Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 9:29 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Puste piekło 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz kwi 11, 2019 7:56 pm
Posty: 12
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
PeterW napisał(a):
Doucz się czegoś czym różni się świat materialny od świata niematerialnego (nadprzyrodzonego, duchowego), a potem wkraczaj w dyskusje teologiczne.

Kiedyś ateiści byli bardziej wykształceni, przynajmniej znali podstawy tego co krytykowali, czy sprzeciwiali się. :roll:
No chyba że sobie trollujesz..


Nie obchodzą mnie ani ateiści, ani Twoje wykształcenie.

feelek napisał(a):
No rozumiem, że nie wiesz, ale skoro twierdzisz, że niebo i piekło nie są wieczne to może masz jakieś propozycje, np. jakieś pomysły na to co stanie się z duszami, które tam przebywają.


Nie wiem nic o rzeczach, które się dzieją po śmierci.
Wywnioskowałem na podstawie mojej obserwacji świata, że wszystko przemija, stąd myślę, że niebo i piekło
(jeżeli istnieją po śmierci) nie stanowią wyjątku od tej reguły.
"Zmiana jest jedyną stałą".


N kwi 14, 2019 8:42 pm
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
Obserwowałeś tylko rzeczy doczesne , materialne,
Poza tym powiedz jaka zmiana następuje w liczbie Pi?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N kwi 14, 2019 8:45 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz kwi 11, 2019 7:56 pm
Posty: 12
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
Andy72 napisał(a):
Obserwowałeś tylko rzeczy doczesne , materialne


Tak, jestem w stanie opisać tylko rzeczy doczesne.
Doświadczam też "rzeczy" niematerialnych, takie jak np. sny, emocje, pamięć, wyobrażnia.

Andy72 napisał(a):
Poza tym powiedz jaka zmiana następuje w liczbie Pi?


Wszystkie liczby są wytworem ludzkiego umysłu, bez umysłu nie istnieją.
Nie znajdziesz nigdy liczby 2, znajdziejsz natomiast dwa ołówki.

...ale odbiegamy od tematu.


N kwi 14, 2019 9:25 pm
Zobacz profil
Online
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7275
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
To znaczy "wymyśliłeś" sobie że pi=3.14? :D

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N kwi 14, 2019 9:26 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
Nie. On rżnie po prostu głupa. Czyli trolluje.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N kwi 14, 2019 9:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16894
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
Nie wiem czy rżnie glupa, bo niedouczenie widzę. Typ funkcjonujacy w oparciu o widzenie misiów: mi sie wydaje, więc tak jest. Jako niematerialne widzi to co przypisuje się materii. Jeśli woli misia jako mentora, jego sprawa. Zamiast czytać sens przypowieści biblijnej z Genesis pyta o to co było pierwsze: kura czy jajo..tymczasem to nie o procesie rozwoju jaja jest opowiastka. Pewnie znajdzie rozmowców...


N kwi 14, 2019 9:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
Ale pi nie równa się 3.14

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N kwi 14, 2019 9:39 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz kwi 11, 2019 7:56 pm
Posty: 12
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
PeterW napisał(a):
Nie. On rżnie po prostu głupa. Czyli trolluje.


merss napisał(a):
Nie wiem czy rżnie glupa, bo niedouczenie widzę. Typ funkcjonujacy w oparciu o widzenie misiów



7. Na forum obowiązuje poszanowanie uczuć osób wierzących i niewierzących.
7.1. Poszanowanie uczuć religijnych oznacza zakaz wyrażania obelżywych i prowokacyjnych uwag na ich temat, doktryny oraz praktykowanego kultu religijnego. Zezwala się na krytykę poglądów religijnych w formie argumentów w dyskusji.
7.2. Poszanowanie uczuć osób niewierzących wyraża się zakazem narzucania im własnej prawdy i wartościowania poglądów. Aprobuje się krytykę ateizmu i jego podstaw w formie uzasadnień w dyskusji a nie autorytarnie głoszonych tez.


Andy72 napisał(a):
To znaczy "wymyśliłeś" sobie że pi=3.14? :D


Ja tego nie wymyśliłem.

Jockey napisał(a):
Ale pi nie równa się 3.14

Z tego co wiem, to właśnie tyle w przybliżeniu wynosi.

merss napisał(a):
Typ funkcjonujacy w oparciu o widzenie misiów: mi sie wydaje, więc tak jest.


W którym miejscu tak stwierdziłem? proszę o przykład.

merss napisał(a):
Zamiast czytać sens przypowieści biblijnej z Genesis pyta o to co było pierwsze: kura czy jajo..tymczasem to nie o procesie rozwoju jaja jest opowiastka. Pewnie znajdzie rozmowców...


Zadałem merytoryczne pytanie odwołujące się do tekstu jaki przytoczyłaś.
Nie mam zamiaru trolowania.


N kwi 14, 2019 9:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16894
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
Cytuj:
7. Na forum obowiązuje poszanowanie uczuć osób wierzących i niewierzących.
7.1. Poszanowanie uczuć religijnych oznacza zakaz wyrażania obelżywych i prowokacyjnych uwag na ich temat, doktryny oraz praktykowanego kultu religijnego. Zezwala się na krytykę poglądów religijnych w formie argumentów w dyskusji.
7.2. Poszanowanie uczuć osób niewierzących wyraża się zakazem narzucania im własnej prawdy i wartościowania poglądów. Aprobuje się krytykę ateizmu i jego podstaw w formie uzasadnień w dyskusji a nie autorytarnie głoszonych tez.

Reg. III/10
10. Obowiązuje czarny kolor czcionki. Użytkownicy wyodrębniający barwnie cytaty biblijne formatują tekst wybierając ciemnoniebieski kolor czcionki. Innych kolorów w tekstach polemicznych w zasadzie nie stosujemy.


Reg.III/11
11. Kolor czerwony i zielony zastrzeżone są zwyczajowo do użytku administracji i moderacji.
Czerwień nie jest dookreślona numerem.

IV/4. Za bezpośrednie egzekwowanie i interpretację regulaminu na forum odpowiedzialni są moderatorzy. Decyzja każdego moderatora jest wiążąca. Twoja własna interpretacja regulaminu nie uprawnia Ciebie do łamania tej decyzji.


Rozumiemy to tak, że granice stawiają modzi. Opisałam fakt a następnie go zinterpretowałam. Niedouczenie to ocena stanu wiedzy. Tępak to ocena pejoratywna człowieka. Nie zostałeś nazwany nieukiem, ale osobą, które prezentuje wiedzę nie mając świadomości, że to niewiedza.
To, ze coś ci się wydaje że tak jest nie oznacza, że pracuje rozum. Może to być jedynie wyobraźnia. Szybko to identyfikuję.

EOT


N kwi 14, 2019 10:08 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
feelek napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
feelek napisał(a):
A zatem Jacku, ponawiam moje pytanie: Co gorszego od śmierci może spotkać kogoś, kogo nie gryzie sumienie, a dopuścił się grzechu zgorszenia?


Ale ja już odpowiedziałem na to twoje pytanie na poprzedniej stronie. Ogólnie mówiąc stan w jakim znajdzie się taki człowiek jest bardzo zły. Co to znaczy? świadomość odrzucenia przez Boga i uświadomienie sobie niemożliwości zbawienia może doprowadzić człowieka do obłędu. Życie w takim obłędzie jest gorsze od śmierci. lepiej jest uwiesić sobie kamień młyński u szyi i rzucić się w morze.

Jacku, co Ty pleciesz? Jak może cierpieć z powodu odrzucenia przez Boga ktoś, kto w Niego nie wierzy?


feelek co ty pleciesz? przecież my rozmawiamy w kontekście słów Jezusa zapisanych w Ewangelii Łukasza 17:1,2. Jezus nie rozmawia tam z niewierzącymi

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Wt maja 07, 2019 6:01 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
A13 pisze

Cytuj:
7. Na forum obowiązuje poszanowanie uczuć osób wierzących i niewierzących.
7.1. Poszanowanie uczuć religijnych oznacza zakaz wyrażania obelżywych i prowokacyjnych uwag na ich temat, doktryny oraz praktykowanego kultu religijnego. Zezwala się na krytykę poglądów religijnych w formie argumentów w dyskusji.
7.2. Poszanowanie uczuć osób niewierzących wyraża się zakazem narzucania im własnej prawdy i wartościowania poglądów. Aprobuje się krytykę ateizmu i jego podstaw w formie uzasadnień w dyskusji a nie autorytarnie głoszonych tez.


Przepisy regulaminu obowiązują wszystkich za wyjątkiem Katolików. Odnośnie Katolików stosuje się licznie interpretacje regulaminu pozwalające im na wszystko. Wiele razy to zobaczysz....jeśli wytrwasz:)

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Wt maja 07, 2019 6:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
Jacek.J napisał(a):
feelek napisał(a):
Jacku, co Ty pleciesz? Jak może cierpieć z powodu odrzucenia przez Boga ktoś, kto w Niego nie wierzy?

feelek co ty pleciesz? przecież my rozmawiamy w kontekście słów Jezusa zapisanych w Ewangelii Łukasza 17:1,2. Jezus nie rozmawia tam z niewierzącymi

"Potem Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeśli chodzi o powody do upadku, to na pewno się pojawią. Ale biada temu, przez kogo to się stanie! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono na szyi kamień młyński i wrzucono go do morza, niż żeby doprowadził do upadku jednego z tych małych"

Jacku, wskaż w powyższym tekście słowa: "biada temu wierzącemu, przez kogo to się stanie", bo ja jakoś ich nie mogę dostrzec.


Wt maja 07, 2019 6:33 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
feelek napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
feelek napisał(a):
Jacku, co Ty pleciesz? Jak może cierpieć z powodu odrzucenia przez Boga ktoś, kto w Niego nie wierzy?

feelek co ty pleciesz? przecież my rozmawiamy w kontekście słów Jezusa zapisanych w Ewangelii Łukasza 17:1,2. Jezus nie rozmawia tam z niewierzącymi

"Potem Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeśli chodzi o powody do upadku, to na pewno się pojawią. Ale biada temu, przez kogo to się stanie! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono na szyi kamień młyński i wrzucono go do morza, niż żeby doprowadził do upadku jednego z tych małych"

Jacku, wskaż w powyższym tekście słowa: "biada temu wierzącemu, przez kogo to się stanie", bo ja jakoś ich nie mogę dostrzec.


:)) ja rozumiem że taka jest twoja linia obrony i będziesz jej bronił do upadłego i że można odnieść te słowa Jezusa zarówno do wierzących jak i niewierzących. Ale kontekst mówi nam że w całej wypowiedzi Jezusa chodzi mu o osoby wierzące. Wcześniej Jezus opowiada przypowieść o Bogaczu i Łazarzu i właśnie w kontekście tej przypowieści inaczej mówiąc w odniesieniu do tej przypowieści padają słowa "biada temu, przez kogo to się stanie". Tak że nie naciągaj faktów.

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Śr maja 08, 2019 8:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
Jacek.J napisał(a):
:)) ja rozumiem że taka jest twoja linia obrony i będziesz jej bronił do upadłego i że można odnieść te słowa Jezusa zarówno do wierzących jak i niewierzących. Ale kontekst mówi nam że w całej wypowiedzi Jezusa chodzi mu o osoby wierzące. Wcześniej Jezus opowiada przypowieść o Bogaczu i Łazarzu i właśnie w kontekście tej przypowieści inaczej mówiąc w odniesieniu do tej przypowieści padają słowa "biada temu, przez kogo to się stanie". Tak że nie naciągaj faktów.

A ja rozumiem, że wg Ciebie prawidłowy kontekst wypowiedzi Jezusa powinien brzmieć następująco :

Jeśli chodzi o powody do upadku, to na pewno się pojawią. Ale biada temu wierzącemu, przez kogo to się stanie! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono na szyi kamień młyński i wrzucono go do morza, niż żeby doprowadził do upadku jednego z tych małych. Natomiast jeśli chodzi o niewierzących, to niech się nie przejmują, nic im w tym życiu nie grozi, mogą grzeszyć do woli.


Śr maja 08, 2019 9:43 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Puste piekło
feelek napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
:)) ja rozumiem że taka jest twoja linia obrony i będziesz jej bronił do upadłego i że można odnieść te słowa Jezusa zarówno do wierzących jak i niewierzących. Ale kontekst mówi nam że w całej wypowiedzi Jezusa chodzi mu o osoby wierzące. Wcześniej Jezus opowiada przypowieść o Bogaczu i Łazarzu i właśnie w kontekście tej przypowieści inaczej mówiąc w odniesieniu do tej przypowieści padają słowa "biada temu, przez kogo to się stanie". Tak że nie naciągaj faktów.

A ja rozumiem, że wg Ciebie prawidłowy kontekst wypowiedzi Jezusa powinien brzmieć następująco :

Jeśli chodzi o powody do upadku, to na pewno się pojawią. Ale biada temu wierzącemu, przez kogo to się stanie! Korzystniej byłoby dla niego, gdyby mu zawieszono na szyi kamień młyński i wrzucono go do morza, niż żeby doprowadził do upadku jednego z tych małych. Natomiast jeśli chodzi o niewierzących, to niech się nie przejmują, nic im w tym życiu nie grozi, mogą grzeszyć do woli.


Mat 15:21 Potem Jezus odszedł stamtąd i udał się w okolice Tyru i Sydonu. 22 I przyszła pewna Fenicjanka mieszkająca w tych okolicach, i zaczęła wołać: „Zlituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest opętana przez demona i okropnie cierpi”. 23 Ale Jezus nie odpowiedział jej ani słowem. Uczniowie podeszli więc do niego i zaczęli nalegać: „Odpraw ją, bo wciąż woła za nami”. 24 Wtedy on się odezwał: „Zostałem posłany tylko do zaginionych owiec z narodu izraelskiego”.


Tak że w tym czasie Jezusa nie obchodziło co będzie z niewierzącymi

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz maja 09, 2019 8:58 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 223 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 218 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL