Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 1:06 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Wygląd Chrystusa 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Post Re: Wygląd Chrystusa
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kontekstem bliższym jest tekst od 1 do 16 wersu, a nie jedynie 1 i 16, które wskazałeś:
To raczej logiczne, że kontekstem nie jest jeden, czy dwa wersety. Zacytowałem początek i koniec.
Cytuj:
Kontekstem dalszym jest całe Pismo Święte. Natomiast pełny wgląd na sprawę daje zerkniecie na kontekst poglądów ówczesnych żydów oraz sytuacji społecznej.
To oczywiście racja, ale w naszej mini dyskusji to co napisałeś nic nie rozwiązuje. Raczej odczytuję to jako "mydlenie oczu".


Wt maja 22, 2012 12:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wygląd Chrystusa
protestujący napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kontekstem bliższym jest tekst od 1 do 16 wersu, a nie jedynie 1 i 16, które wskazałeś:
To raczej logiczne, że kontekstem nie jest jeden, czy dwa wersety. Zacytowałem początek i koniec.
Cytuj:
Kontekstem dalszym jest całe Pismo Święte. Natomiast pełny wgląd na sprawę daje zerkniecie na kontekst poglądów ówczesnych żydów oraz sytuacji społecznej.
To oczywiście racja, ale w naszej mini dyskusji to co napisałeś nic nie rozwiązuje. Raczej odczytuję to jako "mydlenie oczu".

Nie rozwiązuje, bo uparłeś się odczytywać te fragmenty jako nakaz absolutny, pochodzący od Boga i dotyczący wszystkich czasów, a nie jako nawiązanie do konkretnej sytuacji i rozwiązanie bieżącego problemu.


Wt maja 22, 2012 12:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 09, 2010 5:54 pm
Posty: 1063
Post Re: Wygląd Chrystusa
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie rozwiązuje, bo uparłeś się odczytywać te fragmenty jako nakaz absolutny, pochodzący od Boga i dotyczący wszystkich czasów, a nie jako nawiązanie do konkretnej sytuacji i rozwiązanie bieżącego problemu.
Ty za to uparłeś się, że nie jest to nakaz absolutny (czy zatem nie warto go szanować?), nie dotyczy naszych czasów (na jakiej podstawie?), nie rozwiązuje współczesnych problemów(dyskusyjne). Zatem pozostaje mi ponownie zacytować tym razem wyrwany z kontekstu, ale za to adekwatny do zaprezentowanych przez Ciebie argumentów (1Ko 11:16 [Tyś])
Może ktoś uważa za właściwe spierać się nadal, my jednak nie jesteśmy takiego zdania, ani my, ani Kościoły Boże.


Wt maja 22, 2012 12:42 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn maja 21, 2012 8:34 pm
Posty: 193
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wygląd Chrystusa
Obrazek

_________________
Króluj nam Chryste !
www.duchprawdy.com
www.sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt maja 22, 2012 4:33 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2011 1:21 pm
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wygląd Chrystusa
Kochani moi!
Wszystkich zainteresowanych wyglądem Pana Jezusa zapraszam do przeczytania "Poematu Boga -Człowieka", gdzie widząca Maria Valtorta przekazuje dostojność Syna Bożego. Twarz Pana naszego była zawsze pełna miłości i dobroci. Przedstawiany w dyskusji wizerunek osobnika budzi strach, a jako lekarz widzę w jego oczach obłęd. W momentach działania z mocą Pan zmieniał swój wygląd...tak jak u nas. Nigdy nie śmiał się jak mamy w zwyczaju. To były tylko uśmiechy z miłości. Po dobrym żarcie szybko wracał do swojego dostojeństwa!
Dyskusja budzi niesmak, a nawet moje oburzenie.
Co Was napadło?
Poproś Pana Jezusa, a pokaże ci jak wyglądał. Piszę, a Pan z Całunu patrzy, a Jego Oczy są pełne miłosnej ciepłoty.
W czasie, gdy czynię coś grzesznego Twarz Pana jest smutna...
Zabranianie obrazów jest głupie. To żydowskie trzymanie się Pisma, które prowadzi na manowce. Tak czynią pozbawieni Światła, zamknięci w sercu, nie potrafiący zrozumieć alegorii Słowa Bożego i ograniczeni w swojej "mądrości" religijnej. Nie uczestniczy taki w życiu KrK, nie przystępuje do Eucharystii, nie woła do Ducha Świętego i "poucza"...
www.wola-boga-ojca.pl


Pt lip 20, 2012 9:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Wygląd Chrystusa
APEL napisał(a):
Nigdy nie śmiał się jak mamy w zwyczaju. To były tylko uśmiechy z miłości. Po dobrym żarcie szybko wracał do swojego dostojeństwa!

Ojej, to byłoby takie nie... ludzkie. Ja jednak pozwolę sobie
mieć nadzieję, że miał (i nadal ma) poczucie humoru i nieraz wybuchał
śmiechem w głos.
Powołał do życia słonia, prosiaka z zakręconym ogonem
i mojego sąsiada z zaczeską ;)
APEL napisał(a):
Piszę, a Pan z Całunu patrzy, a Jego Oczy są pełne miłosnej ciepłoty.
W czasie, gdy czynię coś grzesznego Twarz Pana jest smutna

A tu się z Tobą zgodzę. Mam tak samo.
Zwłaszcza gdy czeka mnie jakieś cięższe doświadczenie Jezus
Miłosierny patrzy na mnie z zatroskaniem, podczas gdy normalnie na codzień
po prostu się do mnie uśmiecha :)
Pozdrawiam (nie myśl, że w pierwszych słowach tego postu chciałam
Ci zrobić przykrość; mam tylko inny obraz Boga przed oczami).

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


Pt lip 20, 2012 11:18 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 6:24 am
Posty: 153
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wygląd Chrystusa
APEL napisał(a):
Piszę, a Pan z Całunu patrzy, a Jego Oczy są pełne miłosnej ciepłoty.
W czasie, gdy czynię coś grzesznego Twarz Pana jest smutna

A tu się z Tobą zgodzę. Mam tak samo.
Zwłaszcza gdy czeka mnie jakieś cięższe doświadczenie Jezus
Miłosierny patrzy na mnie z zatroskaniem, podczas gdy normalnie na codzień
po prostu się do mnie uśmiecha :)
Pozdrawiam (nie myśl, że w pierwszych słowach tego postu chciałam
Ci zrobić przykrość; mam tylko inny obraz Boga przed oczami).[/quote]
A ja myślałem że tylko ja mam takie przywidzenia. Mam w mieszkaniu duży obraz przedstawiający wizerunek NSPJ, gdy nagrzeszę to nie potrafię na ten obraz spojrzeć. Wiem że to tylko wizerunek, ale...

_________________
"Ludzie są nierozsądni, nielogiczni i zajęci sobą, kochaj ich mimo to" Matka Teresa


Pt sie 31, 2012 1:42 pm
Zobacz profil
Post Re: Wygląd Chrystusa
Klasyczne urojenia.
Psychika płata figle.
Sztukę można róznie odbierać. Gdy jest się smutnym, wesołym itp.
Jesli w obrazie widzisz Jezusa, a masz świadomość, że "nagrzeszyłaś" wtedy zwyczajnie wstydzisz się i dlatego nie możesz normalnie "patrzeć".
To tyle..


Pn wrz 03, 2012 12:54 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 6:24 am
Posty: 153
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wygląd Chrystusa
psycholog?

_________________
"Ludzie są nierozsądni, nielogiczni i zajęci sobą, kochaj ich mimo to" Matka Teresa


Pn wrz 03, 2012 1:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wygląd Chrystusa
nesto napisał(a):
Klasyczne urojenia.
Psychika płata figle.
Sztukę można róznie odbierać. Gdy jest się smutnym, wesołym itp.
Jesli w obrazie widzisz Jezusa, a masz świadomość, że "nagrzeszyłaś" wtedy zwyczajnie wstydzisz się i dlatego nie możesz normalnie "patrzeć".
To tyle..


Przestań się bawić w psychologa.

Są ludzie, którzy mocniej wierzą i mają wspaniały kontakt z Panem Jezusem i nie zamykają się tylko na naukę o psychice ludzkiej, doznają mistycznych uniesień i tak im Dobry Pan pozwala się z Nim kontaktować.

Jeśli tego nie pojmujesz albo nie rozumiesz to chociaż zamilcz proszę i nie komentuj.

Od dłuższego czasu czytam twoje wypowiedzi na forum i robi się nie smak, w sposób bezpardonowy "atakujesz" u niektórych przejawy wiary ( i pracę ich sumienia) i starasz się gasić Ducha Bożego przez to, czy to świadomie, czy nie świadomie, ale po raz kolejny napominam abyś tego zaprzestał.

Otwórz się w końcu na działanie Ducha Świętego i przejrzyj na oczy.
Skoro wierzysz w Boga, to poproś również o pełne poznanie Prawdy.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz wrz 06, 2012 11:56 pm
Zobacz profil
Post Re: Wygląd Chrystusa
O kurcze! Całkiem niezły wpis!
Sorki, dopiero teraz go zauważyłem..


Śr wrz 19, 2012 11:13 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL