Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 3:51 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Lewica a chrześcijaństwo 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lewica a chrześcijaństwo
Wyraźnie napisałem "współwystępowanie" a nie "korelacja". Z tych danych dało by się wyciągnąć więcej, gdyby dorzucić inne czynniki np tak jak pisał Irbisol, inną religię, niewiarę (przy okazji kiedyś zrobiłem inne okolicznościowe zestawienie na temat wiary i niewiary z pewnym zjawiskiem i też wyszły ciekawe rzeczy, ale już to komuś pokazałem więc nie będę tutaj publikował na forum publicznym) czy % dominicantes, % communicantes, bo sama deklaracja przynależności do katolicyzmu mało mówi, choć w większej skali jak widać jeszcze ma efekt, podejrzewam, że nie bezpośrednio z religii, ale już z kultury nasączonej od wieków katolicyzmem.

Później trzeba by było zaplanować badania, które ze współwystępowania wyłuszczą już ewentualną zależność, przyczynowość. Ale nie wiem czy Kościół katolicki prowadzi takie badania, a powinien. Gdyby pokazać czarno na białym, że katolicyzm z kultem maryjnym chroni kobiety przed przemocą - wytrąciło by się broń z ręki feministek, a jeśli prowadzi poprzez jakieś zwyrodnienie do szeroko pojętego złodziejstwa to trzeba to rozpracować i z tym się otwarcie zmierzyć itp itd we wszelakich aspektach kulturowych.


Wt lut 23, 2021 11:56 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lewica a chrześcijaństwo
Wespecjan napisał(a):
Wyraźnie napisałem "współwystępowanie" a nie "korelacja".


To jakaś nowa statystyka?

Analiza korelacji w statystyce polega na zbadaniu czy dwie zmienne są ze sobą istotnie statystycznie powiązane. Innymi słowy, sprawdza czy jakiekolwiek dwie cechy, atrybuty lub własności (wyrażone liczbowo) współwystępują ze sobą.
Jedno ze źródeł

Na mój skromny gust trzeba by przejrzeć te dane i odrzucić zbyt wielkie odchylenia (są na to odpowiednie testy statystyczne).

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt lut 23, 2021 12:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lewica a chrześcijaństwo
PeterW napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Wyraźnie napisałem "współwystępowanie" a nie "korelacja".


To jakaś nowa statystyka?
Nie, współwystępowanie to polski termin na ang "association" (statystyczna relacja pomiędzy dwoma zmiennymi o jeszcze nie ustalonej przyczynowości).


Wt lut 23, 2021 12:41 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL