Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 12:48 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 planowanie płci dziecka-grzech? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Aquarius napisał(a):
Znak zodiaku nie ma dla mnie żadnej głębszej treści niż sama nazwa. No może jeszcze powierzchowne stwierdzenia typu: raki lubię a baranów raczej nie. W gazetach horoskopy omijam, astrologią się nie interesuję.



Dobrze to słyszeć, dziękować Bogu tylko, ale to co wcześniej napisałem, napisałem przeczytawszy to zdanie wcześniej, twojego forumowiczu autorstwa : "U mnie w rodzinie wszystkie dzieci zaplanowane co do płci i nawet znaku zodiaku."

Ogólnie to tylko przypominam, że zajmowanie się takimi rzeczami to grzech ciężki, o którym warto powiedzieć w konfesjonale , pomijam fakt tego, że są to bzdury kompletne (to już inna sprawa), ale Boga ranią takie i tego typu rzeczy.

Mimo wszystko dzięki, dobrze że nie zwracasz na to uwagi i ani nie wierzysz, ani się tym nie zaczytujesz.
Mnóstwo teraz tego syfu się pałęta tu i ówdzie po gazetach, ludzie sobie czytują takie pierdoły, zamiast chwycić po lekturę Słowa Bożego i umacniać swoją wiarę w cuda, uzdrowienia i Boską interwencję Jezusa Chrystusa Naszego Pana i Zbawiciela i Opatrzność Bożą.

życzę błogosławionych świąt Wielkiej Nocy jakby coś i udanego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


N kwi 01, 2012 4:18 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
paniczdomi , w ślad za Twoją radą zastanawiałem się, skąd wzięło mi się planowanie znaków zodiaku dzieci i choćby znak zodiaku w moim nicku.
Przypomniało mi się, jak dawno temu, kiedy byłem jeszcze kawalerem chadzałem czasem na romantyczne spacery z potencjalnymi kandydatkami na przyszłą żonę. No i tak patrząc na pełne gwiazd niebo chciałem to jakoś ogarnąć i usystematyzować. Aquarius to nazwa wzięta z atlasu nieba 2000, który najpierw przerysowałem od znajomego a później kupiłem sobie i mam do dziś na półce (a teraz nawet przed sobą). Zawsze fascynowało mnie to, że patrząc np na M31 widzę czasy, gdy ziemię zamieszkiwały Australopiteki. A czemu planowałem znaki zodiaku dzieciom? Z tego samego powodu, dla którego zastanawialiśmy się z żoną nad wyborem odpowiednich imion.


N kwi 01, 2012 6:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Aquarius napisał(a):
paniczdomi , w ślad za Twoją radą zastanawiałem się, skąd wzięło mi się planowanie znaków zodiaku dzieci i choćby znak zodiaku w moim nicku.
Przypomniało mi się, jak dawno temu, kiedy byłem jeszcze kawalerem chadzałem czasem na romantyczne spacery z potencjalnymi kandydatkami na przyszłą żonę. No i tak patrząc na pełne gwiazd niebo chciałem to jakoś ogarnąć i usystematyzować. Aquarius to nazwa wzięta z atlasu nieba 2000, który najpierw przerysowałem od znajomego a później kupiłem sobie i mam do dziś na półce (a teraz nawet przed sobą). Zawsze fascynowało mnie to, że patrząc np na M31 widzę czasy, gdy ziemię zamieszkiwały Australopiteki. A czemu planowałem znaki zodiaku dzieciom? Z tego samego powodu, dla którego zastanawialiśmy się z żoną nad wyborem odpowiednich imion.


Ok, nie wnikając w temat dalej (bo wszystko chyba już napisałem wcześniej w kwestii tematu planowania płci dziecka :) ) ->
Jak masz dzieci, a chciałbyś się czymś zafascynować to życiem w Duchu Świętym, postaraj się znaleźć wspólnotę charyzmatyczną i rozwinąć w tym kierunku skrzydła, Bóg błogosławi i rodzicom i dzieciom, gorliwych katolików, także warto pomyśleć.
jak znajdziesz czas, to pojedź kiedyś z rodziną na spotkanie np. wspólnoty charyzmatycznej dla Rodzin - www.mamre.pl
Warto poczytać na stronie co i jak, i jechać :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Wt kwi 03, 2012 8:01 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So lip 21, 2012 9:41 pm
Posty: 500
Płeć: kobieta
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
mamuśka napisał(a):
cześć :) . Nurtuje mnie bardzo czy zaplanowanie/planowanie płci dziecka jest czymś złym dla Kaścioła katolickiego czy może nie ma nic w tym złego. Modne bowiem teraz jest korzystanie z różnych metod (mniej lub bardziej skutecznych/wiarygodnych), które pozwalają przyszłym rodzicom cieszyć się ukochanym synkiem bądź córką. Żadna z tym metod nie jest oczywiście 100 %skuteczna, co najwyżej 80 %, ale chodzi mi o sam fakt "korzystania" z tych metod. Czy to grzech? Oczywiście, że trzeba się cieszyć każdym dzieckiem, obojętnie jakiej płci, ale jakby to powiedzieć...żadnej zbrodni chyba nie ma w tym, prawda? Dodam że nie praktykowałam ale znam kilka osób którym się udało "trafić" :-D

No cóż, jak się nie ma problemu to można go stworzyć. Dlaczego grzech? Jeśli czegoś bardzo pragnę, nie mogę tego nazwać grzechem. Każdy z nas chciałby mieć wymarzone dzieci nie tylko pod względem płci. Ale zazwyczaj mamy to, co przypadek i siłę przebicia plemnika, nam przyniesie. Fajnie by było zaplanować płeć dziecka, szczególnie gdy mamy już jedno. Medycyna już tak głęboko potrafi ingerować w nasze ciało, więc dlaczego nie?


So sie 04, 2012 11:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Cytuj:
Jeśli czegoś bardzo pragnę, nie mogę tego nazwać grzechem.


Stop - wielki błąd w myśleniu. Często nasze pragnienie są grzeszne - abstrahując od głównego tematu dyskusji.

_________________
Cor unum et anima una :)


N sie 05, 2012 10:22 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So lip 21, 2012 9:41 pm
Posty: 500
Płeć: kobieta
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Annnika napisał(a):
Cytuj:
Jeśli czegoś bardzo pragnę, nie mogę tego nazwać grzechem.


Stop - wielki błąd w myśleniu. Często nasze pragnienie są grzeszne - abstrahując od głównego tematu dyskusji.

I jak tu można z wami prowadzić poważne dyskusje, skoro moje myśli i pragnienia są grzeszne?. Ale tak jest tylko w sytuacji osoby wierzącej, wyznającej jakąś religię. Bo tylko w religii grzech jest złym czynem. Natomiast etymologia tłumaczy, że grzech to kręty, krzywy, zapomniany, zmazany. Więc gdzie tu mowa o czymś złym?. Wierzący może mieć grzeszne myśli, ale niewierzący już nie. Czy w tym temacie jako niewierząca też nie mogę się wypowiadać? Czy osoby niewierzące nie mają prawa do własnego zdania? :dokitu:


Pn sie 06, 2012 6:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 16, 2005 11:07 pm
Posty: 1063
Lokalizacja: Świat
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Proponuję ponownie zapoznać się z regulaminem i przeczytać tytuł działu: "TYLKO DLA CHRZEŚCIJAN"

Dalsze posty będą "ciachane"

_________________
Cor unum et anima una :)


Pn sie 06, 2012 9:47 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So lip 21, 2012 9:41 pm
Posty: 500
Płeć: kobieta
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
(ciach - za kolejne wpisy w tym dziale będzie ostrzeżenie. Ponownie zalecam zapoznanie się z regulaminem)


Śr sie 08, 2012 8:10 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So lip 21, 2012 9:41 pm
Posty: 500
Płeć: kobieta
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
(ciach - ostrzeżenie)


Pt sie 10, 2012 3:26 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 27, 2012 9:59 pm
Posty: 167
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
A czy jak ma się samych synów i chciałoby się mieć córkę, to czy np. adoptując dziewczynkę, jest to grzech? Nie chodzi mi o samą adopcję, która oczywiście jest piękna, ale ten drugi cel - nie mam córki, obawiam się, że kolejnym dzieckiem będzie chłopczyk, to aby mieć córkę i aby synowie mieli siostrę, pragnę adoptować dziewczynkę. Czy to jest grzeszny pomysł? Znam takie małżeństwa - pięć córek, żadnego syna, lub czterech synów, żadnej córki.

_________________
Jacob Blessing Ephraim and Manasseh


Wt wrz 11, 2012 10:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Znacznie łatwiej zaplanować sobie syna niż córkę. Adopcja dziecka jest piękna a jego płeć nie ma znaczenia. To zrozumiale, że mając synów chciałbyś córeczkę. Takie myśli są naturalne. Gdzie widzisz grzech?


Wt wrz 11, 2012 10:44 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 27, 2012 9:59 pm
Posty: 167
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Już kapuję. :)
Prywatnie uważam, że mieć dzieci obu płci jest większym bogactwem dla rodziców, ale również dla rodzeństwa. Nawet jak jest to jeden "rodzynek".

_________________
Jacob Blessing Ephraim and Manasseh


Wt wrz 11, 2012 10:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Beren napisał(a):
Już kapuję. :)
Prywatnie uważam, że mieć dzieci obu płci jest większym bogactwem dla rodziców, ale również dla rodzeństwa. Nawet jak jest to jeden "rodzynek".

Hehe. Tatusiowi marzy się córuchna i kombinuje jak koń pod górkę. Nie martw się, to naturalne i tak należy to traktować. :-D
Ja też nie mam córki. :)


Wt wrz 11, 2012 11:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 27, 2012 9:59 pm
Posty: 167
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
merss napisał(a):
Hehe. Tatusiowi marzy się córuchna...


O nie nie, ja nie mam jeszcze dzieci. Pytałem hipotetycznie, fakt, powinienem wcześniej to zaznaczyć. Ale tak, chciałbym mieć córkę w przyszłości i nie tylko jedną. :D

_________________
Jacob Blessing Ephraim and Manasseh


Śr wrz 12, 2012 8:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: planowanie płci dziecka-grzech?
Rozbawił mnie ten temat, bo płci dziecka nie da się zaplanować. Wszelkie naturalne metody można spokojnie wyrzucić na śmietnik.


Śr wrz 12, 2012 9:07 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL