Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 12:13 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97  Następna strona
 obrazy i rzeźby w Kościele 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 10:55 pm
Posty: 1740
Płeć: mężczyzna
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Ponurnik napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Jednego nie moge zrozumiec dlaczego katolicy czynia wbrew woli Jezusa i zamiast do Niego zwracac sie bezposrednio, jako psredniczki uzywaja jego Matki , czyzby ze ``strachu`` przed Jezusem Chrystusem ??
To popłuczyny rzymskiego pogaństwa.



Czy moglbys przyblizyc watek swojej inteligentnej wypowiedzi ?? :)


Cz maja 26, 2011 3:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
amadeus35 napisał(a):
Ponurnik napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Jednego nie moge zrozumiec dlaczego katolicy czynia wbrew woli Jezusa i zamiast do Niego zwracac sie bezposrednio, jako psredniczki uzywaja jego Matki , czyzby ze ``strachu`` przed Jezusem Chrystusem ??
To popłuczyny rzymskiego pogaństwa.



Czy moglbys przyblizyc watek swojej inteligentnej wypowiedzi ?? :)



Nie ma co roztrząsać oczywistych nie prawd, a skupić się na głoszeniu prawdy, albo chociaż jej obronie.
Co do modlenia się za pośrednictwem pokornych sług Bożych, można napisać krótko - Bóg tak chce. Sama w Piśmie Świętym namawia- 'Bądźcie święci, tak jak i Ja jestem święty, Bóg wasz", czy jakoś to tak było :)

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz maja 26, 2011 4:05 pm
Zobacz profil
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
amadeus35 napisał(a):
Czy moglbys przyblizyc watek swojej inteligentnej wypowiedzi ?? :)
"Szczęśliwy kto się do Matki uciecze, kiedy Ojciec rozwścieczony siecze" i inne takie kawałki wywodzą się jeszcze z czasów, kiedy to matka panującego cesarza miała tytuły obrończyni skazańców, łaskawej, a także najczystszej itp. Miała więc swoim płaszczem osłaniać grzeszników przed sprawiedliwym gniewem Syna... I tym podobne brednie.


Cz maja 26, 2011 4:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Oznaki bojaźni Bożej u św. Jana
Obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze nie ujawniło się czym będziemy.
Oznaki bojażni Bożej u św.Pawła
Biada mi gdybym nie głosił.


Cz maja 26, 2011 4:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
amadeus35 napisał(a):
Nikt z nas nie wymyslil co jest balwochwalstwem a co nim nie jest, na ten temat jasno i precyzyjnie wypowiada sie Pismo Swiete wiec jesli robimy cokolwiek niezgodnie z naukami Jezusa i czci sie innych ``Bogow`` jest balwochwalstwem
drogi amadeusie i jak sie z toba nie zgodzic... :lol: (to Bogów, ta ja podkreslilem...)
Cytuj:
natomiast nikt nie neguje ze poprzez takie a nie inne zachowanie katolicy w ten sposob szukaja Boga.
no to moze sprecyzuj drogi amadeusie czy katolicy "przez takie a nie inne zachowania" szukają innych bogów czy szukaja tego Boga... :D
Cytuj:
Jednego nie moge zrozumiec dlaczego katolicy czynia wbrew woli Jezusa i zamiast do Niego zwracac sie bezposrednio, jako psredniczki uzywaja jego Matki , czyzby ze ``strachu`` przed Jezusem Chrystusem ??
drogi amadeusie...a czy ty nalezysz do Ciała Chrystusowego, tak jak np. Paweł który napisał:
"... wybrał mnie jeszcze w łonie matki mojej i powołał łaską swoją aby objawić Syna swego we mnie, bym Ewangelię o Nim głosił poganom" a w innym miejscu
"A teraz juz nie ja żyje, lecz żyje we mnie Chrystus..."
a jeżeli nalezysz do Jego Ciała czyli Kosciola, to czy mogę prosić Cie o modlitwe za mnie do Boga ze względu na to, ze jesteś mu bliższy przez większe umiłowanie Go...? czy mogę prosić Cie o takie pośrednictwo...??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz maja 26, 2011 9:18 pm
Zobacz profil
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
sahcim napisał(a):
no to moze sprecyzuj drogi amadeusie czy katolicy "przez takie a nie inne zachowania" szukają innych bogów czy szukaja tego Boga.?
A szukasz Boga, gdy stawiasz kolejnemu kanonizowanemu kolejną statuę?


Cz maja 26, 2011 10:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
gedeonita napisał(a):
sahcim napisał(a):
no to moze sprecyzuj drogi amadeusie czy katolicy "przez takie a nie inne zachowania" szukają innych bogów czy szukaja tego Boga.?
A szukasz Boga, gdy stawiasz kolejnemu kanonizowanemu kolejną statuę?

Gdybym był rzezbiarzem i wyrzezbilbym moje wyobrażenie Boga wkładając w nie całe moje serce i prace, to jak myślisz...??

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz maja 26, 2011 10:26 pm
Zobacz profil
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Ale nie jesteś.
I nie masz rzeźb przedstawiających
wyobrażenie Boga.
Masz za to rzeźby
przedstawiające rozlicznych
kanonizowanych.

Jest Ci bliżej do Boga,
gdy się zajmujesz rzeźbami
kanonizowanych zamiast
Bogiem?


Cz maja 26, 2011 10:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
gedeonita napisał(a):
Ale nie jesteś.
fakt... :roll:
Cytuj:
I nie masz rzeźb przedstawiających
wyobrażenie Boga.
a własnie ze mam... :P
Cytuj:
Masz za to rzeźby
przedstawiające rozlicznych
kanonizowanych.
tak sie składa, ze nie mam... :oops: chociaż oni tez należą do Ciała Chrystusa... :lol:
Cytuj:
Jest Ci bliżej do Boga,
gdy się zajmujesz rzeźbami
kanonizowanych zamiast
Bogiem?
nie za bardzo wiem o co ci chodzi ale pewnie rozwiniesz... :D

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz maja 26, 2011 10:46 pm
Zobacz profil
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
sahcim napisał(a):
gedeonita napisał(a):
Ale nie jesteś.
fakt... :roll:
Cytuj:
I nie masz rzeźb przedstawiających
wyobrażenie Boga.
a własnie ze mam... :P
Cytuj:
Masz za to rzeźby
przedstawiające rozlicznych
kanonizowanych.
tak sie składa, ze nie mam... :oops: chociaż oni tez należą do Ciała Chrystusa... :lol:
To jesteś inny i nie odwiedzasz katolickich świątyń.
sahcim napisał(a):
Cytuj:
Jest Ci bliżej do Boga,
gdy się zajmujesz rzeźbami
kanonizowanych zamiast
Bogiem?
nie za bardzo wiem o co ci chodzi ale pewnie rozwiniesz... :D
Ja z pewnością nie wiem, o co chodzi z tymi rzeźbami, ale to katolicy są specjalistami od przybliżania do Boga poprzez rzeźby kanonizowanych.


Cz maja 26, 2011 10:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
gedeonita napisał(a):
To jesteś inny i nie odwiedzasz katolickich świątyń.

a własnie, ze odwiedzam... :P ale wyobrażenia/rzeźby tych, którzy sa czlonkami Ciała Chrystusowego nie należą do mnie...
Cytuj:
Ja z pewnością nie wiem, o co chodzi z tymi rzeźbami, ale to katolicy są specjalistami od przybliżania do Boga poprzez rzeźby kanonizowanych.
no wiec po co wydawać oceny, ze wyobrarzenia należących do Ciała Panskiego nie przyblizaja ich do Pana... :D

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz maja 26, 2011 11:06 pm
Zobacz profil
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
sahcim napisał(a):
gedeonita napisał(a):
Ja z pewnością nie wiem, o co chodzi z tymi rzeźbami, ale to katolicy są specjalistami od przybliżania do Boga poprzez rzeźby kanonizowanych.
no wiec po co wydawać oceny, ze wyobrarzenia należących do Ciała Panskiego nie przyblizaja ich do Pana... :D
Zdaje się, że też nie wiesz...


Cz maja 26, 2011 11:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
gedeonita napisał(a):
sahcim napisał(a):
gedeonita napisał(a):
Ja z pewnością nie wiem, o co chodzi z tymi rzeźbami, ale to katolicy są specjalistami od przybliżania do Boga poprzez rzeźby kanonizowanych.
no wiec po co wydawać oceny, ze wyobrarzenia należących do Ciała Panskiego nie przyblizaja ich do Pana... :D
Zdaje się, że też nie wiesz...

a gdyby kanonizowano twoja najukochansza matkę, która Cie wychowała i uczyła jak kochac Boga, być dobrym człowiekiem i gdybyś postawil sobie jej zdjęcie gdzieś w widocznym miejscu, to pomagaloby ci to pamiętać o tym, czego uczyła Cie mamusia czy nie...??
Ps. to tak a'propos Dnia Matki(mojej najukochanszej)... :lol:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz maja 26, 2011 11:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 10:55 pm
Posty: 1740
Płeć: mężczyzna
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Cytuj:
Nie ma co roztrząsać oczywistych nie prawd, a skupić się na głoszeniu prawdy, albo chociaż jej obronie.
Co do modlenia się za pośrednictwem pokornych sług Bożych, można napisać krótko - Bóg tak chce. Sama w Piśmie Świętym namawia- 'Bądźcie święci, tak jak i Ja jestem święty, Bóg wasz", czy jakoś to tak było :)
[/quote]


No chyba bylo troche inaczej :)


Pt maja 27, 2011 9:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 10:55 pm
Posty: 1740
Płeć: mężczyzna
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Cytat :
Jak stwierdzają biskupi, "działalność rozwijana przez ks. Piotra Natanka jest pozbawiona kościelnej aprobaty, a wiele głoszonych przez niego treści jest teologicznie błędnych. Zamiast głosić najważniejszą prawdę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie oraz wiernie zachęcać do ufnego korzystania ze źródeł uświęcania, jakie są w Kościele, kapłan ten wyolbrzymia rozmaite zagrożenia, ucieka się do apokaliptycznych wizji, niepotwierdzonych prywatnych objawień, głosi fantazyjne i ocierające się o śmieszność tezy, które mają niewiele wspólnego z autentyczną wiarą katolicką i ze zdrową pobożnością. Kwestionuje przy tym autorytet Pasterzy Kościoła, którzy nie zgadzają się z jego indywidualną, zniekształconą wizją świata i zbawienia.


Tak opisuja biskupi czlowieka i ksiedza ktory czytajac Pismo Swiete doszedl do innego wniosku niz Watykan. :(
Czy kosciol powinien odpowiadac i wysmiewac swoja owieczke ?? ktory mowi ze nie nalezy czcic obrazow.


Pt maja 27, 2011 10:25 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL