Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 11, 2024 11:22 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Pal czy krzyż? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
Oczywiście świadectwa z epoki zignorowałeś. I Ty się dziwisz, że jesteś postrzegany jako troll...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt maja 10, 2019 12:17 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
Przecież od początku widać, że jemu nie chodzi o ustalenie stanu faktycznego, tylko na mieleniu postów i nakręcaniu "dyskusji". :(


Pt maja 10, 2019 12:19 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr gru 13, 2017 6:00 am
Posty: 287
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
Barney napisał(a):
Oczywiście świadectwa z epoki zignorowałeś. I Ty się dziwisz, że jesteś postrzegany jako troll...
Jeżeli postrzeganie mnie jako trolla, ma ścisły związek z obaleniem waszej tezy (tylko Pismo) to wiedz że jestem bardzo zadowolony. :-D Oczywiście będziesz zaprzeczał, to nieuniknione. A zarzut który mi postawiłeś, można również wycelować i w Twoją stronę. Negujesz wszystko co Ci nie pasuje. :wink:

Co do innego usera. Zauważałem post w innym wątku, że niejaki Yarpen Zirgin wkurza jednego z userów swoimi dziwnymi wpisami :-) Troll?


Pt maja 10, 2019 12:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
Nie wierzcie trollom i ich zapewnieniom, co rzekomo zrobili w wątku.
Po prostu - czytajcie wątek ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt maja 10, 2019 1:01 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr gru 13, 2017 6:00 am
Posty: 287
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
Barney napisał(a):
Nie wierzcie trollom i ich zapewnieniom, co rzekomo zrobili w wątku.
Po prostu - czytajcie wątek ;)

Nie. Czytajcie wątek ze zrozumieniem. Ten który mówi tylko o czytaniu wprowadza was w błąd.To jego zależy się obawiać.


Pt maja 10, 2019 1:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
Maxik napisał(a):
Barney napisał(a):
Nie wierzcie trollom i ich zapewnieniom, co rzekomo zrobili w wątku.
Po prostu - czytajcie wątek ;)

Nie. Czytajcie wątek ze zrozumieniem. Ten który mówi tylko o czytaniu wprowadza was w błąd.To jego zależy się obawiać.

Przyganiał kocioł garnkowi.
Jest w wątku dowód że trzech zdań ze zrozumieniem nie potrafisz zrozumieć.

Barney napisał(a):
Nie wierzcie trollom i ich zapewnieniom, co rzekomo zrobili w wątku.
Po prostu - czytajcie wątek
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przecież od początku widać, że jemu nie chodzi o ustalenie stanu faktycznego, tylko na mieleniu postów i nakręcaniu "dyskusji".

Panowie a moim zdanie nie jest to troll a świadek J. pod przykrywką

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt maja 10, 2019 1:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
Jest to prawdopodobne, ale styl argumentacji jest inny, więc to byłby szczwany śJ.


Pt maja 10, 2019 1:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr gru 13, 2017 6:00 am
Posty: 287
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
Jockey napisał(a):
Jest w wątku dowód że trzech zdań ze zrozumieniem nie potrafisz zrozumieć.
A to pewnie ten co Barney sobie założył, a później dostał kontrę do kwadratu, tak?


Pt maja 10, 2019 2:11 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
feelek napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
To że Jezus zmartwychwstał Jest to kwestia wiary. Aczkolwiek potwierdzającym to dowodem jest świadectwo samego Boga

A gdzie znajduje się to świadectwo?


Już wspominałem że w pismach chrześcijańskich tak zwanym nowym testamencie, to jest Biblii to znaczy Piśmie Świętym. Polecam ewangelię Jana 20 i 21 rozdział. Gdybyś czytał to byś nie pytał

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt maja 10, 2019 2:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
To poproszę konkretne wersety:
J 20
PO ZMARTWYCHWSTANIU

Maria Magdalena, Piotr i Jan przy grobie
1 A pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. 2 Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono. 3 Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. 4 Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. 5 A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. 6 Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna 7 oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. 8 Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. 9 Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, [które mówi], że On ma powstać z martwych. 10 Uczniowie zatem powrócili znowu do siebie.
11 Maria Magdalena natomiast stała przed grobem płacząc. A kiedy [tak] płakała, nachyliła się do grobu 12 i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa - jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg. 13 I rzekli do niej: Niewiasto, czemu płaczesz? Odpowiedziała im: Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono. 14 Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus. 15 Rzekł do niej Jezus: Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz? Ona zaś sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go wezmę. 16 Jezus rzekł do niej: Mario! A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu! 17 Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: "Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego". 18 Poszła Maria Magdalena oznajmiając uczniom: Widziałam Pana i to mi powiedział.

Zmartwychwstały ukazuje się Apostołom
19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.

Niewierny Tomasz
24 Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. 25 Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę. 26 A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! 27 Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym! 28 Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój! 29 Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

Pierwszy epilog - Ewangelisty
30 I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. 31 Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.

J21
Zmartwychwstały ukazuje się w Galilei
1 Potem znowu ukazał się Jezus nad Morzem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: 2 Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. 3 Szymon Piotr powiedział do nich: Idę łowić ryby. Odpowiedzieli mu: Idziemy i my z tobą. Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie złowili. 4 A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus. 5 A Jezus rzekł do nich: Dzieci, czy macie co na posiłek? Odpowiedzieli Mu: Nie. 6 On rzekł do nich: Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie. Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć. 7 Powiedział więc do Piotra ów uczeń, którego Jezus miłował: To jest Pan! Szymon Piotr usłyszawszy, że to jest Pan, przywdział na siebie wierzchnią szatę - był bowiem prawie nagi - i rzucił się w morze. 8 Reszta uczniów dobiła łodzią, ciągnąc za sobą sieć z rybami. Od brzegu bowiem nie było daleko - tylko około dwustu łokci.
9 A kiedy zeszli na ląd, ujrzeli żarzące się na ziemi węgle, a na nich ułożoną rybę oraz chleb. 10 Rzekł do nich Jezus: Przynieście jeszcze ryb, któreście teraz ułowili. 11 Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości, sieć się nie rozerwała. 12 Rzekł do nich Jezus: Chodźcie, posilcie się! Żaden z uczniów nie odważył się zadać Mu pytania: Kto Ty jesteś? bo wiedzieli, że to jest Pan. 13 A Jezus przyszedł, wziął chleb i podał im - podobnie i rybę. 14 To już trzeci raz, jak Jezus ukazał się uczniom od chwili, gdy zmartwychwstał.

Piotr otrzymuje władzę pasterską
15 A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? Odpowiedział Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś baranki moje! 16 I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie? Odparł Mu: Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego: Paś owce moje!. 17 Powiedział mu po raz trzeci: Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie? Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: Czy kochasz Mnie? I rzekł do Niego: Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham. Rzekł do niego Jezus: Paś owce moje! 18 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz. 19 To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: Pójdź za Mną!

Odmienny los umiłowanego ucznia
20 Piotr obróciwszy się zobaczył idącego za sobą ucznia, którego miłował Jezus, a który to w czasie uczty spoczywał na Jego piersi i powiedział: Panie, kto jest ten, który Cię zdradzi? 21 Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: Panie, a co z tym będzie? 22 Odpowiedział mu Jezus: Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną! 23 Rozeszła się wśród braci wieść, że uczeń ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedział mu, że nie umrze, lecz: Jeśli Ja chcę, aby pozostał aż przyjdę, co tobie do tego?

Drugi epilog - Ewangelii
24 Ten właśnie uczeń daje świadectwo o tych sprawach i on je opisał. A wiemy, że świadectwo jego jest prawdziwe. 25 Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać.


Maxik napisał(a):
Jockey napisał(a):
Jest w wątku dowód że trzech zdań ze zrozumieniem nie potrafisz zrozumieć.
A to pewnie ten co Barney sobie założył, a później dostał kontrę do kwadratu, tak?

To może pokaz gdzie dostał kontrę bo ja widziałem ze wbijesz się jak ... żeby wytłumaczyć się z tego co zes za bzdury naopowiadał.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt maja 10, 2019 3:48 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
Jacek.J napisał(a):
feelek napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
To że Jezus zmartwychwstał Jest to kwestia wiary. Aczkolwiek potwierdzającym to dowodem jest świadectwo samego Boga

A gdzie znajduje się to świadectwo?


Już wspominałem że w pismach chrześcijańskich tak zwanym nowym testamencie, to jest Biblii to znaczy Piśmie Świętym. Polecam ewangelię Jana 20 i 21 rozdział. Gdybyś czytał to byś nie pytał


O feelek! popatrz Jockey był tak miły że nawet wyszukał ci te świadectwa i wkleił żebyś się nie męczył z szukaniem;)

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt maja 10, 2019 5:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
Jacek.J napisał(a):
feelek napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
To że Jezus zmartwychwstał Jest to kwestia wiary. Aczkolwiek potwierdzającym to dowodem jest świadectwo samego Boga

A gdzie znajduje się to świadectwo?


Już wspominałem że w pismach chrześcijańskich tak zwanym nowym testamencie, to jest Biblii to znaczy Piśmie Świętym. Polecam ewangelię Jana 20 i 21 rozdział. Gdybyś czytał to byś nie pytał

"Powoływanie się na świadectwa późniejsze niż 70 lat po Chrystusie nie ma sensu ponieważ apostołowie prorokowali że po odejściu apostołów do zboru chrześcijańskiego wkradną się "drapieżnie wilki" które nie będą się troskliwie obchodzić z wiernymi i ludzie którzy będą głosić przewrotne nauki." (źródło cytatu: Jacek.J)


Pt maja 10, 2019 5:30 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
feelek napisał(a):
"Powoływanie się na świadectwa późniejsze niż 70 lat po Chrystusie nie ma sensu ponieważ apostołowie prorokowali że po odejściu apostołów do zboru chrześcijańskiego wkradną się "drapieżnie wilki" które nie będą się troskliwie obchodzić z wiernymi i ludzie którzy będą głosić przewrotne nauki." (źródło cytatu: Jacek.J)


:)) świadectwa poza Biblijne. To co pisze w Biblii to inna Liga. Czytaj ze zrozumieniem i kontekstem. Widzę że merytoryczne argumenty ci się skończyły i przechodzisz do czepiania się słówek i odkładaniu własnych wniosków ŚJ. Spodziewam się -z doświadczenie - że teraz zaczną się drwiny i szyderstwa

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Pt maja 10, 2019 6:52 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
Maxik napisał(a):
Fakt jest faktem, że gwoździe nie są koniecznym i wystarczającym dowodem na dwie poprzeczki. :wink:


Są wystarczającym dowodem, ponieważ ślady gwoździ mogły powstać tylko w wypadku rozpostartych rąk na poziomej belce krzyża.

Maxik napisał(a):
Nie możesz przecież wykluczyć tego, że synekdocha została jednak użyta.


Mogę, gdyż oprócz własnego widzimisię, nie masz żadnych dowodów, że w J 20,25 użyto synekdochę.Dalszych bzdur nie będą komentować, bo obalił je już Barney.I na tym kończę z tobą dyskusję, bo jak widać, nie przyjmujesz do wiadomości niczego, co zaprzecza twoim wymysłom.


Ostatnio edytowano Pt maja 10, 2019 7:59 pm przez Sajmon, łącznie edytowano 1 raz



Pt maja 10, 2019 7:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pal czy krzyż?
Sajmon, tracisz czas. Dyskusja z Maxikiem nie ma sensu.


Pt maja 10, 2019 7:57 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 171 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL