Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 9:44 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 391 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
 Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
HeresJohnny napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
Dalej nie mogę znajść. Możesz podać w jakim dziele, która strona.

Post na 19. stronie tego samego tematu, napisany w niedzielę 16 lutego 2020 roku o godzinie 18:54(N lut 16, 2020 6:54 pm).


A więc o to ci chodziło. Ale ja w tym poście, dlatego zacytował z Wikipedii, definicje, że ci odpowiedzieć na twoje twierdzenie że nie posiadasz rozumu. Nawet wytłuściłem to zdanie, które zaprzecza twojemu twierdzeniu. I tylko tyle chciałem ci powiedzieć, A Ty mi przypisujesz , że popieram definicję , która mówi że ateizm, to jest brak wiary w Boga. Nie popieram tej definicji.

HeresJohnny napisał(a):
Ta bardzo gęsta i gorąca materia to był również Wszechświat, tylko w innej formie. Ergo, Wielki Wybuch to zmiana stanu w jakim znajdował się Wszechświat, a nie jego powstanie


Według mnie ta gęsta i gorąca materia, to jest chaos, nieukształtowana materia, z której powstało wszystko po wielki wybuchu, łącznie z czasem Wszechświatem.Nawet czas powstaje po wielkim wybuchu. Przecież tam pisze dalej: wyłonił się znany Wszechświat, tzn. obserwowana przez człowieka materia, energia i oddziaływania. W niektórych wariantach tego modelu Wielki Wybuch zaczyna się od początkowej osobliwości i wyłania się z niego sama czasoprzestrzeń (przestrzeń i czas).

HeresJohnny napisał(a):
Cały czas piszę, że obecnie nie dysponujemy wiedzą pozwalającą na kategoryczne stwierdzenie czy Wszechświat miał początek, czy też nie.Ty stawiasz sprawę kategorycznie, posiłkując się teorią, która w ogóle nie dotyka tej kwestii.


Jak już pisałem, nasza wiara nie polega tylko na wierzeniu w Boga, tylko polega na wierzeniu Bogu.Więc ja wierzę w to co jest napisane w Biblii, jak to z tym stworzeniem było. I to mi wystarczy.


Śr lut 26, 2020 9:15 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
lajkonik.2 napisał(a):

A więc o to ci chodziło. Ale ja w tym poście, dlatego zacytował z Wikipedii, definicje, że ci odpowiedzieć na twoje twierdzenie że nie posiadasz rozumu. Nawet wytłuściłem to zdanie, które zaprzecza twojemu twierdzeniu. I tylko tyle chciałem ci powiedzieć, A Ty mi przypisujesz , że popieram definicję , która mówi że ateizm, to jest brak wiary w Boga. Nie popieram tej definicji.

A jednak wybrałeś coś z tego artykułu, co miało posłużyć w Twoim wywodzie. Już Ci Irbisol pisał na temat tzw. cherry picking. Uprawiasz to nad wyraz często.
Cytuj:
Według mnie ta gęsta i gorąca materia, to jest chaos, nieukształtowana materia, z której powstało wszystko po wielki wybuchu, łącznie z czasem Wszechświatem.Nawet czas powstaje po wielkim wybuchu. Przecież tam pisze dalej: wyłonił się znany Wszechświat, tzn. obserwowana przez człowieka materia, energia i oddziaływania. W niektórych wariantach tego modelu Wielki Wybuch zaczyna się od początkowej osobliwości i wyłania się z niego sama czasoprzestrzeń (przestrzeń i czas).

Możesz to sobie nazwać chaosem. Nie zmienia to faktu, że teoria Wielkiego Wybuchu opisuje proces rozszerzania się tego "chaosu", natomiast w ogóle nie rozwodzi się nad tym czym jest ten "chaos", czy on powstał(został stworzony), czy też jest wieczny. A nie rozwodzi się dlatego, ponieważ wykracza to poza możliwości jakimi dysponuje obecnie nauka. Być może zawsze tak będzie.
Cytuj:
Jak już pisałem, nasza wiara nie polega tylko na wierzeniu w Boga, tylko polega na wierzeniu Bogu.Więc ja wierzę w to co jest napisane w Biblii, jak to z tym stworzeniem było. I to mi wystarczy.

Błędne koło. Istnienie Boga uzasadniłeś tym, że Wszechświat miał początek(czyli że został stworzony), a to że Wszechświat został stworzony uzasadniasz tym co rzekomo powiedział Bóg.

Wszechświat został zaprojektowany. ---> Wszechświat musiał mieć Projektanta. --->Projektant to Bóg. ---> Istnieje Bóg.

Istnieje Bóg. ---> Należy ufać temu co napisano w Biblii, bo pochodzi ona od Boga, a w Biblii napisano, że Wszechświat został zaprojektowany. ---> Wszechświat został zaprojektowany.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


Śr lut 26, 2020 9:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
HeresJohnny napisał(a):
A jednak wybrałeś coś z tego artykułu, co miało posłużyć w Twoim wywodzie


Wybrałem dlatego, ponieważ to Ty uważasz że definicja z tego artykułu o ateizmie jest ogólna dla ateizmu. Więc w czym problem?

HeresJohnny napisał(a):
Możesz to sobie nazwać chaosem. Nie zmienia to faktu, że teoria Wielkiego Wybuchu opisuje proces rozszerzania się tego "chaosu"


Gdyby to było rozszerzenie się chaosu, to chaos trwał by nadal po Wielkim Wybuchu. A jak widzisz wszystko zostało uporządkowane po Wielkim Wybuchu. Wyłonił się Wszechświat powstały planety, powstało życie na naszej planecie. Nie ma chaosu, jest wszystko na swoim miejscu.


HeresJohnny napisał(a):
Istnienie Boga uzasadniłeś tym, że Wszechświat miał początek(czyli że został stworzony), a to że Wszechświat został stworzony uzasadniasz tym co rzekomo powiedział Bóg.


Czym ja uzasadniam istnienie Boga to już ci wcześniej powiedziałem, ale Ty odpowiedziałeś że jest to tylko moja prywatna opinia. A teraz to ci powiedziałem że mnie wystarcza to co mówi Biblia na temat stworzenia Wszechświata. Jak do tej pory nauka nigdzie nie zaprzecza Biblii. Mało tego, Biblia spisana już tysiące lat temu mówi nam słowami proroka Izajasza, to co dopiero teraz rozpoznaje nauka. Ten, co mieszka nad kręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak szarańcza, On rozciągnął niebiosa jak tkaninę i rozpiął je jak namiot mieszkalny.

HeresJohnny napisał(a):
Wszechświat został zaprojektowany. ---> Wszechświat musiał mieć Projektanta. --->Projektant to Bóg. ---> Istnieje Bóg.

Istnieje Bóg. ---> Należy ufać temu co napisano w Biblii, bo pochodzi ona od Boga, a w Biblii napisano, że Wszechświat został zaprojektowany. ---> Wszechświat został zaprojektowany.


Takie pytanie. Gdy patrzysz na miasto, możesz powiedzieć że ono nie miało projektanta, i wykonawcy ? Czy mogło powstać samo? Na pewno powiesz ze nie powstało samo.

A patrząc na naszą planetę ziemię: Ogromną kulą o obwodzie– jak wiesz – ponad 42 tys. km. Ta kula obraca się wokół własnej osi. Jeden obrót w ciągu 23 godz. 56 min, 4 sek. Oprócz tego Ziemia krąży wokół Słońca, oddalonego od nas o ok. 150 mln km. Obiega je zawsze po tej samej orbicie. Jedno okrążenie w ciągu 365 dni, 5 godz.,48 min, 46 sek. Zawsze tyle trwa to okrążenie – nie mniej, nie więcej. Wyobraź sobie teraz naszą Ziemię: taka kula o ogromnym, ogromnym ciężarze, średnicy 12104 km sunie w przestrzeni kosmicznej, zawsze po tym samym eliptycznym torze z szybkością ok. 30 km/sek, czyli 108.000 km/godz., by po 365 dniach, 5godz., 48 min, 46 sek i pokonaniu dystansu 936 250 000 km powrócić w to samo miejsce,tak się dzieje od ok. 4,5 miliarda lat...

W czasie tego biegu towarzyszy Ziemi Księżyc. Wykonuje obieg dookoła Ziemi w ciągu 27,5 dnia, równocześnie obracając się wokół własnej osi. Najważniejszym dla nas ciałem niebieskim jest oczywiście Słońce – najbliżej położona Ziemi gwiazda. Bez jej światła i ciepła Ziemia byłaby tylko martwą skalistą planetą, na powierzchni, której panowałaby temperatura [ok. -270] stopni Celsjusza. Słońce jest olbrzymią kulą wodoru i helu. Wytwarza ciepło i światło dokładnie w ten sam sposób, jak inne gwiazdy. W porównaniu
z nimi ma przeciętną masę i przeciętne rozmiary, ale w porównaniu z Ziemią jest gigantem. Jego średnica jest 109 razy większa od średnicy Ziemi, a masa 335 tys. razy.Słońce, można powiedzieć, to taki piec termojądrowy. Jest urządzeniem stosunkowo prostej, pomysłowej konstrukcji (ma nawet samo regulator), zużywającym ok. 4 mln ton swojej masy na sek. Pracuje bez napraw i remontów już kilka miliardów lat i mimo ogromnego zużycia paliwa jego masa dotąd zmalała zaledwie o 0,03%.

Poza Ziemią krąży jeszcze wokół Słońca 8 innych planet wraz ze swoimi księżycami. Razem tworzą tzw. Układ Słoneczny. Wszystkie planety biegną wokół Słońca w tym samym kierunku, na tej samej mniej więcej płaszczyźnie, zawsze po tych samych orbitach, ze stałą szybkością, która różna jest dla poszczególnych planet. Układ rozciąga się na przestrzeni ponad 10 miliardów km.To niewyobrażalnie wielka odległość. Światło biegnące z szybkością 300 tys. km/sek (czyli w ciągu sekundy obiega ziemię wzdłuż równika 7,5 razy) potrzebuje ok. 9,5 godz., aby dotrzeć od Słońca do zewnętrznych granic Układu.

Nasza wyobraźnia nawykła do ziemskich wielkości jest zbyt ograniczona by przedstawić sobie dokładniej Układ Słoneczny. Spróbujmy to uczynić przynajmniej w przybliżeniu: Słońce w środku i wokół niego, poruszające się w przestrzeni po tych samych orbitach z ogromną szybkością, ogromne kuliste ciała niebieskie. Jaki porządek, jaka precyzja? Można wyliczyć np., że 7 grudnia tego roku słońce wzejdzie o godz. 7:30, zajdzie o 15: 24, a 29 grudnia wzejdzie o 7:45 i zajdzie o 15:31.Wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku!

I co to wszystko tak powstało bez projektu i Konstruktora?

Korzystałem z gazety polonijnej, której redaktorem jest pan Andrzej Szteborowski.


Cz lut 27, 2020 12:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
lajkonik.2 napisał(a):
Słońce w środku i wokół niego, poruszające się w przestrzeni po tych samych orbitach z  ogromną szybkością, ogromne kuliste ciała niebieskie. Jaki porządek, jaka precyzja? Można wyliczyć np., że 7 grudnia tego roku słońce wzejdzie o godz. 7:30, zajdzie o 15: 24, a 29 grudnia wzejdzie o 7:45 i zajdzie o 15:31.
Wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku!
I co to wszystko tak powstało bez projektu i Konstruktora?

Wystarczy zwykłe prawo powszechnego ciążenia Newtona.
Są zresztą symulacje wyglądu Wszechświata po Wielkim Wybuchu i dają podobny efekt, jak obserwujemy.
Bez projektowania i innych ingerencji.
Najbardziej mnie śmieszy ta "niezwykła precyzja". Czyli co - jakieś anioły pilnują, by obieg planety trwał tyle samo?

To jest właściwie główny argument kreacjonistów wynikający z ignorancji: "nie wyobrażam sobie, że to mogło powstać samo". A jak sobie nie wyobrażam, to musi się za tym kryć Bóg.


Płaskoziemca nie wyobraża sobie, jak to jest możliwe, że samolot nie uwzględnia podczas lotu krzywizny Ziemi, a mimo to się od niej nie oddala. A jak sobie nie wyobraża, to Ziemia musi być płaska.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Cz lut 27, 2020 12:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6816
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
Irbisol - na prawdę jesteś strasznie bezrefleksyjny. No i co z tego że jest prawo ciążenia - no jest. Jest mechanika kwantowa (którą póki co nie można pożenić z OTW), która "rządzi" światem cząstek i atomów. No owszem.. Były takie od zawsze? Poza czasem i przestrzenią też są? Aaa.. no tak.. te krasnoludki. Rybki w akwarium wiedzą że jest woda - wokół woda, wszędzie woda. A co jest poza akwarium - też woda? A może nie.. Rybka - Irbisol stwierdza że ją krasnoludki nie interesują..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz lut 27, 2020 1:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
PeterW napisał(a):
Irbisol - na prawdę jesteś strasznie bezrefleksyjny. No i co z tego że jest prawo ciążenia - no jest. Jest mechanika kwantowa (którą póki co nie można pożenić z OTW), która "rządzi" światem cząstek i atomów. No owszem.. Były takie od zawsze? Poza czasem i przestrzenią też są?

Odpowiadam na post płaskoziemcy zachwycającego się precyzją i uporządkowaniem. Do tego nie trzeba żadnych ingerencji ani skomplikowania.

Co do twoich pytań - odpowiem krótko: nie wiadomo. I co w związku z tym?
Ano tak - skoro czegoś nie wiemy, to tam się ukrył Bóg ...

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Cz lut 27, 2020 1:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
Irbisol napisał(a):
Co do twoich pytań - odpowiem krótko: nie wiadomo. I co w związku z tym? Ano tak - skoro czegoś nie wiemy, to tam się ukrył Bóg ...

Cale szczescie ze oprocz ignorantow, ktorzy potrafia tylko powtarzac: nie wiadomo, powstalo, rozwinelo sie bez wnikania w przyczyny i konsekwencje sa rowniez tacy, ktorzy pchaja nauke do przodu sprawdzajac najbardziej niespodziewane wyjasnienia roznych zjawisk.
Mam na mysli Lourdes.
Ignorant powie - nie wiadomo.
Naukowcy (wierzacy i niewierzacy) beda badac tysiace wyjasnien uzdrowien, ktore tam zaszly i w niektorych przypadkach (niewielu) powiedza - nie znamy naturalnego wyjasnienia zjawiska zatem najbardziej prawdopodobnym jest wyjasnieniem jest ingerencja sil nadnaturalnych.

(Oczywiscie kazdy ignorant pomysli o Zeusie rzucajacym pioruny aby tylko nie dopuscic do swojej tepej glowy mozliwosci istnienia tychze sil nadnaturalnych)


Cz lut 27, 2020 5:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
Szanowni Państwo:

- Kiedy patrzę na wysoki budynek z całym
jego technologicznym przystosowaniem,
jestem przekonany, że ma on swojego
projektanta. Wiem, że ma, chociaż go
nigdy nie widziałem, gdyż taki budynek
nie zrobił się przecież sam, choćby i przez
miliardy lat.

Kiedy znów patrzę na ten cały otaczający
mnie świat z jego wielce cudownymi
prawami, a nawet inteligentnymi
projektantami tychże budynków – tym
bardziej wiem, że ten świat nie zrobił się
sam i również musi on mieć swojego
inteligentnego Projektanta, choć go nigdy
nie widziałem.

Dlaczego tak myślę? – gdyż patrząc
logicznie np. wiejący wiatr lub podobna,
nierozumna siła w żaden sposób nie mógł
zbudować takiego, zaawansowanego
technologicznie budynku. No, a gdyby
nawet, zakładając czysto abstrakcyjnie,
mógł go tak budować, to ta sama siła (np.
wiatru), która go składa, na przemian
rujnowałaby to, co już złożyła.

Podobnie jest i z naszym światem oraz
całym Wszechświatem poddanym
niszczącemu prawu entropii, tyle, że tu już
sparwy są nieporównywalnie dużo, dużo
bardziej doskonałe i skomplikowane, nie
pozostawiając człowiekowi otwartemu
umysłowo żadnych ideologicznych
złudzeń.


- red. Andrzej R. Szteborowski.


Cz lut 27, 2020 5:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
robaczek2 napisał(a):
Naukowcy (wierzacy i niewierzacy) beda badac tysiace wyjasnien uzdrowien, ktore tam zaszly i w niektorych przypadkach (niewielu) powiedza - nie znamy naturalnego wyjasnienia zjawiska zatem najbardziej prawdopodobnym jest wyjasnieniem jest ingerencja sil nadnaturalnych.

To wiele razy musieliby się z takich twierdzeń wycofywać ...

----

Co do wierszyka, że "widzę budowlę, więc musi być projektant".
Prosty błąd logiczny, wykluczający brak projektanta o ile znajdzie się dowolny przypadek w świecie, że projektant jest.

Dla mniej kumatych eksperyment myślowy:
Niech będzie świat bez projektanta, gdzie powstały inteligentne istoty.
Te istoty projektują i tworzą jakieś rzeczy. Czy z tego faktu wynika, że świat też miał projektanta?

O nauczcie się kiedyś, płaskoziemcy, w jakich warunkach entropia może maleć.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Cz lut 27, 2020 6:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
Irbisol napisał(a):
To wiele razy musieliby się z takich twierdzeń wycofywać ...

Prosty błąd logiczny,......... w jakich warunkach entropia może maleć.

Zgoda wiele razy. Ale czy zawsze?
Nie za bardzo widze zwiazek.


Cz lut 27, 2020 8:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
robaczek2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):
To wiele razy musieliby się z takich twierdzeń wycofywać ...
Zgoda wiele razy. Ale czy zawsze?
Nie za bardzo widze zwiazek.

Związek jest taki, że skoro to było "najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie", a okazywało się jedynie błędne (albo bez rozstrzygnięcia), to trochę słabo z tym "największym prawdopodobieństwem".
Bo na razie 0 potwierdzeń, prawda? A prawdopodobieństwo wciąż największe ...

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pt lut 28, 2020 12:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
Irbisol napisał(a):
Bo na razie 0 potwierdzeń, prawda?...

Nie prawda. Statystycznie to w Lourdes 73 potwierdzenia a na stacji metra Swietokrzyska 0 potwierdzen. Pewnie kosmici.


Pt lut 28, 2020 3:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
robaczek2 napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Bo na razie 0 potwierdzeń, prawda?...

Nie prawda. Statystycznie to w Lourdes 73 potwierdzenia a na stacji metra Swietokrzyska 0 potwierdzen. Pewnie kosmici.

Potwierdzenia czy relacje?
Chodzi mi oczywiście o potwierdzenia niezależnych ekspertów, a nie hierarchów.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pt lut 28, 2020 4:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
Irbisol napisał(a):
Dla mniej kumatych eksperyment myślowy:
Niech będzie świat bez projektanta, gdzie powstały inteligentne istoty.
Te istoty projektują i tworzą jakieś rzeczy. Czy z tego faktu wynika, że świat też miał projektanta?


Kumaty ateista, przedstawia hendologię idiotycznego ateizmu.
Jak do tej pory, nic na to nie wskazuje że świat nie ma swojego Projektanta
Świat nauki, nie pomijając w tym agnostyków, a nawet wybitnych kosmologów,absolutnie odrzuca opcję, iż Wszechświat istnieje od zawsze z uwagi na przygniatające i niezbite dowody na to, że powstał on w przeszłości (teoria "Big Bang" - i że wciąż rozszerza się), a dostępne dzisiejszej nauce, jak np.: Stworzenie mapy Wszechświata – ostatecznie wykonanej przy wykorzystaniu satelity WMAP tudzież satelity/ COBE, a wskazującej na fluktuacje promieniowania reliktowego bezpośrednio po odłączeniu się od materii. Jest to zarazem najsilniejsze potwierdzenie prawdziwości Big Bang’u. Mapa ta daje również odniesienie do istnienia czarnej materii w Kosmosie.

Mikrofalowe promieniowanie tła w Kosmosie – jak wspomniane już, powyżej, czyli tzw. promieniowanie kosmiczne lub reliktowe – potwierdzone zasadniczo i wstępnie za pomocą anteny Echo1. obserwowalne oddalanie się galaktyk – oddalanie się galaktyk od nas następuje z szybkością dochodzącą do 94% szybkości światła, co zbadanie i opisane zostało przez Hubble’a. Świadczy to wg. nauki o ciągłym rozszerzaniu się Kosmosu, począwszy już od maleńkiego początku, z którego on powstał.Można tym samym zauważyć, że czym głębiej posuwamy się wewnątrz Wszechświata
tym bardziej obserwujemy zagęszczenie materii, większe skupienie galaktyk potwierdzone przez teleskopy radiowe. Odkrycie kwazarów – uznanych jako aktywne jądra młodych galaktyk. Są to obiekty o wielkiej masie, które emitują olbrzymie ilości energii. Drugie Prawo Termo Dynamiki. Tym samym wiemy i wyraźnie wskazują one, a czego zasadniczo nie kwestionuje się już dzisiaj, że Wszechświat ewidentnie powstał w jakimś czasie w skończonej przeszłości w wydarzeniach gdzie jednocześnie we Wszechświecie zaistniały takie czynniki jak:- przestrzeń fizyczna- czas- materia- energia.


N mar 01, 2020 4:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg istnieje, ponieważ nic na to nie wskazuje
@lajkonik2
Ty w ogóle rozumiesz, co się do ciebie pisze?
Big Bang jest ogólnie przyjętą teorią naukową - po co o tym piszesz?
I co to ma wspólnego z projektantem? Bo jak dotąd wyjaśniono pierdyliard dziwnych zjawisk i wszystkie okazały się naturale i nieświadome, czyli niepotrzebujące projektanta.
Więc właśnie mnóstwo rzeczy wskazuje na brak projektanta.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


N mar 01, 2020 6:56 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 391 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 220 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL