Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:37 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 12:41 am
Posty: 405
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
Irbisol napisał(a):
kosa000 napisał(a):
jak w sobotę nie będzie go od 15 do 19 to nie było go 2 noce i dwa dni
Jeżeli faceta nie było od piątku 19:00 do niedzieli 15:00 to nie było go dwa dni i dwie noce.

Z tabelek i wykresów Barney wynika, że w tym drugim przypadku nie było go 1 noc i 1 dzień.
:no: nic podobnego nie wynika, chyba że stosuje się jakąś logikę płaskoziemców.

Cytuj:
Jeżeli więc połączymy to, co ty twierdzisz, z tym, co twierdzi Barney, to okazuje się, że krótszy przedział zawarty w dłuższym przedziale jest dłuższy.
Może najpierw upewnij się co twierdzi Barney a co jest wytworem twojego chciejstwa.
Cytuj:
Płaskoziemcy mieli podobne wyjaśnienie na zachód Słońca. Wyszło im, że w perspektywie, gdy dwa obiekty są daleko, to ten wyższy będzie niżej.
I wtedy zaczęło im się zgadzać. Tu jest podobnie.
Podobnie jak w przypadku jednego dnia i jednej nocy :-D

8O

_________________
Nie posłałem tych proroków, lecz oni biegają; nie mówiłem do nich, lecz oni prorokują.(Jr 23:21 )


Pn kwi 26, 2021 11:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
kosa000 napisał(a):
Irbisol napisał(a):
kosa000 napisał(a):
jak w sobotę nie będzie go od 15 do 19 to nie było go 2 noce i dwa dni
Jeżeli faceta nie było od piątku 19:00 do niedzieli 15:00 to nie było go dwa dni i dwie noce.

Z tabelek i wykresów Barney wynika, że w tym drugim przypadku nie było go 1 noc i 1 dzień.
:no: nic podobnego nie wynika, chyba że stosuje się jakąś logikę płaskoziemców.

Skoro wg ciebie czas od 15 do 19 w piątek do 2 dni i w sobotę w tych godzinach tak samo, to z tego wniosek, że od piątku 15 do soboty 19 mijają 4 dni (i 4 noce).
A tymczasem nawet w niedzielę były jeszcze 3 dni wg Biblii - czyli wg ciebie przedział krótszy (piątek 15:00 - sobota 19:00) był dłuższy od przedziału dłuższego (piątek 15:00 - niedziela 08:00).

To są liczby. Możesz sobie oczywiście pozaprzeczać, nie odnosząc się do nich - ten mechanizm wyparcia powinien ci być dobrze znany.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn kwi 26, 2021 12:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
Irbisol ale zawsze tak manipulujesz czy tylko na naszym forum? Wykazano ci jak patrzyli na czas współcześni którzy spisywali Biblię ale ty widzę impregnowany jesteś.
Już Barney ci powiedział. Czego nie rozumiesz? Patrzymy na teksty źródłowe oczami współczesnych i stosując ich aparat pojęciowy. Tak mnie uczono dawno temu na historii w szkole średniej. Może spróbuj odrobić zaległości z programu historii w szkole średniej a nie będziesz takich bzdur wypisywał.

Są dwie opcje a jedna to jest ze celowo manipulujesz bo fakty są niewygodne dla twojej tezy. Bo w braki w wykształceniu tak elementarnym jakoś nie wierze. Ale kto to wie

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn kwi 26, 2021 2:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
Nie odniosłeś się w żaden sposób do liczb - przedstawiłem w swoim rozumowaniu wyżej obliczenia i ich nie zakwestionowałeś - a obliczenia i rozumowanie było jak najbardziej na podstawach, które przedstawił Barney.
Pisz na temat - czyli w którym punkcie rozumowania czy obliczeń jest błąd.
Niemerytoryczne żale już chyba każdego znudziły.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn kwi 26, 2021 3:01 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 12:41 am
Posty: 405
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
Irbisol napisał(a):
Skoro wg ciebie czas od 15 do 19 w piątek do 2 dni i w sobotę w tych godzinach tak samo, to z tego wniosek, że od piątku 15 do soboty 19 mijają 4 dni (i 4 noce).

:no:
nie rozumiesz podstaw, dlatego wypisujesz bzdury. A podstawy to stwierdzenie:

„Dzień i noc to Onah a część Onah jest zarazem jak cały Onah” (Talmud Jerozolimski, Szabat, IX,3).
A więc dla Żydów słowo „dzień” mogło oznaczać zarówno dobę, dzień, jak również określony odcinek tego dnia. I jest to zgodne właśnie z ówczesnym duchem litery.

które było już tutaj podawane.

Twój błąd polega na podwójnym liczeniu dnia i nocy (Onah) w sobotę (Raz liczysz w godzinach od 18 do 19 w piątek a drugi raz od 15 do 18 w sobotę, ten sam dzień) dlatego i swój wniosek możesz sobie włożyć.

8O

_________________
Nie posłałem tych proroków, lecz oni biegają; nie mówiłem do nich, lecz oni prorokują.(Jr 23:21 )


Pn kwi 26, 2021 3:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
kosa000 napisał(a):
Twój błąd polega na podwójnym liczeniu dnia i nocy (Onah) w sobotę

MÓJ błąd? Sam to napisałeś o sobocie:

Nie zaprzeczyłeś, więc pozwoliłem sobie podać prawidłowe moim zdaniem inkluzywne wartości:
jak w sobotę nie będzie go od 15 do 19 to nie było go 2 noce i dwa dni

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn kwi 26, 2021 3:47 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
Nie wiem czy ktoś to zauważył. Lecz mamy katechizm Kościoła Katolickiego, łatwiejszy i dostępniejszy tekst.Tam jest obowiązująca wykładnia, nauczanie Kościoła, co do obecnie istotnych nauk i przepisów. Stosując się do jego treści nie sądzę, by były jakieś wątplwości. A jeśli, to łatwo można to wytłumaczyć. Bibla jest podstawą do katechizmu. Nie wiem czemu komuś zupełnie nie kumającemu, o wierze i Bogu, dawać pole do popisu z tematu biblii. A przynajmniej takie wrażenie jest tworzone. Nic więcej co jest w Katchizmie, nie jest konieczne by znać i wiedzieć coś o wierze na teraz, by korzystać w pełni z wiary. A biblia nie jest opisem w pełni na teraz. Po co się tłumaczyć przd kimś, z tematu biblijngo, za który my teraz nie jesteśmy odowiedzialni. To tak jak by ktoś napastował teraz Egipcjan, z powodu istniejących do dziś piramid. I tak jak powstały po co, czy czego one teraz jeszcze istnieją. Bądź po co tyle wysiłku ktoś w nie włożył. No bo nie widać teraz sensu ich istnienia. Równie dobrze nie ma sensu, kategorycznego dociekania wszystkich zapisów biblii. Bo te miały za zadanie opisać wydarzenia. Na teraz co istotne , jest w katechizmie. Czy to nie lepsze i ważniejsze? Kościół posiada ludzi poświęcających swe życie, na rozważanie zapisów biblijnych. Oni mają na to cały swój czas. Nie każdy powinien samodzielnie robić to samo, bo za dużo to pochłania uwagi. Mymy się opierać na nauczaniu Kościoła, by korzystać z niego. A nie od podstaw rozstrząsać każdy zapis biblijny, gdzie wyraźnie widać, ile tu trzeba wyjaśnień. A zrozumienia jak nie ma, tak nie ma. Po to jest katechzm, by było łatwo i zrozumiale. Żadna faryka, nie zdradza szczegółów swych opracowań. Daje gotowy produkt, chcesz to kupuj. Tutaj widzę że dochodzi do sądu, nieuprawnionego, bo ze zwykłej ludzkiej niewiedzy wynikłego. Ile ludzi by nie chciało cierpieć i co, mają wszystkiemu co jest się przeciwstawiać, bo to bezsensowne? Normalny człowiek stosuje się do istniejących zasad. One są uściślane przez tych co je tworzą. Innej drogi nie ma. Jeśli nie chcesz nie pasują, to nie korzystaj. Wiedząc jednak to, że na nie trafisz i będzie egzekwowane przestrzeganie ich bez wyjątku każdemu. Bo nie ma wyjątków. Tak jak na drogach, mógłbyś mknąć i 100km na godzię przez miejscowości i wypadku byś nie spowodował. No bo dobrze jeździsz. Ale przepisy stanowią inaczej i wszystkich obowiązują. W wierze akurat, kary od razu nikt nie płaci za występek. A później, to może myśleć że to jest jego nieszczęściem, a nie karą. Takie jest nauczanie wyprzedzające przez wiarę to, co człowiek później uczyni. Ktoś nie chce przestróg, sam będzie i tak odpowiadał za siebie, nawet nie wiedząc o czymś. Ważne że przekroczył jakiś przepis. Do niczego teraz, rozdzielanie włosa a czworo się nie zda. Trzeba zwykłego rozsądku.


Pn kwi 26, 2021 4:36 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 12:41 am
Posty: 405
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
Irbisol napisał(a):
kosa000 napisał(a):
Twój błąd polega na podwójnym liczeniu dnia i nocy (Onah) w sobotę

MÓJ błąd? Sam to napisałeś o sobocie:

Nie zaprzeczyłeś, więc pozwoliłem sobie podać prawidłowe moim zdaniem inkluzywne wartości:
jak w sobotę nie będzie go od 15 do 19 to nie było go 2 noce i dwa dni

Najpierw dwa razy się zastanów, później pisz. :-D
Być może zapomniałeś że Onah- dzień żydowski zaczyna się pierwszego dnia wieczorem a kończy drugiego przed wieczorem.
Ale niech tam wyjaśnię jak dziecku (albo płaskoziemcowi)
1/ jeśli piszę, że "jak w sobotę nie będzie go od 15 do 19 to nie było go 2 noce i dwa dni to piszę poprawnie ponieważ przedział od 15 do 19 w sobotę rozbijamy na dwa podprzedziały -

-jeden od 15 do 18 i on należy do żydowskiej soboty jest to 1 Onah
-drugi od 18 do 19 w sobotę ale należy on do żydowskiej niedzieli jest to 2 Onah

2/We wcześniejszym poście czas od 15 do 19 w piątek rozbijasz na dwa od 15 do 18 w żydowski piątek jest to 1 Onah i od 18 do 19 w żydowską sobotę to 2 Onah
teraz sobota
czas od 15 do 19 w sobotę rozbijasz na dwa od 15 do 18 w żydowską sobotę jest to 1 Onah i od 18 do 19 w żydowską niedzielę to 2 Onah

Ale zwróć uwagę że w żydowską sobotę był liczony Onah podwójnie i na tym polegał twó błąd.

8O

_________________
Nie posłałem tych proroków, lecz oni biegają; nie mówiłem do nich, lecz oni prorokują.(Jr 23:21 )


Pn kwi 26, 2021 4:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
Irbisol napisał(a):
Nie odniosłeś się w żaden sposób do liczb - przedstawiłem w swoim rozumowaniu wyżej obliczenia i ich nie zakwestionowałeś - a obliczenia i rozumowanie było jak najbardziej na podstawach, które przedstawił Barney.
Pisz na temat - czyli w którym punkcie rozumowania czy obliczeń jest błąd.
Niemerytoryczne żale już chyba każdego znudziły.

Stosujesz to systemu liczb np. binarnego system liter alfabetu chińskiego.
Najpierw zajedz na ziemie i porównuj w jednym systemie. To co robisz to najnormalniejsze manipulacje.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn kwi 26, 2021 5:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
OK, widzę algorytm.
Liczba dni i nocy to liczba przejść przez godz. 18:00 + 1.
W taki sposób, gdy ktoś od 17:55 do 18:05 coś robi, to robi to przez 2 dni i dwie noce - jeżeli powtarza to przez tydzień, to nie da się tego zsumować, bo wyjdzie 14 dni i 14 nocy. Trzeba łączyć dzień/noc, w którym poprzednio skończył z dniem i nocą, którą zaczął - bo to jest to samo i sumarycznie wyjdzie 8 dni i 8 nocy.

W ten sposób zawsze "za ileś dni i nocy" wyjdzie ten sam wynik co "któregoś dnia".
To coś na zasadzie malowania płotu ze słupkami - gdy zaczyna się w którymś miejscu płotu i kończy w innym, to sprawdza się, ile "płacht" pomiędzy słupkami zostało zaliczonych. Wychodzi sprzeczność, gdy przejście rozdzieli się na kilka, ale gdy się zmerguje wspólne odcinki, wtedy wszystko się zgadza.

Zmyliła mnie ta sprzeczność sumowania.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn kwi 26, 2021 5:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
matkoboskoczynstochowskoynchciałtonaprawdepojońć


Pn kwi 26, 2021 6:52 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 12:41 am
Posty: 405
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
Irbisol napisał(a):
OK, widzę algorytm.
Liczba dni i nocy to liczba przejść przez godz. 18:00 + 1.
W taki sposób, gdy ktoś od 17:55 do 18:05 coś robi, to robi to przez 2 dni i dwie noce - jeżeli powtarza to przez tydzień, to nie da się tego zsumować, bo wyjdzie 14 dni i 14 nocy. Trzeba łączyć dzień/noc, w którym poprzednio skończył z dniem i nocą, którą zaczął - bo to jest to samo i sumarycznie wyjdzie 8 dni i 8 nocy.

W ten sposób zawsze "za ileś dni i nocy" wyjdzie ten sam wynik co "któregoś dnia".
To coś na zasadzie malowania płotu ze słupkami - gdy zaczyna się w którymś miejscu płotu i kończy w innym, to sprawdza się, ile "płacht" pomiędzy słupkami zostało zaliczonych. Wychodzi sprzeczność, gdy przejście rozdzieli się na kilka, ale gdy się zmerguje wspólne odcinki, wtedy wszystko się zgadza.

Jestem pod wrażeniem.
Jednak nie jesteś płaskoziemcą. :-D
pozdrawiam.

8O

_________________
Nie posłałem tych proroków, lecz oni biegają; nie mówiłem do nich, lecz oni prorokują.(Jr 23:21 )


Pn kwi 26, 2021 10:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
merss napisał(a):
matkoboskoczynstochowskoynchciałtonaprawdepojońć

łojezusickunazareńskicyzbyłonolizymersowatenatchnienteniebyłycycuś?

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn kwi 26, 2021 10:18 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
Irbisol napisał(a):
@robertson
Powtarzasz argumenty, na które odpowiedziałem wyżej.
I nawet chyba przeczytałeś moją odpowiedź, a i tak powtarzasz.
Co do 20:00 w niedzielę - to jest po prostu przykład rachuby czasu, którą lansujecie. Wtedy mamy po 4 dniach i 4 nocach, co w konsekwencji prowadzi do 2 dni i 2 nocy tego samego dnia.

Ja nie kwestionuję ówczesnego liczenia czasu, lecz pokazuję, do jakich konsekwencji to prowadzi. Powtarzam to cały czas i chyba jeszcze nikt nie załapał.

Przeczytaj powoli, odnieś się do konkretów.

Tylko ty nie zmienisz p r a w d y o innym sposobie liczenia czasu przez izraelitów. I jeśli nawet z punktu widzenia współczesnych wyjaśnień, prowadzi to do dziwnych konsekwencji. Nie zmienisz prawdy, że dla dawno temu żyjących ludzi, w tamtym kręgu kulturowym w stwierdzeniu "trzy dni i trzy noce", nie ma sprzeczności, jeśli nawet nie upłynęły trzy dni i trzy noce. I zarzut, że nie spełniła się zapowiedź, że jak prorok był w brzuchu ryby trzy dni i trzy noce tak...Pogrzeb w piątek, i zmartwychwstanie w niedzielę, spełniło zapowiedź z Mt.12:38-40
I jeśli nawet z naszego punktu widzenia taki sposób mierzenia i opisu czasu [dni i nocy] nie jest poprawny. Taki był i nikt przeciw niemu nie występował. A zapowiedź została wypełniona i nie ma było dla izraelitów w tym żadnej sprzeczności. A starasz się udowodnić ich istnienia w nowotestamentowych sprawozdaniach.
W tym przypadku jednak nie ma sprzeczności. Mamy jednak do czynienia z innym sposobem wyrażania upływu czasu. Tak było, jeśli nawet "pokazujesz do jakich do prowadzi konsekwencji".
Podobnie w Apok.7:1 czytamyujrzałem czterech aniołów stojących na czterech [narożnikach] ziemi
I wydaje się, ze oddaje to dawne wyobrażenia o naszej planecie. Przy czym nawet w naszych czasach marynarze świadomi kształtu ziemi, mówią o narożach ziemi. Tyle, że w przenośni. Nic nie zmieni jednak prawdy. Jeśli nawet z naszego punktu widzenia ukazywanie i liczenie nawet części doby, jako doby, jest niepoprawne. Nie ukazuje to nieprawdy w zapowiedzi o upływie trzech dni i trzech nocy w grobie, jeśli nawet w istocie nie upłynęły trzy doby. Nie stanowiło to problemu dla dawnych ludzi i ich sposobu liczenia i pojmowania czasu, czy jego upływu.
I zadałem ci pytanie, czy istnieje sprzeczność w Dz.Ap.9:7 z Dz.Ap.22:9. Wydaje się, że tak. Tak jak wydaje się, że jest w przypadku "trzech dni i trzech nocy". I lekceważenie istnienia upływu czasu od dawnych wydarzeń , jak i kulturowego pojmowania pewnych zjawisk, sprawia, że niepotrzebnie zarzucasz winę niewinnemu. To twoje ujmowanie przeszłości i jej interpretowanie współczesnymi pojmowaniami, ograbia cię z prawdy o tym jak było, i jakie było pojmowanie rzeczywistości. A przyjacielu takie książki jak: "Osiem Stopni wtajemniczenia, czyli Jak Zmienialiśmy Świat" James Burke, ukazują jak pod wpływem różnych idei zmienialiśmy swoje wyobrażenia o świecie i zjawisk w nim zachodzących, przekonani, że nam współczesne jest najwierniejsze, czy nawet ostateczne. I dawne wyobrażenie o czasie i jego upływie ukazane w nowotestamentowych sprawozdaniach, jest żywym tego dowodem. I przypominam ci co napisał Craig S. Keener, że jeśli będziemy odczytywali dawne staro i nowotestamentowe teksty w świetle naszych czasów i naszej kultury, powstanie niebezpieczeństwo narzucania dawnym tekstom, nieobecnych w niej elementów naszych wyobrażeń i naszej kultury. A ty to ciągle czynisz. Tak naprawdę takie książki jak:"Komentarz Historyczno-kulturowy do Nowego Testamentu" Craig S. Keener naprawiłyby twój wypaczony sposób spojrzenia na opisane w ewangeliach itp. wydarzenia. Ja mam świadomość twojego przekonania o niewłaściwym pojmowaniu czasu przez izraelitów. Wypaczenia w samym wyrażeniu o czterech aniołach: "stojących na czterech węgłach ziemi" B. Tor.
Podobnie w Apok.20:8 czytamy o uwolnieniu szatana, który wyjdzie, aby zwieść narody, które są w "czterech narożnikach ziemi"."czterech krańcach ziemi". I dosłowne odczytanie tych słów na pewno stoi w sprzeczności ze współczesnymi wyobrażeniami o naszym globie. Przy czym ja sam jestem daleki od dosłownego odczytywania czegokolwiek w ks. Apok. świadomy, że akurat w niej to, objawienie przekazano nam: "za pomocą specjalnych znaków".ks. K. Romaniuk
Tak czy inaczej odczytywanie opisanych chociażby w ewangeliach wydarzeń z pominięciem dawnych wyobrażeń, wypacza przekazany tam obraz. I wymownym tego dowodem jest przykład z opisem upływu czasu. Dosł doby, zupełnie odmienny niż obecny. I nawet w naszych czasach osoby z odmiennych środowisk i miejsc odmiennie postrzegają i opisują upływ czasu. patrz art."Język wpływa na nasze postrzeganie czasu". Czytamy tam, że już sam język dwujęzycznych osób, wpływa na odmienne pojmowanie upływu czasu. A ty występujesz przeciw dawnemu żydowskiemu wyobrażeniu i opisowi upływu czasu. To wydaje mi się niedorzeczność.


So maja 01, 2021 1:19 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Irbisolowe Podróże – Tom 1 – Ewangelia Marka
Cytuj:
1 A pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu.
To jak, zaliczyć dzień z niedzieli czy nie?


So maja 01, 2021 11:00 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL