Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:02 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Kogo stać na własne zdanie? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kogo stać na własne zdanie?
To rzeczywiście jest coś fajnego, że młody człowiek woli książki niż internet. Obecne młode pokolenie to chyba umie czytać jedynie po to by śledzić co tam na facebooku czy innych niezbyt mądrych mediach.
Dobre książki z powodzeniem mogą zastąpić i te media i nawet filmy, kształcąc do tego wyobraźnię i rozwijając wewnętrznie. Z Twego syna z pewnością wyrośnie mądry człowiek.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr mar 17, 2021 12:59 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kogo stać na własne zdanie?
PeterW napisał(a):
To rzeczywiście jest coś fajnego, że młody człowiek woli książki niż internet. Obecne młode pokolenie to chyba umie czytać jedynie po to by śledzić co tam na facebooku czy innych niezbyt mądrych mediach.
Dobre książki z powodzeniem mogą zastąpić i te media i nawet filmy, kształcąc do tego wyobraźnię i rozwijając wewnętrznie. Z Twego syna z pewnością wyrośnie mądry człowiek.

Dziękuję za miłe słowa. Ja nie ukrywam własną radość z posiadania dziecka, które strasznie lubi czytać. Do oceny, wypowiedzenia swego zdania, dostał jak pisałem dwie książki. To "kryminały" dla młodzieży. I on poświęca część czasu na internet. I nie ukrywa, że to lubi. Nad to wybiera jednak czytanie. I mam nadzieje, że tak zostanie. W domu mamy książkę, którą napisał Michel Desmurget "Teleogłupianie.O zgubnych skutkach oglądania telewizji (nie tylko przez dzieci)". Mamy z tej przyczyny świadomość zgubnych skutków oglądania mediów. Oczywiście jak wszyscy oglądamy telewizję. Ostatnio z żoną pozwoliliśmy się wciągnąć serialowi: "Dom z papieru". I w istocie jest tak, że wielokrotnie "kibicuje" się przestępcom. Tak, czy inaczej cieszy mnie zwyczajna rozmowa z tobą. Mam nadzieję jednak, że rozumiesz, że reprezentujemy odmienne wyznania religijne. I w kwestiach wiary, mamy odmienne zdania. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby obstawać przy swoim, i wyrażać swoje zdanie, w kulturalny i nienapastliwy sposób. Pozdrawiam.


Cz mar 18, 2021 7:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 80 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL