Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:36 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Rzymian 6:23 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzymian 6:23
No cóż, czytający forumowicze ocenią, co bardziej zasługuje na miano "udowodnienia" - czy przytoczone przeze mnie kilkanaście jednoznacznych cytatów mówiących wprost o wieczności piekła i o cierpieniu, czy... takie listy. jak napisałeś powyżej ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So cze 27, 2020 9:18 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rzymian 6:23
Barney napisał(a):
No cóż, czytający forumowicze ocenią, co bardziej zasługuje na miano "udowodnienia" - czy przytoczone przeze mnie kilkanaście jednoznacznych cytatów mówiących wprost o wieczności piekła i o cierpieniu, czy... takie listy. jak napisałeś powyżej ;)

Niestety nie ma mowy w podanych przez ciebie wersetach jednoznacznych stwierdzeń, potwierdzających wieczność piekła i doznawanych w nim katuszy itp. Nie ma w nich jednoznaczności, ponieważ:
Użyte np. w Mt.25:46 stwierdzenie:"wieczne" męki, nie ujawnia konieczności ich "wieczności". Po drugie "męki" dosł. udręki tam zaznawane nie usprawiedliwiają ich utożsamiania z katuszami itp. Wszystko to ujawniłem we wcześniejszych komentarzach. I do tych nie ma potrzeby nic dodawać. A ty nie wykazaleś, że napisałem nieprawdę. Napisałeś to co piszecie od wieków, nie zastanawiając się, nad znaczeniem użytych tam greckich słów. A one same w sobie ujawniają nieprawdę wieczności piekła, i doznawanych tam katuszy. Użyto takich, a nie innych słów. I gdyby tylko zamiarem nowotestamentowych pisarzy było podkreślenie istnienia "wieczności" tych udręk.Jak i istnienia "katuszy". Mogli to uczynić używając odpowiednich słów. Jednak tego nie uczynili. A uczynili, co chcieli i my musimy iść za ich wyborem. Ja zamierzam, nie występować przeciw ich nauczaniu. Wyboru takich, a nie innych określeń. I wierzę, że tak uczynić należy, i że taka postawa jest właściwa. Nie pisz o jednoznacznych cytatach, gdy nawet nie starasz się zrozumieć znaczenia użytych tam wyrazów. Tych, a nie innych.


N cze 28, 2020 12:56 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 107 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL