Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:33 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Buddyzm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Buddyzm
Jockey napisał(a):
sachol napisał(a):
A kto mowił że kogoś zamierzam nawracacć? Prosty argument noewierzacych wierzysz bo nie znasz innych religij i nie wybrałeś swiadomie.

Bylem ateista. Później związany byłem z New Age. Wiec jeśli o mnie chodzi to pudło.
Żadna polemika i udowadnianie ze Jezus jest prawdziwym Bogiem nie zadziałało. Dopiero świadectwo pewnego człowieka którego znałem jako cpuna. I to uzależnionego a nie jakiegoś okazyjnego zaczęło do mnie przemawiać. Koleś jak go znałem jechał na opiatach.

Buddyzm każdy twój argument określi jako maja. Złudzenie to się tobie tylko wydaje. To wszystko to iluzja. Każdy twój argument zbije takim tekstem ze to żądza cię zaślepia i nie widzisz. To jak rozmowa z ślepym o kolorach.

Ta osoba nie tyle jest strikte buddysta co wybiera sobie z róznych religi to co jej pasuje. Najwiecej pasuje z buddyzmu, tez z jakiś indyjskich wierzeń no nie ma dogmatow ani kodeksu zycia morlanego. A chrzesciajanstwo najmniej odpowaiada no bo trzeba by bylo pewnie zycie zmienić, a ze zyje w nieformalnym zwiazku z dziecmi po rozwodzie to zmiana jest "niemożliwa".
Ta osoba w swoim życiu tez miala epizod z narkotykami ale ogarneła się chyba dla samej siebie.
Czula pistkę i doszla do tego że Bóg istnieje ale w zadne ramy nie da sie go opisać, i zadna religia go prawidlowo nie opisuje. Wiec w sumie kazdy powinnien wybrac sobie zestaw wierzen ktory pasuje. Mowosz na to ale chodzi o to aby szukać prawdy a nie wybierać sobie, a ona na to a co to jest prawda?
Na takim podlozu chyba faktycznie ciezko o nawrocenie.


Śr lip 29, 2020 9:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Buddyzm
Typowy przypadek tworzenia sobie wiary i Boga na własne potrzeby i przykrojonych do wyznawanych poglądów i sytuacji. Neopoganin w pełnej krasie.
Polemika nie ma sensu, bo odrzuci każdy przedstawiony argument. Można jedynie dawać świadectwo wiary i cierpliwie tłumaczyć co i dlaczego jest wyznawane w chrześcijaństwie.


Śr lip 29, 2020 10:04 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Buddyzm
Sachol
Ja również jak byłem związany z New Age to widziałem różne dziwne rzeczy co ludzie robią z wiara. Dopóki osoba nie dojdzie do jakiegoś muru to nie ma szans na nawrócenie. Myśle ze zamiast rozmowy i przekonywania polecałbym modlitwę o łaskę nawrócenia.
Ja miałem taki chaos w głowie ze nie wiedziałem tak samo jak ta osoba co to jest prawda. I czy w ogóle coś takiego jak prawda obiektywna istnieje. Wydawało mi się ze każdy ma swoją prawdę. Bóg stawia człowieka w sytuacji wyboru. Daje się poznać człowiekowi i stawia słynny wybór życie lub smierć. Jak dla mnie to tylko modlitwa. A najlepiej różańcowa. Matka już wie jak się tym zająć.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 29, 2020 4:09 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Buddyzm
Jockey napisał(a):
Sachol
Ja również jak byłem związany z New Age to widziałem różne dziwne rzeczy co ludzie robią z wiara. Dopóki osoba nie dojdzie do jakiegoś muru to nie ma szans na nawrócenie. Myśle ze zamiast rozmowy i przekonywania polecałbym modlitwę o łaskę nawrócenia.
Ja miałem taki chaos w głowie ze nie wiedziałem tak samo jak ta osoba co to jest prawda. I czy w ogóle coś takiego jak prawda obiektywna istnieje. Wydawało mi się ze każdy ma swoją prawdę. Bóg stawia człowieka w sytuacji wyboru. Daje się poznać człowiekowi i stawia słynny wybór życie lub smierć. Jak dla mnie to tylko modlitwa. A najlepiej różańcowa. Matka już wie jak się tym zająć.

Jak długo przebywam na tym forum tak jeszcze nigdy nie usłyszałem z Twojej strony posta tak napełnionego miłością i dobrocią jak ten post.
To jest aż nieprawdopodobne, że wydobyłeś z siebie ludzkie uczucia w porównaniu do reszty Twoich postów nasączonych jadem i złością, atakujących praktycznie każdego.


Śr lip 29, 2020 6:35 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 113 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL