Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 5:23 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 3:14 pm
Posty: 977
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
Myślenie jest czynnością fizyczną podobnie jak chodzenie, jedzenie, granie.


Śr lut 01, 2012 5:46 pm
Zobacz profil
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
Myślenie samo w sobie jest aktem intencjonalnym polegającym na niejako wprowadzaniu przedmiotu w podmiot , którym jest tutaj ludzkie "ja". Myślenie dokonuje się więc przez spostrzeżenie , lub nawet głębiej rozważając : wyobrażenie , czyli wewnętrzne odtworzenie spostrzeżenia. Dokonuje się więc ono przez zrozumienie.
Sama świadomość , o której wspomina się wcześniej , nie jest wg mnie podmiotem samym w sobie , nie jest też ciałem substancjalnym. Świadomość pełni funkcje upodmiotowiania naszego "ja" , w związku z czym przeżycia naszego "ja" stają się własnymi.
Świadomość z kolei stanowi o tym , jesteśmy osobami , nie zaś osobnikami.
Stanowi ona w swej funkcji refleksywnej przestrzeń , którą zwiemy powszechnie duchową.
Takie jest moje zdanie w tej materii.


Pn cze 25, 2012 11:08 am
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 3:14 pm
Posty: 977
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
O myśleniu samym w sobie można by mówić wtedy, gdy możliwe byłoby myślenie o myśleniu, jest to nie możliwe, tak samo jak niemożliwym jest jedzenie jedzenia. Myśli się o czymś, tak jak je się coś. Dlatego myślenie i jedzenie są czynnościami fizycznymi.


Pn cze 25, 2012 11:19 am
Zobacz profil
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
A nie pomyślałeś nigdy o własnym myśleniu ?


Pn cze 25, 2012 11:43 am
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
Jemy , aby zaspokoić popęd głodu. Popędliwość somatyczno-wegetatywna nie przynależy do struktury czynienia , ale do struktury "coś się w człowieku dzieje ".


Pn cze 25, 2012 11:47 am
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 3:14 pm
Posty: 977
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
Myśląc o własnym myśleniu, myśli się o tym, o czym się myśli, lub pomyślało wcześniej np. można myśleć o tym, że myślę w jaki sposób zaspokoić popęd głodu. Myślenie o własnym myśleniu też jest czynnością fizyczną.


Pn cze 25, 2012 12:08 pm
Zobacz profil
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
Teraz rozumiem , że koncentrujesz się na fizyczności.
Jak więc odróżniasz byty myślne od bytów realnych ?


Pn cze 25, 2012 12:25 pm
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 3:14 pm
Posty: 977
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
Byty myślne od świata fizycznego można odróżnić między innymi wtedy, kiedy kategoryzuje się rzeczywistość, wtedy już nie mówi się o rzeczywistości, ale o kategoriach w jakich się ją widzi.


Pn cze 25, 2012 1:49 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
kaszalot napisał(a):
Chodzi instynktownie. Czlowiek ma wbudowany system ukrywania wlasnego "ja". Chcemy byc odbierani jako lepsi. W stadzie takie zachowanie przynosi korzysci.

Są teorie psychologiczne mówiące o wieloosobowości człowieka i 4-9 Ja. To Ja jest sytuacyjne. Jesteśmy często różnie odbierani w różnych płaszczyznach naszej działalności. Niewielu z nas ma tylko jedno Ja (można to sobie sprawdzić w krótkim teście i ustalić relacje między osobowościami wynikającymi z pełnienia ról społecznych).
Prace budowlane w płatach czołowych trwaja mniej więcej do 30 roku życia. Mamy wówczas przejrzysty i uporządkowany wykaz naszych mocnych i słabych stron, postaw i przekonań. Osoba wie, kim jest i dokąd zmierza. Raczej stale zmieniamy się, aby dopasować się do takiej czy innej sytuacji. Kiedy np chcemy kogoś zadowolić, posłusznie wskakujemy w odpowiednią osobowość porzucając osobowość główną. Zmiany nie są czysto zewnętrzne. Zmieniamy się też wewnętrznie.
To co mówią gwiazdy (horoskopy) wydaje się zdumiewająco trafne, a to dlatego, że ludzie nieświadomie dopasowują swoje widzenie świata do uzyskanych informacji. Nasze życie psychiczne jest często wielokanałowe. Nie jest to patologią, ponieważ rozmaici 'członkowie grupy' pozostają w stałym, bliskim kontakcie. Ich komunikacja pozwala łączyć wspomnienia, nie ma więc luk pamięciowych (istnieją w patologicznej wieloosobowości, ponieważ nie dochodzi tu do komunikacji między oobowościami).
Z Bogiem łączy nas miłość. Jesteśmy Jego bladym odbiciem. Powiedzenie-oto święty człowiek to zobaczenie cząstki Boga w człowieku. A widzimy zawsze część jego osobowości lub wg innych szkół psychologicznych-jedną z osobowości.


Wt cze 26, 2012 8:26 am
Zobacz profil
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
Myślenie jest jak najbardziej działaniem , jednak człowiek przeżywa siebie , jako sprawcę myślenia i poznania dopiero w określonym momencie, zwanym momentem sądu, wcześniej miast "myślę", mamy do czynienia z "myśli mi się" , co nie wskazuje na działanie , lecz "dzianie się" w człowieku . To zaś nie należy do osoby świadomej , jeno do jej potencjalnego podłoża , zwanego w swej funkcji integrującej dynamizmy z góry dane - naturą.
Na czym wg Ciebie polegać ma fizyczność myślenia, jeśli korzeń tego jest w uczynnieniu , a szczyt w czynieniu ?
Intelekt ma naturę fizyczną ???


Wt cze 26, 2012 10:23 am
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 3:14 pm
Posty: 977
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
Fizyczność myślenia jest reakcją na bodzce. Tak jak pralka myśli, bo wie kiedy ma wypuścić wodę. Kasownik biletów myśli, bo wie kiedy ma skasować bilet. Tak człowiek myśli, jeśli wie, że kasując bilet zapłaci za jazdę autobusem, lub jeśli wie, że kiedy nie podłączy węża do pralki, to wypuszczając wodę zaleje mu podłogę. W tym sensie myślenie nie różni się od jedzenia, chodzenia, spania itd są to kolejne czynności fizyczne. Pewnie można powiedzieć, że jest jeszcze coś takiego jak myślenie abstrakcyjne, lecz jest ono jedynie prostsze, ogólniejsze i jaśniejsze od tego przedstawionego wyżej.


Śr cze 27, 2012 2:24 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 9:41 pm
Posty: 901
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
Tak naprawdę to nie ma większego znaczenia czy myślenie jest
czynnością, czy też nie i nie ma co się na tym rozwodzić.
Myślę, że istotne jest to, że myślenie (świadomość) jest z nami
przez całe nasze, życie (moim zdaniem także i po nim ),
wyznacza naszą wartość duchową i jest postawą do
oceny jaką wystawi nam Bóg.Ale myślenie nie jest
czymś nad czym mamy absolutną kontrolę. W naszym myśleniu
jest dyskusja i jest walka.


Śr lip 04, 2012 7:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
Każdy z Was zapewne miał w ręku telefon komórkowy.
Większość z Was wie, że znajduje się w nim karta SIM, do której przypisany jest numer.
Natomiast wszystko co jest z tą kartą SIM (numerem) związane, a więc:
rachunek, stan konta, dane właściciela, usługi, taryfy,poczta głosowa, nagrane powitanie i wiadomości, itp.
- znajduje się u operatora na centrali.
Gdy przełożymy kartę SIM do innego telefonu - tym samym nadamy mu numer przypisany do tej karty SIM.

Załóżmy że istnieje tylko jeden jedyny operator komórkowy, i ma absolutnie wszędzie 100% zasięg.
Telefonów są miliardy, ale każda karta SIM ma swój unikalny kod,
dzięki czemu łącząc się z centralą poprzez niewidzialne fale radiowe
- jest unikalna, i zawsze loguje się tylko pod własnym numerem - numery i karty SIM nie mieszają się.

Gdy włączamy telefon - loguje się on do sieci,
i reprezentuje numer, z którym mozna sie kontaktowac przez tenże telefon.
Załóżmy, że telefon ani karta SIM nie zawierają pamięci - wszystkie kontakty, SMS,y i inne dane -
są zapisane na centrali w pamięci należącej do operatora, w katalogu opisanym tymże numerem.
Załóżmy też, że uszkodzona karta SIM, może powodować że telefon będzie odbierał i przetwarzał zakłócone dane z innych,
nieznanych numerów, a także będzie podatny na wpływ hakerów - a więc nie będzie działał normalnie.
Zniszczenie telefonu i karty SIM - nie powoduje zniszczenia i utraty numeru i danych na centrali.
Numer i wszystko co z nim związane - pozostaje nienaruszony i jest własnością i cząstką operatora.
W przypadku odbudowania/naprawienia uszkodzonego telefonu lub/i karty SIM
- numer będzię funkcjonował tak samo jak poprzednio - wszystkie przypisane mu dane (pamięć) - zostały zachowane.
Nadal będzią mogły zadzwonić (kontaktować się z nim) osoby które go znają, jak i będzie się prezentował tym, do których dzwonimy.
Wszystkie numery są jednością, bowiem znajdują się na jednej pamięci, są ze sobą w ten sposób połączone, i są częścią operatora.

I teraz najważniejsze:

Ludzkie ciało - to telefon komórkowy.
Mózg - to karta SIM
Dusza(świadomość,osobowość) - to numer na centrali i wszystko co jest z nim związane.

Operatorem sieci - jest Bóg
http://radioamator.elektroda.eu/swiadomosc.html

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr lip 04, 2012 10:42 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz lis 24, 2011 9:41 pm
Posty: 901
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Czy świadomość jest tym, co nas łączy Bogiem ?
sahcim napisał(a):
Każdy z Was zapewne miał w ręku telefon komórkowy.
Większość z Was wie, że znajduje się w nim karta SIM, do której przypisany jest numer.
Natomiast wszystko co jest z tą kartą SIM (numerem) związane, a więc:
rachunek, stan konta, dane właściciela, usługi, taryfy,poczta głosowa, nagrane powitanie i wiadomości, itp.
- znajduje się u operatora na centrali.
Gdy przełożymy kartę SIM do innego telefonu - tym samym nadamy mu numer przypisany do tej karty SIM.

Załóżmy że istnieje tylko jeden jedyny operator komórkowy, i ma absolutnie wszędzie 100% zasięg.
Telefonów są miliardy, ale każda karta SIM ma swój unikalny kod,
dzięki czemu łącząc się z centralą poprzez niewidzialne fale radiowe
- jest unikalna, i zawsze loguje się tylko pod własnym numerem - numery i karty SIM nie mieszają się.

Gdy włączamy telefon - loguje się on do sieci,
i reprezentuje numer, z którym mozna sie kontaktowac przez tenże telefon.
Załóżmy, że telefon ani karta SIM nie zawierają pamięci - wszystkie kontakty, SMS,y i inne dane -
są zapisane na centrali w pamięci należącej do operatora, w katalogu opisanym tymże numerem.
Załóżmy też, że uszkodzona karta SIM, może powodować że telefon będzie odbierał i przetwarzał zakłócone dane z innych,
nieznanych numerów, a także będzie podatny na wpływ hakerów - a więc nie będzie działał normalnie.
Zniszczenie telefonu i karty SIM - nie powoduje zniszczenia i utraty numeru i danych na centrali.
Numer i wszystko co z nim związane - pozostaje nienaruszony i jest własnością i cząstką operatora.
W przypadku odbudowania/naprawienia uszkodzonego telefonu lub/i karty SIM
- numer będzię funkcjonował tak samo jak poprzednio - wszystkie przypisane mu dane (pamięć) - zostały zachowane.
Nadal będzią mogły zadzwonić (kontaktować się z nim) osoby które go znają, jak i będzie się prezentował tym, do których dzwonimy.
Wszystkie numery są jednością, bowiem znajdują się na jednej pamięci, są ze sobą w ten sposób połączone, i są częścią operatora.

I teraz najważniejsze:

Ludzkie ciało - to telefon komórkowy.
Mózg - to karta SIM
Dusza(świadomość,osobowość) - to numer na centrali i wszystko co jest z nim związane.

Operatorem sieci - jest Bóg
http://radioamator.elektroda.eu/swiadomosc.html

Czy Ty może sprzedajesz telefony komórkowe ?


Śr wrz 12, 2012 11:58 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL