Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 7:16 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Cywilizacja smierci. 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16892
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Te środowiska dysponują ogromnymi środkami finansowymi, wpływami na wszystkie dziedziny działalności człowieka, potrafią korzystać z najnowszych osiągnięć psychologii, by prowadzić psychomanipulację. To ludzie o umysłowości techokraktycznej. Rozumieją wolność jako uwolnienie się od wszystkiego. Narzucają swe widzenie świata innym i skutecznie blokują zdania odrębne odcinając np od akredytacji, funduszy na badania. Pisałam już o uczelni chrześcijańskiej. Poznikały ośrdki adopcyjne w UK, które prowadzili katolicy, bo prawo ich przymusiło do traktowania homoseksulaistow na tych samych zasadach w adopcji jak rodziny heteroseksualne. W szkołach katolickich prowadzi się zajęcia z gender, bo inaczej cofnięta im zostanie akredytacja. Odcina się chrześcijan od prac badawczych, bo wolność zaczyna być pojmowana inaczej (tu sami rezygnują z przyczyn etycznych). Nie przyjmuje się żadnych ograniczeń moralnych, bo prawda jest pojmowana jako to co działa i jest przydatne. Chińczycy wyprodukowali już transgeniczne dzieci. Umysłowi technokratycznemu trudno zaakceptować jakiekolwiek ograniczenia. Człowiek też staje się przedmiotem użycia, bo biologia zostaje podporządkowana woli. Techniki antykoncepcyjne oddzieliły seks od prokreacji. Techniki rozrodu przeniosły akt poczęcia poza organizm ludzki. Dziecko stało się towarem. Nawet macierzyństwem zaczęto handlować, bo niektórzy próbują robić interes na nadprogramowych zarodkach. To mentalność technokratyczna. Przyjmuje się, że dzieci to skarb a więc dobra jest każda technika, która pomaga ludziom mieć potomstwo. Technokrata decyduje o tym co chce mieć, a kiedy dzięki technologii spełnione zostaną jego zachcianki, wynajduje racjonalne argumenty przemawiające za jego akceptacją. Wola chce bowiem realizować dobro i rozum musi to redefiniować. Dla technokraty termin 'prawda' odnosi się do tego co przydatne, a 'dobro' to to co jest możliwe do osiągnięcia i pożądane przez czlowieka. Wcześniej pisałam o uduchowieniu pożądania. Dla takiego człowieka sam wybór jest ważniejszy od tego co wybiera. Nie bardzo się zajmuje tym czego powinien pragnąć.

Obyś żył w ciekawych czasach...większość ludzi sądzi, że technologia jest niczym innym jak tylko zastosowaną w praktyce wiedzą naukową, której sens moralny zależy od sposobu jej użytkowania. To naiwne podejście. Technologia stała się dla ludzi sposobem patrzenia na świat, czyli rozumienie natury i prawdy. Jak kilkuprocentowa populacja ludzi o odmiennych preferencjach płciowych zmieniła mentalność tak wielu, że się z nią identyfikują? Geje sobie wypracowali, kobiety sobie wywalczyły...o matko naiwności! I zamienili moralność w przymus prawny w wielu krajach, tak zmienili, że głosy rozsądku zostały wyparte z przestrzeni publicznej. Na uczelniach wolnością jest to co prezentują środowiska LGBT. U nas od razu rwetest się podniósł, gdy naucielka biologii liceum kieleckiego napisała Fb o homoseksualistach to co myśli. Silny dotąd Kościół hamuje zapędy 'wolnościowe' i można się jeszcze na tę wolność myślenia powoływać. W kraju postchrześcijańskim pewnie by ją zwolniono z pracy. Sama zresztą przyznała, że takich poglądów w pracy nie głosi. U nas jeszcze rodzice protestują przeciw demoralizacji swych dzieci; wykorzystuje się ich niewiedzę o tym jakie mają jeszcze prawa. Program J.Pospieszalskiego przybliżyl ten problem. Podano też jak wladze lokalne zignorowały swe wcześniejsze zapewnienie o zaniechaniu programów szkolących dzieci na temat seksu w sposób, który rodzice uznali u dzieci ze szkoły podstawowej za niedopuszczalny.


So gru 29, 2018 9:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
I te tajemne sily lewicowe rowniez doprowadzily ( nie tak przeciez dawno ) do uznania ze kobiety maja prawo do glosu w wyborach ?
Bo przeciez przedtem nie mialy zgodnie z moim ulubionym haslem ze "kobieta najlepszym przyjacielem czlowieka"? :)


So gru 29, 2018 10:21 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16892
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Bronisz się nieudolnie...W Kanadzie pachnącej żywicą ta nauczycielka biologii z Kielc wylecialaby z pracy i trudno by jej bylo znaleźć kolejną w szkole publicznej. Tak wygląda wolność i postęp cywilizacyjny. Uduchawia się pożadliwość jak to przywołalam w wypowiedzi niewierzącego filozofa.


Jak to powiedział Jan Paweł II
Z Boga jest miłość, ze świata' pożądliwość. Miłość oznacza relację do 'bonum in se' każdej rzeczy oraz usytuowania jej w prawdziwym porządku celów. Pożądliwość zamienia ten porządek w porządek czystej użyteczności (użycia) i przez to pomniejsza się 'bonum in se' (=dobro samo w sobie) [wartość] człowieka a także każdej rzeczy stworzonej. Na tym tle tłumaczy się dzieło Zbawienia jako dzieło podjęte przez Kościół. Zbawienie polega na wprowadzeniu miłości w 'świat'. Jeżeli bowiem w świecie: w stworzeniu pozostałaby suma pożądliwości, wówczas świat pozostałby sumą pożądliwości, wówczas świat, a w nim człowiek, byłby skazany na swoiste 'samounicestwienie' wartości - i to wartości własnej, wartości stworzeń. (J.P.II - Notatki)

A teraz pouczanie katolików, już w warunkach Polski...
Nie narzucać się nikomu ze swymi przekonaniami, by ktoś nie poczuł się urażony. To działa w krajach postchrześcijańskich, dostosowano prawo. U nas jeszcze nie zakazują, ale doradzają katolikom. Pojawił się min artykuł instruktarzowy dla nauczycieli w Głosie Nauczycielskim. Katolickim nauczycielom udziela się rad, bo zbliżały się wigilie szkolne i jasełka. Należy unikać wyrazistych symboli religijnych pamiętając o mniejszościach, które nie świętują Bożego Narodzenia. W opinii jednak katolików to żaden szacunek, ale narzucania innym religii wymieszania wszystkiego ze wszystkim w imię neutralności światopoglądowej. To sztuczny twór sprzeczny z powszechnym u człowieka instynktem Boga. W tej nowej religii nie czci się wartości, ale nie wiadomo co. Obecnie kult ten nosi maskę tolerancji zakrywającej łamanie podstawowych zasad, które trzymają ludzkość w pionie. Wcześniej to przedstawiałam. Nie zbuduje się dobrej cywilizacji na wolności definiowanej przez jednostkę. tak naprawdę prowadzi to do totalitaryzmu i stosowanej wobec nieświadomych ludzi inżynierii społecznej. Wyrzucanie (również prawne) z przestrzeni publicznej odniesień religijnych nie uczy tolerancji, otwarcia, dialogu. Katolickie dziecko w Izraelu/krajach arabskich powinno znać i szanować żydowskie/muzułmańskie zwyczaje i symbolikę. Analogicznie żydowskie/muzułmańskie dziecko w Polsce powinno poznać katolickie i polskie zwyczaje. Dziecko wówczas uczy się, że jest czymś brzydkim szantażowanie większości i uniemożliwianie jej kultywowania świat związanych z religią, zwyczajem. Ideolodzy lewicowo liberalni chcą wykorzystać w takich przypadkach dzieci niekatolickie, by uderzyć nimi w katolickie.


So gru 29, 2018 10:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Nauczycielka nie wylecialaby z pracy w Kanadzie - nie tak latwo zwolnic kogos z pracy, szczegolnie w oswiacie ktora jest praca rzadowa.
Poza tym ja sie nie bronie, tylko zwracam ci uwage na te drobne zwyciestwo lewicy bez ktorego nie mogla bys brac udzialu w wyborach, ale moze rowniez uwazasz ze to niepotrzebne osiagniecie, a role kobiety w rodzinie najlepiej okresla niemieckie przyslowie 3ch k ?

Jednak od tego sie zaczelo, a potem kobiety poszly dalej co w efekcie jak sadze osmielilo rowniez inne, dotad pogardzane i uciskane czastki spoleczenstwa, ludzi LGBT. Mozna sie ze zmianami nie zgadzac i uwazac ze to koniec cywilizacji, a mozna zmiane widziec po prostu jako zmiane na ktora ani nie mam wplywu, ani nie wiem dokad doprowadzi.
I w gruncie rzeczy nie bardzo mnie to obchodzi, powoli przestaje to byc moim problemem a stanie sie problemem moich dzieci, a moze nawet wnukow.
Zreszta o wiele wieksze wyzwania stana przed nimi, jak sprawa zanieczyszczen i wyczerpania zasobow planety, automatyzacji produkcji, sztucznej inteligencji czy jej laczenia z ludzkim mozgiem, ktore tez jakos beda musieli rozwiazac.
Ja tylko stwierdzilem ze okreslenie obecnych czasow "cywilizacja smierci" jest nieodpowiadajaca prawdzie manipulacja co jasno pokazuje historia ludzkosci, jako ze nigdy ludzkie zycie nie mialo tak duzej szansy na sukces w rozumieniu przezycia i dlugosci zycia jak dotychczas.
Moze przeczytanie encyklik papieza zmieni moje zdanie na ten temat, a moze nie.
Nie zaczynalem dyskusji na temat wyzszosci etyki katolickiej nad wspolczesna etyka swiecka, bo ani nie mam wystarczajacej wiedzy na ten temat, ani aparatu i czasu do jej zdobycia.
Wiec zeby dyskutowac musialbym przepisywac czyjes przemyslenia, co wydaje mi sie bez sensu.


N gru 30, 2018 12:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Adam M. napisał(a):
Nauczycielka nie wylecialaby z pracy w Kanadzie - nie tak latwo zwolnic kogos z pracy, szczegolnie w oswiacie ktora jest praca rzadowa.

Katolik z poglądami katolickimi jest do zwolnienia na pstrykniecie palcami. Bo tolerancja należy się tylko "grupom postępowym".


N gru 30, 2018 1:21 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16892
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Adam. Etyka chrześcijańska wyprowadzona z Biblii to fundament cywilizacji Zachodu. Żadna inna religia nie doprowadziła do takiego postępu całych społeczeństw. Bogactwo intelektualne, duchowe i materialne wypracowano korzystając z norm wyprowadzonych z Biblii i ludzkiej mądrości. Nigdy też nie zbudowano cywilizacji na fundamencie pozareligijnym. Ta etyka nadal będzie światłem dla wszystkich rozumnych ludzi, bo ona daje rozumowi pole do harmonijnego rozwoju. Dzielę więc ludzi na rozumnych i pozbawionych rozumu. Nigdy nie przeciwstawiam sobie wierzących i niewierzących. Oni mogą być tak samo etyczni w znaczeniu zrośnięcia się z etyką chrześcjańską i poszukiwać prawdy a to stanowi o ich życiu i iwidzeniu rzeczywistości a nie jej iluzji i przekłamań.
Dostałeś wypowiedzi filozofow niewierzących, by nie straszyć Cię religią, którą utożsamiasz z swymi doświadczeniami z katolicyzmem i jego instytucją przechowującą depozyt wiary.

Nie wiem co zbuduje człowiek niewierzący. Na pewno nie będzie to oparte na równości. Aborcja i eutanazja sa dowodami. Prawo wchodzace w rolę moralności również. Kiedy prawo zaczyna przejmować sferę wolności sumienia zaczyna się dyskryminacja inaczej myślących. Też przywolalam przykłady.

Myślę, że to co miałam do powiedzenia w tym temacie, przybliżylam. O sprawach stricte etycznych rozmawalam z Rafałem w wątkach dotyczących moralności i wspominam te rozmowy jako niezwykle interesujące.

O pracy rządowej to mi nie opowiadaj. Zbyt dobrze znam kulisy. Nie znajdziesz więc moich wypowiedzi w wątkach politycznych.

Edit
https://www.gosc.pl/doc/5176064.Naturalna-niechec


N gru 30, 2018 1:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Wespecjan napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Nauczycielka nie wylecialaby z pracy w Kanadzie - nie tak latwo zwolnic kogos z pracy, szczegolnie w oswiacie ktora jest praca rzadowa.

Katolik z poglądami katolickimi jest do zwolnienia na pstrykniecie palcami. Bo tolerancja należy się tylko "grupom postępowym".

Ech, hiperbola i czarnowidztwo, jak to chyba zwykle u Ciebie.
Znam wielu katolicków z jawnymi, nierozmytymi poglądami katolickimi, którzy od 20-30 lat albo i dłużej pracują w jednej państwowej firmie, np. w edukacji, i jakoś nikt nigdy nic im zlego nie zrobił z powodu klarownych poglądów religijnych. Więc bez przesady.


N gru 30, 2018 2:06 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 3:14 pm
Posty: 977
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Cytuj:
Nie wiem co zbuduje człowiek niewierzący. Na pewno nie będzie to oparte na równości. Aborcja i eutanazja sa dowodami. Prawo wchodzace w rolę moralności również. Kiedy prawo zaczyna przejmować sferę wolności sumienia zaczyna się dyskryminacja inaczej myślących. Też przywolalam przykłady.


Obecnie o ile wiem, mamy prawo pozytywne oparte na zespole reguł, zasad czyli takie, jakie jest. W odróżnieniu od prawa jakie powinno być (prawo naturalne) czyli sprawiedliwe, moralne, etyczne itd. Prawo naturalne w historii już było. Było to prawo głównie możnowładców, hierarchów kościelnych. A zwykłego człowieka za ukradzioną rybę karano stryczkiem. W kraju wiele jest miejsc upamiętnionych krzyżami, kapliczkami. Gdzie „skruszony pan” w ramach rozgrzeszenia budował takie kapliczki, krzyże i dalej jako ten sprawiedliwy, sprawiedliwie wieszał swoich poddanych. Trzeba też powiedzieć, że w tamtych czasach możni panowie mieli też gest. W moich stronach pewien magnat rozebrał skrzydło swego zamku a materiał z rozbiórki przeznaczył na odbudowę domów, kiedy dowiedział się, że w sąsiedniej jego wiosce w wyniku pożaru spaleniu uległa większość gospodarstw. Negatywne skutki prawa pozytywnego opisała merss. Negatywne skutki prawa naturalnego pojawiają się m. in., gdy pojawia się namaszczony „moralny człowiek”, „sprawiedliwa instytucja”, których w żaden sposób nie można pociągnąć do odpowiedzialności no bo są moralne i sprawiedliwe.


N gru 30, 2018 2:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Wespecjan i Merss, ciesze sie ze znacie kanadyjskie realia lepiej ode mnie, ale pozwolicie ze pozostane przy swoim zdaniu na ten temat po przezyciu tutaj 30 lat.


N gru 30, 2018 8:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Terremoto napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Nauczycielka nie wylecialaby z pracy w Kanadzie - nie tak latwo zwolnic kogos z pracy, szczegolnie w oswiacie ktora jest praca rzadowa.

Katolik z poglądami katolickimi jest do zwolnienia na pstrykniecie palcami. Bo tolerancja należy się tylko "grupom postępowym".

Ech, hiperbola i czarnowidztwo, jak to chyba zwykle u Ciebie.
Znam wielu katolicków z jawnymi, nierozmytymi poglądami katolickimi, którzy od 20-30 lat albo i dłużej pracują w jednej państwowej firmie, np. w edukacji, i jakoś nikt nigdy nic im zlego nie zrobił z powodu klarownych poglądów religijnych. Więc bez przesady.


Nie chodzi o Polskę a chodzi o taką pracę gdzie posługujesz się swoimi poglądami a nie tylko je masz.

Adam M. napisał(a):
Wespecjan i Merss, ciesze sie ze znacie kanadyjskie realia lepiej ode mnie, ale pozwolicie ze pozostane przy swoim zdaniu na ten temat po przezyciu tutaj 30 lat.

Nie odpowiedziałeś mi dlaczego pisujesz na katoliku.


N gru 30, 2018 11:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Wespecjan napisał(a):
Po pierwsze: za ks prof W. Chrostowskim: nie "naród wybrany" a naród Bożego wybrania, gdzie Bóg jest podmiotem a nie człowiek. Jan Chrzciciel powiedział żydom by się nie chełpili żadnym "wybraństwem" bo Bóg jak będzie chciał to sobie z kamiemi zrobi naród wybrany.


Spójrz na rodowód Jezusa Chrystusa w Ewangelii. Spójrz na Stary Testament, na Księgę Rodzaju. Jaki naród wywodzi się od pierwszego człowieka Adama? W ST masz dzieje tego narodu. To że Żydzi nie wszyscy uwierzyli w to iż Jezus Chrystus jest Mesjaszem, jest Bogiem, to nie odbiera Żydom ich własnej historii. To od nich wywodzi się wiara w prawdziwego Boga, to ten naród jako pierwszy wyznawał Boga prawdziwego.


N gru 30, 2018 3:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
equuleuss napisał(a):
Spójrz na rodowód Jezusa Chrystusa w Ewangelii. Spójrz na Stary Testament, na Księgę Rodzaju. Jaki naród wywodzi się od pierwszego człowieka Adama? W ST masz dzieje tego narodu. To że Żydzi nie wszyscy uwierzyli w to iż Jezus Chrystus jest Mesjaszem, jest Bogiem, to nie odbiera Żydom ich własnej historii. To od nich wywodzi się wiara w prawdziwego Boga, to ten naród jako pierwszy wyznawał Boga prawdziwego.

Jeśli myślisz, że dzisiejsi żydzi mają ciągłość z żydami starotestamentowymi to jesteś w błędzie. To jest inne wyznanie, inna kultura nawet inni ludzi etnicznie (co pokazał izraelski genetyk Eran Elhaik).
Więź dzisiejszych żydów z judaizmem biblijnym została zerwana a wybraństwo zabrane i przekazane na Kościół pod Krzyżem.
Zamiast tego założyli sobie swoją religię judaizm talmudyczny w dużej mierze w opozycji do chrześcijaństwa, a podstwą jest Talmud, którego używają do interpretacji Tory.


N gru 30, 2018 4:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Wespecjan napisał(a):
Nie odpowiedziałeś mi dlaczego pisujesz na katoliku.


Lubie czytac twoje posty.
Podtrzymuja we mnie wiare w polaka-katolika.


N gru 30, 2018 4:36 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 26, 2011 3:14 pm
Posty: 977
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Cytuj:
Lubie czytac twoje posty.
Podtrzymuja we mnie wiare w polaka-katolika.


Czytając teksty Wespacjana, co najwyżej mogą owe teksty podtrzymywać w Tobie wiarę w Wespecjana jako osobę polaka – katolika. Nieuprawnione jest rozszerzanie takiej wiary na polaka – katolika w ogóle. Pół biedy, jeśli błąd jest rezultatem niewiedzy, gorzej jeśli są to erystyczne wprawki celowo wprowadzające w błąd siebie lub innych ludzi ze względów Tobie jedynie znanych.


Pn gru 31, 2018 2:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cywilizacja smierci.
Oczywiscie ze to moze krzywdzace uogolnienie, ale jakos nie sadze ze Wespecjan jest jedyny w swoim mysleniu i osadach.


Pn gru 31, 2018 3:00 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 215 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL