Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:56 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Danie żebrakowi pieniędzy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Danie żebrakowi pieniędzy
sam2 napisał(a):
A ja nie mam zadnych zasad, daje komu chce i kiedy chce na podstawie chwili . To jest niezalezne od jakichkolwiek kalkulacji.

Zawsze jest jakiś powód a więc kalkulacja. Nawet decyzja pod wpływem emocji jest tak naprawdę emanacją jakiegoś światopoglądu, który dany człowiek nosi w sobie.


Pt lip 10, 2020 10:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Danie żebrakowi pieniędzy
Jockey napisał(a):
Mam zasadę. Na ulicy nie daje. Co innego jak jakaś organizacja zbiera. Wtedy w zależności od celu i moich możliwości finansowych wspieram takie akcje.

Ktoś mądry poradził mi kiedyś, że na ulicy najlepiej dać banana, albo kanapkę. na wódkę nie pojdę, a przy tym zostanie wypełniony jeden z uczynków miłosierdzia.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn lip 13, 2020 1:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Danie żebrakowi pieniędzy
Teoretycznie masz racje. Praktycznie jest duża szansa ze te produkty spożywcze wylądują w koszu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 13, 2020 3:10 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Danie żebrakowi pieniędzy
Jockey napisał(a):
Teoretycznie masz racje. Praktycznie jest duża szansa ze te produkty spożywcze wylądują w koszu.

Ale to latwo sprawdzic wracajac tak by nie zauwazyl.
Jesli wyrzuci to znaczy ze nie potrzebna mu zadna pomoc a jedynie zbiera kase jako swoj zarobek, bo jest wielu "zawodowych" zebrakow.
Ale jak np. W wiekszych miastach moza zobaczyc ludzi spiacych gdzies w zaulku przykrytych gazetami, lub w jakims starym spiworze to taki "zawodowy nie bedzie tak spal, tylko wroci na noc do swojej willi.


Pn lip 13, 2020 8:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Danie żebrakowi pieniędzy
Jak potrzebujący to w dużych miastach są różnego rodzaju jadłodajnie dla ubogich. Np. kapucyni czy franciszkanie prowadzą takie.
Już lepiej wspierać takie organizacje.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 13, 2020 8:25 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Danie żebrakowi pieniędzy
Wespecjan napisał(a):
sam2 napisał(a):
A ja nie mam zadnych zasad, daje komu chce i kiedy chce na podstawie chwili . To jest niezalezne od jakichkolwiek kalkulacji.

Zawsze jest jakiś powód a więc kalkulacja. Nawet decyzja pod wpływem emocji jest tak naprawdę emanacją jakiegoś światopoglądu, który dany człowiek nosi w sobie.

Tu swiatopoglad raczej nie ma nic do rzeczy, a raczej przeszkadza w zauwazeniu realnej potrzeby.
Wiele rzeczy mozna zauwazyc i niemal natychmiast zrozumiec ze w danym przypadku jest realna potrzeba pomocy, a innym nie.
Wszelkie kalkulacje sa zawodne w tym wzgledzie.
Najczesciej to wystarczy uwaznie spojzec by doczytac sie niemal wszystkiego o osobie i jej sytuacji.

____________________________

Jockey napisał(a):
Jak potrzebujący to w dużych miastach są różnego rodzaju jadłodajnie dla ubogich. Np. kapucyni czy franciszkanie prowadzą takie.
Już lepiej wspierać takie organizacje.

Pomijasz w swoim rozumowaniu samego czlowieka i jego godnosc.
Poza tym ludzie sa rozni i tez z roznych powodow zebraja, a dajac bezposrednio osobie szanujesz tej osoby godnosc i dajesz jej chocby namiastke niezaleznosci.
Wiesz, trzeba dawac tak by osoba obdarowana czula sie soba, a nie piatym kolem u wozu w spoleczenstwie.
Sama darowizna to nie wszystko, wazniejszy jest czlowiek ktory z jakiegos powodu potrzebuje pomocy.

__________________________

Sumienia u wielu osob w spoleczenstwach zeszly na psy i te sumienia przejely instytucje charytatywne, ale one nie sa w stanie dac tym potrzebujacym wszystkiego czego im potrzeba, a im potrzeba przedw wszystkim poczucia czlowieczenstwa i przynaleznosci do nieg.
Innaczej darowizny nie beda sie roznily od karmienia bezdomnego psa.


Ostatnio edytowano Pn lip 13, 2020 9:25 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie trzech postów



Pn lip 13, 2020 8:30 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 125 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL