Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:19 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy O Pio to powiedział ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
merss napisał(a):
Święty nie odcina się od swego człowieczeństwa, ale potrafi nad sferą zmysłową przejąć kontrolę
To sa banialuki, jeżeli sugeruje Pani, że święty, ksiądz czy jakikolwiek katolik "nie powinien odcinać się od swojego człowieczeństwa" czyli dalej swobodnie konsumować nieselekcjonowane bodźce jak leci, ale w swojej katolickiej mocy "przejmować na nimi kontrolę".
To jest tak naiwne wierzenie, że aż głupie. Takie myślenie zdecydowanie potępia Św Paweł: "Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła"

Mam kolegę, byłego alkoholika, który nie używa ani w domu nie ma nic zielonego, bo powiedział, że zielony "kojarzy mu się ze szkalną butelką".
Bardzo słusznie robi.


So cze 06, 2020 11:38 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 5:20 pm
Posty: 124
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
Akurat to jest błąd w tłumaczeniu chyba ...

https://youtu.be/iRpMVQkqk4A tu jest wyjaśnienie w oparciu o grekę i inne tłumaczenie nawet tysiąclatki inaczej to tłumacza .Poza tym wszystko wg mnie ma przynajmniej pozór zła.

Merss o co chodzi z tym że to były wizje a nie rzeczywiste spotkania z kobietami?


So cze 06, 2020 12:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
Nie mam podstaw do ustosunkowywania się do czegoś co się Wespecjanowi skojarzyło a nie ma wiedzy przedmiotowej o pojęciu, którego używa. Nie ma podstaw z antropologii chrześcijańskiej, bo operuje wespecjanową. Między o. Pio a twoim kolega nie ma analogii, jest wspecjanowe zwierzęce skojarzenie. Kompletnie nie zrozumiałeś tego co napisałam, bo nie znasz definicji pojęć. Zaczepiłeś się o pokusę świętego i kolegi, i wychodzi kreatywna logika. Nie łapiesz więc analogii, działasz na czuja. Koledze też się kojarzy, więc dobrze, że do tego doszedł. Tak się mu zapisało w mózgu. Przedziwne skojarzenia się ludziom zapisują, tak ze nie rozumieją czasem sposobu swego reagowania. O. Pio się nie zapisało, kontrolował to co się z nim dzieje i na pokusę reagował tak jak mistrzowie duchowości zalecają, czyli rozpoznał ją i odrzucił. Pokusę, nie siebie i swoje prawidłowo dzialające zmysły.
Pisałam ci już, że nie rozumiesz działania łaski, bo nie rozumiesz natury. Należalo odrobić lekcje, bo wciąż ci pomagam wskazując dziury i chaos, z którym nie dajesz sobie rady. Znów wylatujesz jak filip z konopi z wespecjanowym rozumieniem natury. tak jak z małżeństwem na podstawie biblijnego fragmentu wyjętego z kontekstu. Gamalieil nie przekonywał twardogłowych, zastosował myk. Mnie się nie chce, bo nikogo ratować przed tobą nie trzeba.

Random
O. Pio miał bardzo ostre wizje o naturze obscenicznej. Były bardzo rzeczywiste. To bylo precyzyjne celowanie zlego ducha w jego żywiołowy włoski temerament. To jest nauka dla innych, że powolutku można sobie radzić ze swymi problemami. Najpierw trzeba je poznać, by odczytać kiedy przychodzi czas walki. Na ziemi mamy się tego właśnie uczyć, metod walki duchowej. Każdy z nas ma inny poligon.


So cze 06, 2020 12:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy O Pio to powiedział ?
Wespecjan napisał(a):
(...)
Mam kolegę, byłego alkoholika, który nie używa ani w domu nie ma nic zielonego, bo powiedział, że zielony "kojarzy mu się ze szkalną butelką".
Bardzo słusznie robi.


Czy zielony to jakiś szczególny kolor w butelkach na alkohol? Raczej nie widzi się np. czerwonych butelek, różowych, żółtych. Pewnie producenci butelek muszą mieć jakieś marketingowe badania, wskazujące na to, co w czym sprzedawać (?)


N cze 07, 2020 2:18 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL