Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 3:48 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 13, 2020 2:59 pm
Posty: 73
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nauczanie na temat losu człowieka po śmierci, które podaje do wierzenia Kościół, stanowi fragment Objawienia i zostało przekazane między innymi przez Chrystusa oraz Apostołów. Wg. Ciebie Bóg się pomylił głosząc to nauczanie?


Dlatego podałem hipotetyczne wytłumaczenie zjawiska reinkarnacji. Nie jako wędrówki duszy do nowego ciała, tylko jako efekt uboczny ciągłości naszej materii po przodkach, ewentualnie kontaktu z innymi duchami. W którym miejscu jest ono sprzeczne z nauczaniem Kościoła?


Pt sty 17, 2020 12:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
Porażająca twoja wiedza o reinkarnacji

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sty 17, 2020 1:33 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 13, 2020 2:59 pm
Posty: 73
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
Osobiście w reinkarnację nie wierzę. Mogę jednak założyć, że wiele ze świadectw osób które twierdzą że przeżyły reinkarnację da się jakoś logicznie wytłumaczyć. Nauka dopiero od niedawna zaczęła badać ten ciekawy temat.

"Oprócz genów dziedziczymy także pozagenowo pamięć o lęku, różne zaburzenia psychiczne lub skłonność do chorób somatycznych. Szkodliwe czynniki: stres, agresja, lęk, trauma, toksyny, leki, dieta itp., odciskają się piętnem na następnych pokoleniach. Przeżycia naszych przodków pozostawiają w nas ślady."

żródło:
https://podyplomie.pl/psychiatria/30766 ... iedziczona


Pt sty 17, 2020 2:38 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 13, 2020 2:59 pm
Posty: 73
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
filip44 napisał(a):
Witam,Jestem przekonany o tym że zjawisko reinkarnacji, czyli kolejnych wcieleń duszy w ciało człowieka jest faktem.


Nie rozumiem, dlaczego człowiek mając czyste źródło pod samym nosem idzie pić wodę z brudnej rzeki. Raz pożądnie napij się tej wody a nie będziesz już pragnął innych wynalazków.


Pt sty 17, 2020 3:03 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 13, 2020 2:59 pm
Posty: 73
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
sorry za błąd ortograficzny :oops:
Gebriel_2020 napisał(a):
Raz pożądnie
- ma być raz a porządnie....


Pt sty 17, 2020 3:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
Gebriel_2020 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nauczanie na temat losu człowieka po śmierci, które podaje do wierzenia Kościół, stanowi fragment Objawienia i zostało przekazane między innymi przez Chrystusa oraz Apostołów. Wg. Ciebie Bóg się pomylił głosząc to nauczanie?


Dlatego podałem hipotetyczne wytłumaczenie zjawiska reinkarnacji. Nie jako wędrówki duszy do nowego ciała, tylko jako efekt uboczny ciągłości naszej materii po przodkach, ewentualnie kontaktu z innymi duchami. W którym miejscu jest ono sprzeczne z nauczaniem Kościoła?

W kontakcie z "innymi duchami", które miały by przekazywać informacje ze swojego życia. Nie ma takich kontaktów.


Pt sty 17, 2020 3:39 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 13, 2020 2:59 pm
Posty: 73
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
św. Tomasz z Akwinu: „Można przyjąć, że niekiedy również potępieni otrzymują pozwolenie na ukazanie się żywym, aby pouczyć ich lub przestraszyć lub też aby prosić o wstawiennictwo dla dusz, które znajdują się w czyśćcu"

Czyż możemy otrzymać obrazy z życia dusz czyśćowych w jakimś konkretnym celu?


Pt sty 17, 2020 3:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
Co ma piernik do wiatraka? To jest zupełnie inny rodzaj komunikacji, a nie wymyślone przez Ciebie przekazywanie historii swojego życia.


Pt sty 17, 2020 3:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
Kolejny tak zwany katolik co to nie zna nauczania Kościoła

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sty 17, 2020 4:01 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 13, 2020 2:59 pm
Posty: 73
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
Yarpen Zirgin napisał(a):
To jest zupełnie inny rodzaj komunikacji, a nie wymyślone przez Ciebie przekazywanie historii swojego życia.


W tej sferze niczego bym nie wykluczał. To jak dana dusza będzie chciała przekazać jakąś informację konkretnej osobie to jej sprawa. Jeżeli Bóg jej na to pozwoli to co tobie do tego.


Pt sty 17, 2020 4:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
Czy do Ciebie dociera cokolwiek poza tym, co sobie wymyśliłeś? Nie ma takiej możliwości, aby jakaś dusza "sączyła" historię swojego życia do pamięci innej osoby, bo taki kontakt jest niemożliwy. Jeżeli już Bóg zezwala komuś z czyśćca na kontakt z żyjącymi, to zawsze jest to prośba o modlitwę (czasem bardzo konkretna), a nie opowiadanie historii życia.


Pt sty 17, 2020 4:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
Zły ma dostęp do naszej sfery zmysłowej. Może opowiadać różne głupoty i to niektórzy ludzi odbierają. Chce się też uwiarygadniać jako zmarły. Jeśli natomiast chodzi o dusze zmarłych jest tak jak stwierdził YZ - Bóg może pozwolić skontaktować się z żyjącym i zawsze należy to interpretować jako prośbę o modlitwę. Marzenie senne może to podać w formie archaizmów, zwykle są związane z pomocą w piciu, jedzeniu (pokarm duchowy to modlitwa, post i jałmużna -> ofiarowanie mszy św.) Jeśli zmienisz interpretację, możesz się otworzyć na zło i wówczas będziesz miał jazdy nawet prorocze. Drugi powód owego odczuwania kontaktowania się to objawy wytwórcze.
Jakieś tam wsączania czegoś są sprzeczne z ludzką wolnością.


Pt sty 17, 2020 5:00 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
Gebriel_2020 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
To jest zupełnie inny rodzaj komunikacji, a nie wymyślone przez Ciebie przekazywanie historii swojego życia.


W tej sferze niczego bym nie wykluczał. To jak dana dusza będzie chciała przekazać jakąś informację konkretnej osobie to jej sprawa. Jeżeli Bóg jej na to pozwoli to co tobie do tego.


Jesli pojawia ci sie obrazy z czyjegos, a nie twojego wlasnego zycia, to lepiej jak najszybciej porozmawiaj z proboszczem swojej parafii by polecil ci dobrego egzorcyste.
Dzis Kosciol raczej nie mowi nic o demonach poza tym ze to zle duchy, ale to sa wlasnie takie zle duchy ktore poszukuja ciala, by urzeczywistnic swoja egzystencje-dzialanie na tym swiecie.
Jesli ktos ma jakies tego typu widzenia, czyjegos zycia z dalekiej przeszlosci ktore nie moga byc pamieca wlasnego zycia, to dzialanie demoniczne i radzil bym udac sie z tym jak najszybciej do egzorcysty.
Idea reinkarnacji to w zasadzie droga otwarcia sie na demoniczne dzialania.


Pt sty 17, 2020 8:23 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lis 18, 2019 12:38 pm
Posty: 8
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
Gebriel_2020 napisał(a):
filip44 napisał(a):
Witam,Jestem przekonany o tym że zjawisko reinkarnacji, czyli kolejnych wcieleń duszy w ciało człowieka jest faktem.


Nie rozumiem, dlaczego człowiek mając czyste źródło pod samym nosem idzie pić wodę z brudnej rzeki. Raz pożądnie napij się tej wody a nie będziesz już pragnął innych wynalazków.


Drogi Gabrielu, pisząc o czystym źródle masz zapewne na myśli chrześcijaństwo bo w nim się urodziłeś i wychowałeś. Gdybyś urodził się w arabii saudyjskiej Twoim czystym źródłem byłby koran. Bóg obdarzył mnie rozumem i wzbudził we mnie pragnienie dążenia do prawdy. Wierzę w reinkarnację i w to że jesteśmy tutaj po to aby się uczyć i doskonalić, bo poznałem relacje z wielu źródeł które o tym świadczą, rozumiem to i zgadzam się z tym. Mam świadomość tego że każdy dowód który tutaj przedstawię można wytłumaczyć działaniem i podstępem złego. Praktycznie wszystko co nie jest zgodne z dogmatami jest podszeptem złego i koniec kropka - dla takiej postawy nie trafią żadne argumenty. Nie chcę tutaj nikogo przekonywać do czegokolwiek, bo wiem że wy jako czyniący dobro chrześcijanie pięknie rozwijacie się duchowo w waszej drodze.


Pt sty 17, 2020 10:05 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dwa problemy w wierze - prośba o pomoc
Nie tylko mozna, ale trzeba tlumaczyc dzialaniem zlego sytuacje gdy ktos widzi czyjas rzeczywistosc , a nie swoja.
Wystarczy zrozumiec pojecie "demon", a wszystko staje sie jasne odnosnie idei reinkarnacji.
Reinkarnacja to nie jest jakakolwiek wiara, to jest po prostu idea wymyslona przez ludzi ktorzy nie zgadzaja sie na jedno zycie w ktorym musza sie zdefiniwac kim sa i do czego zmierzaja.
To jest idea tzw. cieplych klusek, ktore nie maja wlasnego zdania i probuja slizgac sie na fragmentach niektorych wyznan iluzrycznej wiary.
To nie sama idea reinkarnacji jest tu ich problemem, ale wlasnie ich bezplciowe" ja i jego interpretacja.
To eunuchy religijne, o ktorych sam Jezus mowil.


So sty 18, 2020 12:10 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL