Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:51 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Spojrzenie na celibat 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ten fragment używa słowa, które można przetłumaczyć również jako "kobieta", więc wskaż lepiej dowód, którzy nie będzie bazował na dopasowywaniu przekładu do poglądów.

Jak na razie to Ty trzymasz się kurczowo tylko jednego tłumaczenia.
Poza tym celibat nie jest dogmatem, więc nie używaj Biblii instrumentalnie w celu jego poparcia.
W 4/5 tłumaczeniach ( w tym angielskiej biblii NKJV) występuje słowo "żona". Zważywszy, że w tekście Ap. Paweł powołuje się na Kefasa, który miał żonę, kontekst wskazuje, że chodzi o żony apostołów i innych, a nie o jakieś nieokreślone kobiety.
Gregorze...nie chodzi o jakieś nieokreślone kobiety, bo masz jak byk przetłumaczone iż mają to być chrześcijanki. Kolejność słów w biblijnym języku, w którym został zapisany ten fragment jest taka, że najpierw jest słowo oznaczające siostrę (adelfe), a dopiero później to drugie słowo – tak różnie tłumaczone czyli Ap.Paweł mówiąc o tych kobietach ma na uwadze siostry w wierze(stąd chrześcijanka), a nie żony jako takie, które wyznając judaizm nie musiały przecież podzielać wiary męża(wyznawcy Chrystusa), a i tak zobowiązane były do towarzyszenia mu...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So lip 25, 2020 2:57 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
Yarpen Zirgin napisał(a):
To są fakty, a nie "moje zdanie". Natomiast proponuję abyś wreszcie przyswoił sobie jeszcze jeden: Każdy prezbiter w Kościele łacińskim wstępuje do seminarium i zostaje księdzem z własnej, nieprzymuszonej, wolnej woli i pełną świadomością wymogów, które będzie musiał spełnić na tej drodze.

Nie wiem, czy umiesz czytać, mam podejrzenie , że w szkole nie przerabiałeś lekcji, czytanie z e zrozumieniem. Innym zagadnieniem jest dobrowolność przystąpienia do seminarium. Innym stawiania mu wymogów odmiennych od ukazanych w natchnionym słowie. Do wymogów stawianych kandydatom na [episkopos], nie wymieniono powstrzymywania się od małżeństwa. O tych czytamy w podanych miejscach. Do jednym z nich należało:"mąż jednej żony". Nie ma mowy o wymogu celibatu, czy samego unikania współżycia w małżeństwie. To jest przeciwne wymogom opisanym w 1 Tym.3:1-6. Nic nie zmieni okoliczności, że jeśli nawet kandydat na księdza, wstępuje do seminarium z wolnej woli, i jest świadomy wymogów. Problemem jest to, że wymóg powstrzymywania się od małżeństwa, i życia w w celibacie, jest przeciwny podanym wymogom kandydatów na episkopos. Rozumiem, że wymuszacie na kandydatach życia bez rodziny, nie rozumiem z jakich powodów. To znaczy wiem, że podajecie, jakie istnieją. np. M.Piotrowski. Wymóg ten jednak stoi w sprzeczności w podanymi w 1 Tym.3:1-6, czy stawianych "diakonom" opisanych w następnych wersetach tj.7-13. I tu czytamy, podobnie jak w przypadku episkopos, żeby mieli żony. O tych czytamy:Także ich żony powinny zasługiwać na szacunek, nie obmawiać nikogo, odznaczać się trzeźwością i wiernością. Niech diakon ma jedną żonę, niech będzie wzorowym mężem i ojcem, bo ci, którzy dobrze pełnią służbę, zyskują sobie uznanie i odwagę głoszenia... WP
Tak to i "diakon" tj. "sługa" niech:"ma jedną żonę". Do wymogów stawianych diakonom, był i ten, żeby:"miał jedną żonę". Do tego:"niech będzie wzorowym ojcem i mężem". A jego ż o n y:"powinny zasługiwać na szacunek...".
Jeżeli nie znasz tych wersetów, nie udawaj, ze ich nie ma. I jak czytaliśmy podobnie episkops [biskup] "ma być", i "ma mieć jedną żonę". Ponad to:ma być wzorowym ojcem rodziny wer.4 WP
I nic nie zmieni okoliczności, że: "ma być". I jeśli nawet nie był to warunek bezwzględny, był to jednak warunek, wymóg. Jest to napisane w podanym miejscu, i tego nie zmienisz. Podobnie czytamy w Tyt.1:5-9. Czytamy tam o sposobie ustanawiania prezbiterów. W wer. 1 możemy przeczytać, że jeden z misjonarzy miał pozostać w wyznaczonym miejscu, po to , żeby uporządkował sprawy:i w miastach ustanowił prezbiterów, tak jak ci poleciłem Tutaj mamy podany sposób zamianowania prezbiterów. Jeden wyznaczony do tego misjonarz miał ustanawiać prezbiterów w ustalony sposób. "Miał ustanowić w każdym mieście starszych" Przekład Odzyskiwania. Każdy z nich m u s i być człowiekiem nienagannym, mieć jedną żonę, wierzące d z i e c iWP
Taki jest ukazany wzór zamianowania prezbiterów. Zostawiłem cię w tym celu [ w tym miejscu], byś ustanowił w każdym mieście prezbiterów. B.T wyd.V jak ci zarządziłem może nim zostać inne tłum."każdy z nich musi być"...mąż jednej żony, mający dzieci wierzące. Oczywiście możesz występować przeciw tym zaleceniom. Ja nie zamierzam.


Pn lip 27, 2020 7:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
robertson napisał(a):
[Ciach personalne wycieczki - YZ] Innym zagadnieniem jest dobrowolność przystąpienia do seminarium. Innym stawiania mu wymogów odmiennych od ukazanych w natchnionym słowie.

A jeszcze innym ignorowanie przez Ciebie wskazanych przeze mnie okoliczności, w których spisano te wymagania, a które miały bardzo istotny wpływ na ich kształt. :)

Cytuj:
Do wymogów stawianych kandydatom na [episkopos], nie wymieniono powstrzymywania się od małżeństwa.

Oczywiście, że nie wymieniono. Ten wymóg wprowadził Kościół nieco później. :)

Cytuj:
O tych czytamy w podanych miejscach. Do jednym z nich należało:"mąż jednej żony".

Miałeś tę kwestię wyjaśnioną, ale dalej ignorujesz fakt, że zapis "mąż jednej żony" wskazuje na to, że kandydat nie może mieć ich więcej, a nie że ma być żonaty.

Cytuj:
Problemem jest to, że wymóg powstrzymywania się od małżeństwa, i życia w w celibacie, jest przeciwny podanym wymogom kandydatów na episkopos.

No przykro mi, ale nie jest. Gdyby tak było, to apostołowie, poza św. Piotrem, nie mogli by pełnić tej funkcji z racji na brak żon, zaś, jak dobrze wiemy, byli biskupami. :)

Cytuj:
Rozumiem, że wymuszacie na kandydatach życia bez rodziny, nie rozumiem z jakich powodów.

I się nie dowiesz dopóki nie odłożysz na półkę broszurek czy książek wydawanych CK, a zamiast nich nie sięgniesz do nauczania katolickiego na ten temat. :)

Cytuj:
Wymóg ten jednak stoi w sprzeczności w podanymi w 1 Tym.3:1-6, czy stawianych "diakonom" opisanych w następnych wersetach tj.7-13.

Jw. Powtórzenie tego samego nie sprawi, że stanie się to zgodne z prawdą. Rzeczone wymogi należy interpretować uwzględniając okoliczności ich spisania, a nie w oderwaniu od nich.


Pn lip 27, 2020 7:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
Robertsonie, tym razem do Yarpena stosujesz tę samą technikę - pisania w kółko tego samego, "nie zauważając" że dawno Twoje argumenty zostały rozniesione w pył.
Nikt nie twierdzi, że celibat jest nakazem nakazem biblijnym - jest to zarządzenie w części Kościoła, zgodne z Jego uprawnieniami, danymi Mu przez Zbawiciela.
Nie ma w Piśmie żadnego nakazu, by duchowni byli żonaci - a jedynie aby ci, którzy są żonaci, byli dobrymi małżonkami.

I jesteś trochę niegrzeczny, pisząc jakoby Yarpen nie czytał ze zrozumieniem. Raczej do Ciebie nie dociera, że kto chce, moze zawszeć związek małżeński. Ale - przynajmniej w obrządku rzymskim - nie może być jednocześnie prezbiterem i małżonkiem. Te dwie rzeczy się w Kościele wiążą i każdy kto chce być prezbiterem musi przyjąć to do wiadomości.

Kto u Świadków Jehowy chce iść "zawracać" innych, musi sie ubrać zgodnie z pewnymi standartami, jakie wyznaczyliście (jak boni dydy, nic w Biblii nie czytałem, o garniturze, krawacie i zakazem noszenia adidasów podczas głoszenia). Czy mimo to przyjąłbyś z mojej strony zarzut, gdybym napisał, ze Strażnica ogranicza swoim wyznawcom sposób ubierania się? ;)

Spróbuj choć raz wyjśc poza warunkowanie w sekcie i pomyśl sam.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lip 27, 2020 7:42 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
Jeżeli występujecie przeciw oczywistym oczekiwaniom stawianym "kandydatom na episkopos", to wasz problem. Problemem jest jednak to, że z n a k a z u posiadania żony i wzorowej rodziny, uczyniliście z a k a z ich posiadania przez duchownych. Tak to natchnione słowo jedno, wy drugie. Przy czym wasze stoi w sprzeczności z pierwszym tj. 1 Tym.3:1-13 + Tyt.1:5-9 W pierwszym przypadku wymieniono "przymioty duchownych". W drugim, jak czytamy w B.T wyd V mamy do czynienia z wiedza na temat "przełożonych" lokalnych społeczności wierzących. Przy czym pierwszy dotyczy nie tyle ich przymiotów, co wymogów im stawianych, żeby nadawali się na stanowisko [episkopos]. I nie istniałaby potrzeba powtarzania w [podobny sposób tego samego, gdybyście uczciwie przyznali, że celibat wychodzi poza wymogi stawiane episkopos, a tak naprawdę stoi w sprzeczności z nimi. W natchnionym słowie czytamy:"powinien być mężem jednej żony...dobrze zarządzający własnym domem", czy prezbiter:"mąż jednej żony, mający dzieci wierzące..."
To wymogi stawiane episkopos, i prezbiterom. Takich macie. Czy i u was "biskup] to: "mąż jednej żony...,który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości" ? BW Czy zgadzacie się z wnioskiem wer. 5, 3 rozdz. 1 Tym. że istnieje podejrzenie, że duchowny, który:nie potrafi dobrze własnym domem zarządzać, może mieć problemy z zarządzaniem lokalną parafią?
I nie zarzucaj mi ułomności w samodzielnym studiowaniu natchnionego słowa. Zawsze tak czynię, i nie zamierzam z tego rezygnować.


Cz lip 30, 2020 7:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
robertson napisał(a):
(...) gdybyście uczciwie przyznali, że celibat wychodzi poza wymogi stawiane episkopos (...)

Pogadamy jak zaczniesz się odnosić do rzeczywistości, a nie jedynie powtarzać kłamstwa opowiadane przez Ciało Kierownicze.

Aha... Racz odnieść się do tego, co napisałem, zamiast stosować taktykę "zagadania na śmierć" przez powtarzanie tych samych "argumentów" za pomocą innych słów.


Cz lip 30, 2020 7:48 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
(...) gdybyście uczciwie przyznali, że celibat wychodzi poza wymogi stawiane episkopos (...)

Pogadamy jak zaczniesz się odnosić do rzeczywistości, a nie jedynie powtarzać kłamstwa opowiadane przez Ciało Kierownicze.

Zamiast merytorycznej rozmowy wyskakujesz z durnymi odwołaniami się do ...
Nie interesuje mnie tu stanowisku nikogo poza własnym, które wynika z natchnionego słowa. Przy czym ty, to akurat nie posiadasz specjalnej wiedzy na wiele tematów, w których się odzywasz. Z zasady nie odnosisz się nawet do tematu. Przeczytaj uważnie moje uwagi, zanim skierujesz zarzut względem mnie, z odwołaniem, nie do mnie. Nie interesuje mnie stanowisko "ciała". Nie w tym miejscu. Nie na nie się powołuję, nie do niego odnoszę, i nie zamierzam. Zapytam ponownie, czy w katolicyzmie zgodnie z wymogami stawianymi episkpos z 1 Tym.3:1-5. Wasi biskupi to: "mężowie jednej żony"? Czy "własnym domem dobrze zarządzają? Własne: "dzieci trzymają w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości"? Czy wasi biskupi starają się mieć "wzorowe rodziny" świadomi, że ich posiadanie, i właściwe zarządzanie pomaga we właściwy sposób zarządzać, powierzonymi im wierzącymi? Czy żony prezbiterów "zasługują na szacunek"?, czy oni sami:"mają dzieci wierzące, które nie stoją pod zarzutem rozpusty i krnąbrności"?. Tak, czy nie?


Cz lip 30, 2020 8:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
robertson napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
robertson napisał(a):
(...) gdybyście uczciwie przyznali, że celibat wychodzi poza wymogi stawiane episkopos (...)

Pogadamy jak zaczniesz się odnosić do rzeczywistości, a nie jedynie powtarzać kłamstwa opowiadane przez Ciało Kierownicze.

Zamiast merytorycznej rozmowy wyskakujesz z durnymi odwołaniami się do ...

To jest merytoryczna rozmowa, bo wskazuję na to, że mimo wskazania dwa posty wcześniej, że celibat został ustanowiony przez Kościół już po śmierci Apostołów, dalej powtarzasz bzdurne teksty, że... mamy przyznać, że celibat wychodzi poza ustalenia apostołów. Co, niestety, dowodzi, iż nie odnosisz się do tego, co napisaliśmy, a jedynie ślepo powtarzasz bzdury, które Ciało Kierownicze Świadków Jehowy wypisuje w swoich publikacjach. Dlatego pogadamy jak zaczniesz się odnosić do tego, co rzeczywiście istnieje, a nie do wymysłów twoich przełożonych w jehowickiej wierze.

Na swoje pytania dostałeś już odpowiedź, więc racz się z łaski swojej do nich odnieść, a nie w kółko je powtarzać w nadziei, że interlokutorzy dadzą się zagadać.


Cz lip 30, 2020 8:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
Robertson o prostu nie bierze pod uwagę tego, co pisza adwersarze. Tak ich uczą. To jest takie pranie mózgu, że wierz mi, że jest szczerze na Ciebie oburzony, Yarpenie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lip 30, 2020 9:23 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
robertson napisał(a):
Czy i u was "biskup] to: "mąż jednej żony...,który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości" ?

Nie.
Ale za to wielu z nich sluzy swoja posluga w prowadzeniu ludzi do Boga.


Cz lip 30, 2020 9:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
robertson napisał(a):
Zapytam ponownie, czy w katolicyzmie zgodnie z wymogami stawianymi episkpos z 1 Tym.3:1-5. Wasi biskupi to: "mężowie jednej żony"? Czy "własnym domem dobrze zarządzają? Własne: "dzieci trzymają w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości"? Czy wasi biskupi starają się mieć "wzorowe rodziny" świadomi, że ich posiadanie, i właściwe zarządzanie pomaga we właściwy sposób zarządzać, powierzonymi im wierzącymi?
Absolutnie nie.
W katolicyźmie urzeczywistniamy nie słowa Św Pawła, ale słowa samego Zbawiciela: "są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!"


Cz lip 30, 2020 11:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
robertson napisał(a):
Zapytam ponownie, czy w katolicyzmie zgodnie z wymogami stawianymi episkpos z 1 Tym.3:1-5. Wasi biskupi to: "mężowie jednej żony"?
Tak. O ile wiem, żaden z nich nie ma drugiej żony - zgodnie z tym, o co chodziło w tym zdaniu Pawłowi.
Cytuj:
Czy "własnym domem dobrze zarządzają? Własne: "dzieci trzymają w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości"?
Tak, ci prezbiterzy, którzy mają rodziny (np. prezbiterzy obrządku greckokatolickiego lub unickiego), tak własnie postępują. Oczywiście ci, którzy jak Jezus, Jan czy Paweł rodzin nie mają, siłą rzeczy nie są oceniani pod tym kątem.
Cytuj:
Czy wasi biskupi starają się mieć "wzorowe rodziny" świadomi, że ich posiadanie, i właściwe zarządzanie pomaga we właściwy sposób zarządzać, powierzonymi im wierzącymi?
A tego to już święty Paweł nie napisał. Więc nie wciskaj nam świadkowych wymysłów jako słów Pisma Świętego.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lip 31, 2020 12:55 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
Ponieważ wydaje mi się, że nie zauważyłeś mojego pytania, ponownie zapytam. Czy w katolicyzmie, zastosowano się do wymogu stawianego episkopos podanego w 1 Tym.3:1-11 i Tyt.1:5-9, że w istocie jeśli ktoś pragnie biskupstwa, dobrej rzeczy pragnie. Niech jednak pamięta, że b i s k u p powinien być...wolno mu być m ę ż e m jednej żony...Powinien też mądrze zarządzać własnym d o m e m, ciesząc się posłuchem u w ł a s n y c h dzieci i pełnym z ich strony szacunkiem. Jeśli bowiem ktoś nie potrafi sobie poradzić z własnym domem... ks.Kazimierz Romaniuk
Czy w katolicyzmie zgodnie z 1 Tym.3:8-13, od diakonów oczekuje się zgodnie z wzorem ukazanym w tych wersetach, by każdy z nich, byłmężem tylko jednej żony, powinien też wykazać się tym, że umie pokierować w ł a s n y m i dziećmi i całą r o d z i n ą
Jak i postarać się, żeby [Ich]ż o n y również(były) bez zarzutu, nie żadne plotkarki, ale rozsądne i wierne we wszystkim [mężom] ks. Kazimierz Romaniuk
Ponieważ wydaje mi się, że nie dostrzegasz pytania, zapytam, czy w waszej społeczności, zgodnie z powyższymi wersetami, oczekuje się od kandydata na duchownego dosł. episkops, żeby miał świadomość, że jego rodzina musi świecić przykładem, dzieci mają być posłuszne i dobrze wychowane. Oraz, to, że diakoni podobnie jak biskupi, powinni mieć jedną żonę, która sumiennie wykonuje wszystko i dobrze wychowuje swoje dzieci, tak, żeby wzrastały w miłej rodzinnej atmosferze. A one same powinny być rozsądne i nie zajmować się plotkami. patrz. tłum. Słowo życia.
Jak zauważył Rick Deville i napisał w książce:"Ostatnia dyktatura..." w rozdz. "Kapłaństwo męskie i bezżenne" str.51-61, to podane miejsca w natchnionym słowie. 1 Tym.3:1-5:obwieszczają, że udany związek małżeński jest podstawowym warunkiem odpowiedniego wykonywania powierzonych obowiązków. Od biskupa wymagać się będzie przykładnego życia małżeńskiego i rodzinnego.


So sie 01, 2020 10:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
robertson napisał(a):
Ponieważ wydaje mi się, że nie zauważyłeś mojego pytania, ponownie zapytam.

Otrzymałeś już odpowiedzi na swoje pytania. Zamiast je powtarzać odnieś się do tego, co zostało Ci przedstawione.


So sie 01, 2020 11:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spojrzenie na celibat
Twoje, Robertsonie, pytanie jest z tezą - jest to teza, wynikająca z błędnego odczytu fragmentów Biblii (to, że jest on błędny wiemy z [1] Biblii, w której spotykamy biskupów bezżennych [2] Świadectw wczesnochrześcijańskich - tzw.patrystyki [3] Nieprzerwanego przekazu Koscioła )

Skoro więc teza, na której opierało sie Twoje pytanie została obalona, sprawa jest zupełnie jasna.

To, że nauczono Cię w sekcie tak dlugo powtarzać pytanie (nie bacząc na udzielane odpowiedzi), aż uzyskasz odpowiedź zbliżoną do fałszywej tezy, którą zamierzasz przeforsować, to już Twój problem i sekty, nie nasz.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sie 01, 2020 12:02 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL