Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 9:32 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
 Homo księża 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
Fascynujące zafascynowanie ks. Oko przez Bloblo. Czy podobnie zgadzasz się z Nim w innych kwestiach? ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So kwi 13, 2019 8:53 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 04, 2019 8:43 pm
Posty: 186
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
Na pierwszej stronie ktoś wrzucił link do niego.
Poczytałem to się po prostu dzielę informacją.
Księża homoseksualiści? Osobiście nie mam nic przeciwko. Ale się nie wtrącam, bo to już wasze wewnętrzne sprawy. Dogadajcie się między sobą.
Mnie się nie pytajcie o to.


So kwi 13, 2019 10:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16894
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
Pytał ktoś o zdanie czy sam wszedłeś do wątku z przekłamaniami i 'empatycznym' widzeniem problemu? Fałsz i obłuda ubrane w miłosne szaty.
O tym akurat mamy ciekawy filmik. O księżach homoseksualnych znajdziemy w pobliżu minut: 37. i znów od 52 minuty błysk o homoproblemie w z związku z ks. Charamzą.


https://www.youtube.com/watch?v=-hu_wwoxtdU


So kwi 13, 2019 11:57 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 04, 2019 8:43 pm
Posty: 186
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
Bardzo surowo mnie osądzasz. Dość krzywdząco rzekłbym. Ale niechaj inni nie osądzają cię tak samo.

A wracając do tematu, to dla mnie sprawa jest jasna.
Papież Franciszek powiedział, że księża nie powinni być homoseksualistami. Mniej za to jasne jest dla mnie coś takiego. Kto jest prawdziwym homoseksualistę a kto nie?
Granica jest bardzo płynna. Mam kolegę geja.
Dość przystojny facet. Powiedział mi że całował się ze swoimi niektórymi kolegami hetero. Po prostu oni chcieli sprawdzić jak to jest. A nawet ich żony im na to pozwoliły. Na takie eksperymenty z kobietami by im nie pozwoliły. A z mężczyznami pozwoliły. ale to taka dygresja.
Chodzi o to, że niektórym się to spodobało i chcieli jeszcze więcej. Tego już nie będę opisywał bo to nie jest forum erotyczne. Tak czy owak można stać się homoseksualista. No powiedzmy że bi. Czasem człowieka coś najdzie. Zresztą to jest przecież chrześcijańska wykładnia, że homoseksualizm nie jest wrodzony.


N kwi 14, 2019 12:40 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16894
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
Cytuj:
Zresztą to jest przecież chrześcijańska wykładnia, że homoseksualizm nie jest wrodzony.

Chrześcijańska wykladnia jest taka, że w sprawach, które nie dotyczą bezpośrdnio zbawienia Kościół się nie wypowiada. Odpowiedź więc o naturę homoseksualizmu brzmi różnie, bo i nauka zna różne przyczyny, łącznie z idiopatycznymi. Do zbawienia idzie się droga wyborów dobra wedle kryteriów podanych jako prawda. To sprawa Dekalogu. Ktoś kto urodził się z wadą genetyczną jest po prostu chory fizycznie, ale zdrowie duchowe wybiera sam. To więc wybór. Człowiek jest uzdolniony do pracy nad sobą, chyba, że rządzą nim dwa misie jak to opowiada w filmiku ks. Kneblewski: mi się chce i mi się nie chce. Staje się wówczas swoistą karykaturą człowieka i schodzi do świata zwierząt - nie da się, taki/a jestem, jestem sobą, czyli duchową wydmuszką.


N kwi 14, 2019 8:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
Do wystąpienia papieża-emeryta pozytywnie ustosunkowali się między innymi kardynałowie Muller oraz Sarah.
https://www.pch24.pl/kardynal-muller-o-liscie-benedykta-xvi--apostolowie-zostali-poslani-by-swiadczyc-o-chrystusie,67539,i.html
https://www.pch24.pl/prefekt-watykanskiej-kongregacji-kultu-bozego-wspiera-benedykta-xvi,67544,i.html

Jedno z pierwszych pytań dotyczyło fragmentu mówiącego o „klubach homoseksualnych”, które – mniej czy bardziej otwarcie – wpływają na atmosferę panującą w seminariach duchownych.
Rozmówca EWTN przyznał, że podjęte na wieść o nadużyciach seminaryjne wizytacje apostolskie, o których wspomniał Benedykt XVI, okazały się zbyt powierzchowne i nie przyniosły oczekiwanych efektów, czego skutki odczuwamy dzisiaj. Kardynał Müller uznał działalność „klubów homoseksualnych” w miejscach mających służyć formacji kapłańskiej za znak głębokiej zapaści, kryzysu duchowości i poczucia misji seminariów.


N kwi 14, 2019 10:45 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16894
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Homo księża
Poruszający list Benedykta XVI, w którym diagnozuje zło w Kościele, podaje przeszkody teologiczne i prawne, które pozwoliłby uporać się z problemem - kończy się jednak optymistycznie. Daje nadzieję, że Kościół to również pole Pana Boga a nie tylko chwast. U ciebie czytam głęboki pesymizm w każdym wpisie. Poprzez ten pesymizm oglądasz religię. To są twoje okulary przez które oglądasz świat, więc i religię. To naczynia polączone. Nadzieja zawsze ma fundament religijny, ale rzutuje na postrzeganie świata.

Nagłaśnia się nam obecnie afery pedofilskie z udziałem ludzi Kościoła. Nagłaśnia się homoseksualizm ludzi Kościoła. Myślę o Polsce. Żadnej równowagi. W czeskim Kościele od lat zgłaszano wymiarowi sprawiedliwości czyny pedofilskie księży*. autociach**

Cieszy fakt, że Polacy nie są aż tak podatni na mianipulacje. Mamy krzyk w mediach dotyczący przestępczości kleru, łącznie z osławionym filmem 'Kler'. W tych niekomfortowych dla Kościoła warunkach CBOS przeprowadził kolejne badania dotyczące poziomu zaufania Polaków do Kościoła. Jest wyższe w porównaniu z rokiem ubiegłym o 3%. Najwięcej osób krytycznie nastawionych (32% respondentów) to osoby o lewicowych poglądach, religijnie niepraktykujący lub praktykujący bardzo rzadko. Pasuje ci przynależność do tej grupy?

Watchmanie. Oczyszczenie pola z chwastów nie jest sprawą prostą. Pan Jezus użył przykładu z życia codziennego. Rolnik wie, że żywotność niektórych nasion chwastów trwa nawet pół wieku. Wyrwanie chwastów z korzeniami może uszkadzać/zniszczyć słabsze z natury rośliny uprawne. Zastosowany pestycyd zadziała wybiórczo i zniszczy tylko niektóre, inne ukryją się i poczekają na sprzyjające warunki. Ty chyba rzeczywiście chcesz Kościoła budowanego ludzką ręką. Papież Senior podał jednak, że to się nie uda. Przeczytałeś ten fragment, czy też go zignorowaleś jak ową nadzieję, którą kończy się ten list?

______________________
* Edit
W Polsce obowiązek prawny mamy od połowy 2017r.
** sprawa ks. A. Kuszaja źle przez mnie zrozumiana, wyjaśnienie w necie


N kwi 14, 2019 5:04 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Kantatus i 207 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL