Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:17 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Trudna historia Rzeczpospolitej i Ukrainy - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Może gdyby Polacy pokazali swoją wyższość (bo tak sprawę widzieli) i potraktowali negocjacje z hetmanem Chmielnickim inaczej to nie wbiłby Rzeczpospolitej noża w plecy. Chcieli być obywatelami, bo tylko obywatele bronili wówczas Polski. Ukraińcy bronili naszych granic walcząc z Rosją i Turcją. Polacy widzieli nieokrzesańców. Skończyło się wymazaniem Polski z map. Z historii należy wyciągać wnioski na przyszłość. Mieliśmy też niedawno ministra spraw zagranicznych, który wyjął szabelkę podczas wizyty na Litwie i zaczął wskazywać wyższość Polaków nad Litwinami. Długo było potem trzeba naprawiać jego poczucie wyższości; już inny rząd. Mamy więcej takich lekcji do odrobienia.
Proponujesz szabelkę tam, gdzie rozmowy potrzebują czasu (długiego) i spokoju. Tych od szabelek nie brakuje i będą przeszkadzać, bo chyba rodzi się coś ważnego i tu chodzi o rolę Polski, by znów nie zmarnowała szansy historycznej. Ukraińcy liczyli na naszą pomoc w 2014 roku. Polacy doradzili im, by pogodzili się ze stratą, bo jest to w interesie Europy. Potem był płacz, że Ukraińcy nie docenili tego, że im koce podesłaliśmy i naszych jabłek nie chcieli kupić. O tym był medialny krzyk. Przemilczano w mediach sprawę tego, że Polska i Niemcy mówili jednym głosem.
Zanim wystrzelisz z procy to się zastanów czy zebrałeś wystarczającą liczbę racji obu stron. Znasz historię Polski na tyle dobrze, by widzieć ją oczami Polaka i Ukraińca?
Niedawno opowiadała Ukrainka na YT, że podziwia Polaków za ich przywiązanie do historii i Polski. My to otrzymaliśmy od ojców, oni nie. Podkradają nawet IIWŚ Rosji, bo Ukraińcy walczyli. Nie mają nawet wspólnego języka, tak zostali zrusyfikowani. Ukraińcy ze wschodu są przychylni Polakom. To o czym mówił prezydent L.Kaczyński było autorska hetmana F. Orlika. Przestrzegał przed imperializmem Rosji. Pisał, że Rosja nie zadowoli się Ukrainą. Jej celem jest podporzadkowanie całej Europy. Ukraina jest jedynie pierwszą ofiarą rosyjskiego imperializmu. Ta myśli od Orlika poszła do Polski i księcia A. Czartoryskiego. Potem podjął ją J. Piłsudski. Przypomniał L. Kaczyński. Historia toczy się spiralą, więc wygląda to jako kolejne podejście. Zachód od czasów Ch. de Gaulle wyznaczył sobie granice na linii Wisły. Tam też ostatnio, na wschodzie Polskę rozbrojono. Przez takich krzykaczy Polska traciła niepodległość. Nic się nie zmieniło.

My jesteśmy inni od czasów, gdy o Polsce wspomniano w 1000 roku. Tylko kiedy zmądrzejemy, by podjąć wyzwanie jednoczące Słowian? Kiepsko to widzę, więc chyba nadejdzie w przyszłości pokolenie mądrzejszych Polaków, takich, którzy wolność i odpowiedzialność połączą w jedno. Kolejna spirala historii, bo być może zmarnowaliśmy szansę; wrzaski i wskazywanie innych winnych.


Cz lip 07, 2022 1:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Polexit, taki jest właśnie absurdalny tok rozumowania Barneya. Wskazywałem na to - dla niego nie liczy się prawda historyczna nie liczą się fakty i obiektywizm. On w swoim amoku jest oderwany od rzeczywistości. Nie liczy się, że to Melnyk kłamie na temat jego narodu, że te znaczki ze zbrodniarzem jak i tablica z jego wizerunkiem na polskiej szkole we Lwowie w przedzień ważnej dla Polaków rocznicy są ewidentną prowokacją... nie, to puści płazem, przymknie oczy, zrzuci zasłonę milczenia myśląc naiwnie, że w ten sposób "walczy z Rosją". A każdy kto w ogóle ośmieli się zaprotestować przeciw kłamaniu i oczernianiu Polski i Polaków to ruski troll...

A i sami Ukraińcy to też ruskie trolle i agenci - wojna to dla niego teraz idealny pretekst do swojego wprowadzania zamordyzmu. Przyjął zasadę: "wątki ukraińskie" to w Polsce albo temat tabu albo jak o zmarłym - tylko dobrze i w samych superlatywach albo wcale, w ogóle.

Ciekawy jestem gdyby Chiny zaatakowały Rosję, Polska stanęła po stronie Rosji a ambasador Rosji w Niemczech kłamał na temat Polski i fałszował historię na temat 17 września czy Katynia, wychwalał Berię czy Stalina... To wtedy Barney też uważałaby, że dementowanie rosyjskich kłamstw historycznych to gra w chińskiej orkiestrze i sprzyjanie Chinom jako agresorom?...

Tak się kończy utopia, która zaprowadziła go w ślepy labirynt, z którego nie może wyjść, więc jeszcze innych wciągnie w tę sytuację bez wyjścia i mówi że tak ma być...

On wszystko widzi hurtowo, ja patrzę na konkrety i konkretne wypowiedzi - dlatego zaznaczyłem, że Bogu ducha winni są zwykli Ukraińcy, którzy tu przybyli, ale jego to i tak nie powstrzyma w sugerowaniu i manipulacji, że gram w ruskiej orkiestrze, bo nie zgadzam się na kłamstwa na temat Polski, gloryfikację zbrodniarzy z UPA, antypolonizm w wydaniu kogokolwiek i jakiegokolwiek państwa ; czy będą to Niemcy, Rosja, Białoruś, Ukraina...

Ciekawe, że jak wojny nie było i rok 2022 obwodowa rada Lwowa ogłosiła rokiem UPA to była cisza, a te wszystkie poprzednie dziesiątki lat z ulicami, rondami i pomnikami nazywanymi nazwiskami zbrodniarzy rosły jak grzyby po deszczu...ale to przecież też robiły ruskie trolle i agenci.

Wojna się skończy a gloryfikacja zbrodniarzy zostanie, jakiś dyplomata znowu będzie kłamał na temat Polski i oczerniał nasz naród i naszych przodków i jak tylko ktoś o tym wspomni, to wyskoczy jak Filip z Konopii Barney tłumacząc, że to ruska agentura chce podzielić Polaków i Ukraińców...

Dlatego z taką determinacją bronił słów: "jesteśmy sługami narodu ukraińskiego " ; dlatego bronił pieśni Czerwona Kalina, dlatego bezczelnie atakuje każdego kto staje w obronie dobrego imienia Polski zarzucając pseudopatriotyzm - w jego rozumieniu patriota to niemowa, głuchy człek na oszczerstwa, ma się zamknąć i cicho. Nie widzi wyjścia i alternatywy w postaci stanięcia w prawdzie, nie boli go zrównywanie ofiar z oprawcami, on to wszystko olewa.

Teraz atakuje bardziej Polaków niż kłamców na temat własnego państwa, bardziej zajadle kąsa nie tych, którzy obalają kłamstwa i domagają się prawdy i stosownej walki o pamięć ofiar niż tych, którzy fałszują historię...

W sąsiednim temacie też dał popis z KPO, bo wydawało mu się, że jak Polska tej utraty suwerenności nie przyjmie, to jedyną alternatywą jest wyjście z UE... Tak myśli Barney, nie po polsku, nie o interesie kraju a utopijnie mieszając wszystko ze wszystkim. Tu masz to samo - jak Polscy będą bronić swojego dobrego imienia, historii i pamięci ofiar, to Rosję wspierają...odlot. Bogu dzięki nie wszyscy ludzie tak absurdalnie myślą.

On zarzuca organizacji, która remontuje domy dziecka, oddaje krew, robi paczki dla repatriantów, organizuje pikiety w sprawie obrony życia, przybliża młodzieży na Wileńszczyźnie historię Żołnierzy Wyklętych , sprząta lasy i parki, współtworzy Marsz Niepodległości i na granicy Polski z Ukrainą 24/7 pomagała ile mogła , że to pożyteczni idioci, oczernianie i obrażanie własnych rodaków - to jest pomoc Barneya, tyle potrafi, szufladkować innych na gorszych samego siebie stawiając na piedestale, bo dla niego dobrem i cnotą jest nie zwracanie uwagi na kłamstwa na swój temat....

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz lip 07, 2022 5:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
polexit napisał(a):
Aha, czyli mamy stulić gęby i dawać się opluwać przez nasz "bratni naród", bo walka o prawdę będzie "staniem po stronie Rosji"?
Naród Cię opluł, czy jeden idiota z tego narodu?
Cytuj:
To jest chore, co wygadujesz. Mnie interesuje stanie po stronie Polski, a to oznacza reagowanie, kiedy ktokolwiek - nie ważne czy Ukrainiec, Rosjanin czy Niemiec - próbuje zakłamywać historię i bezcześci pamięć o ofiarach zbrodni na naszym narodzie. Reagowanie jest obowiązkiem naszych władz, a nie kładzenie uszu po sobie. Wojna się kiedyś skończy, a po niej na Ukrainie nadal - w podzięce a naszą pobłażliwość - czcić będą zbrodniarzy. Ciekawe jak wtedy będziesz usiłował ich tłumaczyć.
Ten wpis to piękny przykład głupoty politycznej., kiedy to "co ja? Na mnie mówią? Nie pozwolę!" jest ważniejsze, niż losy Polski.
Takich to właśnie leninowskich "użytecznych idiotów" (nazwa kodowa) wykorzystuje Rosja od stuleci.

@mniszka nawet nie komentuję - ta sama głupota polityczna. I może nie byłoby sprawy, gdyby nie to, że Polska może za to zapłacić - terytorium trupami, być może utratą suwerenności.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lip 07, 2022 1:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney, a mógłbyś jakoś bardziej szczegółowo wytłumaczyć w jaki sposób Polska może przypłacić utratą terytorium, suwerenności i trupami "za to"...? Czyli za co konkretnie, bo nie rozumiem...

No widzisz, tu się zgodzimy, jeden idiota, od początku wymieniałem go z imienia i nazwiska, zwie się Andrij Melnyk a nie cały naród - zaraz dwukrotnie dodawałem "Bogu ducha winni są zwykli Ukraińcy...

Naród ukraiński nie jest moim wrogiem i nigdy nie był. Wrogiem może być konkretny polityk czy dyplomata, który obraża mój kraj bezpodstawnie i fałszuje historię. Nikt tu szabelką nie macha, tylko się broni - a każdy człowiek ma prawo do obrony swojego życia, rodziny, ojczyzny, ale też dobrego imienia rodaków i ojczyzny, prawdy.

Masz oczywiście prawo do swojego zdania, ale ja też mam prawo do swojego, które w fundamentalnych kwestiach niczym się nie różni.

Głównym wrogiem Polski jest Rosja i Putin i nikt tego przecież nie neguje. W interesie Polski jest wolna i niezależna Ukraina, też o tym wspominałem i się z tym zgadzam. Ukrainie należy się pomoc militarna, humanitarna, medyczna - niczego innego nie twierdziłem.

Zawsze podziwiałem na ringu obecnego mera Kijowa Kliczkę, jednym z moich ulubionych napastników był Andriej Szewczenko, byłem wielkim entuzjastą wspólnego EURO 2012 Polska/Ukraina... zostawmy sport na bok.

Nie ma dnia, żeby ktoś z obywateli Ukrainy nie prosił mnie o pomoc. Chodzi o wydawałoby się proste sprawy (kupić bilet w biletomacie, odebrać paczkę w paczkomacie, zaprowadzenie do sklepu, przychodni, wskazanie drogi na parkingu, ... jak według Ciebie reaguję na te prośby? Mówię paszoł won za to co Melnyk powiedział? Patrzę z odrazą, niechęcią, wypominam im Banderę? ...

Otóż uśmiechamy się do siebie, jestem dla nich życzliwy i zawsze pomogę. Jeszcze nie zdażyło się, żebym komukolwiek odmówił, widocznie mam szczęście do ludzi.

Może ktoś wierzyć, może nie (obowiązku nie ma) , kilka dni temu podeszła do mnie podczas przerwy w pracy zagubiona Ukrainka z dzieckiem z receptą w ręku pytając o aptekę. Apteka była niedaleko, 5 minut drogi od miejsca mojej pracy. Zaprowadziłem ją, wziąłem od niej receptę i zapłaciłem za lekarstwa, które miała przepisane (bodaj vicebrol i neurovit czy coś w tym stylu) , chciała oddać pieniądze, ale powiedziałem z uśmiechem: nie trzeba. Uśmiech i łzy wzruszenia tej kobiety i ciekawskie spojrzenie na mnie chłopca to najlepsze co mi się ostatnio przydarzyło. Dla takich chwil warto żyć.

Nie piszę tu tego, żeby się chwalić, pokazywać mój "heroizm", jaki to dobry jestem, bo nie o to chodzi. Tylko, żebyście się tak czasem zastanowili z tym szufladkowaniem ludzi kogo nazywacie ruskim trollem, pożytecznym idiotą , grającym w rosyjskiej orkiestrze...

Nie dalej jak dziś znowu w pracy, od 6 rano, jest godzina po 19.00 , prasuję kartony w strefie dostaw, podjeżdża samochód, w środku rodzina z Ukrainy. Zabłądzili, szukają parkingu, poziom B mówi kierowca, nikogo z ochrony nie ma, szlaban zamknięty, ja mam pilną robotę i jestem opóźniony z robotą, zmęczony, co robić? Bez chwili zastanowienia zostawiając robotę i wiedząc, że tym samym nie zdążę na autobus o 20.15 do domu ruszam w poszukiwaniu ochrony, biegam, szukam, są, ochroniarz szlaban otworzy, ale trzeba kierowcę poprowadzić, dochodzi 19.30, wsiadam, jedziemy na poziom B, dziękują mi a dzieci machają na pożegnanie...

Warto było nawet kosztem późniejszego o 45 minut powrotu do domu. Małymi rzeczami, codziennością, pomocą tak się buduje relacje, dobre i przyjazne.

Pamięć i słuszny gniew na kłamstwa to naturalny odruch, to nasz obowiązek. Konkretny człowiek, konkretne słowa, nie cały naród, nie ma odpowiedzialności zbiorowej, to jest ta różnica. Można pomagać i można dementować kłamstwa, jedno drugiego nie wyklucza a wręcz przeciwnie.

Ką Isakowicz-Zaleski nie jest posłem Konfederacji, nie jest ruskim trollem, ogromną pomoc zaoferował uchodźcom. On widzi tak jak być powinno - 3 proste sprawy

Pomagamy
Nie rozdrapujemy teraz starych ran, ale
Pamiętamy i dementujemy kłamstwa na nasz temat - złoty środek. Mamy prawo się bronić i bronić tych, którzy już tego robić nie mogą - bez żadnej szkody dla poprawnych relacji polsko-ukraińskich.

No i zwrot odpowiednicy Konfederacji spod znaku Bandery jest według mnie dużym nadużyciem, fajnie pisze o nacjonalizmach Rafał Ziemkiewicz, są jak muzyka ludowa danego kraju, każdy ma swoją ; czym innym jest więc Polska myśl narodowa podparta nauczaniem Kościoła katolickiego i jeden z głównych Ojców Niepodległości Polski śp Roman Dmowski czym innym antypolonizm, nazizm, neopogaństwo zbrodniarz Bandera czy Szuhewycz - tu nie ma żadnego znaku równości, polscy narodowcy nie gloryfikują żadnego zbrodniarza .. To tyle, idę po 12 godzinach pracy spać ,

Dziękuję za dyskusję

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz lip 07, 2022 10:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
mniszek_pospolity napisał(a):
Barney, a mógłbyś jakoś bardziej szczegółowo wytłumaczyć w jaki sposób Polska może przypłacić utratą terytorium, suwerenności i trupami "za to"...? Czyli za co konkretnie, bo nie rozumiem...

Rosja nie różnicuje Ukrainy od Polski co oznacza, że wojnę toczy i z nami. Nazwiemy ją dziś hybrydową. Ona wie także, że dawno by pokonała Ukrainę, gdyby nie pomoc Polski. Wsparcie daje zawsze człowiekowi nadzieję. Tu nie chodzi o otwarty konflikt z Polską, ale zdestabilizowanie Polski w czym gra Rosja genialnie od wieków. Wolter był sowicie opłacany przez carycę i pisał paszkwile na Polskę. Salony zachodniej Europy zostały przekonane przez opłacanych sowicie yntelektualistów i polskich polityków, że Polacy to naród, który oprócz awantur i bijatyk między sobą nic więcej nie potrafi (dziś gra się tymi samymi kartami), a na pewno nie potrafi odpowiedzialnie rządzić swoim krajem. Należy więc ustalić nadzór nad nim i wychowywać. Ostatni polski król oddał Rzeczpospolitą pod opiekę carów Rosji, bo uważał, że Polacy to ciemnogród. Przekupstwa Polaków, podjudzanie ich do sporów i opłacanie zachodnich elit. Wówczas też mieliśmy Polaków proszących kraje obce o pomoc w rozwiązywaniu sporów wewnętrznych. Nazywamy to zdradą.
Ten kraj funkcjonował w oparciu o wolność republikańską. Bardzo więc łatwo o złe wykorzystanie wolności. Nie zabijaliśmy też zdrajców jak inne narody, bo wolność...
Kiedy przychodzą trudne chwile to nie należy robić za pożytecznego idiotę. Ułożenie sobie dobrych stosunków z Ukrainą będzie bardzo trudne, ale należy wsłuchiwać się także w to co mówią inni politycy ukraińscy, np o zniesieniu granic. Nie chodzi tu o brak granic wyznaczonych geograficznie. Oni już dziś myślą o przeniesieniu zakładów zbrojeniowych do Polski, banku czy prawa z uwagi na korupcję na Ukrainie. Inaczej biznes tam się nie ulokuje. Pożyjemy, zobaczymy. Na codzień będą prowokacje. Trochę poczytaj polskiej historii i zorientuj się jak rozgrywali nas sąsiedzi. I bez tego przekonania o naszej wyjątkowości i prawach tylko dla Polaków, bo Niemcy są be. Jeśli to zauważą Ukraińcy to sami się od nas zdystansują. Znów będziesz widział jabłka, których Ukraińcy nie chcieli, ale nie zobaczysz pustego miejsca Polaka, gdy rozstrzygały się losy Ukrainy w 2014roku.


Pt lip 08, 2022 12:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Dziękuję za odpowiedź Merss (choć pytanie adresowane było do Barneya)... A teraz pozwól, że zacytuję Ciebie samą:

"Stosunki dobrosąsiedzkie trzeba budować na solidnych fundamentach, czyli prawdzie. "

" Nacjonalizm nie jest twórczy i w długiej perspektywie doprowadzi Ukraińców do zguby."

"Uniżność nie ma nic wspólnego z przykazaniami miłości."

Twoje słowa skierowane bezpośrednio do Barneya:

"Jednej sprawy nie rozumiesz. Nie zawiesza się prawdy na żaden czas."

"Prawda nigdy nie zabija."

"Porządek miłości: nie odbiera się Polakom i nie straszy Rosją, by dać Ukraińcom."

"Nie tylko rozwaliliśmy wychowanie patriotyczne, ale dalej to czynimy..."

A Barney tak pisał i do mnie i do Ciebie:

"Dziwię się, że Ty i Merss bierzecie w tym udział - w dodatku jeszcze mając usta pełne Fatimy, modlitwy itp. To nie tylko szkodnictwo międzyludzkie, ale także polityczne " :)

Mi wypominasz teraz jabłka a sama co pisałaś?

"Na Polskę nikt bomb nie rzuca, ale zajmowane są sale gimnastyczne i internaty. Za to co Polacy robią w ramach wolontariatu Ukraińcom się płaci (segregowanie odzieży dla Ukraińców). O służbie zdrowia pisano. Tu się im należy?

"Praca wychowawcza nie znosi żadnych przerw, ale najbardziej jej szkodzi, gdy Polacy czują się pokrzywdzeni we własnym kraju..."

Nie moja to sprawa dlaczego zmieniłaś swoje poglądy o 180 stopni, bo każdy ma do tego prawo. Prosiłbym jednak o większą autentyczność - odgrywanie teraz roli i tworzenie iluzji, że miało się od zawsze takie samo zdanie jak Barney w sprawach nazwijmy to ogólnie "wojną na Ukrainie i wzajemnymi stosunkami" i pouczanie bez ustanku kogoś z kim "śpiewało się w jednym chórze" pachnie hipokryzją.

Ja się z tymi zdaniami w dalszym ciągu zgadzam. A szczególnie to jedno bardzo mi się podoba: "Nie zawiesza się prawdy na żaden czas. "

Dokładnie. Dlatego jeżeli ktoś tę prawdę fałszuje, to trzeba temu komuś dać jasno do zrozumienia, że się myli, robi szkodę dla relacji polsko-ukraińskich. A ten ktoś to Andrij Melnyk a nie CAŁY naród Ukrainy.

Pierwszy raz bliżej historię Bandery nie przybliżył mi jakiś polski szowinista, nienawidzący Ukrainy ukrainofob, ruski troll, onuca, agent, tylko ukraiński zakonnik, który teraz jest kapłanem i pracuje w klasztorze w Smotryczu. Jednoznacznie mówił o nim negatywnie, przywoływał wątki historyczne, opowiadał straszne rzeczy i zwracał uwagę, że już w 20 leciu międzywojennym Bandera i jemu podobni mordowali także Ukraińców - orędowników pojednania polsko - ukraińskiego. Z przyczyn konkretnych ludzi, którzy odpowiadają za konkretne zbrodnie doszło do Wołynia, Huty Pieniackiej, Wschodniej Małopolski...

My tu na dole potrafimy świetnie relacje ze sobą układać, z paniami, z chłopakiem, z którym pracuję, nie ma w nas niechęci do siebie a wręcz przeciwnie. Tę niechęć budzą tacy ludzie jak Melnyk i dlatego właśnie w interesie wspólnego dobra trzeba takich ludzi od razu zwalniać i spychać na margines , reagować stanowczo i odważnie.

Przeszkadzaja często rządzący, ogólnie poszczególni politycy, dyplomaci, od nich trzeba się dystansować.

Nie jest wrogiem naród a kłamstwa, nie są przeszkodami ludzie a ich fałszowanie historii, tylko w prawdzie można coś osiągnąć a prawdą grać też nie można, i nikt z polskiej strony o tę prawdę za wszelką cenę dopominać się nie zamierza w obecnej sytuacji, co jest zrozumiałe. Jednak kiedy zostaje ona sprofanowana przez takiego Melnyka, to milczeć nie wolno. Są po prostu pewne granice, których przekraczać nie wolno, i nie można.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt lip 08, 2022 5:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Gwoli sprawiedliwości, problemem nie jest panstwo rosyjskie ani naród rosyjski ale prezydent Putin, ktory jest niemal likwidatorem sily Rosji. Gdyby prezydentem byl kto inny, np. Medwiediew, to choc poglady ma podobne to przynajmniej nie jest osobowością psychopatologiczna.
Rosja wniosla olbrzymi wklad w pokonanie hitlerowskich Niemiec i poniosla najwieksze koszty II Wojny swiatowej.
W czasie zaborow zniemczanie bylo prowadzone na o wiele wieksza skale niz rusyfikacja, Hakata.
Gdy w 1905 roku Japonia bez wypowiedzenia napadla na Rosje,antyrosyjscy Polacy popierali Japonie, Gdyby wowczas wygrala Rosja, nie bylo by ani komunizmu, ani slaba Japonia nie przystapila by do Hitlera.
Kiedy Niemcy czy Japonia uznaja sie za ofiary drugiej wojny swiatowej, swiat powinien zaczac sie bac powtorki.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 08, 2022 6:56 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Nic by to nie zmieniło. Rosjanie chcą takiego prezydenta. A jakby nie Putin to byłby inny który prowadziłby taka sama politykę.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lip 08, 2022 7:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Rosja jest krajem okupowanym przez KGB i GRU

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pt lip 08, 2022 8:29 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ale wśród ludzi mit wielkiej Rosji jest wciąż żywy. Z jednej strony manipulacja i propaganda wkładana im do głów od wieków a z drugiej strony oni wciąż pragną aby ich kraj był potęgą i żeby się ludzie ich bali.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lip 08, 2022 9:56 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Mniszku.
Napisałam też, ze historia toczy się spiralnie w górę a Polsce zostało przydzielone pilnowanie wolności i Bóg dopilnuje, by ta wolność została w końcu dobrze wykorzystana, zwłaszcza przez decydentów. Dopuszczał do utraty wolności, byśmy się uczyli. Pozwala ludziom dojrzewać i uczyć się na własnych błędach. Nic nie rozumiesz z tego chrześcijaństwa. Wychowywanie poprzez zastosowanie knuta to rosyjska specyfika, to proponujesz, więc myślisz jak osoba zniewolona. O Żydach wcale lub dobrze to pierwsze przykazanie lewactwa powtarzał prof. B. Wolniewicz. Siłą potrafią się obronić, nam dano inną broń i najtrudniejszy sposób walki.
Ludzie spotkają się w wolności dopiero wówczas, gdy będą chcieli się od siebie uczyć. Tego uczył Ukraińców bł. bp G. Chomyszyn. Widział współpracę i przewodzenie w zjednoczonej Europie przez te narody już w 1931 roku. Jeśli tak ma być, będą trudne przeszkody. Są.
Cele osiągamy różnymi sposobami i należy znać ich wagę i czas rozwiązywania. Należy uczyć się od Chińczyków i Rosjan cierpliwości. Nie dziś to kolejne pokolenia Polaków i Ukraińców spotkają się w prawdzie. Z Niemcami sprawę rozwiązaliśmy powierzchownie. Były tylko słowa.
Ty masz kontakt z Ukraińcami i tam jest twoja odpowiedzialność, by układać sobie z nimi życie bezkolizyjnie. Ukraińcom, Białorusinom i Rosjanom wybierającym się na emigrację do Polski podpowiadają ich rodacy: nie dawajcie Polakom łapówek, uczcie się ich języka, postępujcie zgodnie z instrukcjami, bo to kraj prawa. Wchodźcie z nimi w relacje, pomogą wam. Unikajcie też rozmów o polityce a jeśli liczycie na łatwe życie bez ciężkiej pracy to nie przyjeżdżajcie do Polski.

Cytowanie. Coś co wydaje się sprzeczne łączy się, gdy założymy inne okulary. Żydom też nie pasował Mesjasz i Go nie rozpoznali. Mieli w Pismach czarno na białym. Był za słaby. Znaleźli natomiast argumenty, by wysłać Go i to nie swoimi rękoma na krzyż. W ten sposób uważali, że pozbyli się problemu na zawsze.


Pt lip 08, 2022 10:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Co do Rosji, to sprawa krótka i prosta: nie ma z nimi żadnych szans na jakiekolwiek porozumienie. Tam jest inna mentalność, nie trzeba fałszować wyborów, takiego Putina chcą Rosjanie - bezwzględnego, który odbuduje ZSRR, Imperium Sowieckie - to są ich marzenia i chore ambicje. Zbrodniarz i były pułkownik KGB wyraźnie oznajmił, że największą tragedią XX wieku był rozpad ZSRR. Koniec kropka. Wasze dzieci i wnuki pewnie też nie dożyją normalnej Rosji... kiedy domagano się prawdy o Smoleńsku wyzywanie było na porządku dziennym, ruskie onuce, sekta Smoleńska (bp Pieronek) ; sugerowano, że i Macierewicz jest ruskim agentem i Kaczyński pcha Polskę do wojny z Rosją tylko po to, żebyśmy stracili suwerenność a z Rosją trzeba się układać - tak mówili ci, którzy dziś gdzie indziej szukają ruskich trolli a sami okrywają się teraz flagą Ukrainy...

Merss, trochę teraz robisz dobrą minę do złej gry i tak jakbyś oznajmiała: no, ale pisałam jeszcze i tamto. Cały świt przepisywałem ręcznie na kartkę papieru Twoje złote myśli (nie piszę tego broń Boże złośliwie a wręcz przeciwnie, uważam tamte wypowiedzi za bardzo przemyślane i wartościowe). Korzystam tylko z telefonu i nie mogę kilku zakładek naraz otworzyć, więc pozostała benedyktyńska praca ;) Czytałem całe wypowiedzi, nie są to cytaty wyrwane z kontekstu Jak choćby ten:

"Ukraińcy 200 000 pomordowanych Polaków uznali za porachunki sąsiedzkie i to stan współczesnego myślenia. "

Co tu jest do interpretacji? Kiedy piszesz prosto, konkretnie, jasno, to daje się to zrozumieć. Gorzej kiedy mieszasz trochę na siłę niepowiązane ze sobą motywy i wątki historyczne z XX wieków naraz i nie wiadomo o co chodzi ; jest Fatima, Bóg, chrześcijaństwo, siostra Łucja, biskup, Chmielnicki itp... trudno się w tym połapać, ale rozumiem, że taki masz styl pisania i sposób myślenia.

Jak pisałem nie wnikam w powody Twojej zmiany poglądów i stosunku do mnie i moich postów, po prostu to zauważam. Żeby nie być gołosłownym piszesz dziś tak:

"Wychowywanie poprzez zastosowanie knuta to rosyjska specyfika, to proponujesz, więc myślisz jak osoba zniewolona. "

Piszesz to w odniesieniu do mojej reakcji na kłamstwa Andrija Melnyka o Polsce i Banderze...?

A co pisałaś jeszcze w kwietniu kiedy wkleiłem link z wywiadem ze starszym panem, który przeżył Wołyń i wyrażał swoją opinię na temat prawdy i historii? (wtedy wywiązała się dłuższa wymiana zdań między Tobą, mną a Barneyem)

"Różnica między użytecznym idiotą a człowiekiem patriotą, który pragnie dobra swej ojczyzny leży w granicach krytyki ".

Widzisz różnicę? Wtedy wydawało się, że sprawa jest błaha, chodziło "tylko " o pamięć o Polakach na Wołyniu...

"O wszystkich problemach można rozmawiać, bo kneblowanie szlachetnym osobom ust to jest zamordyzm. "

Dziś kiedy odnoszę się do konkretnych słów konkretnego człowieka jak i tych piekielnych znaczków i kartek pamiątkowych piszesz do mnie o rosyjskiej specyfice, zniewoleniu... Przyznaję, nie rozumiem co się zmieniło w moich poglądach - a o wiele ostrzej i zdecydowaniej pisałem w kwietniu niż dziś i zastanawiałem się czy potrzebnie ten wątek poruszyłem.

Do sachol pisałaś, żeby nie dawała mi rad z modlitwami ; bo mniszek jest dobrze uformowany, w zakonie był...A dziś? Nic nie rozumiesz z tego chrześcijaństwa... z całym szacunkiem, ale miałem wybitnych wykładowców z wprowadzenia w chrześcijaństwo, jak i teologii duchowości i moralnej .

Najgorzej jest jak mawiał pewien ksiądz gdy człowiek ma bardzo wysokie ego i uważa, że ma odpowiedzi na wszystkie pytania, ma przeświadczenie o własnej nieomylności i wydaje mu się, że posiada monopol na prawdę... Czasem trzeba zejść dwa szczeble po drabinie w dół, żeby dostrzec gdzie faktycznie znajduje się dach domu. Pokora to życie w prawdzie i czasem należy się z pewnych słów wycofać, zastanowić, dokonać analizy czy przeprosić - nie mam z tym problemu być może dlatego, że uważam się za dość słabego dyskutanta. Czasem były emocje, zbyt duży stres, niepotrzebne porównania czy słowa.

Co do chrześcijaństwa, to jest zbudowane na uniwersalnym fundamencie prawdy. Pan Jezus kiedy był przesłuchiwany u arcykapłana i uderzył go żołnierz nie milczał ani nie nadstawił drugiego policzka. "Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego mnie bijesz?" Przecież miała dokonać się największa sprawa w dziejach ludzkości - zbawienie, nie czas teraz pytać, wchodzić w polemikę z jakimś idiotą... Tak myślał Jezus?

Czemu Andriju Melnyku obrażasz Polskę i fałszujesz historię w tak tragicznym i niekorzystnym dla Twojego narodu czasie? Milczeć?

Milczenie jest złotem i ma wartość o tyle o ile milczy się na ten sam temat jak mawia mnich z Tyńca o Leon Knabit. Milczenie to zazwyczaj obojętność a w wielu przypadkach ciche przyzwolenie. Na temat prawdy milczeć nie wolno - ludzie za prawdę cierpieli, oddawali życie, tracili wszystko.

Moja mama rocznik 1955 wiedziała o 17 września i Katyniu od ojca urodzonego w Wilnie. Na lekcji historii powiedziała prawdę i jej rodzice zostali wezwani na dywanik do dyrektora szkoły. Babcia bała się, że straci pracę, dziadek był z mamy dumny. Skończył główną szkołę księgowości we Wrocławiu, wyrzucali go z każdej pracy, bo wszystkie machlojki komunistów, wszystkie ich przekręty, kradzieże, defraudacje wyciągał na światło dzienne. Zginął tragicznie w dość dziwnych okolicznościach w 1979 roku, oficjalnie wpadł pod samochód, w miejscu, w którym nigdy wcześniej nie bywał, daleko od domu, nocą... chyba nie muszę pisać jak wyglądały śledztwa milicji w tamtym okresie i do jakich niewyjaśnionych zgonów osób niewygodnych dochodziło wtedy??

Prawda - to jej boi się szatan, który jest ojcem kłamstwa. Jeżeli chodzi o prawdę to nie idzie się na kompromisy.

Tak, mam świetne relacje z kolegą i koleżankami z pracy, Ukraińcami. Wolę stokroć uśmiechniętych Ukraińców czy nawet zagubionych pytających o drogę do Biedronki niż pijanego i agresywnego Polaka, który zaczepia. Mamy dziesiątki tematów , o muzyce, sporcie, lidze polskiej, ukraińskiej, filmach, pracy, jedzeniu. O polityce nawet słowa. O historii też. Nawet przez myśl by mi teraz nie przeszło wyskakiwać z historią, ale uwierz mi, gdyby znajomi z Ukrainy powiedzieli mi w twarz, że Bandera był bohaterem, to nasza znajomość zakończyłaby się w jednej chwili. Bogu dzięki nie to im i mi też w głowie. Bóg mi świadkiem, że nigdy nikt z Polaków, z którymi na różne tematy dyskutuję nie nazwał mnie ruskim trollem czy pożytecznym idiotą a odbyłem tysiące rozmów z przeróżnymi osobami o różnorakich poglądach.

Kiedy człowiek prosi mnie o pomoc nie pytam na kogo głosuje, czy jest z Ukrainy, czy jest katolikiem, czy protestantem, czy popiera aborcję, jaki lubi kolor czy film - w tym momencie to bez znaczenia, pomaga się bezinteresownie. To normalne i tu jest ta szansa na dobre relacje, Polska stoi przed wielką szansą, być może największą w historii naszych narodów, żeby zbudować trwałe, mocne, przyjazne sojusze i partnerstwo, my tu w pracy to wiemy bez słów, dlatego taki Melnyk jest tylko drzazgą w oku, której jeżeli nie wyjmie się szybko, to dojdzie do zakażenia całego organizmu...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt lip 08, 2022 4:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
To, że Ukraińcy uznali mordy za porachunki sąsiedzkie oznaczało zamknięcie ust Polakom i zakończenie rozmów (w pewnym okresie czasu) a nie przyznanie racji Ukraińcom. Wskazałam, że to praca dla archiwistów obu stron i należy ją prowadzić w spokoju i warunkach pokoju (tak odpowiadałam TP a nie mam w zwyczaju nadawać wciąż tych samych tekstów). Pisałam więc, że ważny jest kontekst cytatu. W moich wypowiedziach nie ma schizofrenicznych sprzeczności, bo opieram się na zdaniu sowietologów, którzy pracują na rożnych materiałach, w tym źródłowych. Wskazywałam złożoność spraw. Nie odczytasz tego nie znając historii Polski w kontekście Ukrainy czy Rosji. Nie łapiesz intencji. W przypadku uprzedzeń do Ukraińców i oczekiwaniach ich wiernopoddańczych zapewnień dostaniesz tylko fałsz.
Trudne sprawy, by je rozwiązać wymagają zazwyczaj cierpliwości, mądrości i spokoju. Te zostaną rozwiązane, ale niekoniecznie dziś. Jeśli nie dziś to uczynią to kolejne pokolenia. Kiedy to piszę to punktem odniesienia są przepowiednie wielu znakomitych Polaków o naszym kraju. Ostatni zakręt historii europejskiej to mądrość Słowian a nie Niemców. Opory będą niezwykle mocne. Nikt tego nie zmieni, żadne masonerie loży francuskiej czy amerykańskiej. Ten świat prowadzi Bóg i dał Polakom zadanie i inną historię niż mają inne narody. Dał nam najtrudniejsze narzędzie, które należy wykorzystać. Kiedy to wiesz to zupełnie inaczej spoglądasz na to co się dzieje na wschodzie. Nie widzisz więc zbierania ziem ruskich jako ST. To nastąpi, ale na prawach wolności narodów, będą chcieli współpracować. Odległa przyszłość.
Są ważniejsze sprawy niż Wołyń. Ukraińcy jednak powoli to zaczynają dostrzegać i uporządkowali zarośnięte przez dziesiątki lat groby Polaków. Ich dzieci będą się uczyły z polskich podręczników historii i języka. Wrócą na Ukrainę i będą mieć już inny wzrok. Tak się też przekazuje prawdę historyczną. o tym pisał bp Chomyszyn, Ukrainiec. Mnie o Katyniu nie uczono w szkole. uczono mnie o ostatnim królu Stasiu jako o wielkim mecenasie sztuki a nie tchórzu, który oddał Rzeczpospolitą pod opiekę mateczki Rosji. Szlachta polska to byli dla niego nieokrzesańcy i gardził nią, gdy rozpoczynając karierę polityczną umizgiwał się o jej głosy. Nie należy poruszać spraw do których druga strona nie jest gotowa. Wyżej napisałam to o tobie. Najpierw poznaj historię naszych narodów w mądrej interpretacji polskich profesorów patriotów i sowietologów, potem czytaj teraźniejszość. Oni powołują się często na zdanie Rosjan i przywołują materiały źródłowe.


Pt lip 08, 2022 6:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Trudna historia Rzeczpospolitej i Ukrainy -wydzielony
.


Pt lip 08, 2022 7:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Koniec świata! TVP i polski sejm sprzyjają Rosji i Putinowi. Jak oni mogli, teraz? Jak widać można. Ruskie onuce czy pożyteczni idioci? Co się stało? Korki od szampana na Kremlu wystrzeliły? Widzicie w końcu, że pamięć o ofiarach to nie sprzyjanie Putinowi? Wiele rzeczy zakrawa na absurdy, może i niebawem różaniec za ofiary na Wołyniu będzie odbierany jako modlitwa za zwycięstwo Rosji?

https://www.tvp.info/61175578/11-lipca- ... na-kresach

Od początku piszę to samo, pamięć i prawda historyczna nie stoją w żadnej opozycji do pomocy Ukrainie. To są dwie rzeczywistości różnych lat i doświadczeń i obecna sytuacja z tamtą nie ma nic wspólnego. Po prostu nie trzeba popadać w paranoję i potrafić rozróżniać dwie sprawy od siebie.

Merss, z większością się zgadzam, choć twoje aluzje o jakichś uprzedzeniach wobec Ukraińców kiedy wyraźnie piszę jak dobre mam relacje z obywatelami Ukrainy z pracy są nie na miejscu.

Temat dotyczył haniebnych słów i kłamstw Melnyka a nie szlachty, króla Stasia czy koziołka Matołka, nie odsyłaj mnie do historii Kresów, bo mój śp dziadek urodził się w Wilnie, znam historię. Stawiasz się w roli wszystko wiedzącej pani profesor, która odsyła w kąt wyjątkowo tępego ucznia. Być może to właśnie ten syndrom nieomylności przez ciebie przemawia.

Co innego i przede wszystkim w innym tonie pisałaś w kwietniu i wystarczy przeczytać tamte posty z tymi ostatnimi, żeby zauważyć diametralną różnicę w treści wypowiedzi. Teraz robisz jakieś intelektualne zawijasy, żeby tylko wyszło, że Twoje własne słowa to co innego znaczyły niż...znaczyły.

Oczywiście, że trzeba czasu i spokoju. Ale w tym czasie nie ma miejsca na kłamstwa jakich dopuścił się Melnyk. Tylko tyle i aż tyle. Ma być współpraca oparta na prawdzie i szacunku, teraz jest szansa i powołane do tego instytucje już będą wiedzieć jak pracować.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt lip 08, 2022 7:20 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL