Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:04 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Grzech pierworodny (przeniesiony) 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Ciebie faktycznie boli to, że zakwestionowałem siłę Twoich argumentów i nie ustąpisz póki nie wyjdzie na Twoje. No nie pogodzisz się z tym - mam Ci skłamać, żeby Cię zadowolić i żebyś w końcu przestał mnie męczyć?


Pt lip 03, 2020 4:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 11:03 pm
Posty: 1064
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Zuben Ninja napisał(a):
Ciebie faktycznie boli to, że zakwestionowałem siłę Twoich argumentów i nie ustąpisz póki nie wyjdzie na Twoje. No nie pogodzisz się z tym - mam Ci skłamać, żeby Cię zadowolić i żebyś w końcu przestał mnie męczyć?


Yarpen nachodzi w domu, zmusza do dyskusji, codziennie cię prześladuje. Jakiś Ty biedny, zgłoś na policję prześladowanie. Będą mieli ubaw niezły.

Tak mnie tez boli jak ktoś uznający się za katolika zamiast Biblii wybiera suspendowanego księdza i demony.


Pt lip 03, 2020 4:39 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
kacperek29 napisał(a):
Tak mnie tez boli jak ktoś uznający się za katolika zamiast Biblii wybiera suspendowanego księdza i demony.

Nie taki zły ten Natanek jak o nim mawiają :D Lubię gościa i głosi mądre kazania.

Nie zdziwię się jak ks. Natanek okaże się być prawdziwym Bożym wybrańcem z którego wszyscy się śmieją a ostatecznie okaże się, że to on miał rację :P


Pt lip 03, 2020 4:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Zuben Ninja napisał(a):
Nie zdziwię się jak ks. Natanek okaże się być prawdziwym Bożym wybrańcem z którego wszyscy się śmieją a ostatecznie okaże się, że to on miał rację :P

Jeszcze się nie zdarzyło, aby ktoś nieposłuszny swoim przełożonym w Kościele okazał się "prawdziwym Bożym wybrańcem". Historia pokazuje, że tacy ludzie zawsze okazali się wybrańcami szatana, którzy dokonywali rozłamów w Kościele.


Pt lip 03, 2020 4:51 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jeszcze się nie zdarzyło, aby ktoś nieposłuszny swoim przełożonym w Kościele okazał się "prawdziwym Bożym wybrańcem". Historia pokazuje, że tacy ludzie zawsze okazali się wybrańcami szatana, którzy dokonywali rozłamów w Kościele.

Wybraniec szatana, który w głównej mierze przyczynił się do intronizacji Jezusa na Króla Polski?


Pt lip 03, 2020 4:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Przeceniasz rolę tego suspendowanego księdza i omotanych przez niego ludzi w powstaniu i ogłoszeniu "Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana".


Pt lip 03, 2020 5:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Zuben Ninja napisał(a):
Zgadzam się z ks. Natankiem, że w Kościele Katolickim zrobiliśmy sobie symbol już dosłownie ze wszystkiego. Gdzie nie spojrzysz to symbol. Od tych symboli już się kręci w głowie. Dobrze również Natanek powiedział, ze czytając interpretacje biblijne teologów można łatwo stracić wiarę. On również podziela dosłowne rozumienie stworzenia mężczyzny i kobiety w ludzkich postaciach podobnych do ludzkiego wyglądu Osób Bożych.
Nie ma to jak dobry autorytet. Ksiądz Natanek ma karę suspensy.
https://www.gosc.pl/doc/907768.Ks-Natan ... endowany/2
Cytuj:
Kraków, dnia 20 lipca 2011 r.

Ks. dr hab. Piotr Natanek
w GrzechyniPrzekazuję Księdzu do wiadomości, że niniejszym dekretem, zgodnie z kanonem kan. 1371, 2º Kodeksu Prawa Kanonicznego wymierzam Księdzu karę suspensy za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo, mimo decyzji i upomnień, jakie były do Księdza kierowane. Oznacza to, że nie może Ksiądz sprawować żadnych czynności kapłańskich jak też i wykonywać władzy rządzenia.

Powyższą karę otrzymuje Ksiądz, ponieważ nie zastosował się do poleceń dyscyplinarnych zawartych w dekretach z dnia 28 stycznia 2010 r. (nr 213/2010 oraz 214/2010), zignorował upomnienia kanoniczne z dnia 25 maja 2007 r. (nr 1519/2007), z dnia 23 lutego 2009 r. (nr 392/2009) oraz z dnia 9 kwietnia 2010 r. (nr 867/2010), nie zareagował na wielokrotne wezwania do rozmowy z przełożonymi, kontynuuje szkodliwe wystąpienia, które zostały Księdzu zakazane, szerzy nieaprobowane przez Kościół poglądy, publicznie podważa autorytet pasterzy Kościoła, mimo zakazu w dalszym ciągu prowadzi działalność duszpasterską w Grzechyni, bezprawnie próbuje organizować nowe struktury kościelne, a ostatnio dopuścił się nieważnego asystowania przy zawarciu małżeństwa mimo braku stosownych uprawnień. Niech Ksiądz ma też na uwadze szkody, jakie swoim działaniem wyrządza gromadzonym wokół siebie wiernym i całej wspólnocie Kościoła.

Kara suspensy ma charakter poprawczy. Jeśli Ksiądz podporządkuje się decyzjom przełożonych kościelnych, podejmie drogę pokuty i naprawy wyrządzonego zła, może prosić o zwolnienie z kary.

Polecam Księdza Miłosierdziu Bożemu

Stanisław kard. Dziwisz
Arcybiskup Metropolita Krakowski

ks. Piotr Majer
Kanclerz Kurii

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lip 03, 2020 5:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
"Szatan może się okrywać nawet płaszczem pokory, ale płaszcza posłuszeństwa nie umie na siebie naciągnąć."/„Dzienniczek” nr 981/

Choć s.Faustyna miała prawdziwe objawienia, jednak pisała:
"O mój Jezu, trudno, ale przekładam głos Kościoła ponad głos, którym przemawiasz do mnie."/Dzienniczek 497/

"Dusza, która by nie poddała tych natchnień pod ścisłą kontrolę Kościoła, czyli kierownika, tym samym daje poznać, że niedobry duch ją prowadzi."

I taka jest prawdziwa postawa prawdziwego proroka.

"W pewnej chwili powiedział mi Jezus:
Idź do matki przełożonej i poproś, żeby ci pozwoliła przez siedem dni nosić włosiennicę' raz w nocy wstaniesz i przyjdziesz do kaplicy.
Odpowiedziałam, że dobrze...więc poprosiłam matkę przełożoną do pokoiku siostry Alojzy i powiedziałam żądanie Pana Jezusa.
Na to odpowiedziała mi matka, że: Nie pozwalam siostrze na żadne noszenie włosiennicy. Nic absolutnie. Jeżeli Pan Jezus da siostrze siły kolosa, to ja pozwolę na te umartwienia. Przeprosiłam matkę, że zabieram czas, i wyszłam z pokoiku.
Wtem ujrzałam Pana Jezusa, który stał w drzwiach kuchni, i powiedziałam Panu:
Każesz mi iść prosić o te umartwienia, a matka przełożona nie chce mi pozwolić.
Wtem Jezus rzekł do mnie:
Byłem tutaj podczas tej rozmowy z przełożoną i [b]wiem wszystko, i nie żądam twoich umartwień, ale posłuszeństwa. Przez to oddajesz mi wielką chwałę., a sobie skarbisz zasługę."

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lip 03, 2020 7:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Nie wolno być posłusznym heretykom i klerowi namawiającemu do grzechu. Tak więc posłuszeństwo nie jest absolutne, tylko warunkowe.


Pt lip 03, 2020 7:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś: św. Faustyna to heretyczka? Jej spowiednicy także? W działach pozakatolickich piszesz sensownie. Jak wejdziesz tylko do wyznaniowego to łapiesz słowa i piszesz od rzeczy. Bo wyobraźnie wychwytuje posłuszeństwo a posłuszeńtwo jest be, bo katolicy to heretycy. Masz tryb odblokowywania rozumu? Co jeszcze zanegowałeś? Ani słowem nie odniosłeś się do bzdur, które wypisuje ZN. ANI SŁOWEM! Wyłapała wyobraźnia posłuszeństwo! Potem płacz, że cię wywalam z wątków wyznaniowych argumentując, że rozumu nie używasz.


Pt lip 03, 2020 8:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Wespecjan napisał(a):
Nie wolno być posłusznym heretykom i klerowi namawiającemu do grzechu. Tak więc posłuszeństwo nie jest absolutne, tylko warunkowe.

Heretycy wszędzie heretycy. Tylko schizmatycy są ok.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lip 03, 2020 9:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
merss napisał(a):
Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś: św. Faustyna to heretyczka? Jej spowiednicy także? W działach pozakatolickich piszesz sensownie. Jak wejdziesz tylko do wyznaniowego to łapiesz słowa i piszesz od rzeczy. Bo wyobraźnie wychwytuje posłuszeństwo a posłuszeńtwo jest be, bo katolicy to heretycy. Masz tryb odblokowywania rozumu? Co jeszcze zanegowałeś? Ani słowem nie odniosłeś się do bzdur, które wypisuje ZN. ANI SŁOWEM! Wyłapała wyobraźnia posłuszeństwo! Potem płacz, że cię wywalam z wątków wyznaniowych argumentując, że rozumu nie używasz.
Nie pisałem o Faustynie a o tym, że zasada posłuszeństwa nie jest absolutna tylko warunkowa.
Poza tym katolik nie ma obowiązku wiary w objawienia prywatne nawet z pieczątką, ma obowiązek wiary w Pismo Święte, dogmaty i Magisterium. Jeśli ZN rzeczywiście wierzy w dosłowność opisu stworzenia ludzi z Księgi Rodzaju i przy okazji podaje, że x. Natanek też tak wierzy, to nie można tym polemizować z ZN, odnośnie dosłowności aktu stwórczego z K. Rodzaju bo przytacza x. Natanka, "no bo ten ksiądz ma suspensę a w Dzienniczku napisane jest że szatan jest nieposłuszny". Przyzna pani, że to dosyć karkołomna dezawuacja?

Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Nie wolno być posłusznym heretykom i klerowi namawiającemu do grzechu. Tak więc posłuszeństwo nie jest absolutne, tylko warunkowe.

Heretycy wszędzie heretycy. Tylko schizmatycy są ok.
Schizma zwykle idzie z jakąś herezją. Prawosławni np zdaje się nie wierzą, że Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna, co jest w naszym katolickim Credo.


Pt lip 03, 2020 9:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Grzech pierworodny o którym traktuje wątek to właśnie brak posłuszeństwa Bogu. Pierwsi rodzice zmienili jedynie kierunek zawierzenia i posłuszeństwa; posłuchali szatana (Ewa) i człowieka (Adam).
Twój infantylny katolicyzm pozwala ci na tolerowanie bajek i wymysłów, a kiedy pojawia się sprawa posłuszeństwa to rozpoczynasz jazdy. W grzechu chodzi o to, żeby tak określić swoją racjonalność, czyli swój rozum i wolną wolę, żeby te władze duchowe były przeciwko Bogu. Pierwotny więc atak anioła na Boga tego dotyczył i przemieniał go w szatana. Diabeł natomiast wybiera w człowieku najsłabszy punkt. Gdy jest słaby duchowo to atakuje go tam, gdy słaby intelektualnie to wmówi mu racjonalność. Pisze potem takie androny, których czytać trudno. A Wespecjan atakuje Barneya, bo tu mamy jego słaby punkt: zazdrości mu. Nie zareagowałeś bowiem na żadną bzdurę ZN, wybrałeś Barneya.
I po co ci to było? Tak się szuka tych najsłabszych punktów, podajesz je tacy, potem płaczesz, że diagnozowany jesteś.

Gdy mamy żyjące w nas prawdy wiary to wówczas nasza wolność ma stabilny fundament. Nasza wolność, która rozstrzyga się w naszej wolnej woli jest na tyle stabilna na ile nasz rozum posiada stabilny fundament poznania prawdy. Jak ją rozpoznałeś? Trzeba zakwestionować słowa Barneya i to szczegółowo podające sprawę posłuszeństwa, w konkretnej sytuacji! To bezrozumne, bo rozum powinien rozpoznać fałszowanie podawane przez ZN-.>uczłowieczanie Boga i ową pewność swej wizji.


Pt lip 03, 2020 9:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Wespecjan napisał(a):
Jockey napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Nie wolno być posłusznym heretykom i klerowi namawiającemu do grzechu. Tak więc posłuszeństwo nie jest absolutne, tylko warunkowe.

Heretycy wszędzie heretycy. Tylko schizmatycy są ok.
Schizma zwykle idzie z jakąś herezją. Prawosławni np zdaje się nie wierzą, że Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna, co jest w naszym katolickim Credo.

A to zabawne jak schizmatyk oskarża innych o schizmę. Powiem ze nawet bardzo zabawne.
A i ks. Natanek jest obłożony kara suspensy. Wiem ze dla schizmatyka takiego jak ty to bez znaczenia

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lip 03, 2020 9:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
merss napisał(a):
Grzech pierworodny o którym traktuje wątek to właśnie brak posłuszeństwa Bogu. Pierwsi rodzice zmienili jedynie kierunek zawierzenia i posłuszeństwa; posłuchali szatana (Ewa) i człowieka (Adam).
Twój infantylny katolicyzm pozwala ci na tolerowanie bajek i wymysłów, a kiedy pojawia się sprawa posłuszeństwa to rozpoczynasz jazdy. W grzechu chodzi o to, żeby tak określić swoją racjonalność, czyli swój rozum i wolną wolę, żeby te władze duchowe były przeciwko Bogu. Pierwotny więc atak anioła na Boga tego dotyczył i przemieniał go w szatana. Diabeł natomiast wybiera w człowieku najsłabszy punkt. Gdy jest słaby duchowo to atakuje go tam, gdy słaby intelektualnie to wmówi mu racjonalność. Pisze potem takie androny, których czytać trudno. A Wespecjan atakuje Barneya, bo tu mamy jego słaby punkt: zazdrości mu. Nie zareagowałeś bowiem na żadną bzdurę ZN, wybrałeś Barneya.
I po co ci to było? Tak się szuka tych najsłabszych punktów, podajesz je tacy, potem płaczesz, że diagnozowany jesteś.

Gdy mamy żyjące w nas prawdy wiary to wówczas nasza wolność ma stabilny fundament. Nasza wolność, która rozstrzyga się w naszej wolnej woli jest na tyle stabilna na ile nasz rozum posiada stabilny fundament poznania prawdy. Jak ją rozpoznałeś? Trzeba zakwestionować słowa Barneya i to szczegółowo podające sprawę posłuszeństwa, w konkretnej sytuacji! To bezrozumne, bo rozum powinien rozpoznać fałszowanie podawane przez ZN-.>uczłowieczanie Boga i ową pewność swej wizji.
Nie polemizuje z ZN, bo uważam go za półzgrywusa i absolutnego heretyka, bo powiedział że II Sobór Watykański zaprzeczył poprzedniemu nauczaniu Kościoła i on to uważa za dobre. Wtedy jakoś nie zareagowaliście - łobuzy moderatorzy. Ktoś oficjalnie przyznał się, że odrzuca wielowiekowe nauczanie Kościoła a wy nawet nie upomnieliście go. Dlaczego? Bo pewnie uważacie to samo co on.

p.s. nic nie zazdroszczę Barneyowi, wręcz przeciwnie: szkoda mi go, bo jest na drodze do piekła jako, że uważam, że jest krypto ateistą (jego przeraźliwy strach o swoje zdrowie i ziemski dobrostan w obliczu pseudo epidemii to pokazał). To jedna sprawa, a druga to zawsze będę się sprzeciwiał temu kultowi bezwarunkowego posłuszeństwa w Kościele Nowego Adwentu, bo z katolickim warunkowym posłuszeństwem nie ma to wiele wspólnego.


Pt lip 03, 2020 10:22 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL