Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:54 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna strona
 Filary odrzucenia wiary. 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lip 08, 2019 8:43 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Ja nie uzasadniałem prawidłowości nauk Jezusa,ani nie pisałem o motywacjach.


Pisałem o tym, że Jezus jest Bogiem żywym, wiara w Niego przynosi błogosławione owoce, nawrócenie daje nowe życie. Nikt, bez pomocy Jezusa, nie może przyoblec się w Jezusa. Co w tym konkretnie jest smutnego?
Bo odnoszę wrażenie, że podpiąłeś mój post pod swoje tezy, nie do końca czytając o czym pisze.


Śr sty 15, 2020 2:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Czyli wymyślam dowolną bzdurę, której nie da się zweryfikować i jeżeli ktoś ma zamiar to negować, to ma przedstawić jakieś konkretne dowody, które przemawiają za tym, że ta bzdura nie miała miejsca.

Na ten moment Twoja teza, że nauczanie o zmartwychwstaniu Chrystusa, to jest hipoteza. Jak udowodnisz, że ten fragment Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie został "wymyślony" i nigdy nie miał miejsca, to będziesz mógł pisać o "wymyślaniu bzdur".

Czyli wg twojej własnej logiki moich wymyślonych bzdur nie masz prawa nazywać bzdurami, jeżeli nie udowodnisz, że to zostało wymyślone i nigdy nie miało miejsca.

@smz
No właśnie. Dla ciebie nauki Jezusa są tyle warte, ile jego boskość.
Odpowiedz na pytanie, które zadałem wcześniej.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Śr sty 15, 2020 3:10 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lip 08, 2019 8:43 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
A skąd Ty wiesz, ile dla mnie warte są nauki Pana Jezusa, skoro nigdzie o tym nie pisałem. Znowu przypisujesz mi jakieś bzdury, pod tezę którą sobie wymyślieś.


Śr sty 15, 2020 3:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
smz napisał(a):
A skąd Ty wiesz, ile dla mnie warte są nauki Pana Jezusa, skoro nigdzie o tym nie pisałem. Znowu przypisujesz mi jakieś bzdury, pod tezę którą sobie wymyślieś.

Bo eksponujesz jego boskość, a nie treść tych nauk.
Zresztą - zadałem ci pytanie.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Śr sty 15, 2020 3:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Według mnie, podstawowym filarem odrzecenia wiary jest po prostu to, że człowiekowi w pale się nie mieści, że mógłby istnieć ktoś taki jak Bóg, a zwłaszcza, że Bóg mógłby stać się człowiekiem i kontaktować się z człowiekiem. Bóg jako człowiek - tego nie da się zaakceptować. Na bazie takiej niemożności buduje się niewiara.


Śr sty 15, 2020 3:46 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lip 08, 2019 8:43 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Irbisol napisał(a):

Bo eksponujesz jego boskość, a nie treść tych nauk.
Zresztą - zadałem ci pytanie.

Bo nie pisałem o naukach - przypominam po raz trzeci.
Ale jeśli tak bardzo zależy Ci na tym, żeby "udowodnić" mi marność mojego człowieczeństwa, to dam Ci to na co czekasz. Tak, właśnie po to, Pan Jezus dokonał swojego dzieła odkupienia, żeby mnie, nędznego grzesznika, wyrwać z niewoli zepsucia.


Śr sty 15, 2020 3:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
smz napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Bo eksponujesz jego boskość, a nie treść tych nauk.
Zresztą - zadałem ci pytanie.

Bo nie pisałem o naukach - przypominam po raz trzeci.

Nie musisz przypominać, bo ja sam ci o tym przypominam.

Cytuj:
Ale jeśli tak bardzo zależy Ci na tym, żeby "udowodnić" mi marność mojego człowieczeństwa, to dam Ci to na co czekasz. Tak, właśnie po to, Pan Jezus dokonał swojego dzieła odkupienia, żeby mnie, nędznego grzesznika, wyrwać z niewoli zepsucia.

Ale akurat na tym wcale mi nie zależy.
Może po prostu przeczytaj, o co cię pytam i odpowiedz na temat.
Co was o coś zapytać, to nikt odpowiedzieć nie potrafi. I podejrzewam, że nie chodzi tu o to, że nie znacie odpowiedzi. Po prostu nie rozumiecie pytania.

----
@lekarstwo
Lubię czytać takie analizy wierzących, dlaczego ktoś nie wierzy. Kombinujecie jak koń pod górkę, gdy tymczasem rozwiązanie jest trywialne - podałem je na samym początku. Nigdy byście na to nie wpadli, a nawet jak się wam napisze wprost, to i tak będziecie naginać rzeczywistość do swoich wyobrażeń.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Śr sty 15, 2020 4:21 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 13, 2020 2:59 pm
Posty: 73
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Czy ktoś z was szanownych forumowiczów zastanawiał się czym jest ból? Czy jest materialny? Czy można cierpieć ból bez faktycznego działania czynnika fizycznego?


Śr sty 15, 2020 4:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Irbisol napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Na ten moment Twoja teza, że nauczanie o zmartwychwstaniu Chrystusa, to jest hipoteza. Jak udowodnisz, że ten fragment Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie został "wymyślony" i nigdy nie miał miejsca, to będziesz mógł pisać o "wymyślaniu bzdur".

Czyli wg twojej własnej logiki moich wymyślonych bzdur nie masz prawa nazywać bzdurami, jeżeli nie udowodnisz, że to zostało wymyślone i nigdy nie miało miejsca.

Bardzo ładnie odwracasz kota ogonem do dołu. Co w konsekwencji oznacza, że poza swoim przekonaniem nie masz niczego, czym mógłbyś udowodnić, iż zmartwychwstanie Chrystusa nie miało miejsca.


Śr sty 15, 2020 4:35 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn lip 08, 2019 8:43 pm
Posty: 59
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Ibris, ręce mi opadają. Dlaczego? Wyjaśniam:

Załóżmy, że napisałem wpis "wyprałem swoje skarpetki"
Wchodzi Ibris i pisze:
Twój post jest smutny, bo nie napisałeś ile kosztowały.

Czyli pretensje bezsensowne.

Ja napisałem o jednej kwestii, a Ty pisałeś o czym innym, ale podciągnąłeś mój post pod swoją tezę.


Śr sty 15, 2020 5:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Irbisolu, nawróć mnie na niewiarę w Boga, please.


Śr sty 15, 2020 6:35 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
[quote="Gebriel_2020"]Czy ktoś z was szanownych forumowiczów zastanawiał się czym jest ból? Czy jest materialny? Czy można cierpieć ból bez faktycznego działania czynnika fizycznego?[/quote]

Od końca. Można cierpieć ból bez fizycznego bodźca, czynnika.
Ból jest bodźcem uwrażliwiającym. Ja bym określił to jeszcze tak. Ból stymuluje szare komórki nerwowe, w narastający sposób. Czyli bodźce tak napierają w tempie lawinowym na nasze komórki nerwowe, że czujemy ból. Pewno te komórki nerwowe normalnie, mają stosunkowo wolne tempo przesyłania danych do mózgu. W przypadku fizycznego powodu, wzrasta ta transmisja z określonego miejsca ciała lawinowo. Ta transmisja przeciąża sam mózg, który nie wyrabia w przyjmowaniu tej transmisji. To po prostu boli sam mózg, tak jak nieraz mówimy o bólu głowy w określonym obszarze. To coś jak natłok informacji w określonym miejscu mózgu. Robi się zator tych informacji. One powodują powiększanie się miejsca zatoru, które nie potrafi nadążyć fizycznemu powiększaniu się miejsca by przyjąć taką ilość bodźców. Rozpychanie się informacji czujemy jako ból. Bo miejsce to też ma czucie tego że informacje przepływają. Cały człowiek jest najeżony komórkami czuciowymi.
No i wracam do tego, że może istnieć ból bez fizycznego czynika powodującego go. Będzie to raczej wtedy gdy zaburzeniu ulegną same połączenia nerwowe z mózgiem. Będą przekazywać niepotrzebnie więcej danych, czyli nieprawdziwe dane. Mózg odczyta to jako ból, może nawet przypisać miejsce tego bólu. Bo takie możliwości ma mózg by śledzić też skąd te informacje płyną.
To tak łopatologicznie. Zaznaczam że nie mam wiedzy medycznej. Piszę to na zasadzie logicznych wniosków.

Znów błąd cytatu, no trudno.


Śr sty 15, 2020 8:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Gebriel_2020 napisał(a):
Czy ktoś z was szanownych forumowiczów zastanawiał się czym jest ból? Czy jest materialny? Czy można cierpieć ból bez faktycznego działania czynnika fizycznego?


Mamy trzy rodzaje bólu: fizyczny, psychiczny i duchowy. Dwa pierwsze mają charakter materialny. Ten ostatni może oznaczać smutek i człowiek może nie znać powodu. Po prostu czegoś mu brakuje i nie ma pojęcia czego. Człowiek podchodzi pod mury kościoła, domu zakonnego i zupełnie tego nie rozumie. Dopóki tego nie określi, nie ujmie w pojęcia jest bezradny.

Cytuj:
Znów błąd cytatu, no trudno.

Witoldzie. Kiedyś się męczyłam i nic to nie dało, teraz znów to samo. Kiedy jednak cytuję to samo w swoim poście, jest wszystko ok.


Śr sty 15, 2020 8:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Bardzo ładnie odwracasz kota ogonem do dołu. Co w konsekwencji oznacza, że poza swoim przekonaniem nie masz niczego, czym mógłbyś udowodnić, iż zmartwychwstanie Chrystusa nie miało miejsca.

Ciekawe, kiedy się zorientujesz, że wcale nie mam zamiaru ani celu w udowadnianiu tego. Udowadniam zupełnie co innego.

----------

smz napisał(a):
Ibris, ręce mi opadają. Dlaczego? Wyjaśniam:

Załóżmy, że napisałem wpis "wyprałem swoje skarpetki"
Wchodzi Ibris i pisze:
Twój post jest smutny, bo nie napisałeś ile kosztowały.

Koszt skarpetek nie ma nic do ich prania.
Uznawanie czyichś idei w związku z atrybutami tego kogoś a nie w związku z sensownością idei JEST smutny.
Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie.

-------

lekarstwo napisał(a):
Irbisolu, nawróć mnie na niewiarę w Boga, please.

"Nawracanie na niewiarę" to oksymoron.
Jesteś tak zabetonowany, że dla ciebie nawet niewiara jest wiarą.
Poza tym nie mam żadnego celu w tym, żeby kogokolwiek tu "nawracać".

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Śr sty 15, 2020 10:12 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Filary odrzucenia wiary.
Yarpen Zirgin napisał(a):
I pstro, skoro nie rozumiesz, że każdy obecnie zgłaszany przypadek cudu jest weryfikowany naukowo i dopiero w momencie, kiedy zostanie uznany za niewytłumaczalny, jest ogłaszany jako wydarzenie nadprzyrodzone.

Dobrze rozumiem? Brak wytłumaczenia dla jakiegoś zjawiska ma uzasadniać uznanie go za nadprzyrodzone?

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


Śr sty 15, 2020 10:27 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 337 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL