Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 6:15 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
 PYTANIA DO KAPŁANA II 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
PODHALE napisał(a):

Prosze Ksiedza dlaczego inne narodowosci np. amarykany chodza raz w roku do spowiedzi??? :?:

Bo są takimi minimalistami. Przykazanie Kościelne mówi: Przynajmniej raz w roku spowiadać się i w czasie wielkanocnym Komunię Świętą przyjmować. I Oni tylko to przynajmniej zachowują a My chcemy trochę więcej.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Cz lut 10, 2011 12:42 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz paź 28, 2010 1:42 pm
Posty: 9
Płeć: kobieta
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Witam,
ja też bym chciała ...,,trochę więcej..,, ale jak mnie ostatnio ksiądz pogonił z konfesjonału bo chciałam ,,wyrzucić,, z siebie wszystko co mi leżało na sercu to ja już chyba nawet po amerykańsku-czyli raz w roku nie pójdę .No i co ja mam teraz zrobić??? Oczywiście ,że mogę z tym żyć ale nie wątpliwie to ,,coś,, jest grzechem i wolałabym ,,to,, wyrzucić a nie mam pewności że znowu nie trafię na TAKIEGO księdza
Pozdrawiam


Cz lut 10, 2011 3:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
jaskółeczka napisał(a):
Witam,
ja też bym chciała ...,,trochę więcej..,, ale jak mnie ostatnio ksiądz pogonił z konfesjonału bo chciałam ,,wyrzucić,, z siebie wszystko co mi leżało na sercu to ja już chyba nawet po amerykańsku-czyli raz w roku nie pójdę .No i co ja mam teraz zrobić??? Oczywiście ,że mogę z tym żyć ale nie wątpliwie to ,,coś,, jest grzechem i wolałabym ,,to,, wyrzucić a nie mam pewności że znowu nie trafię na TAKIEGO księdza
Pozdrawiam

Wg mnie to nie wina księdza, tak uważam. Możliwe że trafiłaś na moment kiedy była kolejka do spowiedzi i może 5 minut przed Mszą św. W sytuacji kiedy się chce trochę więcej porozmawiać to unikać czasu z kolejkami do konfesjonału i może przed spowiedzią zapytać księdza czy może poświęcić nam trochę więcej czasu.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Cz lut 10, 2011 6:09 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Odpowiedź dla Teresy 75, która założyła nowy temat z pytaniem: Mam pytanie.jak mam zareagować jeśli ktoś w mojej obecności mówi źle na temat księdza?
W takiej sytuacji ja pytam się tego, który to mówi: A czy słyszałeś /aś co mówią o Tobie?

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Cz lut 10, 2011 6:19 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz paź 28, 2010 1:42 pm
Posty: 9
Płeć: kobieta
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Nie będę drążyć i wiercić w tym temacie -nie wiem może mi się należało takie potraktowanie dodam tylko że On pogonił mnie za to co usłyszał-było szybko i na temat ale jak widac skończyłam jeszcze szybciej niż sama przewidziałam :)
Może miał zły dzień ale myślę ,że minie trochę czasu zanim znowu odważę się powiedzieć wszystko
Pozdrawiam :)


Cz lut 10, 2011 9:17 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz lut 10, 2011 7:25 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Szczęść Boże,
Jak powinno się podchodzić do kwestii wolnej woli w sytuacji, gdy na zachowanie osoby wpływają długotrwale zażywane leki antydepresyjne (zapisane przez lekarza psychiatrę)?


Pt lut 11, 2011 11:07 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Myszka napisał(a):
Szczęść Boże,
Jak powinno się podchodzić do kwestii wolnej woli w sytuacji, gdy na zachowanie osoby wpływają długotrwale zażywane leki antydepresyjne (zapisane przez lekarza psychiatrę)?

Odpowiedzi należałoby poszukać w jakiejś Poradni Katolickiej, może w Pora-dni Braci Bonifratrów, są a Warszawie, w Łodzi i w Krakowie.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


So lut 12, 2011 5:46 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 3:28 pm
Posty: 359
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Bog Zaplac.
Prosze ksiedza rowne dwa miesiace temu 12 grudnia przewrocilam sie na grobie babki a 21 stycznia zmarla moja mama dzisiaj jest 12 nie moge zasnac modle sie i modle sie Wieczny odoczynek racz im dac Panie...
Co to moze oznaczac ze sie przewrocilam na grobie babki?

_________________
Jezus przez życie mnie wiedzie daje mi silne swe dłonie Jezus kroczy na przedzie i droge wskazuje mi ...


N lut 13, 2011 9:42 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
PODHALE napisał(a):
Bog Zaplac.
Co to moze oznaczac ze sie przewrocilam na grobie babki?

Wg mnie oznacza to że słabo był ten grób oczyszczoniy i nie utrzymany w porządku. Trzeba ścieżki wokół grobu oczyścić i wyrównać.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


N lut 13, 2011 2:34 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So lut 12, 2011 7:01 pm
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Chciałem zapytać księdza czy codzienne picie kawy może przeszkodzić w uzyskanie odpustu zupełnego


N lut 13, 2011 10:47 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:51 pm
Posty: 7
Płeć: kobieta
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Szczęść Boże. mam pytanie a raczej prośbę w rozwianiu wątpliwości. Mianowicie czy chrześcijanie mogą brać udział na forum pdt chrześcijaństwo,ekumenizm. Pytam dlatego ponieważ uważam ,że tam są nie tylko chrześcijanie ale i inne wyznania .Muszę przyznać, że trochę się pogubiłam.Jeśli można proszę o wytłumaczenie tego zagadnienia.Bóg zapłać.


N lut 13, 2011 11:49 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lut 14, 2011 9:40 pm
Posty: 2
Płeć: kobieta
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Szczęść Boże!
Mam do Księdza pytanie: w zainteresowniach podał Ksiądz "pomoc uzależnionym". Jak to rozumieć? Pytam jako osoba szukajaca pomocy.


Pn lut 14, 2011 10:38 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:51 pm
Posty: 7
Płeć: kobieta
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Proszę o pomoc.Mój mąż pije.


Wt lut 15, 2011 2:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
Poszukaj gdzie w pobliżu Was dziala Grupa AA - to dla Męża albo Grupa Al-Anon to dla Ciebie. Tu na Forum nikt Ci nie pomoże bo nie ma takiej możliwości.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Wt lut 15, 2011 5:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: PYTANIA DO KAPŁANA II
ma.je napisał(a):
Szczęść Boże!
Mam do Księdza pytanie: w zainteresowniach podał Ksiądz "pomoc uzależnionym". Jak to rozumieć? Pytam jako osoba szukajaca pomocy.

Przez kilkanaście lat pracowałem w Ośrodku Lecznictwa Odwykowego dla alkoholików jako kapelan - terapeuta. Teraz więc korzystając z tych doświadczeń staram się w miarę możliwości pomagać gdy ktoś się do mnie zgłasza z takimi problemami. Chociaż teraz jest to trochę utrudnione bo mieszkam w Domu Księży Emerytów a nia mam własnego mieszkania. ale zawsze mogę poradzić co zrobić lub gdzie szukać pomocy.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Wt lut 15, 2011 5:42 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL