rakowieki - Braci Polskich.
Masz tam wszystko wyjaśnione, tak abyś nie mógł tłumaczyć się przed Bogiem, że zostałeś wprowadzony w błąd i nieświadomie bluźniłeś Bogu Jedynemu.


So cze 15, 2013 1:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
nesto napisał(a):
Jak widzisz, Jezus ma swojego Boga, który także jest naszym Bogiem.
Jezus nie jest tym Bogiem, bo zwraca się do niego mówiąc "CIEBIE", a nie "MNIE" bo wtedy powiedziałby tak: "aby znali MNIE - jedynego prawdziwego Boga". Czy to jest takie trudne? NIE! To jest proste i oczywiste! Jeśli ktoś perfidnie kłamie, że tego nie widzi, to Bóg rozliczy go z tego, bo dał mu jasne świadectwo o swoim Synie, którego trynitarni nie przyjmują, wierząc w swoją wymyśloną Trójcę.

Bóg przekazał Mojżeszowi swoje imię: Jestem Który Jestem. Jezus mówi:"zanim był Abraham, Ja Jestem", "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" itp. itd.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So cze 15, 2013 2:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7279
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
nesto napisał(a):
(3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
(Ew. Jana 17:3, Biblia Tysiąclecia)

Racja, Bóg jest jeden w trzech Osobach.
" (37) Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien."
" (9) Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie"
"Napisane jest bowiem: Na moje życie - mówi Pan - przede Mną klęknie wszelkie kolano. a każdy język wielbić będzie Boga."
"Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. (11) I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca."
a jednocześnie:
(7) Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So cze 15, 2013 3:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
nesto napisał(a):
@sahcim - piszesz od rzeczy, jak zwykle.
ale to tylko twoja opinia nie poparta(jak zwykle) żadnymi dowodami...
natomiast to, że wcześniej(na innym wątku) napisałeś iż twoim jedynym Panem i Zbawicielem jest osoba Jezusa Chrystusa, a mimo to uznajesz w Nim tylko człowieka, to tym samym wyznajesz, że twoim Panem i Zbawicielem jest tylko człowiek, chociaż prawda Biblii uczy, że jedynym Panem i Zbawicielem dla człowieka wierzącego jest tylko Bóg...zatem kto tutaj pisze i wierzy "od rzeczy"...sahcim, który pisze i wierzy, że Jezus jest Wcieloną Osobą Boga Jahwe czy nesto piszący i wierzący, że Jezus jest tylko człowiekiem...? :roll:
Cytuj:
Niczego nie rozumiesz, bo modlisz się o rozum do Trójjedynego Boga, który istnieje jedynie w twojej wyobraźni.
i znowu opinia nie poparta żadnymi dowodami... :no:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So cze 15, 2013 4:30 pm
Zobacz profil
Post Re: znaczenie ofiary Jezusa
Trudno wam przyznać, że wiara wasza i waszych rodziców, dziadków itp. jest fałszywa.
Jednak po tym, co przeczytaliście nie jesteście usprawiedliwieni "niewiedzą"!
Wiecie już, że Bóg - Ojciec Jezusa i nasz Ojciec, który jest Bogiem Jezusa i naszym Bogiem jest JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM.
Nic już was nie usprawiedliwia.
Pisząc, że Bóg jest w trzech osobach - bluźnicie.

(18) Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. (19) A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie. (20) Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; (21) aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. (22) I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. (23) Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. (24) Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata.
(Ew. Jana 17:18-24, Biblia Tysiąclecia)

Parafrazując powiedzenie Jezusa - Kto ma oczy niech czyta...


So cze 15, 2013 6:50 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL