Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:25 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 361 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
 Miszmasz (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Miszmasz (wydzielony)
Czasem rozmowy zmieniają tor i przenoszą się naturalnie w inną stronę. Uznałam, że nie należy przeszkadzać (merss)
______________________



sahcim napisał(a):
Jeśli się z nim zgadzasz, to dlaczego uważasz nieświadomość niemowląt stanu w jakim się znajdują(martwota duchowa) za przeszkodę aby mogły być dopuszczone do tego niezasłużonego daru jaki udziela Bóg poprzez Chrzest skoro uważasz, że ten sam stan duchowej martwoty/nieświadomość nie jest dla Boga przeszkodą po ich śmierci aby ze względu na sprawiedliwość, miłosierdzie i łaskę oczyścić takie niemowlęta i je zbawić...??

A o jakim darze udzielanym poprzez chrzest piszesz?
Cytuj:
Gregor:W jaki więc sposób otwiera się nieświadome niemowlę na tą współpracę?
sahcim: W taki sam sposób jak "otwiera się" niemowlę będące w tym samym duchowym stanie po śmierci swojego ziemskiego ciała gdy Bóg ze względu na: sprawiedliwość, miłosierdzie i łaskę oczyszcza te dzieci i zbawia je, gdyż ich nieświadomość grzechu (ślepota moralna) nie wynika z ich woli czy decyzji... :D

Skoro tak twierdzisz, to na czym polega owa "współpraca" nieświadomego niczego dziecka? Wszak współpraca zakłada działanie obu stron.


Ostatnio edytowano Wt cze 15, 2021 10:38 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

wstęp do wyodrębnionego wątku



Pt kwi 16, 2021 12:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
O darze Nowego życia. Nie czytałeś o nim, Gregor? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt kwi 16, 2021 12:12 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jeśli się z nim zgadzasz, to dlaczego uważasz nieświadomość niemowląt stanu w jakim się znajdują(martwota duchowa) za przeszkodę aby mogły być dopuszczone do tego niezasłużonego daru jaki udziela Bóg poprzez Chrzest skoro uważasz, że ten sam stan duchowej martwoty/nieświadomość nie jest dla Boga przeszkodą po ich śmierci aby ze względu na sprawiedliwość, miłosierdzie i łaskę oczyścić takie niemowlęta i je zbawić...??
A o jakim darze udzielanym poprzez chrzest piszesz?
Ujmując to twoimi słowami piszę o darze: "duchowego odrodzenia i przywrócenia duchowej łączności z Bogiem." (na który to dar nikt z nas nie zasłużył żadnym czynem/działaniem...)
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
W jaki więc sposób otwiera się nieświadome niemowlę na tą współpracę?
W taki sam sposób jak "otwiera się" niemowlę będące w tym samym duchowym stanie po śmierci swojego ziemskiego ciała gdy Bóg ze względu na: sprawiedliwość, miłosierdzie i łaskę oczyszcza te dzieci i zbawia je, gdyż ich nieświadomość grzechu (ślepota moralna) nie wynika z ich woli czy decyzji... :D

Skoro tak twierdzisz, to na czym polega owa "współpraca" nieświadomego niczego dziecka? Wszak współpraca zakłada działanie obu stron.[/quote]Polega ona na tym samym co "współpraca" będącego w takim samym stanie duchowej martwoty "świadomego" czyli na całkowitym poddaniu/otwarciu się konkretnej osoby/ducha na zbawcze działanie Łaski przywracajace duchową łączność z Bogiem...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz kwi 22, 2021 8:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
sahcim napisał(a):
Ujmując to twoimi słowami piszę o darze: "duchowego odrodzenia i przywrócenia duchowej łączności z Bogiem." (na który to dar nikt z nas nie zasłużył żadnym czynem/działaniem...)

To jeszcze dopytam.
A poprzez jaki chrzest (gr. zanurzenie) otrzymujemy ten dar, bo w NT czytamy o kilku różnych chrztach?
sahcim napisał(a):
Polega ona na tym samym co "współpraca" będącego w takim samym stanie duchowej martwoty "świadomego" czyli na całkowitym poddaniu/otwarciu się konkretnej osoby/ducha na zbawcze działanie Łaski przywracajace duchową łączność z Bogiem...

Z tego jak czytam Biblię, to Pan Bóg zawsze oczekiwał świadomej decyzji ze strony człowieka co do życia z Nim, posłuszeństwa czy wiary. I na podstawie takiej decyzji człowieka Pan Bóg wkraczał w jego życie.
To może podaj jakieś konkrety z własnego życia, bo zapewne jako niemowlę współpracowałeś z Łaską?


Cz kwi 22, 2021 6:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ujmując to twoimi słowami piszę o darze: "duchowego odrodzenia i przywrócenia duchowej łączności z Bogiem." (na który to dar nikt z nas nie zasłużył żadnym czynem/działaniem...)
To jeszcze dopytam.
A poprzez jaki chrzest (gr. zanurzenie) otrzymujemy ten dar, bo w NT czytamy o kilku różnych chrztach?
Jak to jaki...chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Polega ona na tym samym co "współpraca" będącego w takim samym stanie duchowej martwoty "świadomego" czyli na całkowitym poddaniu/otwarciu się konkretnej osoby/ducha na zbawcze działanie Łaski przywracajace duchową łączność z Bogiem...

Z tego jak czytam Biblię, to Pan Bóg zawsze oczekiwał świadomej decyzji ze strony człowieka co do życia z Nim, posłuszeństwa czy wiary.
Drogi Gregorze, skoro według twojej koncepcji świadomość to sfera duchowa czyli (jak sam twierdzisz) "nie jest bytem materialnym - podobnie jak myśli... zatem to nie to co materialne(ciało) decyduje ale pochodzący bezpośrednio od Stwórcy duch ludzki(osoba), który jest kompletny gdyż Stwórca nie popełnia błędów. Tak więc wedle tejże koncepcji duch ludzki nie może być pozbawiony świadomości tego kim jest i skąd pochodzi, a co za tym idzie nie może być pozbawiony możliwości dokonywania aktów wolnej woli...
Cytuj:
I na podstawie takiej decyzji człowieka Pan Bóg wkraczał w jego życie.
No więc widzisz, że bez świadomej decyzji otwarcia się "sfery duchowej" w osobie takiego niemowlaka przedwcześnie oddzielonego od ciała przez śmierć, Pan Bóg nie mógłby "wkroczyć" ze swoim zbawczym działaniem, bo to oznaczałoby, że nie szanuje wolności tejże osoby...
Cytuj:
To może podaj jakieś konkrety z własnego życia, bo zapewne jako niemowlę współpracowałeś z Łaską?
Najpierw musiałbym wiedzieć czym dla ciebie są owe konkrety jeśli właściwie pojmujesz współdziałanie czyli nie jako pomaganie Bogu w zbawczym działaniu ale jako akcie otwarcia się na nie...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz kwi 22, 2021 11:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
sahcim napisał(a):
Jak to jaki...chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego...

Rozumiem, że masz na myśli chrzest wodny?
Ja natomiast czytam, że duchowe odrodzenie jest wynikiem duchowego chrztu (zanurzenia) [Rzym.6.3-7].
sahcim napisał(a):
Tak więc wedle tejże koncepcji duch ludzki nie może być pozbawiony świadomości tego kim jest i skąd pochodzi, a co za tym idzie nie może być pozbawiony możliwości dokonywania aktów wolnej woli...

Piszesz o duchu ludzkim jak od odrębnej osobie od człowieka.
A Ty kim jesteś?
sahcim napisał(a):
No więc widzisz, że bez świadomej decyzji otwarcia się "sfery duchowej" w osobie takiego niemowlaka przedwcześnie oddzielonego od ciała przez śmierć, Pan Bóg nie mógłby "wkroczyć" ze swoim zbawczym działaniem, bo to oznaczałoby, że nie szanuje wolności tejże osoby...

Wg mnie nie mamy żadnej wiedzy jak funkcjonuje świadomość duchowa po tamtej stronie. Wiemy tylko tyle, że Ewangelia była zwiastowana również duchom w zaświatach, w tym duchom dzieci [I Piotra 3.18-20].
Wiemy natomiast jak funkcjonuje w naszym świecie.
Do duchowego odrodzenia/zbawienia na tej Ziemi potrzebna jest choćby świadomość moralna, która zaczyna się kształtować dopiero od ok. 7-go roku życia, potrzebne jest też usłyszenie Ewangelii, bo jak mówi Pismo jest ona mocą Bożą ku zbawieniu każdego kto uwierzy. Proces ten, jak najbardziej świadomy opisał Ap. Paweł [Rzym.10.13-14].
sahcim napisał(a):
Najpierw musiałbym wiedzieć czym dla ciebie są owe konkrety jeśli właściwie pojmujesz współdziałanie czyli nie jako pomaganie Bogu w zbawczym działaniu ale jako akcie otwarcia się na nie...

Skoro twierdzisz, że duch dziecka otwiera się na współdziałanie, a Ty kiedyś byłeś dzieckiem, to powinieneś jako istota duchowa móc to opisać.
Konkrety pozostawiam Tobie.
lubczyk napisał(a):
Merss zwróciła uwagę że dla protestantów Bóg przeszedł ewolucję ze sprawiedliwego na już tylko miłosiernego. To bardzo złudne.

merss operuje jakimś ogólnikiem pod nazwą "protestantyzm" wrzucając do tego worka wszystkich jak leci. Ja nie uważam się za protestanta i nie wyznaję nauk Lutra, Kalwina, baptystów czy zielonoświątkowców i innych.
Biblia wskazuje, że Bóg jest zarówno miłosierny i sprawiedliwy, a te cechy zostały najpełniej objawione ludziom w osobie Jezusa i dziele krzyża.

Dziś mamy czas miłosierdzia, bo dziś jest dzień zbawienia dla każdego. Sprawiedliwość została uczyniona na Golgocie i sprawiedliwość będzie zastosowana na sądzie żywych i umarłych.

Mam jednak takie pytanie:
Gdy staniesz jako chrześcijanin na sądzie chrystusowym, to chciałbyś być sądzony:
a) wg Bożego miłosierdzia?
b) wg Bożej sprawiedliwości?


So kwi 24, 2021 1:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
merss napisał(a):
Pisałam o koncepcji Boga Lutra.

Daj już spokój z tym Lutrem. Niech spoczywa w pokoju. ;)
Może z wyjątkiem P524 nikt tu się do niego nie przykleja.
merss napisał(a):
Bóg Abrahama to tylko pojęcie, które należy zdefiniować.

Wystarczy poczytać pierwszą księgę Biblii, a zwłaszcza historię relacji Abrama/Abrahama z Bogiem.
- Zapraszam na osobiste spotkanie z Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba.
- Zapraszam na spotkanie z żywym Bogiem, a nie konceptem mentalno - filozoficznym.
- Zapraszam na spotkanie z Bogiem, który jest zainteresowany osobistą/intymną relacją z Tobą
- zapraszam na spotkanie z Bogiem, który zdecydował aby zapłacić niewyobrażalną cenę za uratowanie Ciebie od wiecznego zatracenia
Czy Go znasz? Bo On zna Ciebie i skierował do Ciebie "list", który zapisał w Biblii:

"Możesz mnie nie znać, ale Ja wiem o Tobie wszystko (Psalm 139.1)
Wiem kiedy siedzisz i kiedy wstajesz (Psalm 139.2)
Znam wszystkie Twoje drogi (Psalm 139.3)
Nawet wszystkie włosy na Twojej głowie są policzone (Mateusz 10.29-31)
Ponieważ zostałaś stworzona na mój obraz (Ks. Rodzaju 1.27)
We mnie żyjesz, poruszasz się i jesteś (Dz.Ap. 17.28)
To ja zaplanowałem Twoje istnienie (Psalm 139.13)
Wszystkie Twoje dni są zapisane w mojej księdze (Psalm 139.16)
Określiłem dokładny czas Twojego urodzenia i miejsce zamieszkania (Dz.Ap. 17.26)
Jesteś cudownie stworzona (Psalm 139.14)
Ukształtowałem Cię w łonie Twojej matki (Psalm 139.13)
I byłem pomocny w dniu twoich narodzin (Psalm 71.6)
Jestem fałszywie przedstawiany przez tych, którzy mnie nie znają (Jan 8.19)
Nie jestem odległy i gniewny, jestem pełnią miłości (1 Jana 4.16)
I całym sercem pragnę Cię tą miłością obdarzyć (1 Jana 3.1)
Daję Ci więcej niż Twój ziemski ojciec mógłby Ci zapewnić (Mateusz 7.11)
Bo jestem Ojcem doskonałym (Mateusz 5.48)
Wszelkie dobro, jakie otrzymujesz, pochodzi z mojej ręki (Jakub 1.17)
Zaopatruję Cię i zaspokajam wszystkie Twoje potrzeby (Mateusz 6,31-33)
Moich myśli o Tobie jest więcej niż ziaren piasku na brzegu morza… (Psalm 139.17-18)
Jeśli będziesz mnie szukała z całego serca, znajdziesz mnie (Izajasz 55.6)
Rozkoszuj się mną, a dam Ci to, czego pragnie Twoje serce (Psalm 37.4)
Jestem w stanie dać ci o wiele więcej, niż możesz sobie wyobrazić (Efezjan 3.20)
To we mnie znajdziesz największe wsparcie i zachętę (2 Tes.2.16-17)
Jestem też Ojcem, który pociesza Cię we wszelkich twoich smutkach (2 Koryntian 1.3-4)
Kiedy jesteś załamana, jestem blisko Ciebie (Psalm 34.19)
Pewnego dnia otrę wszystkie łzy z Twoich oczu (Objawienie 21.3-4)
I uwolnię od wszelkiego bólu, który znosiłaś na ziemi (Objawienie 21.3-4)
Jestem Ojcem i kocham Cię dokładnie tak, jak kocham mojego syna, Jezusa (Jan 17.23)
W Jezusie objawiłem moją miłość do Ciebie (Jan 17.26)
On jest wiernym odbiciem mnie samego (Hebrajczyków 1.3)
Przyszedł by udowodnić, że jestem z Tobą, nie przeciwko Tobie (Rzymian 8.31)
By powiedzieć Ci, że nie liczę Twoich grzechów (2 Koryntian 5.18-19)
I jestem hojny w ich odpuszczaniu (Izajasz 55.7)
Jezus umarł żebyśmy – Ty i ja – mogli zostać pojednani (2 Koryntian 5.18-19)
Jego śmierć była najwyższym wyrazem mojej miłości do Ciebie (1 Jana 4.10)
Jeśli przyjmiesz mojego syna Jezusa, przyjmiesz mnie samego (Jan 13.20)
I obdarzę Cię zbawieniem i życiem wiecznym (1 Jana 5.13-15)
I nic już nigdy nie oddzieli Cię od mojej miłości (Rzymian 8.38-39)
Zawsze byłem Ojcem i zawsze Nim będę (Efezjan 3.14-15)
Ale czy Ty… “chcesz być moim dzieckiem?” (Jan 1.12-13)
Czekam na Ciebie (Łukasz 15.11-32)

Bóg Wszechmogący"


So kwi 24, 2021 2:09 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
lubczyk napisał(a):
1antyk, bardzo dobrze, że masz taką wiarę, nie pozwól jej sobie odebrać, bo potrzeba dużego wysiłku aby szatan nie zasiał tutaj wątpliwości albo z drugiej strony nie wpędził w zbytnią pewność siebie, że można grzeszyć, bo Oblubieniec i tak wybaczy.

Dziękuję, ale to twoje słowa, tak jak Merss. Jeśli już, to Boga mamy się bać. Pewność wtedy nie jest z nas. Czyja więc jest niepewność? Czym jest oliwa? :x


So kwi 24, 2021 6:55 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
PeterW napisał(a):
1antyk napisał(a):
Jak myślisz, czy Oblubieniec chce Oblubienicę z rozsądku czy z Miłości? Nie ma tu żadnego ale.

Pieśń nad Pieśniami jest poematem miłosnym, wyrażonym dialogami pomiędzy Oblubieńcem a Oblubienicą. Oboje siebie pragną i tęsknią za sobą. OBOJE. Jakby Oblubienica okazała się ladacznicą, to niestety - nie wpisze się w ten poemat. Oblubieniec z wielkim smutkiem odejdzie...

Przy okazji poczytam.


So kwi 24, 2021 7:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jak to jaki...chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego...

Rozumiem, że masz na myśli chrzest wodny?
Ja natomiast czytam, że duchowe odrodzenie jest wynikiem duchowego chrztu (zanurzenia) [Rzym.6.3-7].
Serio? Jest tam coś o innym chrzcie niż wodnym?
Czego to nie wykoncypuje ewangelik, kiedy Biblia nie pasuje do tego, co wymyślono w XV wieku :)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So kwi 24, 2021 8:01 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
lubczyk napisał(a):
1antyk, przypatrz się kogo chwalisz i za co, dlaczego to św. Paweł jest dla ciebie autorytetem zaraz za Panem Jezusem i dlaczego nie chwalisz tak Lutra albo swoich braci protestantów.
To twoje zdanie.
Mam inne pytanie? Także do Merss i innych katolików. Rozdział kościoła był zgodny z wolą Boga czy nie?


So kwi 24, 2021 9:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Nie odpowiadasz na pytania, zadajesz pytania jak sam2. Nie można zatrzymać kogoś kto chce podporządkować sobie Kościół. Czy nie to zaproponował Luter? Odwrócenie podległości? Kościół nie jest też winien temu, że jesteś protestantem. To twój wybór. Nie chcesz podległości. Sakramentów nie potrzebujesz, więc uważasz, że deklaracja wiary do czegoś zmusi Boga. Nie zmusi. Chcesz interpretować wszystko po swojemu i dlatego jesteś protestantem. Kiedy katolik zsuwa się w iluzję religijną jest szansa, że ktoś mu to zakomunikuje. Tobie nikt nic nie powie, pozwoli wierzyć jak to uznasz za stosowne. Sam dekretujesz uczynki za wynikające z wiary. Na poziomie deklaracji to się zgadza, gdy wejdziemy niżej, już niekoniecznie.


So kwi 24, 2021 9:58 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
merss napisał(a):
Nie odpowiadasz na pytania, zadajesz pytania jak sam2.
Które?
Cytuj:
Nie można zatrzymać kogoś kto chce podporządkować sobie Kościół. Czy nie to zaproponował Luter? Odwrócenie podległości? Kościół nie jest też winien temu, że jesteś protestantem. To twój wybór. Nie chcesz podległości.
Te?Już napisałem. Nie znam nauk Lutra itd...
Cytuj:
Sakramentów nie potrzebujesz, więc uważasz, że deklaracja wiary do czegoś zmusi Boga. Nie zmusi.
Jakich sakramentów?
Cytuj:
Chcesz interpretować wszystko po swojemu i dlatego jesteś protestantem. Kiedy katolik zsuwa się w iluzję religijną jest szansa, że ktoś mu to zakomunikuje. Tobie nikt nic nie powie, pozwoli wierzyć jak to uznasz za stosowne. Sam dekretujesz uczynki za wynikające z wiary. Na poziomie deklaracji to się zgadza, gdy wejdziemy niżej, już niekoniecznie.

Wskazuję tylko na Ojca, Syna i Ducha Chrystusowego. Skoro uważasz że prosząc Ojca da Ci kamień to nie ma w nas Jedności


So kwi 24, 2021 10:26 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
Może dać kamień zamiast tego o co prosi człowiek, jeśli uzna, że kamień jest lepszym rozwiązaniem. Bóg, który jest na usługach człowieka to może być szatan. On uwielbia spełniać zachcianki człowieka a człowiek wówczas prosi dalej i dalej. Jak różnicujesz Pana Wszechświata od księcia tego świata?
Ważne jest więc to o co prosimy. Wiara bowiem może mieć charakter pozorny, jak u religijnych faryzeuszy, którzy rygorystycznie wykonywali uczynki i wiedzieli, które są dobre i złe. Pięknie recytowali co jest najważniejsze w Pismach i u proroków, ale nie mieli pojęcia, że nie stosują tego w życiu.
Jedność można budować tylko na prawdzie, nie na deklaracjach i ustępstwach. Negocjacje to sposób rozwiązywania spraw świeckich. Mają doprowadzić do sytuacji, że każda ze stron będzie przekonana, że dostał się jej większy kawałek tortu.


So kwi 24, 2021 11:38 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczą się tylko uczynki
merss napisał(a):
Może dać kamień zamiast tego o co prosi człowiek, jeśli uzna, że kamień jest lepszym rozwiązaniem.

To nie biblijne posłuchaj co Jezus mówi o tym:(7) Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. (8) Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. (9) Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? (10) Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? (11) Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą. (12)

Mylisz tu pojęcia o wybranych pośród powołanych. Tu Bóg może smagać i przetapiać.

Cytuj:
Bóg, który jest na usługach człowieka to może być szatan.
Owszem lubi podszywać się pod Chrystusa
Cytuj:
On uwielbia spełniać zachcianki człowieka a człowiek wówczas prosi dalej i dalej. Jak różnicujesz Pana Wszechświata od księcia tego świata?
Miłością (brzmi jak frazes ale inaczej się nie da) okazaną nam w Jezusie
Cytuj:
Ważne jest więc to o co prosimy. Wiara bowiem może mieć charakter pozorny, jak u religijnych faryzeuszy, którzy rygorystycznie wykonywali uczynki i wiedzieli, które są dobre i złe. Pięknie recytowali co jest najważniejsze w Pismach i u proroków, ale nie mieli pojęcia, że nie stosują tego w życiu.
Owszem, prawie wszystkiego człowiek może się nauczyć a dalej jest ślepy.
Cytuj:
Jedność można budować tylko na prawdzie, nie na deklaracjach i ustępstwach. Negocjacje to sposób rozwiązywania spraw świeckich. Mają doprowadzić do sytuacji, że każda ze stron będzie przekonana, że dostał się jej większy kawałek tortu.
Sama to rozsądź tym bardziej, że Kościół nie jest dla siebie tylko by świecił.


N kwi 25, 2021 12:56 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 361 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL