Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 1:42 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Grzech pierworodny (przeniesiony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Zuben Ninja napisał(a):
Kobieta również jest (można powiedzieć) podobna do Boga ale nie tak bardzo jak mężczyzna dlatego została stworzona później od mężczyzny.


''Można powiedzieć, nie tak bardzo podobna, dlatego została stworzona później?'' Sprzeczne z nauką Kościoła a także sprzeczne z tekstem biblijnym. To na czyje podobieństwo została stworzona kobieta? Proste i konkretne pytanie oczekuje prostej i konkretnej odpowiedzi.

Cytuj:
Po 1) To mężczyzna został stworzony w pierwszej kolejności jako pierwowzór wyglądu Boga a nie kobieta.


A co jest pierwowzorem dla kobiety? Kobieta to prototyp, eksperyment? Ale zaraz, w tej sytuacji to Adam musiałby być prototypem dla Ewy.

Cytuj:
Po 2) To, że Bóg stworzył mężczyznę nie oznacza, ze sam musiał posiadać płeć a mógł po prostu wyglądać jak mężczyzna (w sensie Osoby Boskie mogły wyglądać jak mężczyźni)


To nie trzyma się logiki, wyglądać jak mężczyzna a nie posiadać płci? Bóg jest Czystym Duchem. Nie posiada wyglądu. Duch nie posiada jakiegoś własnego wyglądu. Duchowa istota nie posiada wyglądu. Aniołowie, jako istoty duchowe nie posiadają ani płci ani konkretnego wyglądu. Mogą przybierać w sumie różne formy. Ale to nie oznacza że mają wygląd, bo wygląd to jest coś co istnieje powiedzmy na stałe i jest w pewnym sensie niezmienne, przypisane na stałe.

Człowiek - głowa, ramiona, ręce, tułów, nogi, to jest mniej więcej wygląd człowieka - istoty ludzkiej. A Anioł może mieć skrzydła a może ich nie mieć, może mieć skrzydła podwójne, poczwórne, ogniste, świetliste, może być dzieckiem, kobietą, mężczyzną. A jak w rzeczywistości wygląda to jest tak że nie posiada swojego własnego i przypisanego mu wyglądu.

Kim jest Bóg? To pytanie nieraz stawiała sobie również s. Faustyna. W pewnej chwili - pisała w Dzienniczku - zastanawiałam się [rozmyślałam] o Trójcy Świętej, o istocie Bożej. Koniecznie chciałam zgłębić i poznać, kto [kim] jest ten Bóg. W jednej chwili duch mój został porwany jakoby w zaświaty, ujrzałam jasność nieprzystępną, a w niej jakoby trzy źródła jasności, której pojąć nie mogłam.

A z tej Jasności wychodziły słowa w postaci gromu i okrążały niebo i ziemię. Nic nie rozumiejąc z tego, zasmuciłam się bardzo. Wtem z morza jasności nieprzystępnej wyszedł nasz ukochany Zbawiciel w piękności niepojętej, z ranami jaśniejącymi. A z onej Jasności było słychać głos taki: Jakim jest Bóg w istocie swojej, nikt nie zgłębi ani umysł anielski, ani ludzki. Jezus mi powiedział: Poznawaj Boga przez rozważanie przymiotów Jego


Cz lip 02, 2020 8:57 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Zdaję sobie sprawę z tego, że każda z Osób Boskich jest wszechmocna i niczym nieograniczona i może przyjąć dowolną postać jednak uważam, że egzystując w niebie wraz ze zbawionymi duszami zarówno Bóg Ojciec, Jezus i Duch Święty wyglądają jak dobrze zbudowani mężczyźni w średnim wieku z długimi ciemnymi włosami i brodami odziani w białe szaty ale każdy z Nich ma indywidualne rysy twarzy. W kręgu tronowym zasiadają na trzech tronach - Bóg Ojciec na środkowym tronie, Jezus na prawym tronie względem Boga Ojca a Duch Święty na lewym tronie względem Boga Ojca.


Cz lip 02, 2020 6:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Odpowiedz lepiej na pytanie:

Czy w kwestii stworzenia człowieka na obraz i podobieństwo Boga prawda jest zapisana w Biblii...

Rdz 1,27
Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.


...czy w Twoich wypowiedziach...

Kobieta również jest (można powiedzieć) podobna do Boga ale nie tak bardzo jak mężczyzna dlatego została stworzona później od mężczyzn

...jak ta powyżej zacytowana?


Cz lip 02, 2020 6:42 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Kobieta również jest podobna do Osób Bożych, gdyż posiada ludzki wygląd.


Cz lip 02, 2020 6:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
A pytanie było inne, więc je powtórzę, bo chyba przegapiłeś:

Czy w kwestii stworzenia człowieka na obraz i podobieństwo Boga prawda jest zapisana w Biblii...

Rdz 1,27
Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.


...czy w Twoich wypowiedziach...

Kobieta również jest (można powiedzieć) podobna do Boga ale nie tak bardzo jak mężczyzna dlatego została stworzona później od mężczyzn


...jak ta powyżej zacytowana?


Cz lip 02, 2020 6:50 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czy w kwestii stworzenia człowieka na obraz i podobieństwo Boga prawda jest zapisana w Biblii...

Rdz 1,27
Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.


...czy w Twoich wypowiedziach...

Kobieta również jest (można powiedzieć) podobna do Boga ale nie tak bardzo jak mężczyzna dlatego została stworzona później od mężczyzn


...jak ta powyżej zacytowana?

Prawdą jest to co zostało zapisane w Księdze Rodzaju (1,27) - zarówno mężczyzna jak i kobieta posiadają wygląd ciała podobny do wyglądu Osób Bożych jednak można powiedzieć, że to mężczyzna jest tym trochę bardziej podobnym.


Cz lip 02, 2020 7:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Zuben. Odpowiedz szczerze. Ty sobie jaja robisz, prawda? Poziom absurdu sięgający Himalajów. No, nieee... Żarty to są, prawda? No powiedz że tak..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz lip 02, 2020 7:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Zuben Ninja napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czy w kwestii stworzenia człowieka na obraz i podobieństwo Boga prawda jest zapisana w Biblii...

Rdz 1,27
Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.


...czy w Twoich wypowiedziach...

Kobieta również jest (można powiedzieć) podobna do Boga ale nie tak bardzo jak mężczyzna dlatego została stworzona później od mężczyzn


...jak ta powyżej zacytowana?

Prawdą jest to co zostało zapisane w Księdze Rodzaju (1,27) - zarówno mężczyzna jak i kobieta posiadają wygląd ciała podobny do wyglądu Osób Bożych jednak można powiedzieć, że to mężczyzna jest tym trochę bardziej podobnym.

Niesamowite. Prawda jest w Biblii (człowiek, mężczyzna i kobieta, jest stworzony na obraz Boży), ale mimo to dalej usiłujesz przepchnąć własną wersję, w której mężczyzna jest "trochę bardziej" podobny do Boga niż kobieta...
Czyli znowu potwierdza się to, co napisałem: Jak Biblia przeczy Twoim poglądom, to tym gorzej dla niej, bo i tak będziesz uważał, że to Ty masz rację. :(


Cz lip 02, 2020 7:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Myślę, że dyskusja przypomina rozmowę o płaskiej ziemi. Nie ma sensu chyba się angażować dalej w te androny.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lip 03, 2020 12:04 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Zgadzam się z ks. Natankiem, że w Kościele Katolickim zrobiliśmy sobie symbol już dosłownie ze wszystkiego. Gdzie nie spojrzysz to symbol. Od tych symboli już się kręci w głowie. Dobrze również Natanek powiedział, ze czytając interpretacje biblijne teologów można łatwo stracić wiarę. On również podziela dosłowne rozumienie stworzenia mężczyzny i kobiety w ludzkich postaciach podobnych do ludzkiego wyglądu Osób Bożych.


Pt lip 03, 2020 3:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
I mamy ucieczkę do...

16. Mutatio controversiae: Widząc, że przeciwnik podąża argumentacją, którą nas pobije, wytrącić go z biegu, zmienić temat, odwrócić uwagę.

24. Argumentum ad verecundiam: Używać zamiast argumentów odwołań do autorytetów, szczególnie tych, które są powszechnie szanowane, w razie potrzeby przekręcając lub fałszując cytaty. Słabość: Jeśli przeciwnik jest dobrze zorientowany, może to wykazać lub podać inny autorytet mający inne zdanie w tej kwestii.


...aby tylko nie zająć się niewygodną kwestią postawienia własnych przekonań nad to, co Bóg objawił na temat tego, na czyj obraz stworzył człowieka (mężczyznę i kobietę). To też jest typowe zachowanie samosobiepapieży, którzy uznali siebie za autorytety.


Pt lip 03, 2020 3:30 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Zrozum Yarpen, że mnie nie przekonasz do swoich racji - uważam Twoje argumenty za naciągane i słabe.

Przedstawiłem sporo argumentów potwierdzających moją tezę - niech użytkownicy i inni obserwujący ten wątek sami zdecydują, które argumenty bardziej do nich przemawiają.


Pt lip 03, 2020 3:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Ja Ci zacytowałem to, co zapisano w Biblii, a nie moje argumenty, odnośnie tego na czyj obraz został stworzony człowiek (mężczyzna i kobieta). Odrzucasz więc nie moje argumenty, tylko to, co Bóg objawił na ten temat, bo treść tego objawienia nie pokrywa się z tym, co sobie wymyśliłeś odnośnie wyglądu Boga.

Aha... Inni użytkownicy forum widzą dokładnie to samo, co jak: Jak Biblia przeczy Twoim poglądom, to tym gorzej dla niej, bo nie pozwolisz aby coś tak "prozaicznego" jak Słowo Boże miało decydować o tym, co masz uważać na dany temat.


Pt lip 03, 2020 3:52 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Widzę, że w każdej dyskusji ostatnie słowo musi należeć do Ciebie. Jak Cię to boli , że nazwałem Twoje argumenty słabymi... Pozwól, że obserwujący ten watek sami zdecydują, które argumenty bardziej ich przekonują.


Objawienia Boga Ojca również mnie przekonują do twierdzenia, ze Bóg Ojciec wygląda całkiem podobnie do Jezusa (Bóg Ojciec ma trochę inne rysy twarzy i Jego broda jest pełna - nie jest rozdwojona jak w przypadku Jezusa)


Pt lip 03, 2020 4:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzech pierworodny (przeniesiony)
Zuben Ninja napisał(a):
Widzę, że w każdej dyskusji ostatnie słowo musi należeć do Ciebie. Jak Cię to boli , że nazwałem Twoje argumenty słabymi...

Fascynujące okłamywanie siebie samego... Naprawdę wierzysz, że jak nazwiesz Rdz 1,27 moim argumentem, to cokolwiek zmieni się w fakcie, iż zaprzeczasz temu, co Bóg objawił odnośnie stworzenia mężczyzny i kobiety na swój obraz?

Mówi się, że tonący brzytwy się chwyta, ale gdyby stworzyć ja bazując na Twoim zachowaniu, to należało by je przekształcić i napisać: Tonący założy sobie pętlę na szyję.

Aha. Tekst...
Zuben Ninja napisał(a):
Pozwól, że obserwujący ten watek sami zdecydują, które argumenty bardziej ich przekonują.

..to jedynie kolejna sztuczka erystyczna, do której się uciekasz aby uniknąć konieczności zestawienia swoich poglądów z tym, co jest zapisane w Biblii:

22. Argumentum ad auditorem – zwracać się bezpośrednio do audytorium, zamiast do oponenta. Zamiast odpowiadać racjonalnie na zarzuty stawiane przez rozmówcę, w sposób populistyczny, odwoływać się do gustów i upodobań słuchaczy. Pozyskanie audytorium ma na celu wywarcie presji na oponencie, który nie będzie miał śmiałości przeciwstawić się opiniom grona słuchaczy.


Pt lip 03, 2020 4:14 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 158 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL