Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 2:23 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 208  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM - III 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post 
@Thor
http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.ph ... 798#516798
Tu ten temat był (po raz kolejny) dyskutowany, poczytaj też posty wstecz w tamtym temacie, jeżeli chcesz uzasadnienia.

PS: W działach chrześcijańskie są ograniczenia regulaminowe, kto gdzie może komentować. Zwłaszcza dział 'Katolicyzm'. Tak przypadkowo przypominam. :twisted:


Cz cze 18, 2009 1:17 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So gru 20, 2008 11:57 pm
Posty: 12
Post 
http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.ph ... highlight=
W tym wątku przyjaciel zwrócił uwagę na ciekawe podobieństwo między Jakubem, Janem i Piotrem oraz głównymi odłamami Chrześcijaństwa. Proponuję wątki związane z tą koncepcją oddzielić i wrzucić do działu dla Chrześcijan.

_________________
Ps 33,22 Niech nas ogarnie łaska Twoja Panie, według ufności pokładanej w Tobie!

http://www.adoracja.bielsko.opoka.org.pl


Cz cze 18, 2009 2:27 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 11:40 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Post 
bert04 napisał(a):
@Thor
http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.ph ... 798#516798
Tu ten temat był (po raz kolejny) dyskutowany, poczytaj też posty wstecz w tamtym temacie, jeżeli chcesz uzasadnienia.


Ups, w takim układzie przepraszam. Po prostu jestem nowy, stąd nie miałem jeszcze możliwości przejrzeć całego forum. Dzięki za uświadomienie, i przepraszam za głupie pytanie, skoro odp już była :)

Cytuj:
PS: W działach chrześcijańskie są ograniczenia regulaminowe, kto gdzie może komentować. Zwłaszcza dział 'Katolicyzm'. Tak przypadkowo przypominam. :twisted:


Hymmm, tak, zauważyłem to. Zapewne chodzi Ci o moje wypowiedzenie się w tematach: "Absolut jako osobowość Boga" i "Chwiejąca się wiara...?". W takim razie się tu usprawiedliwię:

1. Co do tematu pierwszego ("Absolut..."), to sam temat założył, z tego co widzę, muzułmanin. Zresztą, treści poprzednich postów również nie trzymały się samego katolicyzmu, a mówiły o różnych religiach, różnych podejściach. Stąd stwierdziłem, że skoro tak, to moja wiara nie naruszy specjalnie porządku (czytaj - nie wywoła nieporządku etc).

2. Jeśli chodzi o drugi temat, to starałem się powstrzymać od wszelkiego odnoszenia się do aspektów wiary, również, aby nie burzyć porządku. Moje "rady były tam czysto praktyczne, bez religijnych wtrętów i odniesień, raczej "życiowe" - zresztą, z szacunkiem dla religii chrześcijańskiej.

Natomiast w tym dziale staram się unikać dyskusji, które dotyczą tematów stricte chrześcijańskich, omijam te, w których rozmawiają sami katolicy o niuansach swoich poglądów - bo wiem, że wniosłoby to tylko nieporządek, a nikt nikogo by nie przekonał.

Mam nadzieję, że wystarczające uzasadnienie, jednak, jeśli mimo tego chcesz, bym tam nie pisał (mówię szczególnie o pierwszym temacie, bo tam może się wywiązać dyskusja zapewne), bo mimo tego, co napisałem, obawiasz się, że moja wiara zaszkodzi dyskusji - ok, napisz, i nie będę więcej tam pisał, bo faktycznie, biorąc regulamin literalnie nie powinienem.

Pozdrawiam


Cz cze 18, 2009 2:45 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 11:40 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Post 
EDIT: Oczywiście miało być nieco inaczej - tematu nie napisał muzułmanin (zmęczenie po uczelni, stąd błąd), tylko temat zahacza o islam, czy też inne wierzenia, więc nie jest jego założeniem przyjmowanie wiary katolickiej. W ten sposób miało być :)


Cz cze 18, 2009 2:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post 
Po pierwsze: to nie jestem moderatorem działów chrześcijańskich, nie decyduję o wykładni Regulaminu akurat tam, zwracam tylko uwagę. Także poniższe uwagi są z zastrzeżeniem, że ostateczna decyzja należy do innych modów - jeżeli coś przekręciłem, to mnie poprawią.

Po drugie: Regulamin jest regułą. Owszem, są wyjątki, jak ten temat, który odkopałeś. Ale zazwyczaj to albo newbies, którzy jeszcze nie orientują się, albo "weterani", którzy potrafią pisać bez przekonywania do swoich poglądów. Tyle że za mojej bytności na forum (ponad rok) był tylko jeden taki przypadek, tolerowany przez moderację.

Po trzecie: teraz znasz regułę, więc lepiej się jej trzymaj i w razie wątpliwości załóż "temat równoległy". Czy moderatorzy tych działów by tolerowali wypowiedzi jak te dotychczasowe... to już inna para kaloszy. Ponieważ jesteś nowy, to ja ze swojej strony odradzam. Szczególnie, że jako zadeklarowany nie-chrześcijanin nie mieścisz się w formule całego działu górnego.


Cz cze 18, 2009 5:53 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 11:40 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Post 
bert04 napisał(a):
Po drugie: Regulamin jest regułą. Owszem, są wyjątki, jak ten temat, który odkopałeś. Ale zazwyczaj to albo newbies, którzy jeszcze nie orientują się, albo "weterani", którzy potrafią pisać bez przekonywania do swoich poglądów. Tyle że za mojej bytności na forum (ponad rok) był tylko jeden taki przypadek, tolerowany przez moderację.


Napisałem już w tamtym dziale małą notkę z pytaniem, czy dopuszcza w tym dziale nie-chrześcijan do rozmowy, czy nie. Poza tym zaproponowałem, by przeniesiono tamten wątek do działu ogolnodostępnego, ponieważ dotyczy w zasadzie każdego wyznania. Co z tego będzie - zobaczymy. Jeśli stanowisko moderacji będzie w obu przypadkach na zdecydowane "NIE", to nic na siłę.

Cytuj:
Po trzecie: teraz znasz regułę, więc lepiej się jej trzymaj i w razie wątpliwości załóż "temat równoległy". Czy moderatorzy tych działów by tolerowali wypowiedzi jak te dotychczasowe... to już inna para kaloszy. Ponieważ jesteś nowy, to ja ze swojej strony odradzam.


Spokojnie, spokojnie. Nie zamierzam pisać nic na siłę - jeśli moderacja stwierdzi, że i tak nie powinienem tam pisać - przestanę.

Cytuj:
Szczególnie, że jako zadeklarowany nie-chrześcijanin nie mieścisz się w formule całego działu górnego.


Hmmm, tutaj (co do nie-chrześcijanina) się nie zgodzę. Owszem, jestem bardzo mocno zadeklarowanym nie-katolikiem, ale co do chrześcijaństwa, to cenię i szanuję tą wiarę, sam Nowy Testament uważam za jedną z najważniejszych ksiąg w dziejach człowieka, nawet samo zbawienie uznaję, choć w nieco innym rozumieniu. Tak więc zdecydowanie "zadeklarowanym nie-chrześcijaninem" nie jestem :)

Pozdrawiam


Cz cze 18, 2009 7:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 06, 2009 9:12 am
Posty: 1111
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
Post 
Tutaj przytoczyłem z Wikipedii o stanie splątanym, tylko zamiast zacytować, to pogrubiłem. Proszę o korektę :).
Z góry składam dzięki.

EDIT:

Pewnie sam byłeś w "stanie poplątanym" ;) bert

_________________
"Optymista uważa, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów. Pesymista obawia się, że jest to prawda."


Pn cze 22, 2009 2:10 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 11:40 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Prosiłbym moderację o zwrócenie uwagi na ostatnią wypowiedź MJ w dziale "wierzę w Boga objawionego". Aby pokazać, o co chodzi, cytacik:

"Kazdy Cud Bozy bedzie zawsze (do konca swiata) zaszczekany przez stado kundli wrogich Bogu. Ktore to pieski wyszczekaja wlasne "wytlumaczenia". "

(Wto Cze 23, 2009 9:24 am)

_________________
Show me the way, to reach one day the Baphomet's throne...


Wt cze 23, 2009 12:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 13, 2004 5:06 pm
Posty: 1940
Lokalizacja: Dolny-Śląsk
Post 
art-33 napisał(a):
meta napisał(a):
cała flora bakteryjna sprzedawana w aptekach
to po prostu przetworzone kwaśne mleko
- normalne niepasteryzowane a czyste, zsiadłe mleko
takie jak od wieków pili nasi przodkowie
w kraju "mlekiem i miodem płynącym"


Meta żałosna jesteś.
Zabrakło mi słowników i encyklopedii, brak mi słów.
Pomijając wszelkie możliwe względy (religijne, polityczne, światopoglądowe), to jeśli głupota pozwalała by latac to byłabyś Albatrosem.


http://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.ph ... 584#538584

Tak na wszelki wypadek podkabluję się sam, ale takie coś trzeba tępic.
W kontekście raka (co by nie było wątpliwości).

_________________
- Gdyby trójkąty stworzyły sobie boga, miałby na pewno trzy boki.


Śr cze 24, 2009 12:43 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 11:40 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Ponownie BARDZO proszę moderację o reakcję w dziale "wierzę w Boga objawionego". Naprawdę staram się jak mogę nie napisać wprost i bez ogródek do MJ'a, czym jest ta jego wiara, poglądy, zachowania i wyzwiska, ale moja cierpliwość się kończy, a nie chciałbym dostać bana za taką wypowiedź.

_________________
Show me the way, to reach one day the Baphomet's throne...


Śr cze 24, 2009 11:04 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 9:15 pm
Posty: 507
Lokalizacja: Stolica
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post 
Thor, to jest Forum Dyskusyjne. MJ głosi swoją wiarę i ja tego mu nie mogę zabronić. Jest może trochę (podkreślam: trochę) fanatyczny, ale nie widzę, żeby głosił coś złego. Nikogo nie obraża. Jeśli Jego wiara Ci nie odpowiada, to nie dyskutuj z nim. Ja mu nie mogę zabronić głoszenia swoich poglądów. To Ty przekroczyłeś kulturalną dyskusję porównując go do Hitlera, jeśli coś takiego by się jeszcze powtórzyło, to po ostrzeżeniu możesz zarobić bana. Pohamuj trochę nerwy.

_________________
Boże, użycz mi Pogody Ducha!


Śr cze 24, 2009 12:59 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 2:47 am
Posty: 27
Lokalizacja: (fr. localisation, z p.łc. localis ‘miejscowy’) - położenie, umiejscowienie, rozmieszczenie czegoś.
Post 
Księże Marianie, jeżeli obrona wiary przez MJ-ta opiera się na nazywaniu ludzi psami i kundlami, to chyba jednak trudno nie zauważyć tu czegoś jednoznacznie złego. Czy jeżeli ateista rozpocząłby retorykę w stylu "każde racjonalne tłumaczenie Cudów Bożych będzie zaszczekane przez stadio kundli wrogich nauce, które to pieski wyszczekają nieprawdę", wprost analogiczną do wypocin użytkownika MJ (proszę jeszcze raz przeczytać cytat, który wkleił Thor), to też nie zasłużyłby na ostrzeżenie? Pod rozwagę...

Pozdrawiam.


Śr cze 24, 2009 1:33 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 11:40 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Ks. Marianie - nie chodzi mi o jego wiarę. Tą szanuję, jednak o nazywanie ludzi, którzy wyznają co innego (np mnie), lub też szanują naukę - kundlami, psami, szczekającymi, bezbożnikami, bezrozumnymi itd. Chyba wystarczająco dużo, by nazwać to "obrażaniem" i "brakiem kultury w dyskusji". Proszę też zauważyć, że moje ostre wypowiedzi zaczęły się PO jego słowach - w tym czasie prosiłem moderację o reakcję, przytaczając nawet cytat. Bez rezultatu.

Jeśli chodzi o przyrównywanie do Hitlera, to MJ sam, swoim stwierdzeniem o dobroci Inkwizycji, się do niego przyrównał (dla jasności - chodzi o to, że przekonanie i ideologia stoi ponad dobrem i prawami drugiego człowieka).

Przykre, że jest tu taka stronniczość - jestem pewien, że gdybym ja takimi samymi słowami, jak MJ, nazwał katolików, dostałbym natychmiastowego bana, lub też co najmniej ostre ostrzeżenie.

Zresztą, cóż, dyskusję z nim już skończyłem - mówiąc jego słowami (skoro ojciec popiera i nie ma nic przeciw...) na kundli obszczekujących to, w co inni wierzą, nie ma rady, szkoda klawiatury.

Mimo wszystko pozdrawiam.

_________________
Show me the way, to reach one day the Baphomet's throne...


Śr cze 24, 2009 1:58 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt cze 16, 2009 11:40 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Dla jasności, wkleję też kilka cytatów, ponownie, by było oczywiste, o które mi chodzi:

Cytuj:
Kazdy Cud Bozy bedzie zawsze (do konca swiata) zaszczekany przez stado kundli wrogich Bogu. Ktore to pieski wyszczekaja wlasne "wytlumaczenia".


Wyzwanie od psów każdego, kto nie wierzy w cuda, i chce je udowodnić naukowo.

Cytuj:
A mozesz dalej ujadac przeciw Bogu.


Po pierwsze, "ujadać". Po drugie, co wynika z kontekstu - nazwanie każdego, kto nie wierzy ściśle we wiarę katolicką, "ujadającym przeciw Bogu".

Cytuj:
Ale zaloze sie, ze ludzie twierdza, ze "rozumieja dlaczego wyrasta lipa"!
Zgadza sie?
Bo dzis ludzie sa BEZROZUMNI.


Nazwanie bezrozumnymi tych, którzy poszukują naukowego wyjaśnienia.

Cytuj:
Ciekawe, czy to chociaz rozumiesz?


I inne w tym stylu. Zwracanie się do rozmówcy jak do, nie porównując, tępego osła.

Cytuj:
Ja wiem, ze wy (bezboznicy)


I kolejny epitet.

Cytuj:
To Apokalipsa nazywa psami tych, ktorzy w Boga nie uwierzyli.


Naginanie słów Biblii, wyrywanie z kontekstu, by wmówić, że Biblia nazywa psami tych, którzy nie wierzą w cuda.

Cytuj:
Tylko do smierci mozesz "bezkarnie" ujadac i szczekac przeciw Bogu, szydzic z Niego.


By nie było, ze MJ "tylko mówił ogólnie, nikogo nie obrażając". Nie dość, że zarzuca mi szydzenie z Boga (niby gdzie?!) to jeszcze powtarza o "ujadaniu i szydzeniu", tym razem bezpośrednio.

Cytuj:
Poniewaz nie poznajecie, gdy Ona mowi- przejdziecie dalej, jak oblakancy i bedziecie "ciagle szukac",choc macie pod nosem.


Kolejny epitet - obłąkańcy.

Cytuj:
Co Ty wiesz o krucjatach?
(Tyle co Ci wlala do glowy wspolczesna propaganda wroga Kosciolowi i Sredniowieczu.)


Wmawianie bycia zmanipulowanym przez media. Wypraszam sobie.

Cytuj:
Swieta Inkwizycja byla rzecza BARDZO DOBRA.


To cytat po moim stwierdzeniu, że inkwizycja (nie wnikałem, czy kościelna, czy jedynie przez KK dopuszczana, i ile ofiar miała - zaznaczyłem to) była takim samym mordowaniem z racji idei. Widać, że MJ to pochwala - stąd porównanie do Hitlera i jego metod działania, gdyż na tej samej zasadzie eksterminował żydów (przedkładając ideologię nad dobro drugiego człowieka)

Cytuj:
Czy swiat by stracil, czy raczej zyskal gdyby sataniste Hitlera i jego kompanow w pore spalono na stosie, albo skrocono o glowe?


O, a tu już bezposrednia pochwała mordowania za wiarę. Z tego, co wiem, to głoszenie takich treści jest nie tylko niekulturalne, ale nawet niezgodne z prawem (zachęcanie do nienawiści i przemocy)

Cytuj:
Wtedy beda plakac i zalowac, ze w pore nie spalono ich na stosie.


Komentować nie trzeba.

Cytuj:
Jesli wy myslicie, ze "gloszenie falszu jest niegrozne", to jestescie wielkimi glupcami.


Kolejny epitet.


Chyba wystarczająco wiele cytatów, by uargumentować to, co napisałem. Ale w takim układzie, skoro według moderacji nie jest to obraźliwe, mam pytanie - czy oznacza to, że moderacja dopuszcza TAKI styl pisania? Jesli tak, ok, nie będę już zawracał głowy - po prostu zacznę delikwentowi odpowiadać takim samym tonem, stylem, wyzywać i obrażać. Tylko wolę spytać, aby potem nie mieć ostrzeżeń. Liczę na konsekwencję.

PS. Jeśli chodzi o ostrzeżenie, sam napisałem, że wiem, ze również na nie zasłużyłem. Gdy moderacja nie reagowała, sam napisałem MJ'owi ostro. Ale jeśli ja zasługuję na ostrzeżenie za porównanie do Hitlera, to on... cóż, lista jest długa, zacytowana powyżej.

_________________
Show me the way, to reach one day the Baphomet's throne...


Śr cze 24, 2009 2:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Post 
Thor... wyluzuj. Nie ma o co kruszyć krzeseł. MJ jest jaki jest. A to co zacytowałeś to chyba szczyt "wulgarności" MJ-ota.

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


Śr cze 24, 2009 2:42 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 208  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL