Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:56 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Sekta ks. Natanka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
Nie gniewaj się Wespecjanie, nie widzę sensu w dyskusji z Tobą. Zapomniałem się przez chwilę i odpowiedziałem.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lip 27, 2020 7:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
x. P. Natanek odpowiedział na materiał TVP w swoim kazaniu z 24 lipca. W zasadzie jego odpowiedź można sprowadzić do: "Taki mój krzyż, że nas oczerniają, a zresztą, obejrzało to pewnie kilka milionów widzów, więc pewnie dzięki temu materiałowi przybyło nam zwolenników i słuchaczy kazań".

Przy okazji powiedział, że zakończył współpracę z panem Łukaszkiem (mężczyzna po 30, długoletni kościelny, który miał być pierwszym klerykiem w planowanym seminarium x. Natanka).


Pn lip 27, 2020 7:39 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
Ksiądz Natanek to nie moja bajka ale przypadkowo obejrzałem ten reportarz i nie wyciagał bym z niego żadnych wniosków bo jest on manipulacją. Podobne negatywne raportaże widziałem na temat KK ( np o radju Maryja) i dokładnie był ten sam schemat. Chroniacy swojegob guru agresywne osiłki i fanatyczne baby. O karzdym da się zrobić taki materiał jak się wie jak zagrać na emocjach i jak to pokazać i skomentować.
Jak dziennikarz chce zrobić negatywny reportarz o jakieś budowie, to przyjeżdza i kręci o godzinie 10 rano. Jast to świeta godzina jedzenia śniadania. I wtedy do woli można kręcić jak to na budowie nikogo nie ma.
Tu jest podobny schemat.


Wt lip 28, 2020 12:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
x. Michael Woznicky SDB, bardzo ciekawe o x. dr Natanku:
"Jeszcze w 2008 r x. dr Piotr Natanek głosił nam salezjanom rekolekcje na Winogradach w Poznaniu o niebezpieczeństwie prywatnych objawień".
https://youtu.be/BxMU9CwxhiY?t=668

Znalazły się w tym bardzo pouczającym kazaniu także takie stwierdzenia:

-x. Natanek może być w dziwacznej celibatarnej relacji damsko-męskiej z panią Agnieszką, wizjonerką od orędzi, nawet nie zdając sobie z tego sprawy

-głoszenie prywatnych objawień nie zatwierdzonych przez Kościół jest wprowadzaniem niebezpieczniej metody, pod którą można podpiąć największe błędy i herezje.

-zwolennicy x. Natanka wyraźnie go idolizują


Cz lip 30, 2020 6:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
Przy okazji: ks. Woźnicki (to się pisze po polsku, Wespecjanie) został usunięty ze zgromadzenia i zdaje się, jest suspendowany. Kolejny, który błądzi.


Pt lip 31, 2020 1:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
Terremoto napisał(a):
Przy okazji: ks. Woźnicki (to się pisze po polsku, Wespecjanie) został usunięty ze zgromadzenia i zdaje się, jest suspendowany. Kolejny, który błądzi.
A czy zgadza się pani ze stwierdzeniami x. Woźnickiego, które przytoczyłem?
Bo właśnie dlatego że x. Woźnicki słucha Kościoła i nie błądzi, to potrafił potępić to promowanie niesprawdzonych objawień prywatnych u x. Natanka oraz rodzaj idolatrii, która dzieje się wokół x. dr Piotra Marii Natanka.


Pt lip 31, 2020 2:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
Terremoto napisał(a):
Przy okazji: ks. Woźnicki (to się pisze po polsku, Wespecjanie)
Niech pani poczyta polskich książek z lat 20 i 30 XX wieku, to zobaczy pani że i tak się tam pisało różne nazwiska np wymiana i na y była bardzo częsta.


Pt lip 31, 2020 2:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
Nie rznij głupa, Wespecjanie. Bezmyślnie skopiowałeś imię i nazwisko tego księdza z jakiejś anglojęzycznej strony, która sobie zapisała je z "angielska", więc teraz nie próbuj tutaj dorabiać filozofii, że "kiedyś się tak pisało".


Pt lip 31, 2020 2:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
Wespecjan napisał(a):
Terremoto napisał(a):
Przy okazji: ks. Woźnicki (to się pisze po polsku, Wespecjanie)
Niech pani poczyta polskich książek z lat 20 i 30 XX wieku, to zobaczy pani że i tak się tam pisało różne nazwiska np wymiana i na y była bardzo częsta.


Poczytałam. Na kilogramy. Także wcześniejsze (od średniowiecza do współczesności, proszę Pana, takie wykształcenie). Absolutnie nie ma uzasadnienia takiej wymiany -i // -y w takiej pozycji w języku polskim (także we wskazanych latach). Przypuszczam, że Yarpen Z. ma 100% racji - bezmyślne skopiowanie zapisu " z angielska".

Nie, nie uważam, aby ów kapłan był posłuszny Kościołowi. Swoim postępowaniem dowiódł czegoś przeciwnego.
Dyskusji jednak nie podejmę. Nie warto. Szkoda mojego czasu,


Pt lip 31, 2020 7:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
Terremoto napisał(a):
Poczytałam. Na kilogramy. Także wcześniejsze (od średniowiecza do współczesności, proszę Pana, takie wykształcenie). Absolutnie nie ma uzasadnienia takiej wymiany -i // -y w takiej pozycji w języku polskim (także we wskazanych latach). Przypuszczam, że Yarpen Z. ma 100% racji - bezmyślne skopiowanie zapisu " z angielska".
Były takie zamiany:

Ks Dr Stanisław Trzeciak: "Literatura i religia u Żydów za czasów Chrystusa Pana"
Obrazek

Data wydania: 1911
Obrazek


So sie 01, 2020 2:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
Była taka pisownia, a nie "zamiany". Jak zwykle idziesz zaparte aby tylko nie przyznać się do bezmyślnego wklejenia imienia i nazwiska tego księdza z anglojęzycznej strony www.


So sie 01, 2020 8:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
Co do "zamian" i ignorancji co do pisowni, być może niezawinionej, ale ignorancji: napisałam jasno, Wespecjanie: "nie w takiej pozycji", czyli nie na końcu typowego polskiego nazwiska, pisanego w Polsce i po polsku, bez wpływów anglosaskich. Wklejka (foto) nic nie potwierdza w spr. nazwiska, także nic, jeśli chodzi o współcześnie używane nazwisko i odniesienie do pocz. XIX wieku.
Nie znasz się ewidentnie, więc może miej choć raz odwagę to przyznać i się nie upieraj jak dziecko.
Kwestia honoru?
Twój problem, nie mój.


So sie 01, 2020 12:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sekta ks. Natanka
Terremoto napisał(a):
Co do "zamian" i ignorancji co do pisowni, być może niezawinionej, ale ignorancji: napisałam jasno, Wespecjanie: "nie w takiej pozycji", czyli nie na końcu typowego polskiego nazwiska, pisanego w Polsce i po polsku, bez wpływów anglosaskich. Wklejka (foto) nic nie potwierdza w spr. nazwiska, także nic, jeśli chodzi o współcześnie używane nazwisko i odniesienie do pocz. XIX wieku.
Nie znasz się ewidentnie, więc może miej choć raz odwagę to przyznać i się nie upieraj jak dziecko.
Kwestia honoru?
Twój problem, nie mój.
Pisownia nazwiska Woźnicki, którą zrobiłem w pierwszym poście o nim była moją inwencją opartą na dopuszczalności takich przekształceń, które widziałem w starszych książkach, a celem było uatrakcyjnienie postu.


So sie 01, 2020 12:39 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL