Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 5:24 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 374 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
 Synodalne harce (wokół synodu o synodalności) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
A mnie zastanawia inna kuriozalność w KRK.
Dlaczego tak was oburza wystąpienie protestanckiego biskupa, który tylko przedstawił punkt widzenia swojego Kościoła na synodalność, a nie bulwersuje Was coroczne goszczenie w ramach dni islamu w KRK muzułmanów/przeciwników Jezusa Chrystusa?


N paź 24, 2021 6:21 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Jockey napisał(a):
I jako wzór tego katolicyzmu schizmatyk z FSSPX
I jaki to niby katolik? Ano taki co to katolikiem nie jest.


Uważasz, że ks. Bańka nie jest katolikiem?
Radzę uważać z takimi opiniami ponieważ ks. Bańka, tak jak każdy kapłan FSSPX może udzielać przynajmniej sakramentu pokuty. Prawo to nadał bractwu sam Franciszek.


N paź 24, 2021 6:47 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Iustus napisał(a):
Synod o synodalności nie zdążył się dobrze rozpędzić, a katolików w Polsce już się przygotowuje na protestanckie tezy i rozbrajanie hierarchii Kościoła. Poniżej komentarz omawiający herezje w katolickiej katedrze wygłoszone przez ewangelickiego duchownego, którego zaprosił tam abp. Ryś:
Czy biskupi zrobią z nas lutrów? Czyli abp Ryś i protestanci
Oby katolicy nie dali się oszukać i pozwolić na podmianę treści religii objawionej przez samego Boga.

Co prawda "biskup" ewangelicki przedstawił jak synodalność wygląda i jest rozumiana w jego wspólnocie ale nie rozumiem dlaczego prezentuje to w świątyni katolickiej w ramach katolickiego synodu na zaproszenie abp. Rysia. Czy luteranin ten przyszedł pouczyć nas katolików jak synodalność powinna wyglądać? A może abp Ryś w ten sposób chciał nam pokazać jak nie należy rozumieć synodalności?
Oczywiście po ostatniej profanacji Mszy świętej na stadionie przez abp. Rysia, obstawiam pierwsza opcję.
Niestety znając stan dzisiejszego Kościoła abp Rys zostanie pewnie niedługo kardynałem.


N paź 24, 2021 7:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Tonans napisał(a):
Jockey napisał(a):
I jako wzór tego katolicyzmu schizmatyk z FSSPX
I jaki to niby katolik? Ano taki co to katolikiem nie jest.


Uważasz, że ks. Bańka nie jest katolikiem?
Radzę uważać z takimi opiniami ponieważ ks. Bańka, tak jak każdy kapłan FSSPX może udzielać przynajmniej sakramentu pokuty. Prawo to nadał bractwu sam Franciszek.

Namawia ludzi żeby nie uczestniczyli w eucharystii. To wystarczający powód żeby powiedzieć o nim ze jest wilkiem w owczej skórze.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N paź 24, 2021 7:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Jockey, nadal unika Pan odpowiedzi na to, co jest tematem wątku. Czy to w porządku, że abp. zaprasza heretyka do katolickiej katedry i wygłaszał tam herezje?
Co do ks. Bańki i FSSPX, to mają oni jurysdykcję bezpośrednio od samego papieża. Nazywanie ich schizmatykami jest bez sensu, bo znaczyło by, że papież trzyma w Kościele ludzi, którzy go nie uznają. To by się totalnie nie trzymało kupy.

Gregor, właśnie gorszy nas wystąpienie heretyka w katolickiej świątyni. Słusznie Pan też zauważa kuriozum dni islamu w Kościele, niestety takich szkodliwych, modernistycznych pomysłów jest trochę więcej. Ciekawe, że te absurdy widzi człowiek, który jest poza Kościołem, a ludzie w Kościele udają, że nic się nie dzieje i że tak właśnie ma być.

Tonans, niestety obawiam się, że to, co Pan widzi i opisał jest prawdą. Zaprasza się do nas heretyków. Biedni ludzie w kościołach złudnie mogą uznać, że skoro on jest zaproszony przez abp. Rysia, to znaczy, że wszystko, co powie, będzie w porządku. Nic bardziej mylnego, sączy jad, który jest sprzeczny z Magisterium Kościoła. To jest tym bardziej nieuczciwe wobec katolików, bo chodzi tam sporo ludzi, którzy nawet nie wyłapią, albo którym nikt nie powie, że właśnie zostali poddali przekazowi heretyckiemu. I obawiam się, że abp. Ryś tych wiernych za to nie przeprosi.


N paź 24, 2021 8:08 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Jockey napisał(a):
Tonans napisał(a):
Jockey napisał(a):
I jako wzór tego katolicyzmu schizmatyk z FSSPX
I jaki to niby katolik? Ano taki co to katolikiem nie jest.


Uważasz, że ks. Bańka nie jest katolikiem?
Radzę uważać z takimi opiniami ponieważ ks. Bańka, tak jak każdy kapłan FSSPX może udzielać przynajmniej sakramentu pokuty. Prawo to nadał bractwu sam Franciszek.

Namawia ludzi żeby nie uczestniczyli w eucharystii. To wystarczający powód żeby powiedzieć o nim ze jest wilkiem w owczej skórze.


Namawia aby nie uczestniczyć w Mszy świętej NOM. I robi źle. Nie zgadzam się z niem.
Nie czyni go to jeszcze niekatolikiem.
Ja na przykład jak bym nie miał innej możliwości jak pójście na Mszę taką jaką ostatnio odprawił na stadionie abp. Ryś też bym nie poszedł. Wolałbym w niedzielę zostać w domu niż brać udział w tej profanacji.
Jestem jeszcze katolikiem czy nie?


N paź 24, 2021 8:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Czkawką odbił się mu marketing, który miał na celu przejęcie ludzi do Bractwa. Ideologizacja ostatnio się nasiliła w jego filmikach, więc zrezygnowałam z oglądania; wypomniał to mu w debacie adwersarz, podał zresztą konkretne nazwisko i kazanie na wybrzeżu. Tę samą strategię stosował ks. Bańka i zostało to w wątku zaakcentowane. Stracił, bo zamiast skupić się na ewangelizacji zajął się krytyką konkretnych ludzi Kościoła. Ludzie, którzy widzą te zagrywki marketingowe rozpoznają cel. Można raz...Wszystko inne przechodzi więc w tryb niewiarygodności. Mamy czasy odsłaniania się wszystkiego...
Dziwę się, bo będąc rektorem szkół Akwinaty powinien mieć studia z zakresu zarządzania. Nie powinien więc popełniać szkolnych błędów....no chyba, że przeszło się w teren ideologii i realizowania odgórnych zaleceń.
Debatę z ks. doktorem przegrał, tak ją odebrałam. Ujawnił, że nie zna dokładnie nowego rytu mszy (została mu zaproponowana literatura, ale się wymigiwał).
Synodalne harce mają wiele twarzy, czasem podrzucasz komuś coś co cię przesuwa do grupy ślepych zwolenników nazwisk, organizacji, natomiast nie czytasz spraw zasadniczych. Mamy wówczas zamiast prawdy krzyk i pozerstwo. Kiedy czyta się tę strategię (zawsze odwracając winnych) to odsłania się fałszywa moneta.

Filmik o tym, ze wiernych odciąga się od nowego rytu mszy i sugeruje pozostanie w domach oglądałam. To było świadomie wypowiedziane i wrzucane na własnym kanale. Mamy więc klucz odczytu....Należy ubijać interesy w czasach zamętu...na forum mamy czasem to samo.
Edit
Cytuj:
Ja na przykład jak bym nie miał innej możliwości jak pójście na Mszę taką jaką ostatnio odprawił na stadionie abp. Ryś też bym nie poszedł. Wolałbym w niedzielę zostać w domu niż brać udział w tej profanacji.

Analogia chybiona. Nie miałeś wiedzy z wyprzedzeniem o mszy na stadionie. Nie jesteś Bogiem, żyjesz w przestrzeni czasowej. Nie ma też takich uwarunkowań w Polsce, masz wybór. Krytykujesz więc Jockeya zamiast skupić się na problemie (nie czytasz go skoro walisz klockami). Celem jest dołożenie mu w odwecie, że kogoś nazwał nie katolikiem.
Kiedyś zapytałam po bełkotliwym poście pewnego użytkownika czy jest katolikiem. Miałam wątpliwości. W odpowiedzi wylał na mnie wiadro pomyj. Pytanie jednak powtarza się z innych stron. Nie wszystko da się zakrzyczeć i topić w gnoju.

Nie odmawiam ks. Bańce katolicyzmu, ale widzę jego ideologiczne zagrywki i jasny jest dla mnie cel. Podał go zresztą przy innej okazji.

Zgadzam się z ks. Bańką w kwestii wychowywania. Nie może dać recept dla szkół niespójnych wychowawczo Jedyną receptą jest wychowywanie elit w komfortowych warunkach, gdy państwo nie wtrąca się do programu wychowawczego w szkołach katolickich. Ks. Kneblewski nie zrealizował zamierzeń i musiał odejść z funkcji dyrektora szkoły katolickiej, ks. Bańka ma łatwiej.


N paź 24, 2021 8:23 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
merss napisał(a):
Czkawką odbił się mu marketing, który miał na celu przejęcie ludzi do Bractwa. Ideologizacja ostatnio się nasiliła w jego filmikach, więc zrezygnowałam z oglądania; wypomniał to mu w debacie adwersarz, podał zresztą konkretne nazwisko i kazanie na wybrzeżu. Tę samą strategię stosował ks. Bańka i zostało to w wątku zaakcentowane. Stracił, bo zamiast skupić się na ewangelizacji zajął się krytyką konkretnych ludzi Kościoła. Ludzie, którzy widzą te zagrywki marketingowe rozpoznają cel. Można raz...Wszystko inne przechodzi więc w tryb niewiarygodności. Mamy czasy odsłaniania się wszystkiego...
Dziwę się, bo będąc rektorem szkół Akwinaty powinien mieć studia z zakresu zarządzania. Nie powinien więc popełniać szkolnych błędów....no chyba, że przeszło się w teren ideologii i realizowania odgórnych zaleceń.
Debatę z ks. doktorem przegrał, tak ją odebrałam. Ujawnił, że nie zna dokładnie nowego rytu mszy (została mu zaproponowana literatura, ale się wymigiwał).
Synodalne harce mają wiele twarzy, czasem podrzucasz komuś coś co cię przesuwa doi grupy ślepych zwolenników nazwisk, organizacji, natomiast nie czytasz spraw zasadniczych. Mamy wówczas zamiast prawdy krzyk i pozerstwo. Kiedy czyta się tę strategię (zawsze odwracając winnych) to odsłania się fałszywa moneta.

Filmik o tym, ze wiernych odciąga się od nowego rytu mszy i sugeruje pozostanie w domach oglądałam. To było świadomie wypowiedziane i wrzucane na własnym kanale. Mamy więc klucz odczytu....Należy ubijać interesy w czasach zamętu...na forum mamy czasem to samo.
Edit
Cytuj:
Ja na przykład jak bym nie miał innej możliwości jak pójście na Mszę taką jaką ostatnio odprawił na stadionie abp. Ryś też bym nie poszedł. Wolałbym w niedzielę zostać w domu niż brać udział w tej profanacji.

Analogia chybiona. Nie miałeś wiedzy z wyprzedzeniem o mszy na stadionie. Nie jesteś Bogiem, żyjesz w przestrzeni czasowej. Nie ma też takich uwarunkowań w Polsce, masz wybór. Krytykujesz więc Jockeya zamiast skupić się na problemie (nie czytasz go skoro walisz klockami). Celem jest dołożenie mu w odwecie, że kogoś nazwał nie katolikiem.
Kiedyś zapytałam po bełkotliwym poście pewnego użytkownika czy jest katolikiem. Miałam wątpliwości. W odpowiedzi wylał na mnie wiadro pomyj. Pytanie jednak powtarza się z innych stron. Nie wszystko da się zakrzyczeć i topić w gnoju.

Nie odmawiam ks. Bańce katolicyzmu, ale widzę jego ideologiczne zagrywki i jasny jest dla mnie cel. Podał go zresztą przy innej okazji.

Zgadzam się z ks. Bańką w kwestii wychowywania. Nie może dać recept dla szkół niespójnych wychowawczo Jedyną receptą jest wychowywanie elit w komfortowych warunkach, gdy państwo nie wtrąca się do programu wychowawczego w szkołach katolickich. Ks. Kneblewski nie zrealizował zamierzeń i musiał odejść z funkcji dyrektora szkoły katolickiej, ks. Bańka ma łatwiej.

Ks. Bańka krytykuje konkretnych ludzi Kościoła kiedy głoszą niekatolickie nauki, publicznie w Internecie. Pomimo tego nie nazywa ich "owcami w czarnej skórze" czy niekatolikami.
W wypowiedziach ks. Bańki na temat wiary katolickiej znalazłem wiele odpowiedzi na pytania, których nie potrafili mi udzielić najtęższe głowy na tym forum.
Niestety jeżeli chodzi o nową mszę, to prawda. Jak usłyszałam, że lepiej nie pójść na Msze niż pójść na NOM to prawie spadłem z krzesła. Zgadzam się, to chciał ksiądz powiedzieć i świadomie powiedział.
W wykładaniu nauki katolickiej to nie znalazłem błędu.
Odnośnie debatę z ks doktorem to przegrał ją dlatego, że nie reagował na to co mówił jego przeciwnik. A mówił rzeczy przerażające mnie. Jakieś wtajemniczenia w chrześcijaństwie? Co ta jakaś gnoza? Ks doktor słusznie przekonywał, że podczas "Święty Święty ..." łączymy się ze świętymi i aniołami w Niebie ale był to argument od czapy bo w starej Mszy Sanctus jest śpiewany i ks Bańka nie reagował na takie rzeczy. Dlatego przegrał.
Jeżeli wszystkie msze w katechumenacie wyglądają tak jak widziałem na jakimś filmie (wspólnoty te nie lubią publikować w Internecie swojej liturgii bo jest dla wtajemniczonych) to naprawdę lepiej zostać w niedziel w domu.
Jeżeli chodzi o przykład Maszy na stadionie to nie miała być to analogia.
Chciałem zwrócić po prostu uwagę, że są takie sytuacje , że czasami lepiej nie pójść na mszę niedzielną wcale niż pójść.


N paź 24, 2021 9:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Tonans napisał(a):
Chciałem zwrócić po prostu uwagę, że są takie sytuacje , że czasami lepiej nie pójść na mszę niedzielną wcale niż pójść.

Błąd. Właśnie ulegasz szatanowi, który robi wszystko, aby ludzi do Mszy Świętej zniechęcić. A to, co odstawił bp. Ryś na tym spotkaniu, to był czysty spontan i, wbrew jego deklaracjom, nie było to sprawowanie Eucharystii.


N paź 24, 2021 10:06 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tonans napisał(a):
Chciałem zwrócić po prostu uwagę, że są takie sytuacje , że czasami lepiej nie pójść na mszę niedzielną wcale niż pójść.

Błąd. Właśnie ulegasz szatanowi, który robi wszystko, aby ludzi do Mszy Świętej zniechęcić. A to, co odstawił bp. Ryś na tym spotkaniu, to był czysty spontan i, wbrew jego deklaracjom, nie było to sprawowanie Eucharystii.

Zgoda. Nie było Eucharystii ponieważ nikt przed spotkaniem nie poinformował, że to była Masza.
Ale w przypadku gdybyś wiedział, że będzie Msza odprawiana w taki sposób i nie miał byś możliwości pójść na inna Mszę to byś poszedł?
Albo gdybyś poszedł na zwykłą mszę i okazało się , że dziaja się tam takie rzeczy to byś nie wyszedł?


N paź 24, 2021 10:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Tonans napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tonans napisał(a):
Chciałem zwrócić po prostu uwagę, że są takie sytuacje , że czasami lepiej nie pójść na mszę niedzielną wcale niż pójść.

Błąd. Właśnie ulegasz szatanowi, który robi wszystko, aby ludzi do Mszy Świętej zniechęcić. A to, co odstawił bp. Ryś na tym spotkaniu, to był czysty spontan i, wbrew jego deklaracjom, nie było to sprawowanie Eucharystii.

Zgoda. Nie było Eucharystii ponieważ nikt przed spotkaniem nie poinformował, że to była Masza.

Nawet po poinformowaniu nie była to Msza Święta. Zabrakło tam wielu istotnych elementów.

Cytuj:
Ale w przypadku gdybyś wiedział, że będzie Msza odprawiana w taki sposób i nie miał byś możliwości pójść na inna Mszę to byś poszedł?

Nie poszedłbym z prozaicznego powodu: To nie była Msza Święta.

Cytuj:
Albo gdybyś poszedł na zwykłą mszę i okazało się , że dziaja się tam takie rzeczy to byś nie wyszedł?

Wtedy to nie jest Msza. Eucharystia ma określony porządek i nie można sobie w niej czegoś pominąć lub czymś innym.


N paź 24, 2021 10:27 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
ok. To właściwie się zgadzamy.
Jak tak na to patrzysz to nie ma usprawiedliwienia dla ks. Bańki.
Ale czy abp Ryś. Tak to widzi. I czy nie grzeszymy nieposłuszeństwem (zakładając , że należymy do jego diecezji) w stosunku do Biskupa miejsca.


N paź 24, 2021 10:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Posłuszeństwo względem biskupa kończy się tam, gdzie zaczyna namawiać do grzechu.


N paź 24, 2021 10:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
A może byście się odnieśli do faktu że w katolickich świątyniach dopuszcza się do mówienia heretyków. A nie krytykowali ks. Bańki?


N paź 24, 2021 11:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Baaaardzo ogólna uwaga, ale tu pasująca.
Mniej się należy obawiać jawnego wroga, od tego ukrytego...
Inaczej: (dla przykładu skrajności) Inaczej posłuchasz wywodów jakiegoś szamana voodu - bo wiesz że to nie Twoja bajka, a inaczej gdy posłuchasz kogoś kto w zasadzie mówi słuszne rzeczy, z którymi się zgadzasz, tylko w pewnym drobnym szczególe sprzedaje Ci zakamuflowany fałsz...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N paź 24, 2021 11:22 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 374 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL