Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 11:28 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Odejscie Ducha sw. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Odejscie Ducha sw.
Natknelam sie na pewien problem dotyczacy opuszczenia czlowieka przez Ducha sw.
W dyskusji bylo powiedziane, ze Bog, Jezus i Duch sw. nigdy nie opuszczaja ciala/duszy chrzescijanina, nawet w najciezszym grzechu. Zapytalam jak to jest kiedy przechodzi sie na np. satanizm, kiedy sie stosuje rozne rytualy. Dostalam odpowiedz jak wyzej. Jednak nie rozumiem: jesli sluzy sie diablom i to one dominuja w czlowieku, to w jednym czlowieku jest Bog i Szatan? Nie bardzo kojarze taka sytuacje. Dlaczego Bog bedac wszechmocny pozwala panoszyc sie diablom i demonom po jego ,,mieszkaniu''?


Pn lip 04, 2011 1:03 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt maja 25, 2010 2:13 pm
Posty: 531
Płeć: mężczyzna
Post Re: Odejscie Ducha sw.
joannabw napisał(a):
Natknelam sie na pewien problem dotyczacy opuszczenia czlowieka przez Ducha sw.
W dyskusji bylo powiedziane, ze Bog, Jezus i Duch sw. nigdy nie opuszczaja ciala/duszy chrzescijanina, nawet w najciezszym grzechu. Zapytalam jak to jest kiedy przechodzi sie na np. satanizm, kiedy sie stosuje rozne rytualy. Dostalam odpowiedz jak wyzej. Jednak nie rozumiem: jesli sluzy sie diablom i to one dominuja w czlowieku, to w jednym czlowieku jest Bog i Szatan? Nie bardzo kojarze taka sytuacje. Dlaczego Bog bedac wszechmocny pozwala panoszyc sie diablom i demonom po jego ,,mieszkaniu''?


Piszesz to serio? Cały czas śledzę wątki na tym forum i sam jako ateista, nie mogę uwierzyć że Wy wierzycie w takie rzeczy. Przecież to brzmi jak z bajki albo filmu fantasy. Po co Wam to?


Pn lip 04, 2011 1:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 27, 2010 4:04 pm
Posty: 3541
Lokalizacja: okolice EPKK
Płeć: mężczyzna
Post Re: Odejscie Ducha sw.
joannabw napisał(a):
W dyskusji bylo powiedziane, ze Bog, Jezus i Duch sw. nigdy nie opuszczaja ciala/duszy chrzescijanina, nawet w najciezszym grzechu.

A którym momencie istnienia tego chrześcijanina Bóg, Jezus i Duch do niego wchodzą? Co z niechrześcijaninem urodzonym np. gdzieś w Indiach albo dajmy na to w Tybecie? W ogóle do niego nie wchodzą, bo to niechrześcijanin poczęty w niechrześcijańskiej rodzinie?

_________________
W tej wypowiedzi prawdopodobnie użyłem nieco dosadnych wyrażeń, w których w mojej ocenie jest niestety sporo prawdy


Pn lip 04, 2011 1:43 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 03, 2011 2:26 pm
Posty: 40
Płeć: kobieta
Post Re: Odejscie Ducha sw.
joannabw napisał(a):
Natknelam sie na pewien problem dotyczacy opuszczenia czlowieka przez Ducha sw.
W dyskusji bylo powiedziane, ze Bog, Jezus i Duch sw. nigdy nie opuszczaja ciala/duszy chrzescijanina, nawet w najciezszym grzechu. Zapytalam jak to jest kiedy przechodzi sie na np. satanizm, kiedy sie stosuje rozne rytualy. Dostalam odpowiedz jak wyzej. Jednak nie rozumiem: jesli sluzy sie diablom i to one dominuja w czlowieku, to w jednym czlowieku jest Bog i Szatan? Nie bardzo kojarze taka sytuacje. Dlaczego Bog bedac wszechmocny pozwala panoszyc sie diablom i demonom po jego ,,mieszkaniu''?

8O


Pn lip 04, 2011 7:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Ludzkie ciało jest Świątynią Ducha Świętego, ale jeśli się zacznie rugać świątynię, to zamieszka w niej zły, dosłownie.
Poprzez ruganie świątyni Ducha Świętego można nazwać grzeszenie, ciężkie i lekkie, bez znaczenia, tyle tylko, że grzechy ciężkie powodują zerwanie więzi miłości z Bogiem.
Co do zaś rytuałów satanistycznych to jest już dobrowolne oddanie się w "ręce złego" pochodnymi takiego rytuału są zniewolenia, dręczenia, nękania i opętania ( to najcięższa odmiana ), wiedzę można tradycyjnie doczytać na www.egzorcyzmy.katolik.pl
Nie można się oczywiście lękać i pamiętać należy o tym, że ZAWSZE MOŻNA WRÓCIĆ DO BOGA, Bóg jest nieskończenie miłosierny i zostawił nam niezbędne narzędzia do walki z tym, żeby nie upadać w wierze, spowiedź , Msza Święta, Komunia Święta, oraz inne sakramenty. Można też modlić się do Ducha świętego o pomoc :)
Należy w to wierzyć i należy z tego korzystać, najważniejsze sakramenty do spowiedź i Eucharystia oczywiście :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Pn lip 04, 2011 8:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Odejscie Ducha sw.
joannabw napisał(a):
Natknelam sie na pewien problem dotyczacy opuszczenia czlowieka przez Ducha sw.
W dyskusji bylo powiedziane, ze Bog, Jezus i Duch sw. nigdy nie opuszczaja ciala/duszy chrzescijanina, nawet w najciezszym grzechu. Zapytalam jak to jest kiedy przechodzi sie na np. satanizm, kiedy sie stosuje rozne rytualy. Dostalam odpowiedz jak wyzej. Jednak nie rozumiem: jesli sluzy sie diablom i to one dominuja w czlowieku, to w jednym czlowieku jest Bog i Szatan? Nie bardzo kojarze taka sytuacje. Dlaczego Bog bedac wszechmocny pozwala panoszyc sie diablom i demonom po jego ,,mieszkaniu''?


To jakieś bajki.
Bóg jest w niebie ,Jezus teraz też wiec na pewno nie są w człowieku.
Ktoś ci naopowiadał bajek.

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 04, 2011 8:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So sty 08, 2011 11:15 pm
Posty: 2533
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Odejscie Ducha sw.
joannabw napisał(a):
Dlaczego Bog bedac wszechmocny pozwala panoszyc sie diablom i demonom po jego ,,mieszkaniu''?

Demon na pewno nie zdoła opętać świętego bądź świętej, czyli takiej osoby, która poprzez swoją współpracę z Bogiem oczyściła swoje serce z namiętności prowadząc "nienaganne życie duchowe", jak to ładnie ujął Johann w innym wątku. Takiej możliwości po prostu nie ma.


Pn lip 04, 2011 8:46 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr wrz 23, 2009 2:50 pm
Posty: 8
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Bóg jest w niebie ,Jezus teraz też wiec na pewno nie są w człowieku.

Przecież przyjmujemy Pana Jezusa w Przejanświętszej Eucharystii. To może być Jezus w sercu człowieka.


Pn lip 04, 2011 9:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Labarum napisał(a):
joannabw napisał(a):
Dlaczego Bog bedac wszechmocny pozwala panoszyc sie diablom i demonom po jego ,,mieszkaniu''?

Demon na pewno nie zdoła opętać świętego bądź świętej, czyli takiej osoby, która poprzez swoją współpracę z Bogiem oczyściła swoje serce z namiętności prowadząc "nienaganne życie duchowe", jak to ładnie ujął Johann w innym wątku. Takiej możliwości po prostu nie ma.


Ale to są skrajności, w sensie świętych osób i herosów wiary jest mniej, niż tych, którzy jednak mogą wpaść w pułapkę, stąd te wszystkie "narzędzia", o jakich pisałem wcześniej.
Jezus jest poprostu kochany, chciał Kościoła i Bóg Ojciec Mu dał, a wraz z Nim i dał Nam wszystkie narzędzia/sakramenty, które pozwalają iść do świętości.
Dodatkowa sprawa jeszcze, ludzie szukajcie sobie wspólnot, w nich jest się lepiej trzymać.
Mówi przysłowie: "W kupie siła", ano siła, bo w stadzie jak są owce, to wilk nie ma łatwego "dojścia" jak pasterz czujny jest i owce razem się trzymają.
Gorzej jak owce są z osobna, wtedy wilk ma lekkie i przyjemne polowanie.
Co jak co, nie ma co się lękać jak mówił święty Jan Paweł II , ale też trzeba myśleć i dbać o swoje relacje z Bogiem :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Pn lip 04, 2011 9:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So sty 08, 2011 11:15 pm
Posty: 2533
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Odejscie Ducha sw.
paniczdomi napisał(a):
Ale to są skrajności, w sensie świętych osób i herosów wiary jest mniej, niż tych, którzy jednak mogą wpaść w pułapkę, stąd te wszystkie "narzędzia", o jakich pisałem wcześniej.

Zgadzam się z tym. Chciałem tylko podkreślić, że jest całkowicie niemożliwe, żeby człowiek prawdziwie współpracujący z Łaską Bożą został opętany przez diabła, dlatego tak ważne jest prowadzenie prawidłowego życia duchowego.


Pn lip 04, 2011 9:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Post Re: Odejscie Ducha sw.
myślicielka napisał(a):
Bóg jest w niebie ,Jezus teraz też wiec na pewno nie są w człowieku.

Przecież przyjmujemy Pana Jezusa w Przejanświętszej Eucharystii.

To może być Jezus w sercu człowieka.


To tylko takie powiedzonka w rodzaju:
"Będę cię miał w pamięci. "
Eucharystie bierze się do ust ,potem połyka więc mamy to w żołądku.
Eucharystia to symbol .
W sercu możemy mieć kogoś symbolicznie w tym sensie, że go kochamy, że myślimy o nim .

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Pn lip 04, 2011 10:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Ramzes i Ja
Nie wiecie, ze wiara w bajki czyni zycie bardziej rozowym? Jest jak odskocznia od rzeczywistosci: zabiegania, zalatania, zbijania kasy itd. Ogolnie bajki sa fajne i czesto sa z moralem (czyli z takim tekstem, ktory na koniec jest jakas modroscia) :P
Zaintrygowaniec
Jest chrzest- to chyba w kazdej religii chrzescijanskiej i to jest ten moment wejscia w czlowieka. W katolicyzmie jest komunia sw i bierzmowanie. No i jakos tak...
Paniczdomi
Mimo najszczerszych checi nie moge zrozumiec o czym Ty wogole piszesz. Jesli ktos zrywa wiez z Bogiem,to nie ma z nim kontaktu. Odchodzi i zyje w calkiem innym swiecie. Jesli ten ktos zrywa komunie z Bogiem to znaczy, ze Boga w nim nie ma, a gdzies ktos napisal, ze Bog nie opuszcza czlowieka. To gdzie On jest? Obok?
Labarum
Slyszales moze o tej Niemce Annelise Michel (moglam popelnic blad przy nazwisku)? Ona byla podobno religijna i co jej to dalo?


Pn lip 04, 2011 11:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Post Re: Odejscie Ducha sw.
Ja
Moze i eucharystia jest symbolem, ale ci co ja daja jezdza prawdziwymi samochodaami.


Pn lip 04, 2011 11:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So sty 08, 2011 11:15 pm
Posty: 2533
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Odejscie Ducha sw.
joannabw napisał(a):
Labarum
Slyszales moze o tej Niemce Annelise Michel (moglam popelnic blad przy nazwisku)? Ona byla podobno religijna i co jej to dalo?

Słyszałem, dlatego tak mocno podkreśliłem, że jest niemożliwością bycie świętym i opętanym. Podobno takich "opętań ekspiacyjnych" było więcej. Opętanie jest zawsze efektem niezwykle poważnego błędu w życiu duchowym i tym samym przyzwolenia na wejście złego ducha. W ogóle ta sprawa z Annaliese jest co najmniej bardzo niepokojąca, ale to już osobny temat.


Pn lip 04, 2011 11:21 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt maja 25, 2010 2:13 pm
Posty: 531
Płeć: mężczyzna
Post Re: Odejscie Ducha sw.
joannabw napisał(a):
Nie wiecie, ze wiara w bajki czyni zycie bardziej rozowym? Jest jak odskocznia od rzeczywistosci: zabiegania, zalatania, zbijania kasy itd. Ogolnie bajki sa fajne i czesto sa z moralem (czyli z takim tekstem, ktory na koniec jest jakas modroscia) :P


No nareszcie ktoś wierzący zrównał wiarę katolicką ze Smerfami ;p. Zgadzam się z Tobą w 100%.


Wt lip 05, 2011 12:18 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL