Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 6:33 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70  Następna strona
 Świadectwo osoby egzorcyzmowanej 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
Małgosia napisał(a):
Ale sensacja :? . To nie jest egzorcyzm i nie egzorcysta, a zwykły naciągacz, jakich wielu.

A widziałaś kiedyś prawdziwy egzorcyzm?


So sie 16, 2014 9:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
radozz napisał(a):
A widziałaś kiedyś prawdziwy egzorcyzm?

Wiem jak się obywa i kto może być egzorcystą i to wystarczy, aby ocenić tę farsę.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So sie 16, 2014 9:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
Małgosia napisał(a):
radozz napisał(a):
A widziałaś kiedyś prawdziwy egzorcyzm?

Wiem jak się obywa i kto może być egzorcystą i to wystarczy, aby ocenić tę farsę.

Czyli nie widzialas.


So sie 16, 2014 11:47 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
Dla naszego bezpieczeństwa lepiej nie być przy egzorcyzmach. Chyba, że jest się częścią zespołu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 16, 2014 12:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
Jockey napisał(a):
Dla naszego bezpieczeństwa lepiej nie być przy egzorcyzmach. Chyba, że jest się częścią zespołu.

Co dokładnie mogłoby się nam stać? Pytam z ciekawości. Nie wiem.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


So sie 16, 2014 12:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
A jak myślisz?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 16, 2014 12:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
Ja wiem, ja wiem! :lol:
Boro nic nie może się stać. Kto wie dlaczego?


So sie 16, 2014 12:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1587
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
Jockey napisał(a):
Dla naszego bezpieczeństwa lepiej nie być przy egzorcyzmach. Chyba, że jest się częścią zespołu.

Moim zdaniem dla przekonania niewierzacych bylby to bardzo dobry proces.
Z nieznanego nikomu powodu, tak sie nie dzieje.
Co wazniejsze?
Bycie opetanym wierzac w Boga czy bycie nieopetanym ateista?
Wiecej mozna ugrac niz stracic.
A tak jest to tylko nikomu nieznany rytual, ktory moglby ocalic pare dusz od potepienia.
Byl taki film "Rytual" wlasnie sie chyba zwal, z Hopkinsem.
Tam mlody egzorcysta uwierzyl prawdziwie dopiero po doswiadczeniu obecnosci diabla. Powiedzial wtedy cos takiego :"jesli Ty istniejesz tzn ze istnieje rowniez On".
I tak byloby z ludzmi.
Przeciez to najwieksze zwyciestwo szatana, przekonanie ludzi, ze nie istnieje.
Ksieza jednak zamkneli ludziom furtke do utwierdzenia sie w wierze. Wielu z nich zreszta nie wierzy w egzorcyzmy.
A powinny byc dostepne w kazdym kiosku na dvd, w dodatku do Pani Domu czy innej Rzeczpospolitej.


So sie 16, 2014 1:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
Moim zdaniem wlasnie mozna wiecej stracic niz ugrac i samo to w sobie jest przerazajace.

Co do tego co mogloby sie stac podczas egzorcyzmow ja widze to tak jesli dusza zostaje dypedzona z ciala albo szatan moze ona chciec znowu w kogos wejsc albo kogos opetac.Ja pytalam sie czy na terenie mojego miasta jest jakis egzorcysta i okazalo sie ze nie moim zdaniem prawda jest ze sprawa jest bagatelizowana przez ksiedzy.Nie chodzi , ze ksieza maja straszyc diablem czy szatanem wiernych jednak mogliby troche bardziej uswiadamiac.

Tak samo np sa sprzeczne informacje np niektorzy uwazaja , ze Bog potrafi zamiec drobnostke w trumf.A np gdzie indziej pisza, ze trumfowanie jest zle mysle, ze ludzie obecnie dostaja sprzeczne inofrmacje.

Np kosciol potepia korporacje, mowi o tak zwanych sprawiedliwych, ze wcale tacy sprawiedliwi , mowia, ze jedynym lekarzem jest Jezus nie sa sluchaja kosciola trzeba by umierac z glodu bo suma sumaru kazdy zawod jest zly.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


So sie 16, 2014 1:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
radozz napisał(a):
A powinny byc dostepne w kazdym kiosku na dvd, w dodatku do Pani Domu czy innej Rzeczpospolitej.

Chciałbyś być gwiazdą filmu dvd z Pani Domu jakbyś zapadł na taką przypadłość? Już sobie wyobrażam: pieniący się, przewracający oczami, wydający dziwne dźwięki radozz znany w całej dzielnicy. Na własnej skórze przekonałam się jak to jest, gdy ktoś człowieka potraktuje jak opętanego. Niefajnie, a do opętanych nie należę.


So sie 16, 2014 8:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
Jockey napisał(a):
A jak myślisz?

Dlaczego unikasz odpowiedzi? Jakieś tam zdanie mam, ale sprawa nie jest dla mnie oczywista.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


So sie 16, 2014 8:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2011 5:20 am
Posty: 1909
Lokalizacja: EU
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
Małgosia napisał(a):
dienicy napisał(a):
Zarejestrowane kamera egzorcyzmy nie zdarzaja sie czesto, ale jesli juz sa to zawsze dobre. :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=7sQ9plnfDVw

Ale sensacja :? . To nie jest egzorcyzm i nie egzorcysta, a zwykły naciągacz, jakich wielu.

Moim zdaniem nie powinno sie mierzyc innych wlasna miarka.

Fakt, naciagaczy jest wielu, jednak nie wiem kto w tym filmie mialby byc naciagaczem. Pan z telefonem probowal naciagnac, bo probowal kontynuowac egzorcyzm?

_________________
The illiterate of the 21c. will not be those who cant read and write, but those who cant learn, unlearn, and relearn


N sie 17, 2014 3:37 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
Cos do poczytania:
Cytuj:
Jak wiemy z reklam, przy odrobinie chęci z żyrafy wyciśnie się trochę owocowych cukierków. Jak wiemy z tego bloga, są ludzie którzy święcie w takie rzeczy wierzą - z naciskiem na święcie. Pogląd, według którego człowiek zdolny jest materializować różne przedmiotów wiąże się niestety z małą niedogodnością, jaką może być goszczeniem w swoim ciele diabła. Gdybym wiedział, że w czasie szatańskich spazmów wypluję, powiedzmy potrzebną mi teraz drylownice, z chęcią zaprzedałbym się jakimś demonom. Niestety od wieków opętani plują tym samym zestawem śmieci, do którego należą pióra, guziki, druty, włosy, nitki itp. Obecnie najpopularniejsze są chyba gwoździe. Licheński egzorcysta ks. Edmund Szaniawski nosi ze sobą nawet wiaderko z wyrzyganym przez opętanych żelastwem Aż prosi się ustawić takich opętanych w Castoramie, gdzie każdy mógłby do nich podejść i nabyć trochę świeżo zmaterializowanych gwoździ. Tymczasem samo pokazywanie gwoździ jest takim dowodem na istnienie diabła, jak owocowe cukierki są dowodem na dojne żyrafy. Ta pogarda do udowadniania czegokolwiek jest znamienna. Ultrasonografia momentu materializacji gwoździa, rentgen, nagrania wideo? Po co? Chamstwu powinien wystarczyć widok śrubek w wiadrze. Egzorcyści zapewniają przy tym, że gwoździe w ustach opętanych nie są wynikiem sztuczek egzorcyzmowanych. Śmiem wątpić w umiejętności księży w rozszyfrowywaniu choćby najprostszej iluzji. Przypomnę choćby przypadek dziesięcioletniej Niemki Althe Ahlers, którą nieomal spalono po tym jak opanowała prostą sztuczkę "wyczarowywania" myszy z chusteczki. Mimo, że dziewczynka pokazała przed sądem, że sztuczka nie ma w sobie prawdziwej magi i opiera się jedynie na zręcznych palcach, duchowni wciąż domagali się poddania dziecka torturom i sądzenia za czary.

http://czajniczek-pana-russella.blogspo ... ozdzi.html
Inne
http://czajniczek-pana-russella.blogspo ... -plan.html
http://czajniczek-pana-russella.blogspo ... iekaj.html
http://czajniczek-pana-russella.blogspo ... iasku.html
A na zakończenie- Periodyk branżowy:
Obrazek


N sie 17, 2014 5:21 pm
Zobacz profil
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
W każdej dziedzinie, także w wierze w Boga może dochodzić do fałszerstw. Dla efektu propagandowego, można tak wystraszyć egzorcyzmowanego, że będzie się bał kontaktu z egzorcyztą. Można tak dokuczyć jemu, że będzie przeklinał taką czy inną osobę do niego się zbliżającą. Są to działania na podświadomość ludzką. Dobrze że rozwija się psychologia i jest do niej dostęp. Ogranicza to wszelkie możliwe szarlatańskie praktyki. Niestety, bądź na szczęście, z czasem przekonuję się do tego, że w ludzkiej psychice jest wiele pułapek. A te zamiast być z troską o innych wyjaśniane, służą degeneratom, do ich niecnych celów. Bardzo wiele dowiaduję się z N.G.- w pułapkach umysłu o mylnych odczytywaniach bodźców czy to wzrokowych czy innych. Mimo że byłem młody i niewiele wiedziałem, to już wtedy nie dawałem wiary, różnym kuglarskim sztuczkom, bądź czarom. Także cuda dla mnie nie miały charakteru nadprzyrodzonego, a jedynie nieznany powód. Jest tak do teraz, a moja wiara w Boga ma wymiar otwartości na przyjmowanie nowych wyjaśnień tego, co jest jeszcze niezrozumiałe. Po to żyję by doświadczać i wiedzieć, a nie po to by ktoś mną w dowolny sposób manipulował, czy tylko kierował. Jest to bez sensu, by drugi człowiek był zobowiązany do podpowiadania mi w każdym czasie, co mam czynić. Potwierdza to stan determinizmu, wynikający z sił natury takich a nie innych. Chociaż-by zjawiska pogodowe, są takim wymuszeniem do konkretnych działań. I dobrze że tak jest, inaczej mógł bym łatwowiernie, naśladować innych. Choćby dlatego że ładnie i dużo mówią, czy podoba mi się ich uroda. Choć na początku Biblii jest ostrzeżenie o grzechu w raju, to na początku mojego zakochania w płci pięknej, tak samo gotów byłem przymykać oko ma fałsz, na kradzieże i.t.p. Nie jestem więc pozbawiony złudnych, odczuć, ułomności, czy grzechu, niezależnie jak by to zwał. Nie mam też złudzeń co mogę, tyle że nie jest łatwo żyć wśród innych, którzy te złudzenia mają. Dlatego dzielę się swoimi spostrzeżeniami, by innym żyło się łatwiej. Choć i to dzielenie nie zawsze jest skuteczne, dlatego że dana osoba musi, by pojąć, wiele trudów przeżyć. Inaczej nie da temu wiary, nie będzie przekonana. Ja to też rozumiem i nie wymuszam tego, na innych, by ci to przyjęli.
Wszystko dla każdego w jego czasie. To moje podejście.


N sie 17, 2014 7:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Świadectwo osoby egzorcyzmowanej
Boro napisał(a):
Jockey napisał(a):
A jak myślisz?

Dlaczego unikasz odpowiedzi? Jakieś tam zdanie mam, ale sprawa nie jest dla mnie oczywista.

Skoro walczysz z katolicyzmem to powinieneś wiedzieć. Wujek Google ci pomoże

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 17, 2014 7:10 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1046 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 66, 67, 68, 69, 70  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL