Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:10 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Grzech pierworodny (przeniesiony) 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Jestem ciekawy czy 1 vs 1 bylibyście w stanie pokonać ks. Natanka na argumenty. Przypuszczam, że samą charyzmą każdego z Was by onieśmielił. To jest silny typ osobowości, który się z nikim nie certoli. Z chęcią zrobiłbym sobie z nim zdjęcie pamiątkowe i traktował je jak trofeum.


Dzięki Wespecjan, że odwróciłeś ich uwagę i przytankowałeś pare obelg. Nie rozumiem tylko dlaczego zawsze kiedy Wespecjan coś napisze to cała uwaga zostaje przekierowana na niego jakby był celem nr 1 tego forum. Praktycznie każdy wątek kończy się zwyzywaniem go od schizmatyka, heretyka i odstępcy nawet jeśli temat nie jest w ogóle związany z herezjami.


Pt lip 03, 2020 10:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Wespecjan napisał(a):
merss napisał(a):
Grzech pierworodny o którym traktuje wątek to właśnie brak posłuszeństwa Bogu. Pierwsi rodzice zmienili jedynie kierunek zawierzenia i posłuszeństwa; posłuchali szatana (Ewa) i człowieka (Adam).
Twój infantylny katolicyzm pozwala ci na tolerowanie bajek i wymysłów, a kiedy pojawia się sprawa posłuszeństwa to rozpoczynasz jazdy. W grzechu chodzi o to, żeby tak określić swoją racjonalność, czyli swój rozum i wolną wolę, żeby te władze duchowe były przeciwko Bogu. Pierwotny więc atak anioła na Boga tego dotyczył i przemieniał go w szatana. Diabeł natomiast wybiera w człowieku najsłabszy punkt. Gdy jest słaby duchowo to atakuje go tam, gdy słaby intelektualnie to wmówi mu racjonalność. Pisze potem takie androny, których czytać trudno. A Wespecjan atakuje Barneya, bo tu mamy jego słaby punkt: zazdrości mu. Nie zareagowałeś bowiem na żadną bzdurę ZN, wybrałeś Barneya.
I po co ci to było? Tak się szuka tych najsłabszych punktów, podajesz je tacy, potem płaczesz, że diagnozowany jesteś.

Gdy mamy żyjące w nas prawdy wiary to wówczas nasza wolność ma stabilny fundament. Nasza wolność, która rozstrzyga się w naszej wolnej woli jest na tyle stabilna na ile nasz rozum posiada stabilny fundament poznania prawdy. Jak ją rozpoznałeś? Trzeba zakwestionować słowa Barneya i to szczegółowo podające sprawę posłuszeństwa, w konkretnej sytuacji! To bezrozumne, bo rozum powinien rozpoznać fałszowanie podawane przez ZN-.>uczłowieczanie Boga i ową pewność swej wizji.
Nie polemizuje z ZN, bo uważam go za półzgrywusa i absolutnego heretyka, bo powiedział że II Sobór Watykański zaprzeczył poprzedniemu nauczaniu Kościoła i on to uważa za dobre. Wtedy jakoś nie zareagowaliście - łobuzy moderatorzy. Ktoś oficjalnie przyznał się, że odrzuca wielowiekowe nauczanie Kościoła a wy nawet nie upomnieliście go. Dlaczego? Bo pewnie uważacie to samo co on.

p.s. nic nie zazdroszczę Barneyowi, wręcz przeciwnie: szkoda mi go, bo jest na drodze do piekła jako, że uważam, że jest krypto ateistą (jego przeraźliwy strach o swoje zdrowie i ziemski dobrostan w obliczu pseudo epidemii to pokazał). To jedna sprawa, a druga to zawsze będę się sprzeciwiał temu kultowi bezwarunkowego posłuszeństwa w Kościele Nowego Adwentu, bo z katolickim warunkowym posłuszeństwem nie ma to wiele wspólnego.

Bingo
Ze szczególnymi życzeniami dla M i R

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lip 03, 2020 10:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Jockey napisał(a):
A i ks. Natanek jest obłożony kara suspensy. Wiem ze dla schizmatyka takiego jak ty to bez znaczenia
Nie poważam kary suspensy wydawanej przez władze Kościoła Nowego Adwentu, bo np suspensę miał x. Isakowicz Zalewski za publikacje o zaangażowaniu części kleru w konfidencję z bezpieką PRLu i próby zagajenia debaty na temat plagi homoseksualizmu wśród kleru w niektórych diecezjach.
Ja po prostu już sam patrzę co dany ksiądz głosi.
Np x. Natanek mówi czasem rzeczy ciekawe i prawdziwe, ale miesza to z absolutnymi bzdurami jak np twierdzeniem że osoby urodzone z in vitro nie maja duszy i w ogóle nie są ludźmi oraz za ustanawianie i obchodzenie "święta Boga Ojca" praktyki potępionej przez Kościół np przez papieża Leona XIII, bo osób Trójcy Świętej na poszczególne święta się nie rozdziela.

"Dlatego Nasz poprzednik Innocenty XII w ogóle odrzucił wnioski, by ustanowić jakąś uroczystość ku czci Ojca. Wprawdzie w niektóre dni oddaje się cześć poszczególnym tajemnicom Wcielonego Słowa, lecz w żaden dzień świąteczny nie obchodzi się uroczystości Słowa według Boskiej tylko natury; również uroczystość Zesłania Ducha Świętego nie dlatego została wprowadzona od dawna, by oddawać hołd Duchowi Świętemu po prostu per se, lecz dla uczczenia Jego przybycia, czyli zewnętrznej misji. Wszystkie te objawy kultu zostały mądrym postanowieniem tak ukształtowane, by ktoś od odróżniania Osób nie przechodził do rozdzielania Boskiej istoty. " Leon XIII Divinum illud 1897


Pt lip 03, 2020 10:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Zuben Ninja napisał(a):
Jestem ciekawy czy 1 vs 1 bylibyście w stanie pokonać ks. Natanka na argumenty. Przypuszczam, że samą charyzmą każdego z Was by onieśmielił. To jest silny typ osobowości, który się z nikim nie certoli. Z chęcią zrobiłbym sobie z nim zdjęcie pamiątkowe i traktował je jak trofeum.


Dzięki Wespecjan, że odwróciłeś ich uwagę i przytankowałeś pare obelg. Nie rozumiem tylko dlaczego zawsze kiedy Wespecjan coś napisze to cała uwaga zostaje przekierowana na niego jakby był celem nr 1 tego forum. Praktycznie każdy wątek kończy się zwyzywaniem go od schizmatyka, heretyka i odstępcy nawet jeśli temat nie jest w ogóle związany z herezjami.
Dobra, wycofuję się i oddaję panu pole.


Pt lip 03, 2020 10:40 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Wespecjan napisał(a):
Nie polemizuje z ZN, bo uważam go za półzgrywusa i absolutnego heretyka, bo powiedział że II Sobór Watykański zaprzeczył poprzedniemu nauczaniu Kościoła i on to uważa za dobre. Wtedy jakoś nie zareagowaliście - łobuzy moderatorzy. Ktoś oficjalnie przyznał się, że odrzuca wielowiekowe nauczanie Kościoła a wy nawet nie upomnieliście go. Dlaczego? Bo pewnie uważacie to samo co on.

Nie oszukujmy się - to gołym okiem widać, że te sobory (Florencki i Watykański II) sobie zaprzeczają. Wyobrażasz sobie żeby w średniowieczu w czasie Soboru Florenckiego tamtejsi duchowni zgodzili się na naukę Soboru Watykańskiego II odnośnie możliwości zbawienia pogan i żydów niebędących katolikami? No właśnie...


A za niekonsekwencję moderatorów i innych użytkowników odnośnie tamtego wątku ja już nie odpowiadam.


Pt lip 03, 2020 10:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Cytuj:
Jestem ciekawy czy 1 vs 1 bylibyście w stanie pokonać ks. Natanka na argumenty.

Nie. Walka na argumenty wymaga ustalenia wspólnie sekundanta, obiektywnego. Tu nie doszłoby do zgody.
Druga kwestia to brak ci fundamentów w wierze i stąd te bajki opowiadasz. W katolicyzmie chodzi o postawę życiową ustawioną na poznanie prawdy a nie walkę z czyimś wyobrażeniami. Kiedy człowiek zawiesza logikę to staje się już nie do przekonania. Myślenie na wyobrażeniach daje pewność.
Zanim zaczniesz szukać prawdy o Bogu i świecie musisz włączyć się w tryb rozumnej czujności. Na tyle odkryjesz prawdy na ile ci rozum oraz wolność pozwolą.

Wespecjan
Nie czytasz ludzi. Czytasz poprzez wyobrażenia. Barneyowi zazdrościsz i zaprzeczasz. Nie dasz mu rady, bo on pracuje na rozumie, ty na wyobrażeniach. Zawsze przegrasz. Do piekła to wysyłają ludzi śJ i protestanci oraz ludzie, którzy pracują na lękach.


Pt lip 03, 2020 10:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
merss napisał(a):
Do piekła to wysyłają ludzi śJ i protestanci oraz ludzie, którzy pracują na lękach.
No to ja wiem, że w Kościele Nowego Adwentu to już o piekle się nie mówi.


Pt lip 03, 2020 11:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Znów bezrozumnie. Ja napisałam, że ludzi się do piekła nie wysyła za prawowierne poglądy katolickie a tym bardziej za troskę o swoje i innych zdrowie, bo to święty każdego obowiązek wynikający z dekalogu. Nie widzę w tym przesady, bo pogląd można sobie wyrobić na podstawie wielu treści a nie jednej. Do piekła idzie się z powodu grzechu ciężkiego. Tak stanowi Katechizm. Wespecjanowi się religia zmieniła i wysyła za troskę o zdrowie. Odjechałeś, bo go nie lubisz. To praca na emocjach a nie rozumie. Grzech pierworodny popełniono poprzez zmianę zawierzenia, więc bramy niebios są zamknięte z tego samego powodu: zmiany zawierzenia. Poza tym wysyłanie kogoś personalnie do piekła to właśnie życie w oparciu o lęk. To wiara oparta na lęku a lęk dzieli ludzi. Prawdziwy katolicyzm czyni to co Bóg, scala, łączy. Bóg czyni to nie tylko rozumnie, ale nie narusza ludzkiej wolności.
Koślawy katolicyzm nam prezentujesz waćpan. W KKK jedno a nam wmawiasz to czego się nie naucza, ale nauczają niektórzy. Kolektywizacja grzechu jest niedopuszczalna i pisałam już o tym.


Pt lip 03, 2020 11:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Mamy zatem jasność - wypowiedzenie posłuszeństwa Kosciołowi przez Wespecjana. Jawna schizma.
Nie rozumiem tylko, po co ciągniecie jeszcze te dwie groteski - z Wespecjanem i Zuben Ninja. Zamiast wartościowej dyskusji na wartościowe tematy mamy głupią młóckę z dwoma schizmatykami wygadującymi skrajne idiotyzmy.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lip 03, 2020 11:40 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Bo dla niektórych Wespecjan to nie troll a bardzo wartościowy rozmówca.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lip 03, 2020 11:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Barney napisał(a):
Mamy zatem jasność - wypowiedzenie posłuszeństwa Kosciołowi przez Wespecjana. Jawna schizma.
Ale papież Jockey I już dawno wyrzucił mnie z katolickich tematów.


Pt lip 03, 2020 11:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Sam się z nich usunąłeś, wypowiadając posłuszeństwo Kosciołowi i pisząc o Nim to, co piszesz.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 04, 2020 1:45 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Wespecjan napisał(a):
merss napisał(a):
Do piekła to wysyłają ludzi śJ i protestanci oraz ludzie, którzy pracują na lękach.
No to ja wiem, że w Kościele Nowego Adwentu to już o piekle się nie mówi.

A co to za Kościół, bo przyznam, że pierwszy raz o nim słyszę i chętnie bym się coś więcej o nim dowiedział?


So lip 04, 2020 9:02 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
To według schizmatyka Wespecjana Kościół katolicki. Taka kolejna obelga która jest tolerowana.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lip 04, 2020 10:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Jockey napisał(a):
To według schizmatyka Wespecjana Kościół katolicki. Taka kolejna obelga która jest tolerowana.

Bo ja wiem... Dla mnie to przykład tego, jak Wespacjan się ośmiesza pokazując, że nie rozumie tekstu encykliki Redemptor hominis św. Jana Pawła II, na która się powołał, a nie obelga. :D


So lip 04, 2020 10:39 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL