Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:49 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Księga Urantii 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Księga Urantii
merss napisał(a):
Wybrana. To słynne powiedzenie o. Dolindo: Jezu, Ty się tym zajmij nie oznacza lenistwa).
Napisałam naprowadzenie w nawiasie, bo spodziewałam się braku zrozumienia. Napisałaś więc wariacje na temat owego powiedzonka o. Dolindo, ale zupełnie tego nie rozumiesz. Nie rozumiesz więc i pokory. Tylko bowiem wówczas odsłania się obszar, gdy może działać Duch Święty. Pokora to też nie stan psychicznego pochylenia się, uniżoności (może być pychą). Ignorujesz najważniejsze treści, lecisz więc po łebkach: napisałam, że nie oznacza lenistwa. Ty piszesz, że oznacza lenistwo.

Ty piszesz, że podstawą jest pokora i uniżenie. To typowa stara katolicka śpiewka. Szatan też często wmawia, że jesteś śmieciem, jesteś nikim, jesteś bezwartosciowa.
To jest nieprawdą, bo sam Bóg przyszedł na ziemie oddał za ludzi swoje życie. Więc człowiek dla Boga jest bardzo cenny. Bóg nie chce byśmy czuli się pokorni i unizeni, ale pragnie byśmy stawali się miłością I byli podobni do Boga, do Ojca w Niebie. Milosc nie jest poniżająca ale jest budującą nasze życie. Nie daje smutku ale daje radość. Radość Dziecka Bożego nie może dawać uczucie poniżenia, bo Ojcem tego.Dziecka jest sam Bóg. Czy ty masz poczucie, że to Bóg jest twoim Ojcem. Czy ty jako matka zadasz pokory i poniżenia od swojego.dziecka. Ja jestem matka 3 dzieci i nigdy tego od nich nie żądałam. Owszem starałam się zaszczepić w nich najlepsze wartości, ale nigdy nie żądałam ich poniżenia i nie żądam. Oni są dla mnie bardzo wartościowi i cenni. Jednak nie można porównać mojej miłości do miłości Bożej, bo ona jest tak wielka i niewyobrażalną w ludzkim pojęciu.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt wrz 14, 2021 10:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Księga Urantii
Słowa, słowa, słowa bez pokrycia. Na ustach miłość i Bóg, w praktyce natomiast definiowanie pojęć chrześcijańskich na opak. Jak bowiem ocenić przekręcanie słów adwersarza? Po raz kolejny mijasz się z prawdą, tym razem rozumienia pokory. To naczynia połączone. Miłość jest tu jedynie frazesem, jeśli jednocześnie przekręcasz znaczenie tego o czym piszę (czynię założenie, że to nie przypadłość chorobowa -> tu znajduje się bowiem usprawiedliwienie)). Pokora to też cnota wypracowana dzięki DŚ, pozwalająca widzieć siebie w prawdzie (tak jak widzi człowieka Bóg) a nie uniżoność, kompleksy i mylenie miłości z poczuciem bezpieczeństwa. Wykorzystujesz Boga jako środek do uzyskania dobrego samopoczucia. Kiedy przychodzi jednak do łączenia miłości z prawdą rozjeżdżają się piękne frazesy i pozostaje widok pustki. Bóg jest tu potrzebny jako afirmacja, czyli jest środkiem do pokochania siebie (egocentrycznego pokochania). To nie jest chrześcijańska postawa. Poza tym wypaczasz ją nadając mu subiektywne widzenie, przez urazy. Dopóki okularami będą urazy, będzie i spirytyzm. Do Urantii doprowadza chęć samouwielbienia nazywana miłością Boga -> są ludzie, którzy twierdzą, że wierzą. Jesteś bowiem tym co jesz a jesz to co lubisz.
Duchowość chrześcijańska wypracowała przez wieki system różnicowania i przekładania wiary na praktykę nastawienia do drugiego człowieka - człowiek uduchowiony (otwarty na dary Ducha Świętego) i pseudo uduchowiony. Bez znajomości zasad różnicowania pozostaje świat marzeń a więc i spirytyzm.
Miłość oderwana od prawdy pozostaje pustosłowiem. A prawdę się weryfikuje poprzez fakty. Zniekształcasz je, nadajesz im fałszywe znaczenie. Tu nie ma miejsca na przyjęcie DŚ. Mamy poczucie emocjonalne, że wszystko jest OK. Wszystko jest podporządkowane subiektywizmowi: Biblia, Bóg, rozumienie chrześcijaństwa. Jedynym arbitrem jest tu człowiek współczesny. Tradycja rozumienia katolicyzmu wypracowana od czasów apostolskich zostaje odrzucona.


Śr wrz 15, 2021 5:32 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Księga Urantii
wybrana napisał(a):
Ty piszesz, że podstawą jest pokora i uniżenie. To typowa stara katolicka śpiewka. Szatan też często wmawia, że jesteś śmieciem, jesteś nikim, jesteś bezwartosciowa.


Oj wybrana, wybrana..
Mt 11 28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr wrz 15, 2021 2:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Księga Urantii
PeterW napisał(a):
wybrana napisał(a):
Ty piszesz, że podstawą jest pokora i uniżenie. To typowa stara katolicka śpiewka. Szatan też często wmawia, że jesteś śmieciem, jesteś nikim, jesteś bezwartosciowa.


Oj wybrana, wybrana..
Mt 11 28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Dobrze napisałeś.
Tymi słowami powinien kierować się przede wszystkim kler, który czuje się reprezentantem Kościoła.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr wrz 15, 2021 3:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Księga Urantii
No proszę... Niewygodny fragment, to i zaraz znajdzie się "interpretacja", która pozwoli na jego zignorowanie. Czyli w tym wypadku: "to nie dotyczy mnie, tylko kleru".
Kolejny raz jak Biblia przeczy temu, co sobie wymyśliłaś, robisz wszystko, aby zignorować dany fragment Pisma Świętego. :(


Śr wrz 15, 2021 3:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Księga Urantii
wybrana napisał(a):
Ty piszesz, że podstawą jest pokora i uniżenie. To typowa stara katolicka śpiewka. Szatan też często wmawia, że jesteś śmieciem, jesteś nikim, jesteś bezwartosciowa.
a co to ma wspólnego z pokora i uniżeniem?
Widzę brak podstaw z katolicyzmu i z podstawowych pojęć.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr wrz 15, 2021 4:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Księga Urantii
Wybrana
Cytuj:
Dobrze napisałeś.
Tymi słowami powinien kierować się przede wszystkim kler, który czuje się reprezentantem Kościoła.

Etyka chrześcijańska wyprowadzona z Biblii jest etyką powinności. Oznacza to, że dotyczy mnie. Tylko bowiem na siebie mam wpływ, by się zmienić. To co napisałaś to psychologiczne mechanizmy obronne (jednak nie o charakterze przystosowawczym), czyli przekierowanie powinności z siebie na innych. Mogę próbować wpływać na zewnętrzne zachowania innych (asertywność), ale i tak zaznaczam, że dane zachowanie mi nie odpowiada i proszę o zmianę. Jeśli nawet ktoś zmieni zachowanie, postawa może nadal być anty-. Zniewolony człowiek podporządkuje się, wolny jedynie wówczas, gdy sam będzie tego chciał.
Jak wyegzekwujesz powinność kleru? Puste słowa, prezentowanie postawy roszczeniowej oraz urazowość. Cały kler wrzuciłaś do jednego wora.


Śr wrz 15, 2021 7:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Księga Urantii
wybrana napisał(a):
PeterW napisał(a):
wybrana napisał(a):
Ty piszesz, że podstawą jest pokora i uniżenie. To typowa stara katolicka śpiewka. Szatan też często wmawia, że jesteś śmieciem, jesteś nikim, jesteś bezwartosciowa.


Oj wybrana, wybrana..
Mt 11 28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Dobrze napisałeś.
Tymi słowami powinien kierować się przede wszystkim kler, który czuje się reprezentantem Kościoła.


Gdzie tu masz odniesienie do jakiś reprezentantów??
Chyba nawet nie wiesz jaką głupotę strzeliłaś... Pan Jezus wzywa WSZYSTKICH utrudzonych i obciążonych. Wszyscy to wszyscy, a raczej nie ma człowieka, który by się z czymś nie zmagał, który by nie miał żadnych życiowych problemów.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr wrz 15, 2021 8:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Księga Urantii
PeterW napisał(a):
wybrana napisał(a):
Ty piszesz, że podstawą jest pokora i uniżenie. To typowa stara katolicka śpiewka. Szatan też często wmawia, że jesteś śmieciem, jesteś nikim, jesteś bezwartosciowa.


Oj wybrana, wybrana..
Mt 11 28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Do kogo Jezus wypowiedział te słowa? Wypowiedział do ludzi, którzy czują się utrudzeni I obciążeni. Czym utrudzeni? Czym obciążeni?
Utrudzeni I obciążeni są złem tego świata. Zło tego świata jest czynione za sprawą szatana, który poprzez zwiedzenie dusz ludzkich przyczynił się do zła I cierpienia na ziemi. Jezus poprzez te słowa mówi, przyjdzie do mnie, a ja was pokrzepię, dam wam ulgę. Moc Boża daje nam siłę przetrwania naszego cierpienia na ziemi I daje nam ukojenie.

Jezus mówi "Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się odemnie, bo jestem cichy I pokorny"
W tych słowach jest zawarte pouczenie, że nie mieczem mamy wojować.

Jezus mówi " bo jestem cichy i pokorny sercem[/b], a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych"
Nadzieja w Bogu, w pięknym nowym życiu daje siłę przetrwania nie w wzajemnej walce że sobą , lecz poprzez wiarę mamy być miłosierni wobec tych którzy zadają nam ból.

Jezus nie walczył z tymi, co wielokrotnie chcieli rzucić w Niego kamieniem. Choć Jezusa opluwano, choć poniżano, choć obrzucano różnymi obelgami i oskarżeniami, był cichy I pokorny, by moc wiary zwyciężyła. Gdy w ogrodzie przyszli żołnierze powiedział " Kto wojuje mieczem, ten od miecza ginie"

Jest tu mowa o wojnach, o zwanych ludzkich, o dalej stosowanym starym prawie - oko za oko, ząb za ząb.

Ewangelia Jezusa, to Ewangelia braterstwa, miłości, miłości, miłosierdzia i przebaczania.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr wrz 15, 2021 10:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Księga Urantii
No i paplanina nie na temat..

Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem

Jezus mówi żeby się od Niego uczyć cichości i pokory, którą Ty negujesz. Więc nie wywracaj kota ogonem. Tak trudno Ci przyznać, że walnęłaś głupotę? Aaa.. No tak.. pokora...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr wrz 15, 2021 11:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Księga Urantii
PeterW napisał(a):
No i paplanina nie na temat..

Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem

Jezus mówi żeby się od Niego uczyć cichości i pokory, którą Ty negujesz. Więc nie wywracaj kota ogonem. Tak trudno Ci przyznać, że walnęłaś głupotę? Aaa.. No tak.. pokora...

Ewangelia Mateusza:

Prawdziwa rodzina

12:46
A gdy On jeszcze mówił do tłumów, oto matka i bracia jego stanęli na dworze, chcąc z nim mówić.
12:47
I rzekł mu ktoś: Oto matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą z tobą mówić.
12:48
A On, odpowiadając, rzekł temu, co mu to powiedział: Któż jest moją matką? I kto to bracia moi?
12:49
I wyciągnąwszy rękę ku uczniom swoim, rzekł: Oto matka moja i bracia moi!
12:50
Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką.

Ewangelia Jana:
15:15
Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego; lecz nazwałem was przyjaciółmi, bo wszystko, co słyszałem od Ojca mojego, oznajmiłem wam

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz wrz 16, 2021 12:01 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Księga Urantii
Ale co te cytaty mają do konieczności uczenia się pokory?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz wrz 16, 2021 9:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Księga Urantii
Te cytaty potwierdzają, że wierzący synowie Boży są cenni dla Boga.
Pokorą wobec Boga jest przestrzeganie prawa Bożego I wypełnianie woli Bożej. Kto wypełnia wolę Bożą jest wywyższony do miana Synowstwa, dla którego Bóg jest Ojcem. Wolą Bożą jest byśmy miłowali Boga i wzajemnie się miłowali. Kto miłuje żyje w radości miana dziecka Bożego. Tej radości nie są wstanie zniszczyć żadne niedogodności życia, bo czym jest życie tu na ziemi w stosunku do życia wiecznego w Królestwie Bożym. Jezus ostrzegał o przeciwnościach tego świata, sle też nauczał o nagrodzie za te wszystkie przeciwności.

Bóg nie powiedział, że będzie łatwo ale powiedział, że będzie warto.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz wrz 16, 2021 10:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Księga Urantii
wybrana napisał(a):
Kto miłuje żyje w radości miana dziecka Bożego. Tej radości nie są wstanie zniszczyć żadne niedogodności życia, bo czym jest życie tu na ziemi w stosunku do życia wiecznego w Królestwie Bożym.
To jak to jest wybrana, że z jednej strony piszesz, że Królestwo Ojca jest w Niebie, i że to jest nasz właściwy dom do życia w którym zostaliśmy stworzoni, a z drugiej strony widzisz błąd w słowach modlitwy pańskiej w której prosimy właśnie Ojca o przyjście już Jego Królestwa...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz wrz 16, 2021 1:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Księga Urantii
sahcim napisał(a):
wybrana napisał(a):
Kto miłuje żyje w radości miana dziecka Bożego. Tej radości nie są wstanie zniszczyć żadne niedogodności życia, bo czym jest życie tu na ziemi w stosunku do życia wiecznego w Królestwie Bożym.
To jak to jest wybrana, że z jednej strony piszesz, że Królestwo Ojca jest w Niebie, i że to jest nasz właściwy dom do życia w którym zostaliśmy stworzoni, a z drugiej strony widzisz błąd w słowach modlitwy pańskiej w której prosimy właśnie Ojca o przyjście już Jego Królestwa...?

Przyjdź Królestwo Twoje jest życzeniem czasu przyszłego.
Przyszło Królestwo Twoje, wyraża to co już się dokonało w osobie Jezusa. Dzięki Jezusowi Królestwo Boże się uobecnia na ziemi.
Królestwo Boże jest Królestwem Duchowym w Niebie i od przyjścia Jezusa również rozwija się w duszach ludzi na ziemi.

Żydzi oczekują Królestwa Bożego, bo sądzą, że dopiero ma przyjść. Nie uznali Jezusa jako Króla Duchowego - reprezentanta Królestwa.
Świadkowie Jehowy również oczekują.
Oni widzą Królestwo Boże jako spoleczno - ekonomiczna przemiana życia ludzi.
Nie kojarzą, że jest to Królestwo Duchowe, które rozwija się w ludziach, w ich duchowej przemianie wewnętrznej.

Chrześcijanie wiedzą, że Ich Król przyszedł na ziemie w osobie Jezusa I daje im wolność od niewoli tego świata, w której pętach trzymał ich szatan. Jezus dał światu świadectwo wiary- prawdę, która czyni ludzi wolnymi. Mam na myśli duchową wolność dziecka Bożego. Ta wolność daje pokój i ukojenie bólu w niedogodności życia.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz wrz 16, 2021 2:52 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL