Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:53 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Skutki Novus Ordo itp 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
Yarpen Zirgin napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Od razu mogłeś napisać, że to plotka.

Po co? Przecież ta informacja jest w haśle, które podlinkowałaś. Nie czytałaś go?


Owszem, czytałam już dość dawno, i dziwiłam się, że nikt nie interweniuje, nie usuwa takiego wpisu ani z wersji anglojęzycznej, ani włoskiej Wikipedii, a w świetle fragmentu wywiadu z ks. Tadeuszem Isakowicz-Zaleskim człowiek zaczyna się zastanawiać, czy nie ma w tym prawdy.
Cytuj:
W latach 70. ubiegłego wieku Juliusz Paetz został bardzo bliskim współpracownikiem Pawła VI. Papieża, o którym można przeczytać artykuły, że miał skłonności homoseksualne. Coś łączyło abpa Paetza z papieżem Pawłem VI?

Nie wiem, to jest do zbadania, ale takie opinie faktycznie były. Jeśli bracia Sekielscy będą robili trzecią część, powinni zająć się sprawą abpa Juliusza Paetza. To idzie jak po sznurku. Paetz nie był sprowadzony do Watykanu przez Jana Pawła II, lecz za pontyfikatu Pawła VI. Widać, że w tym środowisku rzymskim miał jakiegoś protektora.


Pt maja 22, 2020 5:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
Pytanie do twórców tamtej wikipedii. Natomiast plotkami nie warto się zajmować, a już tym bardziej rozważać, czy aby nie są prawdą.


Pt maja 22, 2020 5:35 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
Złe skutki NOM w mojej opinii.

Zapomniano, że Msza święta jest ofiarą przebłagalną i ofiara prośby.
Jeżeli już się wspomina o Mszy jako ofierze to tylko jako o ofierze dziękczynienia i hołdu.

Dobre skutki.

Masza w starym rycie sprawowana w dzień powszedni wygląda jak jakieś zaklęcia szamańskie. Jak masz słaby słuch to nawet Ewangelii nie usłyszysz.


Pt maja 22, 2020 5:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
Tonans napisał(a):
Złe skutki NOM w mojej opinii.

Zapomniano, że Msza święta jest ofiarą przebłagalną i ofiara prośby.
Jeżeli już się wspomina o Mszy jako ofierze to tylko jako o ofierze dziękczynienia i hołdu.

Dobre skutki.

Masza w starym rycie sprawowana w dzień powszedni wygląda jak jakieś zaklęcia szamańskie. Jak masz słaby słuch to nawet Ewangelii nie usłyszysz.

Tak się może wydawac komuś, kto jest stosunkowo nowy na Mszy Trydenckiej recytowanej. Pewnie bierze to się stąd, że osoby przychodzące z i nawykłe do kakafonii dźwięków i gadaniny typowej dla NOM są zaskoczone ciszą na Mszy recytowanej, która jest tam celowa.


Pt maja 22, 2020 5:45 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
Wespecjan napisał(a):
Tonans napisał(a):
Złe skutki NOM w mojej opinii.

Zapomniano, że Msza święta jest ofiarą przebłagalną i ofiara prośby.
Jeżeli już się wspomina o Mszy jako ofierze to tylko jako o ofierze dziękczynienia i hołdu.

Dobre skutki.

Masza w starym rycie sprawowana w dzień powszedni wygląda jak jakieś zaklęcia szamańskie. Jak masz słaby słuch to nawet Ewangelii nie usłyszysz.

Tak się może wydawac komuś, kto jest stosunkowo nowy na Mszy Trydenckiej recytowanej. Pewnie bierze to się stąd, że osoby przychodzące z i nawykłe do kakafonii dźwięków i gadaniny typowej dla NOM są zaskoczone ciszą na Mszy recytowanej, która jest tam celowa.

Ja o tym wiem, Ty o tym wiesz ale już protestant, który trafi na taka msze to nie wie.
Jest wielu amerykańskich konwertytów z protestantyzmu, którzy nawrócili się bo trafili na zwykłą Msze w dzień powszedni. I to był albo początek ich drogi do KK albo ostateczny, finalny argument za nawróceniem się.
Gdyby trafili na msze w starym rycie, mogło to by mieć inny skutek.


Za to jak by trafili na Mszę Trydencką niedzielną to by jeszcze szybciej się nawrócili.


Pt maja 22, 2020 6:09 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
Brandeisbluesky napisał(a):
dziwiłam się, że nikt nie interweniuje, nie usuwa takiego wpisu ani z wersji anglojęzycznej, ani włoskiej Wikipedii
Widocznie ten facet jest znany m.in. z plotki na swój temat, która to plotka była również na tyle znana, że zawarto ją w encyklopedii.

Opowieść o papieżycy to też bujda, a ile artykułów o niej powstało. I o potworze z Loch Ness, i o... Bo są znane.

Swoje uwagi zawsze możesz zostawić tutaj:
https://en.wikipedia.org/wiki/Talk:Paolo_Carlini
https://it.wikipedia.org/wiki/Discussione:Paolo_Carlini

Być może jakiś wikipedysta Ci odpowie.


Pt maja 22, 2020 6:18 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 5:20 pm
Posty: 124
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
Obrazek

Obrazek

1.Czy NOM już nie podkreśla obecnosci Chrystusa w Eucharystii ?
2.Czy Nom rozmywa przebłagalny charakter eucharystii ?
3.Czy te argumenty są prawdziwe ?


Pt maja 22, 2020 7:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp

Stary Kiemlicz napisał(a):
Swoje uwagi zawsze możesz zostawić tutaj:
https://en.wikipedia.org/wiki/Talk:Paolo_Carlini
https://it.wikipedia.org/wiki/Discussione:Paolo_Carlini

Być może jakiś wikipedysta Ci odpowie.


Raczej spodziewałabym się, że watykańska sekcja informatyczna sama powinna wyłapywać takie wpisy i je korygować.


Pt maja 22, 2020 7:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
Cytuj:
Masza w starym rycie sprawowana w dzień powszedni wygląda jak jakieś zaklęcia szamańskie. Jak masz słaby słuch to nawet Ewangelii nie usłyszysz.


Też miałem identyczne odczucia jak byłem na Mszy w starym rycie na tygodniu. Jeszcze kapłan spoza Polski (Indonezja, Filipiny?), i przy bocznym ołtarzu akurat... No faktycznie. Jednak już za drugim razem jakoś "lepiej" ;d

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt maja 22, 2020 8:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
random14 napisał(a):
1.Czy NOM już nie podkreśla obecnosci Chrystusa w Eucharystii ?
2.Czy Nom rozmywa przebłagalny charakter eucharystii ?
3.Czy te argumenty są prawdziwe ?
Odpowiadam Ci tak, jak na innych listach, na których pytasz o to samo: stek bzdur.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt maja 22, 2020 11:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
MT nadal podkreśla swoimi momentami ciszy, powagą i uroczystym śpiewiem, że Bóg nadal musi być przepraszany i przebłagiwany, bo ludzie nie przestali grzeszyć śmiertelnie.
Natomiast NOM poprzez to ucztowanie, czyli właściwie religiny festyn świętuje. A co się świętuje? Że ktoś za nas odwalił robotę - czyli powszechne zbawienie. Wymyśla się jedynie coraz to nowe otoczki tych świętowań, by się zabawowicze nie nudzili. Skutkiem tego jest jednak infantylizacja i ześwieczczenie liturgii oraz powszechna apostazja z poczucia braku sensu starania się w wypełnianiu takich a nie innych religinych przykazań i praktyk.


So maja 23, 2020 1:00 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Wt maja 28, 2019 5:20 pm
Posty: 124
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
Barney napisał(a):
random14 napisał(a):
1.Czy NOM już nie podkreśla obecnosci Chrystusa w Eucharystii ?
2.Czy Nom rozmywa przebłagalny charakter eucharystii ?
3.Czy te argumenty są prawdziwe ?
Odpowiadam Ci tak, jak na innych listach, na których pytasz o to samo: stek bzdur.

Czemu nie chcesz wyjaśnic jakich ?


So maja 23, 2020 2:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
Bo to są bzdury. Co tu wyjaśniać? Czy mógłbyś z łaski swojej przestać czytać wszystko jak leci, tylko skupić się na tym co prawdziwe?
Do każdego zdarzenia można przypisać wypowiedzi słuszne i prawdziwe, tak jak i bzdurne, głupie i nieprawdziwe. Ty masz tendencje do szukania tylko obrzeży bzdury i dopominasz się o wyjaśnienia dawno wyjaśnione.

Czy na NOM zabijają koguty i ich krew wlewają do kielicha?
Czy na NOM odbywają się sakralne orgie?
Czy na NOM czci się szatana?

Nie masz żadnego zmysłu (samo)krytycyzmu?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So maja 23, 2020 5:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
Ponieważ Novus Ordo jest pasem transmisyjnym specyficznej teologii, wprowadzenie tej nowej liturgii przebudowało też kościoły (dosłownie) bo architektura z teologią wiążą się w sposób ścisły, jako, że architektura jest funkcją celu budynku.
Więc pojawiły się nowoczesne, straszne budynki użytkowane jako kościoły a wogóle nie przypominające kościołów, wyglądają jak hale targowe, czy sportowe, jak sale koncertowe, czy konferencyjne.

Oto jeden z ekstremalnych albo raczej typowych przykładów: istny horror, "kościół" Św Marcina w Erdmannhausen, Niemcy. Nie wiadomo co gorsze, zewnątrz czy wewnątrz.
https://www.youtube.com/watch?v=SU7ZN159iuk


Pn maja 25, 2020 3:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skutki Novus Ordo itp
Z architekturą, to naprawdę bywa dziwnie...i niekiedy kościoły swoim widokiem odstraszają. Nawet to świątyni nie przypomina, a właśnie wszystko tylko nie kościół. Ktoś napisze, że kwestia gustu, inny, że to drugorzędna sprawa, jeszcze ktoś doda, że co tam budynek, liczy się serce człowieka i wiara... I oczywiście. Jednak osobiście uważam, że architektura sakralna powinna się wyróżniać, ale nie kiczem. Spójrzmy na takie miejsca jak opactwa cystersów w Jędrzejowie, Wąchocku, mamy styl romański jeszcze, gotycki, mamy perły baroku, Krzeszów, niczego sobie Lubiń czy Tyniec benedyktyńskie, kamedulskie Bielany, karmelickie kościoły w Krakowie, dominikańskie, franciszkańskie - wchodzisz i "czujesz Boga", czujesz Go w tym pięknie, majestacie, tradycji minionych wieków.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn maja 25, 2020 4:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL