Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 2:07 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 97  Następna strona
 obrazy i rzeźby w Kościele 
Autor Wiadomość
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
milosnik napisał(a):
Gdy otwieram oczy w moim Kościele i widzę Jezusa zasiadającego na tronie, malowidła Apostołów, krzyż z Jezusem ukrzyżowanym, przepięknie rzeźbioną drogę krzyżową mojego Pana, gdy widzę obraz Jezusa Miłosiernego. Dlaczego ma to być niewłaściwe?

Wiadomym jest że dzieci uczą się najpierw rzeczy prostych, weźmie coś do rączki, pomaluje, nabazgrze, pomruczy sobie...
Dorośnij!!!


Pn gru 20, 2010 6:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
gedeonita napisał(a):
milosnik napisał(a):
Gdy otwieram oczy w moim Kościele i widzę Jezusa zasiadającego na tronie, malowidła Apostołów, krzyż z Jezusem ukrzyżowanym, przepięknie rzeźbioną drogę krzyżową mojego Pana, gdy widzę obraz Jezusa Miłosiernego. Dlaczego ma to być niewłaściwe?

Wiadomym jest że dzieci uczą się najpierw rzeczy prostych, weźmie coś do rączki, pomaluje, nabazgrze, pomruczy sobie...
Dorośnij!!!
Po co ma dorastać... przecież jeśli nie stanie się jak dzieci...

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn gru 20, 2010 6:14 pm
Zobacz profil
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Jockey napisał(a):
gedeonita napisał(a):
milosnik napisał(a):
Gdy otwieram oczy w moim Kościele i widzę Jezusa zasiadającego na tronie, malowidła Apostołów, krzyż z Jezusem ukrzyżowanym, przepięknie rzeźbioną drogę krzyżową mojego Pana, gdy widzę obraz Jezusa Miłosiernego. Dlaczego ma to być niewłaściwe?

Wiadomym jest że dzieci uczą się najpierw rzeczy prostych, weźmie coś do rączki, pomaluje, nabazgrze, pomruczy sobie...
Dorośnij!!!
Po co ma dorastać... przecież jeśli nie stanie się jak dzieci...

Rzecz w tym, żeby nosić pieluchę? Słusznie napisałeś. Nie być dziećmi a być JAK dzieci.

P.S.
Strach "miłośnika" wpuścić do kościoła... ścian szkoda...


Pn gru 20, 2010 6:20 pm
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
gedeonita napisał(a):
Rzecz w tym, żeby nosić pieluchę? Słusznie napisałeś. Nie być dziećmi a być JAK dzieci.

P.S.
Strach "miłośnika" wpuścić do kościoła... ścian szkoda...


A czy dziecko w pieluchach namaluje coś takiego?
Obrazek

Rembrandt: Syn marnotrawny. Zapewne szkoda ściań na takie dzieła :hahaha:

Albo:

Obrazek

Michał Anioł: Pieta

Tak, tak potłuc je...


Ostatnio edytowano Pn gru 20, 2010 6:29 pm przez milosnik, łącznie edytowano 1 raz



Pn gru 20, 2010 6:25 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz sty 28, 2010 6:01 pm
Posty: 132
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Cytuj:
Przeciez to Ty sobie sam do ognia piekielnego dokladasz. I cie cieszysz ze cieplo Ci bedzie przez wiecznosc.


Skąd wiesz czy sam nieświadomie nie kręcisz sobie bicza za takie wypowiedzi ?!

_________________
Luteranin.


Pn gru 20, 2010 6:28 pm
Zobacz profil
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
westerly napisał(a):
Skąd wiesz czy sam nieświadomie nie kręcisz sobie bicza za takie wypowiedzi ?!


Jeśli widzę człowieka który przykłada twarz do zapalonego palnika gazowego i mówi że to tylko ciepło... to staram mu się wytłumaczyć a nawet go z tego palnika ściągnąć... jest to akt miłosierdzia względem brata.

Jest to przykład którego udzielił mi znajomy były protestant... facet ma około 40... został katolikiem około 3 lat temu. Był w różnych zborach, gdy znalazł Kościół... żona chciała się z nim rozwieść... został katolikiem. Ona dzisiaj też jest katoliczką.

Ten facet modli się do Boga o wybaczenie jego ignorancji... modli się o to żeby katolicy (w tym on sam) mieli siłę ściągnąć z tego palnika wszystkich którzy błądzą.

Nie może zrozumieć... dlaczego katolicy są tacy zimni w swojej wierze. Mówi: PRZECIEŻ MAMY WSZYSTKO (to jest prawie płacz i krzyk) a zachowujemy się jak zbity pies...

Jeśli byłbym innym niż tu jestem... wtedy będę na siebie bat kręcił. Tylko wtedy.

Jest tak wiele dobra do zrobienia... dlaczego marnujesz czas na... siebie?


Pn gru 20, 2010 6:36 pm
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
milosnik napisał(a):
gedeonita napisał(a):
Rzecz w tym, żeby nosić pieluchę? Słusznie napisałeś. Nie być dziećmi a być JAK dzieci.

P.S.
Strach "miłośnika" wpuścić do kościoła... ścian szkoda...


A czy dziecko w pieluchach namaluje coś takiego?
Obrazek

Rembrandt: Syn marnotrawny. Zapewne szkoda ściań na takie dzieła :hahaha:

Albo:

Obrazek

Michał Anioł: Pieta

Tak, tak potłuc je...

Kto Ci każe tłuc. Nie módl się do nich, wystaczy! Niech Rembrandt protestant jako ilustrator Biblii będzie wzorem, że mozna przedstawiać dla zrozumienia i na tym poprzestać.


Pn gru 20, 2010 7:26 pm
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
gedeonita napisał(a):
Kto Ci każe tłuc. Nie módl się do nich, wystaczy!


Jesteś idiotą, czy tylko udajesz? Jeszcze nigdy do figury się nie modliłem. Jeśli już to przed figurą, w ten sposób skupiam się na osobie którą ta figura przedstawia.

Wczoraj modliłem się przed figurą Matki Boskiej. To ukazuje iż prosiłem Matkę Boską o wstawiennictwo u Jej Syna. Często tak robię. Ostatnio kupiłem mojej Mamię bukiet czerwonych róż. Lubi je. To takie małe dziękuję od jej syna.

Mama się zawsze z kwiatów cieszy.

Cytuj:
Niech Rembrandt protestant jako ilustrator Biblii będzie wzorem, że mozna przedstawiać dla zrozumienia i na tym poprzestać.


Ale innej roli rzeźby i obrazy nie pełnią w Kościele. Służą jako przedmioty opisujące pewną rzeczywistość, tak jak śpiew, muzyka i zapach itd.


Pn gru 20, 2010 8:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Na onet.pl spotkalem "Wyślijcie zdjęcia swoich dekoracji, choinek i ozdób świątecznych!"
Moze ktos zna strone, ktora wyszla z apelem "Wyślijcie zdjęcia scen (obrazow, rzezb) przedstawiajacych to co swietach Bozego Narodzenia jest
najwazniejsze?"


Pn gru 20, 2010 10:17 pm
Zobacz profil
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
milosnik napisał(a):
gedeonita napisał(a):
Kto Ci każe tłuc. Nie módl się do nich, wystaczy!
Jesteś idiotą, czy tylko udajesz? Jeszcze nigdy do figury się nie modliłem. Jeśli już to przed figurą, w ten sposób skupiam się na osobie którą ta figura przedstawia.
Cytuj:
Niech Rembrandt protestant jako ilustrator Biblii będzie wzorem, że mozna przedstawiać dla zrozumienia i na tym poprzestać.
Ale innej roli rzeźby i obrazy nie pełnią w Kościele. Służą jako przedmioty opisujące pewną rzeczywistość, tak jak śpiew, muzyka i zapach itd.


Sam fakt nazywania obrazów czy rzeźb cudownymi, nakładanie im koron świadczy o czymś głeboko niezdrowym.


Pn gru 20, 2010 10:46 pm
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
gedeonita napisał(a):
Sam fakt nazywania obrazów czy rzeźb cudownymi, nakładanie im koron świadczy o czymś głeboko niezdrowym.


Nie wydaje mi sie.


Wt gru 21, 2010 5:44 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz sty 28, 2010 6:01 pm
Posty: 132
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
w takim razie po co te cale koronacje?

_________________
Luteranin.


Wt gru 21, 2010 7:38 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): N maja 20, 2007 9:44 pm
Posty: 121
Lokalizacja: Kościół Rzymsko Katolicki
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Po co nadaje się bohaterom narodowym ORDERY? Aby oddać w ten widoczny sposób, ZASŁUGI, żołnierza itp. W ten sam sposób, nakłada się KORNY, aby oddać Bogu to co Boże, cesarzowi co cesarskie.


Wt gru 21, 2010 7:50 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz sty 28, 2010 6:01 pm
Posty: 132
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
Piszesz o ludziach, ale jak to sie ma do wystruganych w lipowym drewnie figurek?
Dalej nie rozumiem daczego jedna figurka ma korone a druga nie. Jezeli korona odnosi sie to do cnot to dlaczego nie przyjac standardu - wszystkie figurki maja byc z korona zamiast bawic sie w uroczyste koronowanie poszczegolnych. Na czym polega wyzszosc i cudownosc np koronowanej Matkii Boskiej Limanowskiej od podobnej, rownie starej, przybitej do przydroznego drzewa w sasiedniej wsi?
Skoro modlicie sie do wizerunku a nie figurki to powinno byc bez roznicy, ktora, gdzie, z korona, czy bez.

_________________
Luteranin.


Wt gru 21, 2010 8:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Post Re: obrazy i rzeźby w Kościele
westerly napisał(a):
Na czym polega wyzszosc i cudownosc np koronowanej Matkii Boskiej Limanowskiej od podobnej, rownie starej, przybitej do przydroznego drzewa w sasiedniej wsi?

"Teoria miar" str. 13 - to pewnie tam wyczytales o tej wyzszosci.


Wt gru 21, 2010 9:02 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1449 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 97  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL