Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:33 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6630 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 438, 439, 440, 441, 442  Następna strona
 Jakie jest prawosławie? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Nie będzie. Kościół katolicki ma niezmienne dogmaty i nie odwraca nauczania Chrystusa pod publikę, bo tej coś by pasowało.


So lip 23, 2016 8:41 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 02, 2010 8:18 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie będzie. Kościół katolicki ma niezmienne dogmaty i nie odwraca nauczania Chrystusa pod publikę, bo tej coś by pasowało.


Bajeczki i propaganda. A dogmat np. o nieomylności papieża. trzeba była prawie dwa tysiace lat aby to wyartykułować? itd. itp.


So lip 23, 2016 11:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jakie jest prawosławie?
tomi44 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie będzie. Kościół katolicki ma niezmienne dogmaty i nie odwraca nauczania Chrystusa pod publikę, bo tej coś by pasowało.

Bajeczki i propaganda.

Tak? To przedstaw chociaż jeden dogmat, który przeformułowano o 180 stopni w celu dopasowania go do oczekiwań ludzi.

Cytuj:
A dogmat np. o nieomylności papieża. trzeba była prawie dwa tysiace lat aby to wyartykułować?

Nie widzę w tym problemu. Dogmaty ogłasza się w momencie, kiedy jest taka potrzeba, a nie hurtowo.


N lip 24, 2016 7:33 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 02, 2010 8:18 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
tomi44 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dogmaty ogłasza się w momencie, kiedy jest taka potrzeba, a nie hurtowo.


Jaka była potrzeba , że ogłoszono dogmat o nieomylności papieża?


N lip 24, 2016 4:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Najpierw przedstaw jakiś przykład dogmatu, który obrócono o 180 stopni, bo tego oczekiwała publika, a potem pogadamy o tym, dlaczego ogłoszono dogmatycznie nieomylność papieża.


N lip 24, 2016 6:59 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 02, 2010 8:18 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Najpierw przedstaw jakiś przykład dogmatu, który obrócono o 180 stopni, bo tego oczekiwała publika, a potem pogadamy o tym, dlaczego ogłoszono dogmatycznie nieomylność papieża.


napisałeś , że dogmaty są ogłaszane gdy jest taka potrzeba. Pytam się więc jaka była potrzeba ogłoszenia dogmatu o nieomylności papieża.


N lip 24, 2016 9:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Cwaniaczku, o wiele wcześniej napisałeś tak:
tomi44 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie będzie. Kościół katolicki ma niezmienne dogmaty i nie odwraca nauczania Chrystusa pod publikę, bo tej coś by pasowało.

Bajeczki i propaganda.

Dlatego też teraz przedstaw jakiś dogmat, który pod publikę obrócono o 180 stopni, bo jej coś by pasowało. Ewentualnie odwołaj te słowa, że to co napisałem na temat dogmatów katolickich, to "bajeczki i propaganda".


N lip 24, 2016 9:56 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 02, 2010 8:18 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
tomi44 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
...Dogmaty ogłasza się w momencie, kiedy jest taka potrzeba, a nie hurtowo.
[b]
[/b]

przytaczam Twój cytat dla przypomnienia. Dlatego moje pytanie brzmi: jaka była potrzeba ogłoszenia dogmatu o nieomylności papieża? Jak mniemam nie powinieneś z odpowiedzią mieć problemów.


Pn lip 25, 2016 8:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Dziękuję. Właśnie potwierdziłeś całkowitą gołosłowność Twojego tekstu, że napisałem "bajki i propagandę" stwierdzając, iż Kościół katolicki ma niezmienne dogmaty i nie odwraca nauczania Chrystusa pod publikę, bo tej coś by pasowało. No, ale z tego co pamiętam, to nie pierwszy raz kiedy wysuwałeś tezy nie mające najmniejszego poparcia w rzeczywistości. :D


Pn lip 25, 2016 9:06 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr cze 02, 2010 8:18 pm
Posty: 64
Płeć: mężczyzna
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dziękuję. Właśnie potwierdziłeś całkowitą gołosłowność Twojego tekstu, że napisałem "bajki i propagandę" stwierdzając, iż Kościół katolicki ma niezmienne dogmaty i nie odwraca nauczania Chrystusa pod publikę, bo tej coś by pasowało. No, ale z tego co pamiętam, to nie pierwszy raz kiedy wysuwałeś tezy nie mające najmniejszego poparcia w rzeczywistości. :D


Wątpię, nie wierzę w dogmaty katolickie więc zgodnie z nauczaniem krk nie będę zbawiony(nie jestem członkiem krk). Rozumiem, że jedną z misji krk jest nawracenie ludzi i dązenie do ich zbawienia. Nie kręć więc, nie baw się w 'pyskówki" tylko przybliż mnie , być może do drogi prowadzącej do zbawienia, odpowiadając na jedno proste pytanie: co sprawiło , że powstał dogmat o nieomylności papieża?


Pn lip 25, 2016 10:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Temat jest o prawosławiu, nie o dogmatach i papieżu.


Pn lip 25, 2016 10:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Kard. Kurt Koch o dialogu z prawosławiem.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan ma nadzieję na postępy w dialogu katolicko-prawosławnym. Kard. Kurt Koch jest wyraźnie zadowolony po pierwszych dniach obrad 14. sesji plenarnej Międzynarodowej Komisji Mieszanej ds. Dialogu Teologicznego między Kościołem Katolickim a Kościołem Prawosławnym.
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... awiem.html

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Pn wrz 19, 2016 9:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lis 22, 2004 11:10 pm
Posty: 1218
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, prawosławie
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Witajcie!

Ja tylko na chwilkę ;)
Jeśli wśród Was są nadal osoby, które są zainteresowane dyskusją na temat prawosławia, to można to uczynić na nowym forum dyskusyjnym forum.cerkiew.pl

Pozdrawiam wszystkich, nie przeszkadzam i już zmykam!

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


Śr lut 08, 2017 1:34 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 06, 2013 12:03 am
Posty: 169
Lokalizacja: ok/Wrocławia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Ja również tylko na chwilę :)
Jako, że pisałem na tym wątku bardzo długo i bardzo mocno rozważałem konwersję na prawosławie (cały "proces" trwał blisko 6 lat), więc postanowiłem się podzielić na czym się u mnie zakończyło. Ostatecznie pozostałem członkiem KrK a cała zasługa w tym Papieża Franciszka - który natchnął mnie swoimi wypowiedziami, jak również całym swoim życiem (nie tylko jako Papieża) na to czym jest prawdziwa wiara i prawdziwa "religijność" i to mnie ostatecznie odwiodło od konwersji na prawosławie - które w obecnym odczuciu byłoby krokiem wstecz w rozwoju duchowym. Oczywiście pozostanę już chyba na zawsze wielkim miłośnikiem wielu rzeczy, które występują w prawosławiu (a których niekiedy brakuje w katolicyzmie), jak głęboka duchowość czy piękno liturgii i szeroko pojętej kultury sakralnej, a także niektóre interpretacje pewnych prawd wiary w ujęciu prawosławnym (jak np. grzech pierworodny, kwestia niepokalanego poczęcia Matki Bożej, odpusty).
Niemniej patrząc na to jak wiarę prezentuje wspomniany Papież Franciszek i konfrontując to z wieloma rzeczami, które występują w prawosławiu to nie mogłem stać się prawosławnym chrześcijaninem.
Niemniej z perspektywy czasu to moje bardzo mocne zainteresowanie prawosławiem uważam za pozytywne zjawisko, które wzmocniło i pogłębiło moją wiarę.

_________________
Panie Jezu Chryste, Synu Boga, zmiłuj się nade mną grzesznikiem.
Piękno zbawi świat.


Pn mar 27, 2017 6:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jakie jest prawosławie?
Nektariusz napisał(a):
Witajcie!

Ja tylko na chwilkę ;)
Jeśli wśród Was są nadal osoby, które są zainteresowane dyskusją na temat prawosławia, to można to uczynić na nowym forum dyskusyjnym forum.cerkiew.pl

Pozdrawiam wszystkich, nie przeszkadzam i już zmykam!


A po za tym, co u ciebie drogi Nektariuszu ?

Różnice różnicami, ale jakoś tak brakuje tutaj ciebie.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn kwi 03, 2017 12:07 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6630 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 438, 439, 440, 441, 442  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL