Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:56 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
Wygląda na to że 26-letni disbeliever traktuje Boga jako worek treningowy na swoją frustrację, a my go niańczymy bo taki biedny i nieszczęśliwy.. :(
i niech się podpisze jako ateista czy antyteista a nie "chrześcijanin, protestantyzm"

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N mar 29, 2020 2:00 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lut 09, 2020 7:00 pm
Posty: 46
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
Yarpen Zirgin napisał(a):
W żaden sposób się nie wykluczają. :)

Dzięki za przekonujące argumenty.

Cytuj:
O predestynacji rozmawiaj z tymi, którzy wyznają takie nauczanie.

Tak się składa że ostatnio słuchałem wypowiedzi pewnego katolickiego zakonnika ..i miał w tej kwestii o wiele więcej do powiedzenia niż ty.
https://youtu.be/0rjjve2NqOI


N mar 29, 2020 2:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
disbeliever94 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
W żaden sposób się nie wykluczają. :)

Dzięki za przekonujące argumenty.

To Twoja teza, że się wykluczają, więc zapraszam do jej wykazania. Ja nie muszę jej obalać. :)

Cytuj:
Cytuj:
O predestynacji rozmawiaj z tymi, którzy wyznają takie nauczanie.

Tak się składa że ostatnio słuchałem wypowiedzi pewnego katolickiego zakonnika ..i miał w tej kwestii o wiele więcej do powiedzenia niż ty.
https://youtu.be/0rjjve2NqOI

Daj link do konkretnego momentu filmu oraz do przekładu na język polski.


N mar 29, 2020 2:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
Andy72 napisał(a):
Wygląda na to że 26-letni disbeliever traktuje Boga jako worek treningowy na swoją frustrację, a my go niańczymy bo taki biedny i nieszczęśliwy.. :(
i niech się podpisze jako ateista czy antyteista a nie "chrześcijanin, protestantyzm"

Chociaż nie wiemy nic o głębi zranienia disbelievera ani jak długo to trwa.
Mogę mówić o sobie.
U mnie np. tym co spowodowało szatańską nienawiść do Boga, był,.. fragment Dzienniczka Faustyny, gdzie Bóg każe jej iść do zakonu
to była kropla, która przeciążyła
wcześniej było trunde doświadczenie, gdzie miałem wrażenie że Bóg mnie oszukał i winę tego zwala na mnie.
A potem usłyszałem potworne zdanie "że może moim krzyżem jest brak miłości" - życie straciło sens, w Bóg stal się bożkiem dominacji a nie Miłości

_______________________________________
disbeliever94 napisał(a):
Tak dla twojej wiadomości to ty wyleciałeś z takimi porównywaniami pierwszy. Ja się tylko dostosowałem do twojego poziomu.

Uff, widzę że już wyższy poziom (aż piaskownicy ;-) )
Więc odpowiadam, jeśli chodzi kto zaczął, to dnia we wtorek, 3 marca 2020, 15:04 to Ty napisałeś kłamliwie "Bóg traktuje nas przedmiotowo", ja podałem słuszną definicję/przykład traktowania przedmiotowo.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Ostatnio edytowano N mar 29, 2020 6:18 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów



N mar 29, 2020 2:13 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 04, 2019 8:43 pm
Posty: 186
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
Wszystko co robimy nie robimy my tylko cały wszechświat.


N mar 29, 2020 4:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
Aby nie zakładać nowego wątku, tutaj
#studnia odc. 3 - KS. PIOTR PAWLUKIEWICZ - #CIERPIENIE
https://www.youtube.com/watch?v=nXn5cMQyp1Y

Cytuj:
Wszystko co robimy nie robimy my tylko cały wszechświat.

W każdym razie wszystko co robimy dotyka całego Koscioła, nie jest tak że sobie w kątku grzeszymy.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N mar 29, 2020 5:30 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lut 09, 2020 7:00 pm
Posty: 46
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
Yarpen Zirgin napisał(a):
To Twoja teza, że się wykluczają, więc zapraszam do jej wykazania. Ja nie muszę jej obalać. :)

Krótko: Jeżeli łaska dotyczy każdego człowieka i Bóg nigdy nie odbiera mu wolności, nawet jeśli on ją odrzuca nie jest możliwe to, aby mógł odebrać mu życie w sposób bezpośredni tak jak czynił to w ST. Przeczyło by to temu, że te dary dane są każdemu człowiekowi, tak jak naucza KK.
Andy72 napisał(a):
Więc odpowiadam, jeśli chodzi kto zaczął, to dnia we wtorek, 3 marca 2020, 15:04 to Ty napisałeś kłamliwie "Bóg traktuje nas przedmiotowo", ja podałem słuszną definicję/przykład traktowania przedmiotowo.

Ja nie kłamałem, najwidoczniej jesteś za mało spostrzegawczy żeby to zauważyć. Gdybyś miał z tyłu pleców taki nakręcany kluczyk jak niektóre stare zabawki może byś zrozumiał. A tak to pewnie sobie myślisz że jak poszedłeś w prawo to ty podjąłeś decyzję. Wydaje ci się, że masz nad tym kontrolę więc tego nie widzisz. Ciekawe co byś pomyślał o Bogu gdybym powiedział Ci że ulegasz tylko iluzji, a wszystko co w życiu zrobiłeś było centralnie zaplanowane.


Pn mar 30, 2020 10:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
disbeliever94 napisał(a):
Ja nie kłamałem, najwidoczniej jesteś za mało spostrzegawczy żeby to zauważyć. Gdybyś miał z tyłu pleców taki nakręcany kluczyk jak niektóre stare zabawki może byś zrozumiał. A tak to pewnie sobie myślisz że jak poszedłeś w prawo to ty podjąłeś decyzję. Wydaje ci się, że masz nad tym kontrolę więc tego nie widzisz. Ciekawe co byś pomyślał o Bogu gdybym powiedział Ci że ulegasz tylko iluzji, a wszystko co w życiu zrobiłeś było centralnie zaplanowane.

Mamy wolną wolę i jesteśmy odpowiedzialni za swoje decyzje.
Trzeba przyjąć na klatę ich konsekwencje. Mówi się "moja wina, moja bardzo wielka wina" a nie że zostałem zmuszony do wszystkiego.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt mar 31, 2020 1:38 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
disbeliever94
Centralnie zaplanowane jest tylko zaistnienie i finał tego istnienia, no bo wszystko przemija. Natomiast nasze zachowania choć determinowane przez okoliczności, są jednak wyborem co do chwili, czasu, nawet precyzyjnego miejsca, sposobu. Jest całkiem dużo zmiennych dla naszych wyborów, by mówić o centralnym zaplanowaniu. Inna sprawa że jeśli by przyjąć tylko samo zaplanowanie, to nikt z nas za nic nie odpowiada. A jednak odpowiadamy za życie, bo sami decydujemy. Przecząc temu, trzeba by było uznać, że nasza odpowiedzialność jest oszustwem. Co jest zwyczajnie absurdem. Bo żyjemy, co stanowi o odpowiedzialności. Tylko materia nieożywiona, za nic nie odpowiada, jest tylko masą. Sugerując tylko centralne zaplanowanie, odkrywamy prawdę o sobie, którą jest, ja nie chcę za nic co czynię być odpowiedzialny. A nie odpowiadamy za nasze zaistnienie i za sam nasz koniec życia. Nie za sposób tego końca życia. Nie da się nam wymigać, od odpowiedzialności za nasze działania jednak. Nie chodzi tu nawet o żadną karę za życie. Tylko o to że to co to nasze życie powodowało, będzie nam na zawsze przypisane. Nie uciekniemy temu przypisaniu, no bo niby jak? Każdy jest autorem tego co czyni. Nikt inny nie przyzna się do naszych czynów, bo ich nie zna. Tylko my je znamy. A sprawdza się to ostatecznie bardzo prosto. Każdy odkrywa swe czyny, a jeśli ktoś coś ukrywa, to po odkryciu przez pozostałych ich udziałów. Pozostaje coś do czego dana osoba się nie przyznała. To jest właśnie odkrywanie , nawet gdy ich autor je ukrywa.


Wt mar 31, 2020 8:39 am
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lut 09, 2020 7:00 pm
Posty: 46
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
Andy72 napisał(a):
Mamy wolną wolę i jesteśmy odpowiedzialni za swoje decyzje.Trzeba przyjąć na klatę ich konsekwencje..

A ten dalej swoje.. W takim razie przykład:
Stoję przed skrzyżowaniem dwóch dróg. Jedna prowadzi do szczęścia druga już nie jest taka szczęśliwa. Nie wiem która jest która. Czy twoim zdaniem mój wybór będzie wiązał się z wolną wolą?


Wt mar 31, 2020 11:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
disbeliever94 napisał(a):
A ten dalej swoje.. W takim razie przykład:
Stoję przed skrzyżowaniem dwóch dróg. Jedna prowadzi do szczęścia druga już nie jest taka szczęśliwa. Nie wiem która jest która. Czy twoim zdaniem mój wybór będzie wiązał się z wolną wolą?

Owszem, chyba że wybierzesz rzucając monetą :P ale i tak wybór tego (że rzucasz) to wolna wola. Chyba że nie zrozumiałem bo przykład zbyt ogólny.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Wt mar 31, 2020 11:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
disbeliever94 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
To Twoja teza, że się wykluczają, więc zapraszam do jej wykazania. Ja nie muszę jej obalać. :)

Krótko: Jeżeli łaska dotyczy każdego człowieka i Bóg nigdy nie odbiera mu wolności, nawet jeśli on ją odrzuca nie jest możliwe to, aby mógł odebrać mu życie w sposób bezpośredni tak jak czynił to w ST. Przeczyło by to temu, że te dary dane są każdemu człowiekowi, tak jak naucza KK.

Mam prośbę: Nie mów Bogu, co jest dla niego niemożliwe. Ok?


Wt mar 31, 2020 11:39 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N lut 09, 2020 7:00 pm
Posty: 46
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
Andy72 napisał(a):
Owszem, chyba że wybierzesz rzucając monetą :P ale i tak wybór tego (że rzucasz) to wolna wola. Chyba że nie zrozumiałem bo przykład zbyt ogólny.

No i potwierdziło się że nie wiesz o czym piszesz. Jak już było tu wspomniane, wolna wolna to możliwość wyboru dobra lub zła, czyli podjęcia moralnej decyzji. A decyzja którą musiałeś podjąć w tym przypadku była obojętnia moralnie, więc wolna wola nie miała w niej udziału. Rozumiesz już dlaczego wybór tego że rzucam tak naprawdę nie był żadnym wyborem?

Yarpen Zirgin napisał(a):
Mam prośbę: Nie mów Bogu, co jest dla niego niemożliwe. Ok?

I to ma być odpowiedź na moje pytanie?

witoldm napisał(a):
Centralnie zaplanowane jest tylko zaistnienie i finał tego istnienia, no bo wszystko przemija.

A co z wyglądem, miejscem i czasem urodzenia, pochodzeniem, inteligencja, jednym słowem wszystkim co było niezależne ode mnie a co musiałem na siebie przyjąć i być za to odpowiedzialny?

witoldm napisał(a):
Inna sprawa że jeśli by przyjąć tylko samo zaplanowanie, to nikt z nas za nic nie odpowiada. A jednak odpowiadamy za życie, bo sami decydujemy.

Nie no przecież odpowiadamy, szkoda tylko że w sposób taki jak przechodzień który mijał zawalający się nie z jego winy budynek i tylko dlatego że tam był zmusili go później aby to posprzątał. Albo jak osoba która niewinnie została wsadzona za kraty.

witoldm napisał(a):
Każdy jest autorem tego co czyni.

Tylko tego co moralne, na pewno nie jestem autorem moich życiowych decyzji.


Śr kwi 01, 2020 3:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
disbeliever94 napisał(a):
witoldm napisał(a):
Każdy jest autorem tego co czyni.

Tylko tego co moralne, na pewno nie jestem autorem moich życiowych decyzji.

Wolna wola jest na wielu poziomach: na biologicznym, zwierzęcym:możesz ruszyć albo jedną ręką albo drugą i jest to wprawdzie mikroskopijna ale zawsze wolna wola a nie działanie automatyczne.
Na drugim poziomie: wybory niezależne od moralności : albo kupisz akcje A albo B, nie wiedząc które lepiej, albo udasz sie na studia tu albo tam, co moze mieć wpływ na Twoje życie
i ostatni poziom: wiesz że jeden wybór jest grzeszny a drugi nie. Możesz wybrać grzech lub dobro.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Śr kwi 01, 2020 3:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg traktuje nas przedmiotowo - zaakceptujcie to.
disbeliever94 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mam prośbę: Nie mów Bogu, co jest dla niego niemożliwe. Ok?

I to ma być odpowiedź na moje pytanie?

Owszem, bo zamiast przyjąć Boga takim, jakim się objawił, Ty ciągle usiłujesz go dopasować do swoich przekonań. W efekcie nie pytasz o Boga prawdziwego, tylko tego stworzonego przez Ciebie samodzielnie ze swoich wizji i przekonań.


Śr kwi 01, 2020 3:22 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL