Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 5:31 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Biblijna prawdziwa rachuba czasu 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
Gdzie masz niby w Księdze Rodzaju napisane, że to "opowieść"? Ja tam widzę dzieje Noego.
Jak widać jesteś mądrzejszy od Jezusa.


Śr kwi 22, 2020 7:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
Powtórzę: Weź do ręki Pismo Święte i przeczytaj dokładnie rozdziały 6,5-8,22. Czyli zwracaj uwagę na szczegóły co i kiedy się dzieje.


Śr kwi 22, 2020 8:01 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
Słuchaj czytałem już niejednokrotnie rozdziały o potopie i naprawdę nie doszukałem się w nich sprzeczności.

To może Ty jesteś tak zaślepiony w kłamstwie, że uważasz dzieje Noego za bajkę?
To jest właśnie wina tych wszystkich teologów, którzy interpretują sobie Biblię po swojemu łącząc ją z ewolucją.

W Biblii napisana jest sama prawda i przedstawia jak najbardziej prawdziwą historię.

________________________________

Przeczytaj dokładnie co na ten temat mówi Jezus:

"A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Jak bowiem za tych dni przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do tego dnia, w którym Noe wszedł do arki; I nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i zabrał wszystkich – tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego." Mateusza 24:37-43

I nie powtarzaj głupot, że jest to tylko "opowieść". Chyba, że jesteś ignorantem.


Ostatnio edytowano Śr kwi 22, 2020 9:55 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postow



Śr kwi 22, 2020 8:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
A ja sie dziwie jak moga istniec plaskoziemcy, czy antyszczepionkowcy.
Idiota ze mnie.
Otchlanie ludzkiej ignorancji sa naprawde nieogarnialne.


Śr kwi 22, 2020 9:07 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
Przykro mi ale nie wierzę w płaską Ziemię :P


Śr kwi 22, 2020 9:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
Za to wierzysz, że w Biblii istnieje jeden spójny opis potopu, co stawia Cię w tym samym kręgu.


Śr kwi 22, 2020 9:22 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
Jeśli uważasz potop za bajkę to tym samym uważasz Jezusa za kłamcę zgodnie z wersetami które Ci podałem.


Śr kwi 22, 2020 9:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
Kolejny który ma problem z czytaniem ze zrozumieniem

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 22, 2020 10:25 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
To nie miało nawiązywać do ostatniego postu Yarpena

Chciałem mu osobno przypomnieć co wynika z jego logiki.


Śr kwi 22, 2020 10:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
A czytałeś że egzegeci biblijni nie są pewni istnienia jakiejkolwiek postaci z biblii do Abrahama? Wszystko do Abrahama może być właśnie takie jak pisał ci Yarpen. Czyli co do potopu wiemy tylko że był bo na to są jakieś poszlaki w wykopaliskach.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 22, 2020 10:53 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
A właśnie - w okolicach góry Ararat w Turcji odkryto wystający z ziemi kadłub statku rozmiarem odpowiadający temu z opisu biblijnego:

https://kjch.pl/arka-noego/


Śr kwi 22, 2020 10:58 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
Jockey napisał(a):
A czytałeś że egzegeci biblijni nie są pewni istnienia jakiejkolwiek postaci z biblii do Abrahama? Wszystko do Abrahama może być właśnie takie jak pisał ci Yarpen.

To nieważne co myślą egzegeci biblijni. Ważne jest tylko to, że Jezus jako Nieomylny Bóg potwierdza autentyczność Noego w ewangelii. Chyba, że nie traktujesz Jego słów poważnie i odrzucasz co Ci nie pasuje?



PS: Przepraszam moderację za post pod postem ale czas edycji minął.


Śr kwi 22, 2020 11:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
Zuben Ninja - ile zwierząt wziął Noe (według Biblii, oczywiście) do Arki?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr kwi 22, 2020 11:36 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
Zuben Ninja
Skupiasz się skrupulancko na wynikaniu tego, że w Biblii jest prawda lecz nikt temu nie zaprzecza. Natomiast sam tekst biblii, jest i prawdziwy i jest jednocześnie uniwersalnym przesłaniem po wsze czasy.

A co jest uniwersalne i jest przesłaniem, nie może być nauczane cały czas w dosłownej postaci do stosowania. Czyli np. ofiarowanie przez Abrahama swego syna Izaaka, jako próba jego przez Boga. Choć prawdziwa, nie może być brana np. w naszych czasach za obowiązek ojców, by byli wyprubowywani poprzez Boga w ten sam sposób, jak był wyprubowywany Abracham. Czyli by używał Bóg tego samego sposobu, do próbowania ojców, na zasadzie próby zabicia syna. Na zasadzie dosłownie identycznej jak jest w biblii.

Nie można teraz nakazywać, by każdy ojciec zamierzał się siekierą na swego syna jako próba Boga lojalności swej. Bo to nonsens, którego owocem było by to, że dzieci by przyjęli opinię o swych ojcach. Że nie troszczą się o nich ( synów ), lecz traktują ich jako swe z Bogiem rozgrywki. Każde dziecko, najpierw bierze dosłownie wynikanie z tego na co patrzy. Tak jak robisz to Ty tu na tym forum.

Nie o to tu chodzi w tych pouczeniach biblijnych. Po to są w Kościele egzegeci, by przemieniali sposoby pouczeń w każdym czasie. Czyli inaczej teraz pouczali ojców, w ich wierności wobec Boga i Kościoła. To obecne pouczenie ojców przez Kościół, ma mieć zmienioną egzetetycznie postać. Na zasadzie tylko wynikania tego sposobu pouczenia. A nie na zasadzie dosłownie toczka w toczkę.

Chcę tobie uświadomić, że źle się doszukujesz. A doszukujesz się odchyłek Kościoła w krzewieniu zasad biblijnych, na zasadzie sprzecznych przesłanek. Powstaje przez to zamęt, zamiast porządku. Dlatego że poruwnujesz to co jest zapisane dosłownie w biblii, z dosłownymi teraz przemienionymi nauczaniami Kościoła, po egzegetycznej przemianie treści. Czyli przykładasz pięść do nosa. No wybacz gdzie Krym, a gdzie Rzym.

Tak się nie da niczego pojąć, a tym bardziej pouczyć innych, o ich domniemanym błądzeniu.
Ująłem to swe porównanie na innym przykładzie z biblii. Od tego co tu podnosisz o potopie. Bo łatwiej mi było ukazać to, jaki błąd wynika z twego rozumowania. Tak trzeba brać poprawki, do każdego obecnego nauczania wszystkich zasad biblijnych.
By nie wynikały pozorne sprzeczności. Bo trudno jest samemu rozumiejąc treści biblijne dosłownie. Oraz samemu dobrze rozumieć ich treści przemienienie poprzez egzegezę Kościoła. A jeszcze rozumieć dokładnie co miał egzegeta na myśli, przemieniając dany przykład biblijny do współczesnych sytuacji życiowych.

Kluczem tych porównań powinno więc być to. Co nie jest szkodliwe, jest prawdziwe. Inaczej to zapętlimy się sami pomiędzy sobą. W wyjaśniania co kto miał na myśli. I nici z tego co istotne, czyli pouczających treści upomnień.

Tak jak pisze w bibli, to nie wynika że mamy to samo teraz czynić. A wynika że mamy tak samo czynić. Taka jest różnica w podejściu do lekcji wynikłejj z czytania biblii. Dlatego powstał Kościół, by czuwał nad tym. Jak jest przenoszone upomnienie z biblii, na każdy inny czas i miejsce. Dlatego mówimy że nie ma poza Kościołem zbawiennego działania upomnień biblijnych. Bo każdy by sobie po swojemu stosował dane upomnienia z biblii. Jedni dosłownie, bez żadnej logiki i konieczności stosowania danego upomnienia z biblii, do danej sytuacji życiowej. A inni przemieniali by te upomnienia, według dowolnego klucza. Co nie dało by materiału porównawczego, tym samym. Powstał by mętlik w temacie upomnień biblijnych. A to to już klucz do destrukcji, zamiast do porządku.
PS.
Napisałem to wyjaśnienie z adresem nie tylko do wymienionego na początku użytkownika. Lecz też do innych np. do - Wespecjana aktywnie teraz piszącego na forum, oraz wielu innych. Którzy doszukujecie się odchyłek i sprzeczności. A sami jesteście źródłem tych odchyłek, czy sprzeczności. Bo nie na to co trzeba zwracanie uwagę.


Cz kwi 23, 2020 8:03 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Biblijna prawdziwa rachuba czasu
Zuben Ninja napisał(a):
Jockey napisał(a):
A czytałeś że egzegeci biblijni nie są pewni istnienia jakiejkolwiek postaci z biblii do Abrahama? Wszystko do Abrahama może być właśnie takie jak pisał ci Yarpen.

To nieważne co myślą egzegeci biblijni. Ważne jest tylko to, że Jezus jako Nieomylny Bóg potwierdza autentyczność Noego w ewangelii. Chyba, że nie traktujesz Jego słów poważnie i odrzucasz co Ci nie pasuje?



PS: Przepraszam moderację za post pod postem ale czas edycji minął.

A wiesz ze w czasach Jezusa nie przywiązywano wagi do kolejności zdarzeń historycznych?
Myśl trochę. Biblia nie jest książka historyczna a księga duchowa. Nie wyciągaj z niej wniosków do których nie została stworzona. Wszystkie historie zawarte w Biblii maja nas uczyć pewnych spraw związanych z naszym życiem głownie duchowym.
Egzegeza biblijna jest jak najbardziej potrzebna bo to znieś korzystają bibliści i teologowie aby nam przybliżać Boga.
Totka jakbyś projektował samolot ale lekceważył prawa fizyki. Mówiąc co mnie obchodzi prawo ciążenia.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz kwi 23, 2020 8:47 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 204 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL