Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 1:01 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55  Następna strona
 Wiosna czy zmierzch Kościoła? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
koziels napisał(a):
Barney napisał(a):
koziels napisał(a):
Barney
Czy episkopaty m.in. z Niemiec, Malty czy Filipin to rozłamowcy?
Na to wygląda.

Czy wierni są zobowiązani do posłuszeństwa rozłamowcom?


Mt 23:3 bt5 "Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią."

Jak myślisz, jaka odpowiedź na Twoje pytanie wynika z tego wersetu?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sie 24, 2019 10:45 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Barney napisał(a):
Mt 23:3 bt5 "Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią."

Jak myślisz, jaka odpowiedź na Twoje pytanie wynika z tego wersetu?

Chyba zapomniałeś, że Chrystus mówi w tym werscie o tym, że hipokryta co innego głosi a co innego robi. W tamtych czasach jeszcze nauczali prawidłowo, ale sami tak nie robili - więc stąd te słowa Jezusa.

Dziś w posoborowiu w zasadzie nie ma tak dużo hipokryzji. Mówią: "Komunia dla rozwodników może być po rozezananiu" - i ją dają. Mówią: "Kościół instytucjonalnie nie będzie probował nawrać zydów" - i nie nawracają. Mówią: "Ekumenizm to nie nawracanie na katolicyzm, ale ucieranie wspolnych stanowisk z protestantami" - i tak robią. Mówią: "ma być NOM na pierwszym miejscu a MT tylko w nadzwyczajnych okolicznościach" - i tak zarządzają jako przełożeni.

Dlatego twoja odpowiedź nijak ma się do bardzo słusznego zapytania kozielsa.


So sie 24, 2019 11:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Nikt nie każe Ci się rozwodzić, a potem przyjmować Komunię Świętą - więc po co to gadanie o koniecznym (ponoć) nieposłuszeństwie?
Owszem, trzeba protestowac przeciw takim nauczaniom, ale nie jesteś w sytuacji "nieposłuszeństwo albo grzech" więc nie masz prawa wypowiadać posłuszeństwa jako takiego i jak najbardziej masz obowiązek zachować naukę tego nauczania Chrystusa.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So sie 24, 2019 11:41 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Dzięki Bogu przebłyski wiosny w Kościele też się pojawiają. Wszyscy kojarzą postać 15-latka Jakuba Baryły, który dzielnie zatrzymał marsz dewiantów w Płocku. Abp Jędraszewski porównał go nawet do ks. Skorupki. Podejrzewam, że abp nie widział ostatniego wywiadu tego młodzieńca..
Okazuje się, że ma zdrowe, katolickie, tradycyjne poglądy i chciałby zostać księdzem. O zgrozo, słucha ks. Michała Woźnickiego, którego uważa za wspaniałego kapłana ;)
Brawo Jakub!
https://www.youtube.com/watch?v=t9E6FSTQ3AM


So sie 24, 2019 4:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Barney napisał(a):
Mt 23:3 bt5 "Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią."

Jak myślisz, jaka odpowiedź na Twoje pytanie wynika z tego wersetu?


Dzięki Bogu, nawet modernistyczni hierarchowie zachowali odrobinę rozsądku i nie lawirują tak w sprawie (nie)posłuszeństwa biskupowi-heretykowi:

Nie słuchajmy biskupów-heretyków

Kard. Müller odniósł się też do postulatów udzielani Komunii Świętej protestantom, które pojawiają się w kręgach niemieckiego duchowieństwa. – Kiedy biskupi mówią: uzgadniamy to z grupą katolickich działaczy świeckich i czynimy z tego normę, to nie mają do tego prawa. Nie mają do tego autorytetu. Wtedy wierni nie muszą być posłuszni heretyckim biskupom i to biskup pozostaje w schizmie – powiedział były prefekt Kongregacji Nauki i Wiary.

- Na przestrzeni dwóch tysięcy lat wielu biskupów odstąpiło od wiary, stało się heretykami. Były też heretyckie synody. Żaden ksiądz nie jest zobowiązany do posłuszeństwa biskupowi, który nakazuje mu udzielanie Komunii św. osobie niebędącej katolikiem. Ponieważ taki biskup traci prawo do odbierania posłuszeństwa od kapłanów – wyjaśnił zdecydowanie.


http://www.pch24.pl/kard--gerhard-mulle ... z5xbaetAMv


N sie 25, 2019 11:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Tak w ramach reminiscencji.
W styczniu pisałem:
watchman napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Szatan może się okrywać nawet płaszczem pokory, ale płaszcza posłuszeństwa nie umie na siebie naciągnąć”
W Norymberdze tak się tłumaczyli. Oni tylko wykonywali rozkazy. Mistrzowie "pokory"..

Ten post wywołał "świnte oburzenie" tut. obłudników:
equuleuss napisał(a):
To jest uwłaczające i bluźniercze w stosunku do Świętej Matki Kościoła Katolickiego. Rzucać takim błotem na Kościół...

Barney napisał(a):
No cóż, właśnie podsumowałeś "Dzienniczek" św. s.Faustyny...
Doskonałe podsumowanie tematu.

merss napisał(a):
Logika nie jest twoją silną stroną, umiejętność snucia analogii rownież. Pracujesz na zwierzęcych skojarzeniach i negatywnie poczynionej ocenie. To pozarozumowe, bo refleksja rozumowa powinna dążyć do obiektywizmu. Ta ocena stanowi przesłonę rzeczywistości i wyklucza w tym momencie możliwość szukania prawdy.

merss napisał(a):
Porównanie ze zbrodniarzami z Norymberdii ma charakter emocjonalny i manipulacyjny. Chodzi o wywołanie w czytającym niechęci, bo zapisze się w mózgu maluczkich analogia hierarchii kościelnej z Norymbergą i nazistami.

merss napisał(a):
Takie wypowiedzi budzą moje obrzydzenie. Pozostawiam je, bo z pewnością negatywizm w stosunku do Kościoła będzie procentowal ignorancją zdań odrębnych. Tak się manipuluje tłumem.

merss napisał(a):
Patrząc na to z boku widać fałszywą monetę. Inteligencja wykorzystana, by niszczyć. Mogłam ten bluźnierczy tekst wyciąć lub skomentować pozostawiając. Uznałam, że bardziej korzystne będzie pozostawienie.


No i teraz oddajmy głos kardynałowi Mullerowi, który udzielił wywiadu w Naszym Dzienniku:

Tak samo było w przypadku funkcjonariuszy SS, rozkaz przełożonych nie zwalniał ich z powinności podejmowania decyzji zgodnie z własnym sumieniem. We wcześniejszych czasach, po 1875 roku, niemieccy biskupi napisali w liście do Bismarcka, że Kościół katolicki nie może być za wszelką cenę posłuszny swoim przełożonym. W obozach koncentracyjnych mordowano ludzi w imię posłuszeństwa rozkazom przełożonych. Teraz ta nazistowska zasada ma być wprowadzona do Kościoła katolickiego? To jest niepojęte. W wierze jesteśmy zobowiązani do posłuszeństwa tylko Bogu, a przełożonym w Kościele tylko o tyle, o ile wyrażają oni wiarę katolicką. I oni nie mogą stwierdzić: to, co mówimy, jest katolickie, ponieważ każdy katolik jest w stanie sprawdzić, czy to, co mówią, zgadza się z Pismem Świętym i Tradycją czy nie.
https://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-kard-g-muller-dla-naszego-dziennika-niech-was-prowadzi-sw-jan-pawel-ii-sw-maksymilian-kolbe-bl-ks-jerzy-popieluszko-i-wielu-innych-a-nie-soros-czy-inni-zagranicznym-sp/
Dodam, że podobną analogię snuł w ostatnich swoich rozważaniach o.Pelanowski. W związku z powyższym, czy mogę liczyć na jakąś rehabilitację i zwrócenie honoru za wypowiedziane tutaj słowa?
Myślę, że dla mundrzących się tutaj "ałtorytetów" będzie to zbyt trudne..


N sie 25, 2019 6:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16892
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Na jedno zdanie watchmana napisalam tyle komentarzy? To już manipulacja, która wyklucza to, bym wróciła do wszystkich wypowiedzi i uchwycenia ich sensu. To co zauważam u watchmana to brak zainteresowania sensem wypowiedzi, więc na ogół nie wchodzę w dłuższe z nim rozmowy. Dla mnie to strata czasu na powrót i odpowiadanie na to co sobie pisze watchman. O pomoc w wyszukiwaniu też nie proszę, bo to musiałabym uczynić sama.
Druga sprawa, jeśli ktoś jest nieważny dla watchmana, to rehabilitacje od nieważnych są chyba niepoważnym oczekiwaniem?


N sie 25, 2019 8:02 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Szkoda ze nie było całego wywiadu bo ważny był kontekst wypowiedzi i wtedy można by porównać z kontekstem wypowiedzi watchmana.
Jak zwykle manipulacja.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 25, 2019 8:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Ależ to prawda, co mówił kardynał Muller. Tyle, że to zostało przedstawione jako zwolnienie z posłuszeństwa w ogóle: natomiast chodzi o ogólnie znaną zasadę, że przez posłuszeństwo nie można dać się zmusić do grzechu.

Więc - wracając do przykładu jaki padł - żaden ksiądz nie może się wymawiać posłuszeństwem dając Komunię Świętą osobie żyjącej w nowym związku, ale to nie znaczy, że ma prawo wymówić posłuszeństwo temuż biskupowi w ogóle!

Tego zdają sie nie rozumieć Watchmani i Wespecjani. Albo nie chcą.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N sie 25, 2019 9:55 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16892
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Przeczytałam ten tekst styczniowy. Mdli od watchmanowych manipulacji. To nie jest postawa katolika, ale zwykłej jego podróby. Obszernie wyjaśniłam swoje stanowisko i nie było w nim nic co odbiegałoby od tradycyjnej nauki Kościoła. Wmawianie mi poglądów, których nie prezentuję jest obrzydliwością nikczemnika.


N sie 25, 2019 11:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Tak jak podejrzewałem, tak się i stało. Mnie wasze przeprosiny nie są do szczęścia potrzebne ale jakaś odrobina autorefleksji, by się wam przydała. Z takim nastawieniem zmierzacie prosto tam gdzie ja nie chciałbym się znaleźć..

jeszcze raz powtórzę:
equuleuss napisał(a):
Szatan może się okrywać nawet płaszczem pokory, ale płaszcza posłuszeństwa nie umie na siebie naciągnąć”

W Norymberdze tak się tłumaczyli. Oni tylko wykonywali rozkazy. Mistrzowie "pokory"..

Cieszę się, że kardynał Muller wie o tym, że posłuszeństwo nie zawsze jest zgodne z Wolą Boga. Czasami trzeba powiedzieć: non possumus!


N sie 25, 2019 11:39 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
A ten fragment o posłuszeństwie to wypisz wymaluj postawa twoja i Wespecjana

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn sie 26, 2019 7:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Mam dla ciebie dobrą wiadomość. Nie napiszę już na tym forum ani słowa więcej. Tak mi dopomóż Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny Prawdziwy. Amen.


Pn sie 26, 2019 9:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
I jeszcze na koniec złamałeś II przykazanie... :no:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sie 26, 2019 9:26 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiosna czy zmierzch Kościoła?
Pewni ludzie na forum nigdy nie przeproszą watchmana, choć kardynał Muller dokładnie wyraził jego myśl na podobnym przykładzie. Za mało klasy albo za dużo pychy, albo może niepokojąca myśl, że watcham może mieć w czymś rację, a jeśli tak, to może trzeba inaczej spojrzeć na to całe posoborowie.

To upieranie się w posłuszeństwoie dostojnikowi kościelnemu, który głosi herezje, wzieło się z głęboko zaszczepionego przekonania, że człowiek bardziej zbawia sie będąc posłuszny hierarsze, przełożonemu niż będąc posłuszny słowom Nowego Testamentu. Mechanizm za taką wiarą u posoborowego katolika jest następujący: "Nawet jeśli przełożony głosi lub nakazuje (widoczne dla mnie) sprzeczne nauki z Tradycją i Nowym Testamentem, to muszę słuchać przełożonego, bo Duch Święty działa w Kościele i to na pewno On ma jakiś strategiczny, dalekosiężny plan, pchając tego przełożonego do głoszenia takich a nie innych nauk."

Takie myślenie jednak jest kompletną islamizacją katolicyzmu, bo w islamie Bóg może sam sobie zaprzeczać w naukach i "wszystko jest w porządku". Moim zdaniem takie myślenie zostało sztucznie zaszczepione w katolikach w posoborowiu jako smar, by przepchnąć te wszystkie "reformy". Paradoksalnie jest ono wygodne i dla hierarchii zainteresowanej zmianą nauczania Kościoła - i dla wiernych. Dla hierarchii jest to korzystne, bo ewentualny bunt ludu i niższego kleru na zmiany nauczania zaprzeczające poprzedniemu nauczaniu w kwestiach fundamentalnych, zostaną spacyfikowane biczem "posłuszeństwa". A dla wiernych jest to wygodne, bo zdejmuje z nich obowiązek czuwania a nawet myślenia w kwestiach wiary.


Pn sie 26, 2019 9:57 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 825 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 122 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL