Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 7:18 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona
 PYTANIA DO KAPŁANA II 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn mar 07, 2011 5:58 pm
Posty: 17
Płeć: mężczyzna
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
(ciach)


Cz mar 10, 2011 10:10 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 8:36 am
Posty: 769
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Witam i przepraszam za mój głupi wpis na początku tematu jakis czas temu .
Chce zapytać czy ludzie będący nie ochrzczeni mają łaskę Bożą w swoich sumieniach/sercach ?

_________________
Totus tuus Maryjo. Jezu ufam Tobie.


Wt mar 15, 2011 11:21 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Pan Bóg każdemu człowiekowi udziela łaski potrzebnej do osiągnięcia zbawienia. Łaska Chrztu św. ułatwia wytrwanie w tej otrzymanej łasce i rozwijanie jej przez uwolnienie z grzechu i wyrwanie z mocy zła.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Śr mar 16, 2011 2:50 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn maja 03, 2010 12:39 pm
Posty: 11
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
W poniedziałek byłam u spowiedzi i we wtorek czuje się okropnie bo przed sprawdzianem moja koleżanka zapytała mnie z czego jest sprawdzian po czym zagieła kartki w książce z wiadomych powodów, bo mówiła że nic nie umie bo się nie uczyła a wcześniejszy sprawdzian wszystko ściągnęła a ja nic nie zrobiłam. Ni robi e tego z zatwardziałości serca ale chcę a nie wiem jak i się boję powiedziec komus że grzeszy.Ktoś przeklina , ktoś wzywa Boga na daremno i ja chcę upominac i czasami tak jest ale to jest dla mnie ciężkie.Ciągle czuje ,,przymus" że trzeba im pomóc ale ja naprawdę czuje się tak że irytuje innych, że niedługo nie będą się czuc przy mnie swobodnie bo ja będę ich nadzorowac. Co ja mam robic?? Czy już straciłam możliwośc przyjęcia Pana?? Czy ściąganie jest grzechem?????


Cz mar 17, 2011 6:11 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 8:36 am
Posty: 769
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
ściąganie jest grzechem , dalej się nie wypowiadam

_________________
Totus tuus Maryjo. Jezu ufam Tobie.


So mar 19, 2011 4:42 pm
Zobacz profil
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Zastanawiam się czy stawiane Maryji na równi z Jezusem Chrystusem nie jest łamaniem przykazania "Nie bedziesz miał Bogów cudzych przede mną"
Z całym szacunkiem dla Maryji dziewicy niepokalanie poczętej, Matki mojego Zbawiciela - Jezusa Chrystusa.

Bardzo proszę Księdza o odpowiedź.
Pozdrawiam


N mar 20, 2011 11:17 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Maria-Magdalena napisał(a):
Zastanawiam się czy stawiane Maryji na równi z Jezusem Chrystusem nie jest łamaniem przykazania "Nie bedziesz miał Bogów cudzych przede mną"
Z całym szacunkiem dla Maryji dziewicy niepokalanie poczętej, Matki mojego Zbawiciela - Jezusa Chrystusa.

Bardzo proszę Księdza o odpowiedź.
Pozdrawiam

Napewno w pobożności ludowej jłest często przechylenie. Cała pieśń "Serdeczna Matko" jest błędnym postawieniem Maryji wyżej od Boga. Ale co zrobić?
W oficjalnym nauczaniu Kościoła nie spotykamy tych odchyleń. Maryja ma prowadzić do Chrystusa. Jak to zawsze podkreślał w swoim nauczaniu papież Jan Paweł II czy Prymas Tysiąclecia Stefan Kardynał Wyszyński.
Ale ludowej pobożności tak łatwo zmienić się nie da.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


N mar 20, 2011 1:28 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt maja 08, 2009 5:05 pm
Posty: 561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Proszę Księdza, czasem na spowiedzi zdarza mi się dostać pokutę trwającą przez jakiś okres czasu. Jeżeli w okresie przed zakończeniem pokuty popełniłbym grzech ciężki i chciał się wyspowiadać, to jak należy to kapłanowi przestawić: odprawiłem pokutę, nie odprawiłem pokuty czy może jestem w trakcie odprawiania pokuty? A może najlepiej nie spowiadać się w takim okresie?
Bóg zapłać za odpowiedź.


Pt mar 25, 2011 11:40 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Marcinek napisał(a):
Proszę Księdza, czasem na spowiedzi zdarza mi się dostać pokutę trwającą przez jakiś okres czasu. Jeżeli w okresie przed zakończeniem pokuty popełniłbym grzech ciężki i chciał się wyspowiadać, to jak należy to kapłanowi przestawić: odprawiłem pokutę, nie odprawiłem pokuty czy może jestem w trakcie odprawiania pokuty? A może najlepiej nie spowiadać się w takim okresie?
Bóg zapłać za odpowiedź.

Należy jak najszybciej po popełnIeniu grzechu ciężkiego iść do spowiedzi i powiedzieć tę 3 formułkę (jestem w trakcie odprawiania pokuty}.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Pt mar 25, 2011 8:48 pm
Zobacz profil
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Ezdrasz napisał:

Witam wszystkich
Wczoraj otrzymałem od mojej koleżanki pewien bardzo poruszający tekst o trzeciej tajemnicy fatimskiej.
Przeczytałem go bardzo dokładnie i przyznam że jestem bardzo zaniepokojony.
Jednak jest coś co chciałbym potwierdzić otrzymałem go z pewnej strony i chciałbym wiedzieć czy ona jest katolicka, są tam różne czasami dziwne rzeczy.
Do tego nie znalazłem żadnego wpisu księdza który byłby adminem czy zarządcą strony jest tylko tzw. pani Wiesia.
Co o tym sądzicie jestem ciekaw waszej reakcji.

Podaje link do tej strony:

http://www.vismaya-maitreya.pl/rok_2012 ... imska.html

Pozdrawiam
----------------------------------------------------------------------
Księże Marianie,
bardzo proszę, by zechciał Ksiądz wyrazić swoją opinię, na temat podanej przez Ezdrasza strony i jej przesłania.
Pozdrawiam.


So mar 26, 2011 10:42 am
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N mar 27, 2011 4:25 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Szczęść Boże.

Proszę Księdza, ja mam pytanie dotyczące pojęcia cyrografu. Ostatnio natkąłem się na trochę definicji w Internecie i wiem, że jest to pakt podpisany krwią interesanta. Czy może on zostac zawarty również słownie? Bo ciężko mi uwierzyć, szczególnie że 'sprzedawanie duszy diabłu' jest związkiem frazeologicznym, że mówiąc, że się sprzydaje bądź że by się sprzedało (jest jakaś różnica?), można zaprzepaścic swoje dobre życie. Muszą być ku temu jakieś szczególne okoliczności? Czy może coś takiego jak cyrograf po prostu nie istnieje (czytałem, że Piśmie Św. nie jest stwierdzone istnienie cyrografu), a jest to po prostu legenda? Sam cyrograf byłby wtedy metaforą zła, a oddawanie duszy- codziennym grzeszeniem.

Pozdrawiam


N mar 27, 2011 8:39 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Jurek napisał(a):
Szczęść Boże.

Proszę Księdza, ja mam pytanie dotyczące pojęcia cyrografu. Ostatnio natkąłem się na trochę definicji w Internecie i wiem, że jest to pakt podpisany krwią interesanta. Czy może on zostac zawarty również słownie?
Pozdrawiam

W tych sprawach nie mogę zabrać głosu bo nie znam się na tym. Wiem, że każdy grzech, szczególnie grzech ciężki, śmiertelny, jest nawiązaniem kontaktu z szatanem. Ale, czy można go nazwać cyrografem? Nie wiem!

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Śr mar 30, 2011 4:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Maria-Magdalena napisał(a):
Ezdrasz napisał:
----------------------------------------------------------------------
Księże Marianie,
bardzo proszę, by zechciał Ksiądz wyrazić swoją opinię, na temat podanej przez Ezdrasza strony i jej przesłania.
Pozdrawiam.

Dla mnie strona ta bardzo dziwna i bardzo podejrzana. Uważam, że jest powiązana z którąś z nowych sekt o podłożu apokaliptycznym Napewno nie ma ona nic wspólnego z Kościołem Katolickim, ani z innymi Kościołami Chrześ-cijańskimi

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Śr mar 30, 2011 4:38 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn maja 03, 2010 12:39 pm
Posty: 11
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
tak nawiązujac to czy III tajemnica fatimska jest udostępniona i co w niej jest opisane bo np do mojego domu tez trafiła kartka i pisze że nalezy ją rozpowszechniac bo ludzie ktorzy nie ukazali jej innym beda po smierci odpowiadac za tych ktorzy nie wiedzieli.Mnie strasznie to wszystko przeraziło i boje sie czytac o jakichkolwiek objawieniach bo wzbudzają u mnie lęk i boje sie Boga i matki Bożej..... przez co tym bardziej nie wiem jak sie modlic jak rozmawiac z Panem i Matką Bożą , jak życ !!! nie potrafiłam cieszyc sie życiem bo ciągle miałam na mysli to co sie niedługo stanie... teraz tez tak mam że jak np wyjde gdy jest ciemno na dwór to boje sie spojrzec na niebo że zobacze krzyz...


Śr mar 30, 2011 5:04 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
stworek napisał(a):
tak nawiązujac to czy III tajemnica fatimska jest udostępniona i co w niej jest opisane bo np do mojego domu tez trafiła kartka i pisze że nalezy ją rozpowszechniac bo ludzie ktorzy nie ukazali jej innym beda po smierci odpowiadac za tych ktorzy nie wiedzieli.Mnie strasznie to wszystko przeraziło i boje sie czytac o jakichkolwiek objawieniach bo wzbudzają u mnie lęk i boje sie Boga i matki Bożej..... przez co tym bardziej nie wiem jak sie modlic jak rozmawiac z Panem i Matką Bożą , jak życ !!! nie potrafiłam cieszyc sie życiem bo ciągle miałam na mysli to co sie niedługo stanie... teraz tez tak mam że jak np wyjde gdy jest ciemno na dwór to boje sie spojrzec na niebo że zobacze krzyz...

Kolejni Papieże od Piusa XII obawiając się, że 3 Tajemnica Fatimska wzbudzi tylko strach postanowili zachować ją w całkowitej tajemnicy i na tej Tajemnicy bazują różni uczniowie szatana ogłaszając kolejne odczytania (szatańskie) 3 Tajemnicy Fatimskiej. Nie trzeba się obawiać tych pogróżek, trzeba zaufać w Boże Miłosierdzie, a Krzyż powinien być znakiem nadziei a nie strachu.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Śr mar 30, 2011 6:46 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL