Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 6:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Kolejne podejście, A cel? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejne podejście, A cel?
Jacek.J napisał(a):
[Ciach uniki]

Deklaracja z wcześniejszego posta:
Jacek.J napisał(a):
ja się nie uchlam od odpowiedzi.

Wychodzi na to, że kłamałeś, bo znowu wrzuciłeś uniki. Ale dam Ci kolejną szansę: Skoro rzekomo nie uchylasz się od odpowiedzi, to zabierz się za prezentowanie tego, o czego przedstawienie prosiłem Cię w tym postcie:

Jacek.J napisał(a):
Yarpen pisze
Cytuj:
No to się rozpisz, bo każde z nich ma ściśle chrześcijański wydźwięk

[Ciach nie na temat]
Jeśli chodzi o Wielkanoc i związany z nim zwyczaj święconek takich jak (...)

Nie zmieniaj tematu. Prosiłem o wykazanie, że uroczystości Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Wszystkich Świętych, a nie tradycje z nimi związanych, pochodzą z pogaństwa.
Potrafisz przedstawić stosowny dowód?

Cytuj:
Cytuj:
i jest obchodzone już od czasów starożytnych.

Oczywiście! Przecież o tym właśnie "mówię":)! I to od bardzo starożytnych:)

No cóż, teraz pozostaje Ci wykazać, że te uroczystości (Boże Narodzenie, Wielkanoc i Wszystkich Świętych), były obchodzone przez pogan i to od nich zostały przejęte i wprowadzone do chrześcijaństwa.

Cytuj:
Cytuj:
Udowodnij, że zwłaszcza dwa pierwsze, które upamiętniają dwa ważne wydarzenia z życia i działalności Chrystusa, są przeniesione z pogaństwa.

Nie udawaj głupiego. Nie chodzi tu o intencję ustanowienia danego święta tylko o zanieczyszczenie go pogaństwem poprzez synkretyzm religijny.

Powtarzam:
Udowodnij, że wprowadzenie uroczystości dotyczących narodzin oraz śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, a także upamiętniających wszystkich, którzy uzyskali zbawienie, są "zanieczyszczaniem [chrześcijaństwa] pogaństwem poprzez synkretyzm religijny".
Czekam na dowody, Jacku, a nie artykuły z GW z bzdurnymi tezami.

Cytuj:
Cytuj:
Z "Prowadzenie rozmów na podstawie Pism" nie będę polemizował, bo autor i tak mi nie odpisze.

Oczywiście. Każdy wykręt jest dobry.

Mam zasadę, że nie polemizuję z autorami, którzy mi nie mogą odpowiedzieć. Już pomijam fakt, że Prowadzenie rozmów cytuje tekst, którego nijak się nie da sprawdzić.

Cytuj:
A dlaczego nie odnosisz się do przedstawionych prze ze mnie dowodów na synkretyzm religijny(...)

Bo ich nie przedstawiłeś w kwestii, którą wskazałem, a na zmiany tematu mnie nie złapiesz.

Cytuj:
Cytuj:
Absolutna prawda, a nie kłamstwo. Aby twierdzić, że to kłamstwa, powinieneś wykazać, że kopie NT, które posiadamy, zostały sfałszowane,

1. To ty pierwszy postawiłeś tezę że(...)

Nie odwracaj kota ogonem do dołu. Świadkowie Jehowy postawili tezę, że autorzy NT używali imienia JHWH w swoich testach, więc to na was ciąży obowiązek udowodnienia, że tak było, a nie na mnie, że go nie używali.

Cytuj:
Natomiast bibliści - nie tylko ŚJ- mają mocne dowody na to że w wiekach przed Chrystusem i w I.w.n.e kopiści fałszowali pisma hebrajskie co stanowi -moim zdaniem- mocny dowód poszlakowy iż o odniesieniu do NT stosowano tą samą praktykę.

No to czekam na dowody, że w pierwszych wiekach istnienia chrześcijaństwa doszło do sfałszowania NT poprzez usunięcie z niego imienia JHWH. Przedstawisz je wreszcie?


Cytuj:
Cytuj:
Jak zwykle ignorujesz niewygodne fakty, które obnażają fałszerstwa Ciała Kierowniczego. No bo jak wybronić tezę, że przywrócono imię Jahwe we wszystkich cytatach z ST, skoro w 1 P 2,1-3, gdzie mamy cytat z Ps 34[33],9, w PNŚ pozostało słowo "Pan"?

1Pio 2 Dlatego odrzućcie wszelkie zło, podstęp, obłudę, zawiść i wszelkie obmawianie innych. 2 Jak nowo narodzone niemowlęta zapragnijcie nieskażonego mleka zawartego w słowie Bożym, żebyście dzięki niemu rośli i zostali wybawieni, 3 jeśli już doświadczyliście tego, że Pan jest życzliwy.

Jak żeś to wyimaginował że Piotr cytuje tu Psalm?

Psalm 34:
9 Bójcie się Jehowy, wszyscy Jego święci,
bo tym, którzy się Go boją, niczego nie brak.


Gdzie ty tu widzisz jakieś choćby podobieństwo żeby to miał być cytat ?

Gdybyś, świadku Jehowy, pomyślał o tym, że niektóre przekłady Psalmów mogą mieć inną numerację, to byś zerknął na wers wcześniejszy:

Ps 34:8
nwt-pl "(8) Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry; szczęśliwy jest krzepki mąż, który się u niego chroni. "


No, ale nie dziwię się, że tego nie zrobiłeś, skoro jak wół uwidacznia się wtedy fragment zacytowany przez św. Piotra (podkreślony). I nie dziwne, że nagle Ciało Kierownicze, mimo tego, że twierdzi, że jak w cytacie z ST było imię Jahwe, to autor NT je skopiował, w tym fragmencie "zapomniało" dokonać stosownej poprawki. :D

Cytuj:
Cytuj:
Nie muszę. To świadkowie Jehowy twierdzą, że kopie NT zostały sfałszowane przez usunięcie z nich imienia JHWH, więc to wy macie udowodnić, że takie wydarzenie miało miejsce.
Stara, łacińska zasada: Ei incumbit probatio, qui dicit, non qui negat. - Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym, kto zaprzecza.
Do roboty, świadku Jehowy: Udowodnij głoszoną przez was tezę, że kopie NT, które posiadamy, zostały poprawione i usunięto z nich imię Jahwe.

1. O czym dobrze wiesz, ale oczywiście nie przyjmiesz tego wyjaśnienia, zatem poniższy tekst w linku jest do pozostałych użytkowników śledzących ten wątek.
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101984305

Prosiłem o dowody, a nie bełkot Ciała Kierowniczego.

Cytuj:
2. udowodnię to bardzo łatwo gdy już przedstawisz teksty oryginalne

To Ty masz wyszukać i przedstawić stosowne dowody potwierdzające Twoje tezy, a nie ja. Ja mogę jedynie stwierdzić, że Twoja teza to bzdura, a jej przedstawianie jako rzeczywistość, to zwykłe kłamstwo, bo nie przedstawiłeś do tej pory nawet jednego dowodu, który potwierdzałby jej prawdziwość.






Carry on, świadku Jehowy. Podobno masz dowody, które potwierdzą Twoje tezy, to zabierz się za ich prezentację.


Wt wrz 10, 2019 7:32 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejne podejście, A cel?
proszę określić kryteria według których będziesz uznawała moje argumenty

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Wt wrz 10, 2019 8:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejne podejście, A cel?
I kolejny unik. No cóż, spodziewałem się tego, bo tak się kończy każda rozmowa ze świadkiem Jehowy, w której jest on proszony o przedstawienie dowodów potwierdzający wygłoszone przez niego tezy lub oskarżenia.


Wt wrz 10, 2019 8:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16892
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejne podejście, A cel?
Mamy wątek dotyczący zapytań do śJ. Kilkaset stron i ustawizne powroty do tego co było. Teraz sytuacja odwróciła się. To śJ odpowiada na zarzuty adwersarzy. Cel wejścia jest jasny i trudno go przykryć, bo aczęło się od atakowania pozbawionego rzetelnej argumentacji. To cwane rzymskie koty i znają wszelkie pułapki, które się na nich zastawia. Gdy to będzie gra w zastawianie pułapek, uników, by zaatakować z innej strony i zmienić temat, koty uznają za nudne. Po wyklarowaniu się jasnego celu temat pójdzie w odstawkę. Infekcja będzie aż nadto jasna.
To dzieła! Są pytania dla śJ.


Wt wrz 10, 2019 8:35 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejne podejście, A cel?
Yarpen Zirgin napisał(a):
I kolejny unik. No cóż, spodziewałem się tego, bo tak się kończy każda rozmowa ze świadkiem Jehowy, w której jest on proszony o przedstawienie dowodów potwierdzający wygłoszone przez niego tezy lub oskarżenia.


bełkot!:)

to bardzo dziwne że tak konsekwentnie nie chcesz określić swoich kryteriów tz. co dla ciebie będzie godne uznania

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Wt wrz 10, 2019 8:59 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejne podejście, A cel?
merss napisał(a):
Mamy wątek dotyczący zapytań do śJ. Kilkaset stron i ustawizne powroty do tego co było. Teraz sytuacja odwróciła się. To śJ odpowiada na zarzuty adwersarzy. Cel wejścia jest jasny i trudno go przykryć, bo aczęło się od atakowania pozbawionego rzetelnej argumentacji. To cwane rzymskie koty i znają wszelkie pułapki, które się na nich zastawia. Gdy to będzie gra w zastawianie pułapek, uników, by zaatakować z innej strony i zmienić temat, koty uznają za nudne. Po wyklarowaniu się jasnego celu temat pójdzie w odstawkę. Infekcja będzie aż nadto jasna.
To dzieła! Są pytania dla śJ.


tak a zwłaszcza jak ty uznasz że temat rozwija się nie po waszej myśli to temat ląduje w koszu

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Wt wrz 10, 2019 9:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejne podejście, A cel?
Uników ciąg dalszy, a rzekomo jesteś gotowy przedstawić dowody potwierdzające Twoje tezy... Przypomnę to, o co pytam/proszę:

Jacek.J napisał(a):
Yarpen pisze
Cytuj:
No to się rozpisz, bo każde z nich ma ściśle chrześcijański wydźwięk

[Ciach nie na temat]
Jeśli chodzi o Wielkanoc i związany z nim zwyczaj święconek takich jak (...)

Nie zmieniaj tematu. Prosiłem o wykazanie, że uroczystości Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Wszystkich Świętych, a nie tradycje z nimi związanych, pochodzą z pogaństwa.
Potrafisz przedstawić stosowny dowód?

Cytuj:
Cytuj:
i jest obchodzone już od czasów starożytnych.

Oczywiście! Przecież o tym właśnie "mówię":)! I to od bardzo starożytnych:)

No cóż, teraz pozostaje Ci wykazać, że te uroczystości (Boże Narodzenie, Wielkanoc i Wszystkich Świętych), były obchodzone przez pogan i to od nich zostały przejęte i wprowadzone do chrześcijaństwa.

Cytuj:
Cytuj:
Udowodnij, że zwłaszcza dwa pierwsze, które upamiętniają dwa ważne wydarzenia z życia i działalności Chrystusa, są przeniesione z pogaństwa.

Nie udawaj głupiego. Nie chodzi tu o intencję ustanowienia danego święta tylko o zanieczyszczenie go pogaństwem poprzez synkretyzm religijny.

Powtarzam:
Udowodnij, że wprowadzenie uroczystości dotyczących narodzin oraz śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, a także upamiętniających wszystkich, którzy uzyskali zbawienie, są "zanieczyszczaniem [chrześcijaństwa] pogaństwem poprzez synkretyzm religijny".
Czekam na dowody, Jacku, a nie artykuły z GW z bzdurnymi tezami.


Cytuj:
Cytuj:
Absolutna prawda, a nie kłamstwo. Aby twierdzić, że to kłamstwa, powinieneś wykazać, że kopie NT, które posiadamy, zostały sfałszowane,

1. To ty pierwszy postawiłeś tezę że(...)

Nie odwracaj kota ogonem do dołu. Świadkowie Jehowy postawili tezę, że autorzy NT używali imienia JHWH w swoich testach, więc to na was ciąży obowiązek udowodnienia, że tak było, a nie na mnie, że go nie używali.

Cytuj:
Natomiast bibliści - nie tylko ŚJ- mają mocne dowody na to że w wiekach przed Chrystusem i w I.w.n.e kopiści fałszowali pisma hebrajskie co stanowi -moim zdaniem- mocny dowód poszlakowy iż o odniesieniu do NT stosowano tą samą praktykę.

No to czekam na dowody, że w pierwszych wiekach istnienia chrześcijaństwa doszło do sfałszowania NT poprzez usunięcie z niego imienia JHWH. Przedstawisz je wreszcie?


Cytuj:
Cytuj:
Jak zwykle ignorujesz niewygodne fakty, które obnażają fałszerstwa Ciała Kierowniczego. No bo jak wybronić tezę, że przywrócono imię Jahwe we wszystkich cytatach z ST, skoro w 1 P 2,1-3, gdzie mamy cytat z Ps 34[33],9, w PNŚ pozostało słowo "Pan"?

1Pio 2 Dlatego odrzućcie wszelkie zło, podstęp, obłudę, zawiść i wszelkie obmawianie innych. 2 Jak nowo narodzone niemowlęta zapragnijcie nieskażonego mleka zawartego w słowie Bożym, żebyście dzięki niemu rośli i zostali wybawieni, 3 jeśli już doświadczyliście tego, że Pan jest życzliwy.

Jak żeś to wyimaginował że Piotr cytuje tu Psalm?

Psalm 34:
9 Bójcie się Jehowy, wszyscy Jego święci,
bo tym, którzy się Go boją, niczego nie brak.


Gdzie ty tu widzisz jakieś choćby podobieństwo żeby to miał być cytat ?

Gdybyś, świadku Jehowy, pomyślał o tym, że niektóre przekłady Psalmów mogą mieć inną numerację, to byś zerknął na wers wcześniejszy:

Ps 34:8
nwt-pl "(8) Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry; szczęśliwy jest krzepki mąż, który się u niego chroni. "


No, ale nie dziwię się, że tego nie zrobiłeś, skoro jak wół uwidacznia się wtedy fragment zacytowany przez św. Piotra (podkreślony). I nie dziwne, że nagle Ciało Kierownicze, mimo tego, że twierdzi, że jak w cytacie z ST było imię Jahwe, to autor NT je skopiował, w tym fragmencie "zapomniało" dokonać stosownej poprawki. :D


Wt wrz 10, 2019 9:03 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N gru 15, 2013 8:09 am
Posty: 333
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejne podejście, A cel?
Jacek.J napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I kolejny unik. No cóż, spodziewałem się tego, bo tak się kończy każda rozmowa ze świadkiem Jehowy, w której jest on proszony o przedstawienie dowodów potwierdzający wygłoszone przez niego tezy lub oskarżenia.


bełkot!:)

to bardzo dziwne że tak konsekwentnie nie chcesz określić swoich kryteriów tz. co dla ciebie będzie godne uznania


Jacku Jot. Według najstarszych pism aramejskich, gdzie język hebrajski był w powijakach po niewoli babilonskiej, słowo Jehowa, oznacza: Bóg ojciec wszystkich żyjących. A nie imię Boga. Wasze biblie na wzór, których się indoktrynujecie z waszą wiarą, jest prostą drogą do piekła. Cytaty z waszych bibli są pełne sprzeczności. I chcecie widzieć w nich to co ciało kierownicze z Brooklynu wam wmówiło, że jest prawdziwe. Ty jesteś duchem za prawdą, dlatego twoje ataki są nadzieją że zostaniesz oświecony, tu na tym forum, jeśli by tak nie było, to miał byś gdzieś, to co tu ludzie piszą. Nie jest tak??? Nomen omen, wszystkie twoje bezdyskusyjne prawdy, zostały tu właśnie obalone. Jeśli masz czas i ochotę, zapoznaj się z językiem aramejskim i dowiesz się CZYM jest nazwa JHWH. A nie jest nią nazwa imienia Bożego, ale tytuł jego znaczenia. Jeśli nie przyjmujesz tego do wiadomości to twoja sprawa.


Śr wrz 11, 2019 11:45 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejne podejście, A cel?
Yarpen pisze

Cytuj:
Uników ciąg dalszy, a rzekomo jesteś gotowy przedstawić dowody potwierdzające Twoje tezy... Przypomnę to, o co pytam/proszę:

Człowieku! Nie rób z siebie idioty. Do tej pory gdy rozmawialiśmy kwitowałeś wszystko co ci nie pasuje słowami; bzdura, bełkot, kłamstwa, itp.. Zatem nie trzeba być geniuszem że w dalszej części dyskusji cokolwiek napiszę, żeby nie wiem jak niepodważalne postawił dowody ty będziesz "krzyczał" bzdura, bełkot, kłamstwo, udowodnij. I dobrze wiesz -cwaniaczku że gdy określisz swoje kryteria, ja właśnie z tej strony przedstawię dowody które będziesz musiał przyjąć i nie powiesz już "bełkot czy bzdury". Zatem pokazujesz że twoim celem jest obalanie wszystkiego co napiszę nawet jeśli to będzie prawda, a raczej zwłaszcza gdy będzie to prawda i chcesz mieć do tego otwartą drogę więc nie chcesz deklarować kryteriów. I właśnie wpadłem a fajny pomysł ! Z tobą więcej dyskutować nie będę. Od tej pory cię ignoruję. Mam swoją godność więc na postawione przez ciebie pytanie odpowiem, ale w sposób który ja uznam za odpowiednie dla mnie bez twojego udziału.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Śr wrz 11, 2019 6:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejne podejście, A cel?
Jacek.J napisał(a):
[Ciach uniki]

Zamiast tworzyć kolejne posty z unikami, zajmij się pisaniem odpowiedzi na to:

Jacek.J napisał(a):
Yarpen pisze
Cytuj:
No to się rozpisz, bo każde z nich ma ściśle chrześcijański wydźwięk

[Ciach nie na temat]
Jeśli chodzi o Wielkanoc i związany z nim zwyczaj święconek takich jak (...)

Nie zmieniaj tematu. Prosiłem o wykazanie, że uroczystości Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Wszystkich Świętych, a nie tradycje z nimi związanych, pochodzą z pogaństwa.
Potrafisz przedstawić stosowny dowód?

Cytuj:
Cytuj:
i jest obchodzone już od czasów starożytnych.

Oczywiście! Przecież o tym właśnie "mówię":)! I to od bardzo starożytnych:)

No cóż, teraz pozostaje Ci wykazać, że te uroczystości (Boże Narodzenie, Wielkanoc i Wszystkich Świętych), były obchodzone przez pogan i to od nich zostały przejęte i wprowadzone do chrześcijaństwa.

Cytuj:
Cytuj:
Udowodnij, że zwłaszcza dwa pierwsze, które upamiętniają dwa ważne wydarzenia z życia i działalności Chrystusa, są przeniesione z pogaństwa.

Nie udawaj głupiego. Nie chodzi tu o intencję ustanowienia danego święta tylko o zanieczyszczenie go pogaństwem poprzez synkretyzm religijny.

Powtarzam:
Udowodnij, że wprowadzenie uroczystości dotyczących narodzin oraz śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, a także upamiętniających wszystkich, którzy uzyskali zbawienie, są "zanieczyszczaniem [chrześcijaństwa] pogaństwem poprzez synkretyzm religijny".
Czekam na dowody, Jacku, a nie artykuły z GW z bzdurnymi tezami.


Cytuj:
Cytuj:
Absolutna prawda, a nie kłamstwo. Aby twierdzić, że to kłamstwa, powinieneś wykazać, że kopie NT, które posiadamy, zostały sfałszowane,

1. To ty pierwszy postawiłeś tezę że(...)

Nie odwracaj kota ogonem do dołu. Świadkowie Jehowy postawili tezę, że autorzy NT używali imienia JHWH w swoich testach, więc to na was ciąży obowiązek udowodnienia, że tak było, a nie na mnie, że go nie używali.

Cytuj:
Natomiast bibliści - nie tylko ŚJ- mają mocne dowody na to że w wiekach przed Chrystusem i w I.w.n.e kopiści fałszowali pisma hebrajskie co stanowi -moim zdaniem- mocny dowód poszlakowy iż o odniesieniu do NT stosowano tą samą praktykę.

No to czekam na dowody, że w pierwszych wiekach istnienia chrześcijaństwa doszło do sfałszowania NT poprzez usunięcie z niego imienia JHWH. Przedstawisz je wreszcie?


Cytuj:
Cytuj:
Jak zwykle ignorujesz niewygodne fakty, które obnażają fałszerstwa Ciała Kierowniczego. No bo jak wybronić tezę, że przywrócono imię Jahwe we wszystkich cytatach z ST, skoro w 1 P 2,1-3, gdzie mamy cytat z Ps 34[33],9, w PNŚ pozostało słowo "Pan"?

1Pio 2 Dlatego odrzućcie wszelkie zło, podstęp, obłudę, zawiść i wszelkie obmawianie innych. 2 Jak nowo narodzone niemowlęta zapragnijcie nieskażonego mleka zawartego w słowie Bożym, żebyście dzięki niemu rośli i zostali wybawieni, 3 jeśli już doświadczyliście tego, że Pan jest życzliwy.

Jak żeś to wyimaginował że Piotr cytuje tu Psalm?

Psalm 34:
9 Bójcie się Jehowy, wszyscy Jego święci,
bo tym, którzy się Go boją, niczego nie brak.


Gdzie ty tu widzisz jakieś choćby podobieństwo żeby to miał być cytat ?

Gdybyś, świadku Jehowy, pomyślał o tym, że niektóre przekłady Psalmów mogą mieć inną numerację, to byś zerknął na wers wcześniejszy:

Ps 34:8
nwt-pl "(8) Skosztujcie i zobaczcie, że Jehowa jest dobry; szczęśliwy jest krzepki mąż, który się u niego chroni. "


No, ale nie dziwię się, że tego nie zrobiłeś, skoro jak wół uwidacznia się wtedy fragment zacytowany przez św. Piotra (podkreślony). I nie dziwne, że nagle Ciało Kierownicze, mimo tego, że twierdzi, że jak w cytacie z ST było imię Jahwe, to autor NT je skopiował, w tym fragmencie "zapomniało" dokonać stosownej poprawki.


Śr wrz 11, 2019 6:12 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejne podejście, A cel?
jedwab napisał(a):

Cytuj:
Jacku Jot. Według najstarszych pism aramejskich, gdzie język hebrajski był w powijakach po niewoli babilonskiej, słowo Jehowa, oznacza: Bóg ojciec wszystkich żyjących. A nie imię Boga. Wasze biblie na wzór, których się indoktrynujecie z waszą wiarą, jest prostą drogą do piekła. Cytaty z waszych bibli są pełne sprzeczności. I chcecie widzieć w nich to co ciało kierownicze z Brooklynu wam wmówiło, że jest prawdziwe. Ty jesteś duchem za prawdą, dlatego twoje ataki są nadzieją że zostaniesz oświecony, tu na tym forum, jeśli by tak nie było, to miał byś gdzieś, to co tu ludzie piszą. Nie jest tak??? Nomen omen, wszystkie twoje bezdyskusyjne prawdy, zostały tu właśnie obalone. Jeśli masz czas i ochotę, zapoznaj się z językiem aramejskim i dowiesz się CZYM jest nazwa JHWH. A nie jest nią nazwa imienia Bożego, ale tytuł jego znaczenia. Jeśli nie przyjmujesz tego do wiadomości to twoja sprawa.



no to porozmawiajmy.
https://pl.soc.religia.narkive.com/ieqk ... -bo-e-jhwh

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Śr wrz 11, 2019 6:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kolejne podejście, A cel?
Właśnie zauważyłem ciekawy fragment:
Jacek.J napisał(a):
I właśnie wpadłem a fajny pomysł ! Z tobą więcej dyskutować nie będę. Od tej pory cię ignoruję.

Przyznam, że się tego spodziewałem. Jacek J. nie jest gotowy do rozmowy z kimś, kto wymaga argumentów merytorycznych i nie kupuje pseudoargumentów prezentowanych przez Ciało Kierownicze (takich jak np. bełkocik w artykule, który wcześniej podlinkował).
No, ale to typowe dla świadków Jehowy, że uciekają z rozmów kiedy uświadamiają sobie, że nie mają czym poprzeć swoich tez lub oskarżeń, a interlokutor nie daje się złapać na manipulacje i odwracanie kota ogonem do dołu. :D


Śr wrz 11, 2019 6:24 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 221 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL