Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 9:03 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Pan D. napisał(a):
A skąd wiesz że Twoje i duchownych odczyty Biblii są dobre?

Nie wciągaj mnie w bezsensowne przepychanki. Moja odpowiedź na to pytanie spowoduje dalsze bezsensowne twierdzenia typu: to bajka, ale żeby nie było, odpowiem jednym cytatem:
A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. (J 14,26)

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz sie 09, 2012 12:37 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt maja 15, 2012 7:58 pm
Posty: 910
Płeć: mężczyzna
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Małgosia napisał(a):
Pan D. napisał(a):
A skąd wiesz że Twoje i duchownych odczyty Biblii są dobre?

Nie wciągaj mnie w bezsensowne przepychanki. Moja odpowiedź na to pytanie spowoduje dalsze bezsensowne twierdzenia typu: to bajka, ale żeby nie było, odpowiem jednym cytatem:
A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. (J 14,26)


Jakimi argumentami Ty się podpierasz?
Wierze w Boga bo tak mówi Biblia
Biblia nie kłamie bo tak mówi Bog
Wiemy że nie kłamie bo tak pisze w Biblii.

to dziecinada a nie argumenty jak możesz argumentować autentyczność książki cytatami z niej, że jest prawdą?


Cz sie 09, 2012 1:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Panie D., zastanawiam się, czy Ty w ogóle rozumiesz pojęcie "wiara"...


Cz sie 09, 2012 1:41 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N sie 14, 2011 8:46 am
Posty: 865
Płeć: mężczyzna
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Małgosia napisał(a):
Nie wciągaj mnie w bezsensowne przepychanki
Ustalenie precyzyjnych i adekwatnych do omawianych zjawisk technik analitycznych oraz zasad uzyskiwania precyzyjnego wnioskowania to nie "bezsensowne przepychanki" tylko fundament merytoryczny każdej analizy. Od tego się zaczyna a nie już w trakcie analiz wielokrotnie i bez wyjaśnienia zmienia owe techniki a osoby zwracające uwagę na brak podstaw krytykuje za "bezsensowne stwierdzenia".

Proszę Pani - ignoruje Pani bazę a skupia się na nieistotnych szczegółach, np. na treści wniosków, które mogą być absolutnie chybione z tego właśnie względu, że techniki poznawcze nie zostały nawet w przybliżeniu określone i każdy stosuje własne.

Pytanie Pana D. jest istotniejsze, niż się Pani kiedykolwiek wydawało! To pytanie o kwestie fundamentalne a nie o nieistotny i pomijalny szczegół.

_________________
FSM jest wymagający, ale nie jest surowy, gdyż jest ugotowany - za nasze grzechy
Tak więc niech będzie posolony
Ramen


Cz sie 09, 2012 1:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Panie D., zastanawiam się, czy Ty w ogóle rozumiesz pojęcie "wiara"...

Mam ogromne wątpliwości.
Pan D. napisał(a):
to dziecinada a nie argumenty jak możesz argumentować autentyczność książki cytatami z niej, że jest prawdą?

Dla Ciebie. Dla mnie Biblia jest Słowem Boga.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz sie 09, 2012 1:49 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 3:14 pm
Posty: 977
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
"to dziecinada a nie argumenty jak możesz argumentować autentyczność książki cytatami z niej, że jest prawdą?"

"Dla Ciebie. Dla mnie Biblia jest Słowem Boga."

Jeśli w życiu stosujesz podobną metodę, że do autentyczności kogoś wypowiedzi, wystarczy tobie cytat tego co powiedział. To jesteś mówiąc najłagodniej plotkarą. Okazuje się, że Boga w ten sposób, też można obmawiać.


Cz sie 09, 2012 2:37 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt maja 15, 2012 7:58 pm
Posty: 910
Płeć: mężczyzna
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
koneczny napisał(a):
"to dziecinada a nie argumenty jak możesz argumentować autentyczność książki cytatami z niej, że jest prawdą?"

"Dla Ciebie. Dla mnie Biblia jest Słowem Boga."

Jeśli w życiu stosujesz podobną metodę, że do autentyczności kogoś wypowiedzi, wystarczy tobie cytat tego co powiedział. To jesteś mówiąc najłagodniej plotkarą. Okazuje się, że Boga w ten sposób, też można obmawiać.


hehehe dokładnie. Dla mnie osoba która wierzy w książke-bo tak, jest nielogiczne że tak to łagodnie nazwe ;)

Czemu nie wierzycie w Hari Kriszne? Teraz wychodzi dokładnie to że wierzycie w biblie bo tak zostaliście wychowani i nie ma to związku z niczym logicznym...Jest to tak jakby rodzice za was w dzieciństwie wybraliby partie polityczną i Wy ciągłe chodzicie na jej spotkania i tam ciągle powtarzają że są najlepsi, ale już za dużo żeby zadać pytanie dlaczego i skąd się ta partia wzięła wierzycie na słowo.


Cz sie 09, 2012 2:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Eryk Bloodeaxe napisał(a):
A ja znalazłem taki fajny kwiatek:
Księga Rodzaju 6.3 mówi:
" I rzekł Pan: Nie będzie się wadził duch mój z człowiekiem na wieki, gdyż jest ciałem; i będą dni jego sto i dwadzieścia lat."
I wszystko jasne. Górna granica wieku to 120 latek i nikt nie ma prawa życ dłużej.
Raczej "normalny" wiek człowieka uczciwego. Tak przynajmniej rozumieją to Zydzi. Do tego słowa, ze do dziś ortodoksyjny Żyd na pytanie o wiek niekiedy odpowiada w sądzie "40 lat do 120" (co oczywiście oznacza że ma... 80 lat).

W Biblii najdłużej żyjącym człowiekiem był Matuzalem (969 lat)
Czyli hipoteza Twoja że to "górna granica" jest błędna (nawet jeśli Matuzalem to tylko przypowieść).

Cytuj:
No to ile w końcu moze zyc człowiek?
Hę?
A dlaczego Biblia miałaby coś o tym mówić ?! :o

Powodzenia w planowaniu podróży pociągami na podstawie godzin ich odjazdów podanych w książce do matematyki :)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sie 09, 2012 10:36 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Pan D. napisał(a):
nie ma to związku z niczym logicznym...


Logika tu nie ma nic do rzeczy, ważnym jest to jakim się chce być człowiekiem. Ja jestem katolikiem gdyż uważam, że najlepiej zrealizuję się jako człowiek do tego nic w co wierzę nie przeczy... logice.

Logika w tym wypadku jest już czymś wtórnym.

Logicznie to można sobie wmówić i wyprowadzić wszystko co się chce, np. to że jazda lewym pasem autostrady jest fajniejsza. Logicznie, rzecz ujmując dostarcza więcej atrakcji, przeszkód (ruchomych!), zwiększa potrzebę szybkich reakcji, podnosi się po dłuższym czasie poziom naszych zdolności ruchowych, koordynacja wzrokowa.

Logicznie można sobie wierzyć w przesłanie programu Polskiej Zjednoczonej Partii Ludowej. I co? I nic, można być złodziejem albo nie.

Ale jak się wierzy w to czego Jezus nauczał, to już złodzieje się nie da. Tzn. jak się jest złodziejem... to nie wypełnia się tego co Jezus nauczał.

Logicznie teraz jest?

Wiara nie stanowi zagadki logicznej w stylu: wierzę w A bo jest logiczniejsze niż B, to nie jakieś zadanie matematyczne. Tu chodzi o kwestie tego KIM JESTEM jako człowiek, czyli wg. jakiej etyki żyję.

Pan D. napisał(a):
Jakimi argumentami Ty się podpierasz?
Wierze w Boga bo tak mówi Biblia
Biblia nie kłamie bo tak mówi Bog
Wiemy że nie kłamie bo tak pisze w Biblii.


Biblia nie kłamie w zakazie: nie kradnij. Logicznym jest że lepiej sobie pomagać niż okradać? Może to nie jest logiczne? 8O
Cytuj:
to dziecinada a nie argumenty jak możesz argumentować autentyczność książki cytatami z niej, że jest prawdą?


Dziecinadą jest odpowiedź na powyższe pytanie: kradzież czasem się POPŁACA. Dlaczego dziecinada? Gdyż jest powierzchownym i dziecinnym spojrzeniem na rzeczywistość: Ukradnę lizaka to sobie poliże i będzie słodko.

Za pół godziny: Dostaje rózgą w dupsko bo mnie złapali...

Ps. Jakbyś coś o Biblii wiedział to spisali ją... ludzie wierzący w Boga. Czyli najpierw wierzyli a potem napisali :P :lol: . Więc na 100% motywacji do wiary w Boga nie mogli znaleźć w Biblii. BO JEJ NIE BYŁO.

Dostałeś -1 z logiki. Boluś.

Wysil się trochę ze swoimi zarzutami :D :brawo: :chat:

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt sie 10, 2012 4:44 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt maja 15, 2012 7:58 pm
Posty: 910
Płeć: mężczyzna
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Leszcz napisał(a):
Logicznie to można sobie wmówić i wyprowadzić wszystko co się chce, np. to że jazda lewym pasem autostrady jest fajniejsza. Logicznie, rzecz ujmując dostarcza więcej atrakcji, przeszkód (ruchomych!), zwiększa potrzebę szybkich reakcji, podnosi się po dłuższym czasie poziom naszych zdolności ruchowych, koordynacja wzrokowa.


Oj Chłopak chłopak. To nie jest logiczne to jest głupie usprawiedliwianie kretyństwa... to takie typowe że ludzie myślą, że jak jesteś nie wierzący to możesz sobie wszystko robić co chcesz bo możesz to sobie wytłumaczyc jak chcesz. Przykład jest kretyński i to nie logiczne bo ryzykujesz życie swoje jak i innych uczestników drogi gdzie tu logika?
Leszcz napisał(a):
Logicznie można sobie wierzyć w przesłanie programu Polskiej Zjednoczonej Partii Ludowej. I co? I nic, można być złodziejem albo nie.
Niby jak?
Leszcz napisał(a):
Ale jak się wierzy w to czego Jezus nauczał, to już złodzieje się nie da. Tzn. jak się jest złodziejem... to nie wypełnia się tego co Jezus nauczał.

Logicznie teraz jest?
Wierzysz w to co mama naucza? Nawet mama małpa daje po dupie dziecku jak podpieprza komuś coś...budda też nie kradł, moja moralność zabrania mi kraść nie potrzebuje Jezusa... Logiczne?
Leszcz napisał(a):
Biblia nie kłamie w zakazie: nie kradnij. Logicznym jest że lepiej sobie pomagać niż okradać? Może to nie jest logiczne?
Nie chce mi się znowu zniżać do poziomu darka.....
Leszcz napisał(a):
Dziecinadą jest odpowiedź na powyższe pytanie: kradzież czasem się POPŁACA. Dlaczego dziecinada? Gdyż jest powierzchownym i dziecinnym spojrzeniem na rzeczywistość: Ukradnę lizaka to sobie poliże i będzie słodko.

Za pół godziny: Dostaje rózgą w dupsko bo mnie złapali...
JAAa? serio? wow jak do tego doszedłeś? nie wice związku z niczym...
Leszcz napisał(a):
Ps. Jakbyś coś o Biblii wiedział to spisali ją... ludzie wierzący w Boga.
A to niby skąd wiesz? Chłopak było tyle tych tekstów że duchowni sobie wybierali te które im odpowiadało. To co było cacy do biblii to co nie-herezja
Leszcz napisał(a):
Dostałeś -1 z logiki. Boluś.

Wysil się trochę ze swoimi zarzutami
Chlopak wysil się z argumentacją bo na razie lipa...


Pt sie 10, 2012 6:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Pan D. napisał(a):
Oj Chłopak chłopak. To nie jest logiczne to jest głupie usprawiedliwianie kretyństwa... to takie typowe że ludzie myślą, że jak jesteś nie wierzący to możesz sobie wszystko robić co chcesz bo możesz to sobie wytłumaczyc jak chcesz. Przykład jest kretyński i to nie logiczne bo ryzykujesz życie swoje jak i innych uczestników drogi gdzie tu logika?


Kto ustala co jest kretyńskie?

Cytuj:
Niby jak?


Kradnąc albo nie. Logiczne?
Cytuj:
Wierzysz w to co mama naucza? Nawet mama małpa daje po dupie dziecku jak podpieprza komuś coś...budda też nie kradł, moja moralność zabrania mi kraść nie potrzebuje Jezusa... Logiczne?


Ale wiara w Jezusa temu nie przeszkadza + plus dodaje coś czego budda nie nauczał ani Ty :P. Logiczne?

Cytuj:
Nie chce mi się znowu zniżać do poziomu darka.....


Nie rozumiesz tamtego zdania?

Cytuj:
JAAa? serio? wow jak do tego doszedłeś? nie wice związku z niczym...


Znowu uciekasz? Marny z ciebie dyskutant. Boisz się?

Cytuj:
A to niby skąd wiesz?
Napisz książkę, będziesz wiedział skad się pomysły biorą na tą książkę :D :D :D :hahaha: :hahaha:

Cytuj:
Chłopak było tyle tych tekstów że duchowni sobie wybierali te które im odpowiadało. To co było cacy do biblii to co nie-herezja


Nie ma to znaczenia. Nawet to zdanie co napisałeś świadczy o tym że książka jest efektem wtórnym wycinanek duchownych. A na jakiej podstawie wycinali? :hahaha: :D :hahaha: innej książki 8O

Ale się żeś zamotał...

Cytuj:
Chlopak wysil się z argumentacją bo na razie lipa...


Wytłumacz mi na jakiej podstawie te wycinanki robili Ci duchowni :). (pomijam fakt tego, że w żaden sposób tego nie udowodnisz... bo jak? :P )

Pozdrawiam! :lol:

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt sie 10, 2012 1:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Cytuj:
Przestań czytać Biblię literalnie. 120 lat może oznaczać wieczność (życie duszy) lub nieskończony (do śmierci w ciele) czas na nawrócenie, bo 12 to liczba oznaczająca pełnię, a jej wielokrotność tę pełnię podkreśla.

Ślicznie! Cudownie! "120 lat" oznacza "wiecznie"
A "kon" oznacza "krowa" a "morze" oznacza "pustynie"?
A stozowny cytat brzmi w rzeczywistości:
" I rzekł Pan: Nie będzie się wadził duch mój z człowiekiem na wieki, gdyż jest ciałem; i będą dni jego WIECZNIE"
Duch nie będzie wchodził na wieki ale na wieki...
EUREKA! Człowiek jest nieśmiertelny tylko o tym nie wie bo literalnie odczytuje tekst biblijny.... który przecież mówi samą prawdę i tylko prawdę!
To ze ludzie wokół starzeją sie i umierają to pewnie zmyła Diaboła, tak samo jak kości dinozaurów....
Obrazek


Pt sie 10, 2012 2:00 pm
Zobacz profil
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Eryk Bloodeaxe napisał(a):
Ślicznie! Cudownie! "120 lat" oznacza "wiecznie"

Zależy dla kogo?
Dla Boga,jak mówi Biblia:"Jeden dzień jest jak tysiąc lat a tysiąc lat jak jeden dzień." :)


Pt sie 10, 2012 2:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Eryk Bloodeaxe napisał(a):
Ślicznie! Cudownie! "120 lat" oznacza "wiecznie"
A "kon" oznacza "krowa" a "morze" oznacza "pustynie"?
A stozowny cytat brzmi w rzeczywistości:
" I rzekł Pan: Nie będzie się wadził duch mój z człowiekiem na wieki, gdyż jest ciałem; i będą dni jego WIECZNIE"
Duch nie będzie wchodził na wieki ale na wieki...
EUREKA! Człowiek jest nieśmiertelny tylko o tym nie wie bo literalnie odczytuje tekst biblijny.... który przecież mówi samą prawdę i tylko prawdę!
To ze ludzie wokół starzeją sie i umierają to pewnie zmyła Diaboła, tak samo jak kości dinozaurów....


I do kogo z tym? Nie rozumiesz tekstu Biblii i to ma być MÓJ problem? :hahaha: Idź człowieku i wstydu sobie oszczędź. Będziesz mnie uczył Biblię czytać :D.

Jeśli znajdziesz jakieś potwierdzenie swoich wywodów w nauczaniu Kościoła np. zdanie: "To ze ludzie wokół starzeją sie i umierają to pewnie zmyła Diaboła, tak samo jak kości dinozaurów..." to pogadamy.

Teraz wyśmiewasz się z samego siebie i SWOICH tez. Nie zauważyłeś? Ps. Protestanckie obrazki to sobie do kosza możesz włożyć gdy rozmawiasz z katolem.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt sie 10, 2012 2:23 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt maja 15, 2012 7:58 pm
Posty: 910
Płeć: mężczyzna
Post Re: Niejasnosci i sprzecznosci w tekscie Biblijnym.
Leszcz napisał(a):
Kto ustala co jest kretyńskie?

Ludzie którzy ustalili definicje wyrazu dzięki temu jak widzisz sytuacje która odpowada tej definicji możesz nazwac to kretyńskie :)
Leszcz napisał(a):
:
Logicznie można sobie wierzyć w przesłanie programu Polskiej Zjednoczonej Partii Ludowej. I co? I nic, można być złodziejem albo nie.
Pan D. napisał:
Niby jak?
Leszcz napisał:
Kradnąc albo nie. Logiczne?

Czyli przynależąc do kościoła możesz być dobrą osobą wierzącą w ich przesłania albo manipulować i wykorzystywać innych? Logiczne?
Leszcz napisał(a):
Ale wiara w Jezusa temu nie przeszkadza + plus dodaje coś czego budda nie nauczał ani Ty . Logiczne?
Nie jest logiczne co dodaje Jezus czego budda nie nauczał? Budda nauczał też rzeczy których Jezus nie robił i co teraz?

Leszcz napisał(a):
Biblia nie kłamie w zakazie: nie kradnij. Logicznym jest że lepiej sobie pomagać niż okradać? Może to nie jest logiczne?
Pan D. napisał:
Nie chce mi się znowu zniżać do poziomu darka.....
Leszcz napisał:
Nie rozumiesz tamtego zdania?

To że Bibila mówi nie kradnij nie oznacza że lepiej pomagać niż kraść z reszta to nie są przeciwieństwa To nie jest logiczne i nie wychodzi sam przez się ...Ty też jestes innym wcieleniem darkaolsztyna?

Leszcz napisał(a):
Dziecinadą jest odpowiedź na powyższe pytanie: kradzież czasem się POPŁACA. Dlaczego dziecinada? Gdyż jest powierzchownym i dziecinnym spojrzeniem na rzeczywistość: Ukradnę lizaka to sobie poliże i będzie słodko.

Za pół godziny: Dostaje rózgą w dupsko bo mnie złapali...

Żeby nie było że uciekam, zdanie typowo w stylu darka. Gówno prawda :D Nie jest to dziecinada Jest mnóstwo osób które kradnie i nie idą za tym konsekwencje może przytoczę sytuacje z tv Amber Gold i Pan Plichta który za poł roku będzie smażył dupsko na jakiejś plaży z milionami na koncie... To jest po prostu niemoralne
Leszcz napisał(a):
Cytuj:
A to niby skąd wiesz?
Napisz książkę, będziesz wiedział skad się pomysły biorą na tą książkę
Leszcz napisał(a):
Nie ma to znaczenia. Nawet to zdanie co napisałeś świadczy o tym że książka jest efektem wtórnym wycinanek duchownych. A na jakiej podstawie wycinali? innej książki

Ale się żeś zamotał...

Cytuj:
Chlopak wysil się z argumentacją bo na razie lipa...


Wytłumacz mi na jakiej podstawie te wycinanki robili Ci duchowni . (pomijam fakt tego, że w żaden sposób tego nie udowodnisz... bo jak? )

Pozdrawiam!

Takie gadki z TOba to strata mojego czasu... Nie wiesz czy osoby były wierzące czy nie skoro duchowni wybierali jak to mówisz robili sobie wycinanki to możliwe, że było opisane życie Jezusa jako zwykłej osoby, może mała część była tylko o tym że jest synem Boga. Nie mamy pojęcia dlatego Nie można napisać że to czego naucza kościół to prawda bo nie wiemy jak było. Już nawet nie denerwują mnie teksty że sie zamotałem gdzie tego nie zrobiłem... Nie będę odpowiadał na kretyńskie posty i Twoje "logiczne" konkluzje Jak z kradzieżą ...


Pt sie 10, 2012 2:59 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL