Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:03 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Czy Żydzi będą zbawieni? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Człowiek nie zbawia się "przez" ale "w" Kościele: Mk 16,16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony
Cytat ma się nijak do tezy.
Owszem, zbawiamy się zarówno w, jak i przez Kościół. Kościół - przynajmniej w nauce chrześcijańskiej tj. katolickiej jest "protosakramentem", a więc jak najbardziej środkiem zbawienia.
Trzeba być "w" Kościele by korzystać z jego sakramentów.

Ty sugerujesz, że "judaista" może się zbawić będąc poza Kościołem, tak jakby Kościół promieniował na niego jakąś zaoczną energią zbawczą, bez potrzeby bycia w Kościele i wyznawania wiary Kościoła. Wyssałeś to całkowicie z tyłka jednorożca, nie ma takiej katolickiej nauki, jednak stręczył ją JPII (wielokrotnie cytowałem) i inni w duchu Soboru WII i stąd się to bierze.

Chrystus tymczasem wyraźnie powiedział, że do zbawienia jest potrzebna wiara w Niego (wyznawanie wiary katolickiej) oraz chrzest (włączenie w Kościół).


Wt sty 18, 2022 5:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
Trzeba być "w" Kościele by korzystać z jego sakramentów.
Owszem, choć nie ze wszystkich.
Za św. Stefana I (papież w latach 254-257, a więc przedsoborowy ;)) Kościół uznał ważność Chrztu Świętego udzielanego przez innowierców (pod warunkiem zachowania formuły trynitarnej i formy), motywując to tym iż „nie wolno żadnej nowości zaprowadzać wobec Tradycji stwierdzonej od prastarych czasów".
Cytuj:
Ty sugerujesz, że "judaista" może się zbawić będąc poza Kościołem, tak jakby Kościół promieniował na niego jakąś zaoczną energią zbawczą, bez potrzeby bycia w Kościele i wyznawania wiary Kościoła.
Wyssałeś to całkowicie z tyłka jednorożca, nie ma takiej katolickiej nauki, jednak stręczył ją JPII (wielokrotnie cytowałem) i inni w duchu Soboru WII i stąd się to bierze.
Po pierwsze, daruj sobie określenia w rodzaju "Wyssałeś to całkowicie z tyłka jednorożca" gdy rozmawiamy o wierze.
Odrobinę klasy.

Po drugie, nie "JPII inni w duchu Soboru WII", tylko odwieczne nauczanie Kościoła, poparte przez orzeczenia kolejnych papieży. Na przykład (zupełnie przedsoborowy ;) ) papież Pius IX w encyklice Quanto conficiamur moerore pokazuje obie strony tej Prawdy: zarówno nadzieję Kościoła na zbawienie niewierzących trwających w niezawinionym błędzie jak i fakt zbawienia jedynie w Kościele:
Pius IX napisał(a):
„Ponownie należy przypomnieć i zganić bardzo ciężki błąd, w którym nieszczęśliwie tkwią niektórzy katolicy; sądzą oni, że ludzie żyjący w błędach, poza prawdziwą wiarą i katolicką jednością mogą dojść do życia wiecznego. Sprzeciwia się to zaś jak najbardziej nauce katolickiej.

Wiadomo jest Nam i wam, że ci, którzy cierpią z powodu nie dającej się pokonać niewiedzy co do naszej najświętszej religii i którzy gorliwie przestrzegają prawa naturalnego i jego nakazów wpisanych przez Boga w serca wszystkich oraz gotowi służyć Bogu prowadzą życie szlachetne i uczciwe, mogą mocą Bożego światła i łaski osiągnąć życie wieczne. Bóg, który przenika, bada i zna całkowicie umysły, dusze, myśli i zachowania wszystkich, w swej najwyższej dobroci i łaskawości nie chce bynajmniej, aby doznawał wiecznych mąk ten, kto nie zaciąga dobrowolnej winy.”
Oczywiście są oni w dużo gorszym położeniu niż członkowie Kościoła, modlimy się by, jak pisze (przedsoborowy ;)) papież Pius XII wydobyli się z tego stanu „w którym o wieczne zbawienie własnej duszy spokojni być nie mogą” i że chociaż „nieświadomym jakimś pragnieniem i życzeniem kierowaliby się ku Mistycznym Ciału Zbawiciela, tracą tyle i tak wielkich łask niebieskich i pomocy, które uzyskać można tylko w Kościele Katolickim”.
Cytuj:
Ty sugerujesz, że "judaista" może się zbawić będąc poza Kościołem
To nieprawda. Mylisz "bycie poza Kościołem" z ułomnym włączeniem.
Zupełnie przedsoborowe ;) Święte Officjum (obecnie: Kongregacja Nauki Wiary) wypowiedziało się w liście do arcybiskupa Bostonu w sprawie ojca Leonarda Feeneya (założyciela Krucjaty św. Benedykta), który fałszywie głosił, iż nikt, kto formalnie nie należy do Kościoła nie może zostać zbawiony.
Święte Officjum wyjaśniło, i to powołując się na SObór Trydencki (!):
Święte Officjum napisał(a):
W nieskończonym swoim miłosierdziu Bóg chciał, aby skutki tych pomocy koniecznych do zbawienia, jakie do osiągnięcia ostatecznego celu człowieka są nakazane z ustanowienia Bożego, a nie z wewnętrznej konieczności, można było osiągnąć w pewnych okolicznościach, jeśli ktoś okaże ich pragnienie lub życzenie (votum vel desiderium). Widzimu to jasno wyłożone na Soborze Trydenckim w odniesieniu tak do sakramentu odrodzenia, jak i do sakramentu pokuty [BF VII.63, 73].
Toż samo na swój sposób trzeba odnieść do Kościoła, o ile mianowicie jest on powszechnym środkiem zbawienia.
Ponieważ nie zawsze wymaga się do osiągnięcia wiecznego zbawienia, by ktoś w rzeczywistości został włączony do Kościoła jako członek, przynajmniej jest wymagane, by do niego należał przez życzenie lub pragnienie.To zaś pragnienie nie zawsze musi być wyraźne, jak to jest u katechumenów, lecz wtedy również ma miejsce, kiedy człowiek znajduje się w stanie niewiedzy niemożliwej do usunięcia. Bóg także przyjmuje ukryte pragnienia(votum implicitum), nazwane w ten sposób, ponieważ jest ono zawarte w dobrym usposobieniu duszy, dzięki któremu człowiek chce uzgodnić swoją wolę z wolą Bożą.”
Jest to zresztą potwierdzenie odwiecznej nauki. . W pierwszej połowie II wieku, święty Justyn Męczennik (100-165, a więc zupełnie przedsoborowy ;)) pisał:
Święty Justyn Męczennik napisał(a):
„(…)według tego, jak nam przekazano, Chrystus jest pierworodnym Synem Boga a zarazem Logosem, w którym uczestniczy cały rodzaj ludzki. Skoro tak jest, zatem ci wszyscy ludzie, którzy wiedli życie zgodne z Logosem, czyli naprawdę rozumne, zawsze byli w gruncie rzeczy chrześcijanami, chociażby nawet uchodzili za ateuszów, jak na przykład spośród Greków Sokrates, Heraklit, czy im podobni, spośród barbarzyńców zaś Abraham, Ananiasz, Azariasz, Mizael, Eliasz, oraz wielu innych, których czynów i imion wyliczać nie mam teraz czasu. Jak zaś chrześcijanami, niezłomnymi i niewzruszonymi, byli i są wszyscy, którzy żyją zgodnie z Logosem-rozumem, tak też na odwrót, ci wszyscy, którzy kiedykolwiek lekceważyli sobie Logos nierozumnie żyjąc, zawsze byli ludźmi złymi, wrogami Chrystusa i mordercami zwolenników Logosu. (...)”/Apologia/


Jak widać, Twoje uprzedzenia co do - rzekomo - "soborowej" nauki wynikają z nieznajomości zarówno nauki po-, jak i tej przedsoborowej :roll:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 18, 2022 5:38 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Co niektórzy (głównie tradycjonaliści) tu na forum wyrażali wątpliwość, czy żydzi wierzą w tego samego Boga co my (podobne wątpliwości wyrażano wobec muzułmanów).
Dziś właśnie znalazłem odpowiedź w Katechizmie św.Piusa X. Wyróżnienia pochodzą ode mnie:
Katechizm św.Piusa X napisał(a):
"Niewiernymi są ci, którzy nie zostali ochrzczeni i nie wierzą w Jezusa Chrystusa, gdyż albo wierzą w bożki i oddają im cześć, tak jak poganie, albo przyjmując co prawda jedynego prawdziwego Boga, nie wierzą w Mesjasza, który już przyszedł w osobie Jezusa Chrystusa, ani nawet w takiego, który miałby dopiero przyjść, jak na przykład muzułmanie i im podobni"

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 18, 2022 6:06 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Auć... Nasi tradycjonaliści zaraz wyklną św. Piusa X za "herezje". :D


Wt sty 18, 2022 6:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
Mylisz "bycie poza Kościołem" z ułomnym włączeniem.
"Ułomne włączenie" to modernistyczny wytrych pakujący do Kościoła kogo modernista zechce.
Ułomnie to wszyscy ludzi są w Kościele bo Chrystus przybrał ludzka postać więc uświęcił człowieka. To też zresztą sugerował JPII w swoich tekstach.

Ja nawet nie wchodzę ponownie na dyskusję na temat tzw "niezawinionej ignorancji" jakiś aborygenów, która jest skomplikowana, tylko odnoszę się do współczesnych żydów, którzy żadnej "niezawinionej ignorancji" niewiedzy albo nieznajomości kim był Jezus Chrystus mieć nie mogą.

"Przeklinamy chrześcijaństwo trzy razy na dzień. Czy Żydzi i Chrześcijanie mogą dojść do pojednania?"

Obrazek

https://www.haaretz.com/life/books/.pre ... -1.9072566

To są ludzie sprzeciwiający się Chrystusowi swoja religią powołaną w kontrze do chrześcijaństwa. Kto zamordował Św Szczepana, Rzymianie?
"Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom."

Tylko częściowo prawidłowo opisałeś to drzewo gdzie dziś są żydzi talmudyczni (dlatego musiałem nanieść konieczne poprawki, bo przemilczałeś, że episkopat nie fetuje korzeni, tylko odszczepieńców przedstawiając ich jako korzenie) ale nadal zamulasz celowo temat, rozszerzając go na abstrakcyjnych buszmenów nieświadomych konieczności wiary w Chrystusa.


Wt sty 18, 2022 6:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
I tym oto sposobem Wespecjan papieża przedsoborowego uznał modernistą.
Yarpen prorokiem został :D

Oczywiście nie jest dziwne że Wespecjan nie odniósł się do wpisów Barneya. To co zacytował Barney obaliło jego wszystkie proste tezy i jego świat musiałby runąć. A tak jak widać ma się dobrze i dalej będzie pielęgnował swoją nienawiść do wszystkiego co katolickie

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 18, 2022 6:44 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Jest taki mechanizm psychologiczny, czyli pułapka utraconych kosztów. Gdy człowiek w coś zainwestował, podjął jakieś zobowiązanie, czegoś mocno bronił to nawet w momencie, gdy okazuje się, podejrzewa, że mógł popełnić błąd - on w to brnie dalej. Łatwiej zachować starą biedę niż zaryzykować zmianę i przejść na drugą stronę. Niektórzy więc będą szli w zaparte i bronią tego co znają.
On sobie ułożył wszystko tak, że mu gra i jest spójne. Potrafi też uargumentować, że Wiosna Kościoła okazała się mało czytelna. Sprawy własnego podwórka intelektualnego wybieli, zignoruje. Teksty o tym, by nie traktować się wyżej od żydów czyta jakby były pisane atramentem sympatycznym.


Wt sty 18, 2022 7:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Merss
Znam ten mechanizm. Ale w przypadku wiary to idzie po grani. I albo się nawróci albo spadnie w przepaść.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 18, 2022 7:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Jockey napisał(a):
I tym oto sposobem Wespecjan papieża przedsoborowego uznał modernistą.
Yarpen prorokiem został :D

Oczywiście nie jest dziwne że Wespecjan nie odniósł się do wpisów Barneya. To co zacytował Barney obaliło jego wszystkie proste tezy i jego świat musiałby runąć. A tak jak widać ma się dobrze i dalej będzie pielęgnował swoją nienawiść do wszystkiego co katolickie
Większość twoich wpisów jak ten, jest zupełnie niepotrzebna. Nie rozumiesz o co chodzi i z tego to niezrozumienia czynisz podstawę do ataków.

merss napisał(a):
Jest taki mechanizm psychologiczny, czyli pułapka utraconych kosztów. Gdy człowiek w coś zainwestował, podjął jakieś zobowiązanie, czegoś mocno bronił to nawet w momencie, gdy okazuje się, podejrzewa, że mógł popełnić błąd - on w to brnie dalej.
Przykładem jest polityka kowidowa PiSu.

merss napisał(a):
Potrafi też uargumentować, że Wiosna Kościoła okazała się mało czytelna.
Tu nic nie trzeba argumentować, wystarczy się rozejrzeć: posoborowie opowiada, że dzisiejsi talmudyści to jest korzeń i że zbawiają się przez stare prawo mojżeszowe (watykański krd Koch) i że nie będzie prowadzić żadnej misji wobec żydów (dokument z 2015) choć Pan Jezus przyszedł przede wszystkim do żydów.

merss napisał(a):
Sprawy własnego podwórka intelektualnego wybieli, zignoruje. Teksty o tym, by nie traktować się wyżej od żydów czyta jakby były pisane atramentem sympatycznym.
Nie no, to jest już zabawne. Twój argument sprowadza się do "cicho sza o grzechach cudzych skoro każdy ma swoje". Przecież to wyklucza jakąkolwiek dyskusją w kwestiach wiary i moralności.


Wt sty 18, 2022 8:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Cytuj:
Nie no, to jest już zabawne. Twój argument sprowadza się do "cicho sza o grzechach cudzych skoro każdy ma swoje". Przecież to wyklucza jakąkolwiek dyskusją w kwestiach wiary i moralności.

Nie tak się argumentuje. Przyszła do Francji wspaniała odnowa Kościoła, organizacje znane na cały świat: Wspólnota św. Jana, wspólnoty dla niepełnosprawnych, Wspólnota Błogosławieństw. A potem pojawiła się komisja, która działała rzetelnie i niedawno zakończyła prace. I co ustalono? 2/3 nowej Wiosny Kościoła we Francji to byli przestępcy seksualni, którzy wykorzystywali religię, kierownictwo duchowe, spowiednictwo do wykorzystania seksualnego. Najbliższy współpracownik Marty Robin także był oskarżany wiarygodnie o wykorzystanie seksualne. To są wyniki podane na poziomie informacyjnym. Wnioski wysuniemy jednak inne. W tej komisji działali ludzie o różnych profesjach, więc mieli też w miarę obiektywne spojrzenie na całość. Inaczej patrzy na świat teolog, inaczej filozof, inaczej katolik, ateista, żyd. Można więc obiektywizować i wysunąć w miarę obiektywne wnioski dotyczące przyczyn i możliwości trwania tego stanu, kto był ofiarą i jak je wyłuskiwano. Wszystko bowiem co się dzieje w świecie podlega prawom logiki, trzeba to tylko odkryć. Zobiektywizują wnioski, jeśli podejdą do tego bez uprzedzeń.
Twoje wnioski będą jednak oparte o przewidywalny mechanizm i wyciągniesz z szuflady gotowce (ludzie tak mają i jeśli myślą że to kontrolują, też tak mają). Nie narzucisz sobie ograniczeń, nie wiesz gdzie kończą się twoje kompetencje i możliwości. Wychodząc poza nie, automatycznie wchodzisz w obszar działań irracjonalnych. Mogę się oczywiście mylić, ale tak widzę. Potem pojawiają się kłopoty. Chcesz dobrze.

Nie ukrywam więc brudów, bo jak powiedział BXVI - rodzinę się przyjmuje z całym dobrodziejstwem inwentarza. Z tymi żydami także. :)


Wt sty 18, 2022 9:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Merss podziwiam cię. Ze ci się chce. Ja go zostawiłem w tej jego nienawiści. Zasada jest taka ze jak ja kogoś nienawidzę to mnie to toczy i to ja tracę. A jak mnie ktoś nienawidzi to jest to jego problem. Przecież widzisz ze z roku na rok on się coraz bardziej stacza i ta nienawiść odbiera mu wszelka radość życia. Przynajmniej widać to wyraźnie po wpisach. Wszędzie spiski. Albo spisek masonów i wprowadzili sobor i jedzie po Kościele. Albo spisek finansjery żeby mu wszczepić nie wiadomo co. Albo … kolejne jakieś spiski. Przecież ten człowiek sam się wyniszcza. Szczerze to zal mi go.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 18, 2022 10:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Modlitwa w tym kształcie ma dwie zalety: po pierwsze jest realną pomocą dla tych, którzy są w tej mroźnej nocy na zewnątrz Kościoła, po drugie, sami modlący się mają świadomość pewnych rzeczy:
Obrazek
http://analizy.biz/jpg/modlitwazainnowiercow.jpg

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 19, 2022 10:55 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Barney napisał(a):
Modlitwa w tym kształcie ma dwie zalety: po pierwsze jest realną pomocą dla tych, którzy są w tej mroźnej nocy na zewnątrz Kościoła, po drugie, sami modlący się mają świadomość pewnych rzeczy:
http://analizy.biz/jpg/modlitwazainnowiercow.jpg

Amen.
Po raz pierwszy chyba zgadzam się całkowicie z treścią twojego postu.


Śr sty 19, 2022 12:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Żydzi będą zbawieni?
Żydowskie środowiska ortodoksyjne to nic innego molestownie dzieci.

Ta historia jest tak odkrywcza poznawczo a jednocześnie tak brutalna, że każdemu polecam to przeczytać:
https://www.vice.com/en/article/qbe8bp/ ... 141-v20n11
https://www.deepl.com/translator

Najciekawszy jest opis jak człowiek, który próbuje temu zapobiegać i eksponować jest prześladowany.


Wt lut 01, 2022 6:26 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL