Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 1:27 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 374 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona
 Synodalne harce (wokół synodu o synodalności) 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Zaczytuję Waszmości słowa:
Cytuj:
Posłusznym w pierwszej kolejności trzeba być Bożym przykazaniom, a potem wysłuchiwać kompetencji przełożonych, etc.. Przy czym tutaj należy patrzeć, czy nie przeczą one Bożemu prawu.


A teraz proszę Gregorowi wytłumaczyć, że Waszmość miał co innego na myśli niż chyba większość schizmatyków i heretyków. Każdy z nich uważa że najważniejsze jest Pismo i Boże przykazania.

Nie wiem jak inni, ale Luter rozpoczął swoją drogę do odstępstwa wręcz niewinnie. Czy uważa WM że odpustami należy handlować? Podejrzewam, że nie...

Te teksty o oszczerstwie daruj sobie. Na mnie nie robią wrażenia (na Jockeyu pewnie też). Jesteś oceniany wyłącznie na podstawie tego co piszesz.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt paź 29, 2021 7:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
PeterW, niektórzy heretycy uznają Pismo Święte, ale nie uznają Tradycji i Kościoła Katolickiego, które to Pismo Święte spisały oraz ustanowiły kanon Pisma Świętego. Dziesiątki razy to powiedziałem.

"Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!" (Ga 1, 8)
Ten fragment ostrzega nas przed wilkami w Kościele. Mamy się trzymać Tradycji i Objawienia, a nie nowoczesnych nowinek.

I gdzie jest ta schizma czy herezja?

Nie interesują mnie wrażenia, to rewolucja skupia się na opiniach i uczuciach. Mnie Prawda interesuje. Oceny boję się tylko Boskiej. Ludzkie plotki i oszczerstwa mnie zbytnio nie interesują, co nie znaczy, że nie można ludziom próbować wyperswadować takie zakusy.


Pt paź 29, 2021 9:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Iustus napisał(a):
PeterW, niektórzy heretycy uznają Pismo Święte, ale nie uznają Tradycji i Kościoła Katolickiego, które to Pismo Święte spisały oraz ustanowiły kanon Pisma Świętego. Dziesiątki razy to powiedziałem.

Zdradzę Waszej Wyniosłości taką tajemnicę. Tradycja to też to co dzisiaj jest podawane. Proszę zacząć słuchać papieża i biskupów a nie ich oczerniać wtedy nie będzie zarzutów. A msza św. NOM to też cześć Tradycji
Cytuj:
Tradycja Jest ciągle dokonującym się na fundamencie apostolskim, mocą Ducha Świętego, przekazywaniem w Kościele słowa Bożego i dzieła zbawczego, powierzonego przez Chrystusa Dwunastu. Nazywamy ją żywą Tradycją, bo oznacza wciąż żywe świadectwo o Jezusie Chrystusie, które wiernie przedłuża świadectwo apostolskie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt paź 29, 2021 9:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
To cytat z Katechizmu wydanego z polecenia św. Jana Pawła II, więc możliwe, że Iustus go nie uznaje za obowiązujące nauczanie...


Pt paź 29, 2021 9:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Tradycja za łacińskiego "tradere" znaczy tyle, co przekazywać. Tradycja przekazuje Objawienie. Objawienie zamknęło się ze śmiercią ostatniego apostoła - św. Jana. Jeśli ktoś próbuje do Kościoła wrzucić nauki sprzeczne z Objawieniem, to nawet przekazywanie, dalsze propagowanie tego błędu tradycyjnym przekazywaniem dalej tej nauki nie sprawi magicznie, że będzie ona częścią Objawienia. To będzie co najwyżej funkcjonujący w Kościele błąd.
Słucham papieży i biskupów. A najlepiej to ich czytać. Polecam encykliki z wieku XIX i do połowy XX. Wtedy widać jak na dłoni, że Kościół modernistyczny ma się nijak do tego, co Kościół zawsze i wszędzie nauczał. Polecam Syllabus Errorum (Syllabus Błędów) papieża Piusa IX. Można się złapać za głowę, ile tez potępionych w tym dokumencie ogłoszonym razem z encykliką Quanta Cura (O błędach modernistów) jest obecnie tolerowanych, co by nie powiedzieć propagowanych przez modernistyczny, posoborowy Kościół.


Pt paź 29, 2021 11:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Czyli Yarpen ma rację...
Iustus. Pełnoprawnymi papieżami byli także: Jan XXIII, Paweł VI, Jan Paweł I (za długo nie porządził), Jan Paweł II, Benedykt XVI i obecny Franciszek (on jeszcze jest).
Z zapartym tchem czekam od Waszej Miłości na opinię o nich.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt paź 29, 2021 11:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
PeterW napisał(a):
Czyli Yarpen ma rację...
Iustus. Pełnoprawnymi papieżami byli także: Jan XXIII, Paweł VI, Jan Paweł I (za długo nie porządził), Jan Paweł II, Benedykt XVI i obecny Franciszek (on jeszcze jest).
Z zapartym tchem czekam od Waszej Miłości na opinię o nich.
Znowu Pan kłamie i rzuca oszczerstwa. Wkłada mi Pan w usta słowa, których nawet nigdy nie pomyślałem. Przerażająca jest ta pewność, z jaką Pan z siebie wyrzuca te wszystkie kalumnie.


Pt paź 29, 2021 11:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
W sumie powoli się wyjaśnia dlaczego abp. Ryś zaprasza heretyków do katolickiej świątyni, gdzie ci głoszą herezję niczego nieświadomym katolikom. Abp. Ryś jest w pewnym stopniu zafascynowany herezjami, Lutrem, jego tezami, etc. Szczegóły, z omówieniem i konkretnymi przykładami poniżej:
Abp Ryś i ludzie pełni głupoty
On robi rzeczy (czyta, propaguje pisma Lutra), które papież Leon X potępił w swojej bulli.


Pt paź 29, 2021 11:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Jockey napisał(a):
Ale przyznaj PeterW że ciekawie się czyta spór pomiędzy "heretykiem" a "schizmatykiem". Bardzo interesujące.

Ciekawe jest to jak prawowierni biorą się tu za łby z tzw. schizmatykiem.
Popatrzę sobie jeszcze....
Barney napisał(a):
No cóż, tak właśnie nakazuje Ewangelia w sprawach wiary.

Tylko trzeba słuchać prawdy tej wiary, a nie opowieści dziwnej treści (infantylnych interpretacji), do których zalicza się wykreowanie fikcyjnej postaci Piotra/skały Kościoła.
To właśnie na podstawie jednego wersetu/zdania sekty budują swoją teologię.

Jeśli uważasz się za ajatollaha apologetyki katolickiej na tym forum, to zachęcam Cię abyś nie szedł tą drogą - prowadzi na bezdroża błędu.
To, że masz wiernych klakierów (Jockey, PeterW) specjalnie niczego nie wnosi do treści.


So paź 30, 2021 12:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3956
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Iustus napisał(a):
W sumie powoli się wyjaśnia dlaczego abp. Ryś zaprasza heretyków do katolickiej świątyni, gdzie ci głoszą herezję niczego nieświadomym katolikom.

To może czas tych biednych katolików zacząć uświadamiać?
Bo jak widać "ciemny lud" wszystko kupi?

Może czas wziąć odpowiedzialność za swoje życie duchowe oraz zbawienie i nie polegać ślepo na przewodnikach duchowych, którzy niejednokrotnie okazują się wilkami w owczych skórkach?


So paź 30, 2021 12:43 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Iustus napisał(a):
PeterW napisał(a):
Czyli Yarpen ma rację...
Iustus. Pełnoprawnymi papieżami byli także: Jan XXIII, Paweł VI, Jan Paweł I (za długo nie porządził), Jan Paweł II, Benedykt XVI i obecny Franciszek (on jeszcze jest).
Z zapartym tchem czekam od Waszej Miłości na opinię o nich.
Znowu Pan kłamie i rzuca oszczerstwa. Wkłada mi Pan w usta słowa, których nawet nigdy nie pomyślałem. Przerażająca jest ta pewność, z jaką Pan z siebie wyrzuca te wszystkie kalumnie.


Iustus... Pokaż w moich słowach które cytuję owe kalumnie. Śmiało! Używamy słów które nie znamy??
Czy wymienieni przeze mnie papieże nie byli pełnoprawnymi papieżami?

Podany przez Ciebie filmik udowadnia jedynie, że autor owego filmiku, a zarazem i Wasza Miłość kompletnie nie rozumiecie co to jest ekumenizm.
A ekumenizm polega na szukaniu przede wszystkim wspólnych treści.
Nawracanie wg Was to chyba jedynie ogniem i mieczem, zero dialogu.

Czy Luter w całym zestawie swoich tez nie mógł mieć czasem (nie twierdzę że w pełni) racji? Nie omawiane są przez abp. Rysia wszystkie jego pomysły, tylko te które wydają się słuszne... Zwrócenie uwagi na to co nas łączy...
Przezabawne jest to oburzenie, że arcybiskup czyta ze swoimi studentami tezy Lutra. Na czym wg Was polega studiowanie, uczenie studentów? To także zapoznawanie ich z obcymi teoriami. Sądzicie że po to by je w pełni wcielać w życie i zerwać z Kościołem? Jak można (w przyszłości) nawracać innowierców nie znając tego w co oni wierzą i jak wierzą?

Dz. 17
22 «Mężowie ateńscy - przemówił Paweł stanąwszy w środku Areopagu widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni10. 23 Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: "Nieznanemu Bogu"11. Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając.

Czy św. Paweł też dopuścił się herezji pochwalając Ateńczyków że są bardzo religijni? Mówi nawet "wasze świętości"...

EDIT

Gregor napisał(a):
Iustus napisał(a):
W sumie powoli się wyjaśnia dlaczego abp. Ryś zaprasza heretyków do katolickiej świątyni, gdzie ci głoszą herezję niczego nieświadomym katolikom.

To może czas tych biednych katolików zacząć uświadamiać?
Bo jak widać "ciemny lud" wszystko kupi?

Może czas wziąć odpowiedzialność za swoje życie duchowe oraz zbawienie i nie polegać ślepo na przewodnikach duchowych, którzy niejednokrotnie okazują się wilkami w owczych skórkach?


Czy słowa Gregora nie brzmią niepokojąco podobnie do pokrzykiwań Iustusa? :roll:

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So paź 30, 2021 9:13 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Yarpen Zirgin napisał(a):
Posłuszeństwo względem biskupa kończy się tam, gdzie zaczyna namawiać do grzechu.

Jakbym słyszał przedstawiciela Bractwa Św. Piusa X. Tak samo argumentują tzw. Swoje nieposłuszeństwo.


So paź 30, 2021 12:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Gregor napisał(a):
Tylko trzeba słuchać prawdy tej wiary, a nie opowieści dziwnej treści (infantylnych interpretacji), do których zalicza się wykreowanie fikcyjnej postaci Piotra/skały Kościoła.
To właśnie na podstawie jednego wersetu/zdania sekty budują swoją teologię.
Pan wygłasza herezje. Św. Piotr to nie jest fikcyjna postać, tylko jeden z apostołów powołanych przez Jezusa Chrystusa oraz pierwsza głowa Kościoła - Mistycznego Ciała Jezusa Chrystusa na ziemi. Kościół pierwszych dni właśnie jego uznawał za swoją głowę oraz uznawał, uznaje i będzie uznawał jego następców.

Gregor, słusznie Pan mówi, że należy uświadamiać katolików. Tylko nie wiem, dlaczego pod moim adresem te uwagi, skoro ja właśnie to w tym wątku robię? Pocieszę Pana, więcej katolików to robi. Problem w tym, że spora część administracji kościelnej, tuby medialne i przekaz mainstreamowy są w złowrogich rękach.


PeterW, pańskie kłamstwa są oczywiste. Wielokrotnie Pan nazwał mnie schizmatykiem.

Ekumenizm w obecnej formie to jedna wielka zguba. Mamy ludzi nawracać, a nie szukać części wspólnych i trzymać ich tym samym w twierdzeniu, że wasza religia (herezja w praktyce) też jest dobra. To jest zgorszenie i wodzenie dusz na zatracenie.

Pochwalanie Lutra w kościele z ambony to jest sianie zgorszenia. Nie dziwi potem, że ludzie wychodzący z takich kościołów są zdezorientowani i nie rozumieją czym jest ich religia i dlaczego tylko ona jest prawdziwa, skoro inne im przedstawiają też jako takie fajne.

Przecież uwagi Pana Gregora są słuszne. Bo słuszne jest to, aby w Kościele ostrzegać i strzec się przed wilkami w owczych skórach. Tylko dlaczego Pan tego nie chce robić?


So paź 30, 2021 12:34 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
PeterW napisał(a):
Zaczytuję Waszmości słowa:
Cytuj:
Posłusznym w pierwszej kolejności trzeba być Bożym przykazaniom, a potem wysłuchiwać kompetencji przełożonych, etc.. Przy czym tutaj należy patrzeć, czy nie przeczą one Bożemu prawu.


A teraz proszę Gregorowi wytłumaczyć, że Waszmość miał co innego na myśli niż chyba większość schizmatyków i heretyków. Każdy z nich uważa że najważniejsze jest Pismo i Boże przykazania.

Nie wiem jak inni, ale Luter rozpoczął swoją drogę do odstępstwa wręcz niewinnie. Czy uważa WM że odpustami należy handlować? Podejrzewam, że nie...

Te teksty o oszczerstwie daruj sobie. Na mnie nie robią wrażenia (na Jockeyu pewnie też). Jesteś oceniany wyłącznie na podstawie tego co piszesz.

Wszystko ładnie i pięknie ale dlaczego w ten sam sposób nie skomentowałeś tego wpisu?

Yarpen Zirgin napisał(a):
Posłuszeństwo względem biskupa kończy się tam, gdzie zaczyna namawiać do grzechu.

Znaczy ona to samo co przytoczony przez Ciebie wpis Iustusa.


So paź 30, 2021 12:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synodalne harce (wokół synodu o synodalności)
Tonans napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Posłuszeństwo względem biskupa kończy się tam, gdzie zaczyna namawiać do grzechu.

Jakbym słyszał przedstawiciela Bractwa Św. Piusa X. Tak samo argumentują tzw. Swoje nieposłuszeństwo.

W takim razie sugeruję, abyś zapoznał się z nauczaniem Kościoła na ten temat, bo ewidentnie nie masz pojęcia o tym, że to, co napisałem, jest w nim zawarte. :(

Na zachętę cytat z wypowiedzi św. o. Pio do jednego z jego duchowych dzieci:

„Pierwszą i główną zasadą, którą powinieneś wyryć w swoim umyśle, jest ta właśnie: posłuszeństwo, zawsze posłuszeństwo, jemu poddać całego siebie. W swoich działaniach nie powinieneś zatem roztrząsać wszystkiego, a jeśli nachodzi cię jakaś wątpliwość, idź dalej, nie trap się i odpędź wszystko za pomocą świętego posłuszeństwa. Jezus zawsze będzie zadowolony z takiego twojego postępowania. Unikaj tylko tego, o czym jasno wiesz, że jest grzechem. Tylko to nie podlega posłuszeństwu."


So paź 30, 2021 1:57 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 374 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 197 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL