Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:52 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Swoją drogą, to Jackowi właśnie udało się osiągnąć to, do czego zmierzał: Uciekł od niewygodnej dla siebie kwestii, którą sam poruszył, że w Dekalogu nie ma zakazu wykonywania wizerunków Stwórcy.

Swoją drogą, to taki zakaz jest zapisany w Biblii, ale śJ nie mogą się na niego powołać w dyskusji z katolikami, ponieważ w świetle chrześcijańskiej nauki na temat Boga podany w nim powód jego istnienia przestał być aktualny, a tym samym sam zakaz stał się nieobowiązujący. :)

Msz na myśli uzasadnienie zakazu tym, że Izraelici nie widzieli Boga, więc nie mogą go przedstawiać (w PwP 4,15-19)?
Rzeczywiście, w międzyczasie zdarzyła się "drobna" rzecz ;) - Wcielenie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz sie 26, 2021 2:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Dokładnie ten fragment mam na myśli. :)


Cz sie 26, 2021 3:25 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Wyjścia 34
18 I rzekł [Mojżesz]: «Spraw, abym ujrzał Twoją chwałę». 19 [Pan] odpowiedział: «Ja ukażę ci mój majestat i ogłoszę przed tobą imię Pana, gdyż Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, komu Mi się podoba». 20 I znowu rzekł: «Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu». 21 I rzekł jeszcze Pan: «Oto miejsce obok Mnie, stań przy skale. 22 Gdy przechodzić będzie moja chwała, postawię cię w rozpadlinie skały i położę rękę moją na tobie, aż przejdę. 23 A gdy cofnę rękę, ujrzysz Mnie z tyłu, lecz oblicza mojego tobie nie ukażę».

Liczb 12
3 Mojżesz zaś był człowiekiem bardzo skromnym, najskromniejszym ze wszystkich ludzi, jacy żyli na ziemi.
(...)
, 6 rzekł:
«Słuchajcie słów moich:
Jeśli jest u was prorok,
objawię mu się przez widzenia,
w snach będę mówił do niego.
7 Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem.
Uznany jest za wiernego w całym moim domu.
8 Twarzą w twarz mówię do niego -
w sposób jawny, a nie przez wyrazy ukryte.
On też postać2 Pana ogląda.
Czemu ośmielacie się przeciwko memu słudze,
przeciwko Mojżeszowi, źle mówić?»

Jan 1
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat Go nie poznał.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
(...)
14 A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen łaski i prawdy.

Łukasz 24
15 Gdy tak rozmawiali i rozprawiali z sobą, sam Jezus przybliżył się i szedł z nimi. 16 Lecz oczy ich były niejako na uwięzi, tak że Go nie poznali. 17 On zaś ich zapytał: «Cóż to za rozmowy prowadzicie z sobą w drodze?» Zatrzymali się smutni.
(...)
25 Na to On rzekł do nich: «O nierozumni, jak nieskore są wasze serca do wierzenia we wszystko, co powiedzieli prorocy! 26 Czyż Mesjasz nie miał tego cierpieć, aby wejść do swej chwały?» 27 I zaczynając od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co we wszystkich Pismach odnosiło się do Niego.
(...)
30 Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. 31 Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. 32 I mówili nawzajem do siebie: «Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?»
(...)
36 A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!» 37 Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. 38 Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? 39 Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». 40 Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. 41 Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» 42 Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. 43 Wziął i jadł wobec nich.
44 Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». 45 Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma, 46 i rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie, 47 w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. 48 Wy jesteście świadkami tego. 49 Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie przyobleczeni mocą z wysoka».
50 Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce błogosławił ich. 51 A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.

Jan 20
29 Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».

Galatów 1
8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

Może nie po twarzy się rozpoznaje ducha?
Gdyby Bóg ujawnił swoją twarz przed inkarnacją mógłby zostać uwieczniony na jakimś obrazie czy opisie, który nie pozwoliłby przyjść Jezusowi nie ujawniając kim jest. Bo może chce być "rozpoznawany po sercu, a nie twarzy". Itd.

Jednak gdy Ewangelia i twarz została ujawniona, może nie ma potrzeby już zabraniać wizerunków, które mogą zaspokoić ułamek tęsknoty, tak długo jak ktoś nie próbuje poznać Boga z jednego obrazu.


Cz sie 26, 2021 4:28 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
TS7 pisze

J
Cytuj:
ednak gdy Ewangelia i twarz została ujawniona, może nie ma potrzeby już zabraniać wizerunków, które mogą zaspokoić ułamek tęsknoty, tak długo jak ktoś nie próbuje poznać Boga z jednego obrazu.


A co tam będziemy się ograniczać. Może nie ma potrzeby przyjmować ewangelii Chrystusowej . Napiszmy nową ewangelię. Chociaż w zasadzie to już zostało poniekąd zrobione poprzez interpretację ewangelii Chrystusowej w każdym wyznaniu

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz sie 26, 2021 9:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Ciekawe słowa w ustach osoby, która należy do religii, w której Nowy Testament poprawiono tak, aby pasował do jej nauczania. :D


Cz sie 26, 2021 9:42 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Jacek.J napisał(a):
TS7 pisze

J
Cytuj:
ednak gdy Ewangelia i twarz została ujawniona, może nie ma potrzeby już zabraniać wizerunków, które mogą zaspokoić ułamek tęsknoty, tak długo jak ktoś nie próbuje poznać Boga z jednego obrazu.


A co tam będziemy się ograniczać. Może nie ma potrzeby przyjmować ewangelii Chrystusowej . Napiszmy nową ewangelię. Chociaż w zasadzie to już zostało poniekąd zrobione poprzez interpretację ewangelii Chrystusowej w każdym wyznaniu


Daruj sobie Erystykę, szkoda czasu życia.

interpretować
rozumieć w określony sposób sens lub znaczenie czegoś

Powiedz mi, który człowiek nie interpretuje, pomijając ewentualnie autora?
Ty nie interpretujesz? Potrafisz "czytać surowe źródło nie interpretując"? Jak to się robi?


Pn wrz 06, 2021 4:59 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
TS7 napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
TS7 pisze

J
Cytuj:
ednak gdy Ewangelia i twarz została ujawniona, może nie ma potrzeby już zabraniać wizerunków, które mogą zaspokoić ułamek tęsknoty, tak długo jak ktoś nie próbuje poznać Boga z jednego obrazu.


A co tam będziemy się ograniczać. Może nie ma potrzeby przyjmować ewangelii Chrystusowej . Napiszmy nową ewangelię. Chociaż w zasadzie to już zostało poniekąd zrobione poprzez interpretację ewangelii Chrystusowej w każdym wyznaniu


Daruj sobie Erystykę, szkoda czasu życia.

interpretować
rozumieć w określony sposób sens lub znaczenie czegoś

Powiedz mi, który człowiek nie interpretuje, pomijając ewentualnie autora?
Ty nie interpretujesz? Potrafisz "czytać surowe źródło nie interpretując"? Jak to się robi?


Oczywiście że interpretuje. Kwestią nie jest interpretowanie tylko uczciwość w interpretowaniu.
Jeśli ja czy ŚJ coś interpretują to uczciwie przyznają że to nasza interpretacja z którą można di zgodzić lub nie. Nie "fałszujemy" tekstów Biblii np. cytując jej fragment następnie głosząc własną jej interpretację i twierdząc że tego chce Bóg. co u Katolików jest nagminne. Cytują werset Biblii, jednocześnie konwertują go w umyśle na własną interpretacje i twierdzą że tak pisze w Biblii

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Śr wrz 08, 2021 9:15 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Jacek_J,

To najpierw przeczytaj proszę to co poniżej jak możesz i się do tego odnieś.

Katolicki Komentarz Biblijny (Vocatio)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


N wrz 12, 2021 10:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Jacek.J napisał(a):
Kwestią nie jest interpretowanie tylko uczciwość w interpretowaniu.
Jeśli ja czy ŚJ coś interpretują to uczciwie przyznają że to nasza interpretacja z którą można di zgodzić lub nie.
Nie "fałszujemy" tekstów Biblii np. cytując jej fragment następnie głosząc własną jej interpretację i twierdząc że tego chce Bóg.
Serio?
Poczytajmy zatem:
"Prorokują oni gdyż występują w imieniu Boga" [Świadkowie Jehowy]("Strażnica" 1972, nr 8, s.24, wyd. pol.)
"Nie ma powodu, aby zmieniać liczby; to są Boże daty, nie nasze; 1914 nie jest datą początku lecz końca." ("Strażnica" 1894, 15 lipca, s. 226, wyd. ang.)

'W naszych czasach chrześcijaństwo odmawia słuchania tego, CO GŁOSI OSTATEK POMAZANCÓW, i stara się powstrzymać jego działalność. Niemniej od roku 1919 USŁUGUJE ON W CHARAKTERZE "STRAŻNIKA" WYZNACZONEGO PRZEZ JEHOWĘ, śmialo publikując JEGO orzeczenia na temat "czasu końca" obecnego systemu rzeczy.'

"Ten 'prorok' nie był jednym człowiekiem, lecz był grupą mężczyzn i kobiet. (...) Dzisiaj są oni znani jako chrześcijańscy Świadkowie Jehowy. (...) Oczywiście, łatwo jest powiedzieć, że ta grupa działa jako 'prorok' Boga. Inną rzeczą jest to udowodnić. (...). A dokładniej, czy była inna grupa, której Jehowa chciałby dać polecenie przemawiania jako 'prorok' w Jego imieniu." ("Strażnica" 1972, 1 kwietnia, s. 197, wyd. ang

"Odbiło się we mnie głębokie przekonanie, pisze 'starszy' J. A. Bohnet, 'że żadne ludzkie stworzenie nie jest autorem 'Światła', że żaden człowiek nie mógł napisać tej książki i nikt jej nie napisał... Bracie, byłeś jedynie użyty za narzędzie do sporządzenia 'Światła'. Jehowa jest autorem tegoż pisma". ("Strażnica" z 1931 roku, s. 208) 4

"Za pośrednictwem teokratycznej służby kaznodziejskiej oraz innych zebrań zborowych i kursów uczy ich głosić Słowo, dzięki czemu potrafią dobitnie przemawiać 'językiem ludzi uczonych'. Wkłada w ich usta swoje słowa i rozsyła, by oznajmiali Jego wyroki"publicznie i od domu do domu." ("Wspaniały finał Objawienia bliski", s. 153, wyd. pol)

"To wskazywałoby na to, że Świadkowie Jehowy obecnie głoszą dobrą nowinę o Królestwie pod kierownictwem i wsparciem aniołów (Obj. 14:6-7; Mat. 25:31-32). A ponieważ żadne słowo czy dzieło Jehowy nie może zawieść, narody zobaczą spełnienie się tego, co ci świadkowie głoszą, kierowani z niebios." ("Strażnica" 1972, 1 kwietnia, s. 200, wyd. ang.)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn wrz 13, 2021 6:41 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Barney napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Kwestią nie jest interpretowanie tylko uczciwość w interpretowaniu.
Jeśli ja czy ŚJ coś interpretują to uczciwie przyznają że to nasza interpretacja z którą można di zgodzić lub nie.
Nie "fałszujemy" tekstów Biblii np. cytując jej fragment następnie głosząc własną jej interpretację i twierdząc że tego chce Bóg.
Serio?
Poczytajmy zatem:
"Prorokują oni gdyż występują w imieniu Boga" [Świadkowie Jehowy]("Strażnica" 1972, nr 8, s.24, wyd. pol.)
"Nie ma powodu, aby zmieniać liczby; to są Boże daty, nie nasze; 1914 nie jest datą początku lecz końca." ("Strażnica" 1894, 15 lipca, s. 226, wyd. ang.)

'W naszych czasach chrześcijaństwo odmawia słuchania tego, CO GŁOSI OSTATEK POMAZANCÓW, i stara się powstrzymać jego działalność. Niemniej od roku 1919 USŁUGUJE ON W CHARAKTERZE "STRAŻNIKA" WYZNACZONEGO PRZEZ JEHOWĘ, śmialo publikując JEGO orzeczenia na temat "czasu końca" obecnego systemu rzeczy.'

"Ten 'prorok' nie był jednym człowiekiem, lecz był grupą mężczyzn i kobiet. (...) Dzisiaj są oni znani jako chrześcijańscy Świadkowie Jehowy. (...) Oczywiście, łatwo jest powiedzieć, że ta grupa działa jako 'prorok' Boga. Inną rzeczą jest to udowodnić. (...). A dokładniej, czy była inna grupa, której Jehowa chciałby dać polecenie przemawiania jako 'prorok' w Jego imieniu." ("Strażnica" 1972, 1 kwietnia, s. 197, wyd. ang

"Odbiło się we mnie głębokie przekonanie, pisze 'starszy' J. A. Bohnet, 'że żadne ludzkie stworzenie nie jest autorem 'Światła', że żaden człowiek nie mógł napisać tej książki i nikt jej nie napisał... Bracie, byłeś jedynie użyty za narzędzie do sporządzenia 'Światła'. Jehowa jest autorem tegoż pisma". ("Strażnica" z 1931 roku, s. 208) 4

"Za pośrednictwem teokratycznej służby kaznodziejskiej oraz innych zebrań zborowych i kursów uczy ich głosić Słowo, dzięki czemu potrafią dobitnie przemawiać 'językiem ludzi uczonych'. Wkłada w ich usta swoje słowa i rozsyła, by oznajmiali Jego wyroki"publicznie i od domu do domu." ("Wspaniały finał Objawienia bliski", s. 153, wyd. pol)

"To wskazywałoby na to, że Świadkowie Jehowy obecnie głoszą dobrą nowinę o Królestwie pod kierownictwem i wsparciem aniołów (Obj. 14:6-7; Mat. 25:31-32). A ponieważ żadne słowo czy dzieło Jehowy nie może zawieść, narody zobaczą spełnienie się tego, co ci świadkowie głoszą, kierowani z niebios." ("Strażnica" 1972, 1 kwietnia, s. 200, wyd. ang.)



? A co mają te fragmenty do mojej uwagi o interpretacji?

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz wrz 23, 2021 6:51 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
TS7 napisał(a):
Jacek_J,

To najpierw przeczytaj proszę to co poniżej jak możesz i się do tego odnieś.

Katolicki Komentarz Biblijny (Vocatio)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor wykłada tu swój pogląd na to jak on rozumuje zasady tłumaczenia biblii. Uzasadnia używanie akomodacji tekstu Biblii w liturgii i ogólne legitymizuje jedynie właściwy sposób interpretacji w KrK. Tyle z tego zrozumiałem

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz wrz 23, 2021 7:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Jacek.J napisał(a):
Barney napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Kwestią nie jest interpretowanie tylko uczciwość w interpretowaniu.
Jeśli ja czy ŚJ coś interpretują to uczciwie przyznają że to nasza interpretacja z którą można di zgodzić lub nie.
Nie "fałszujemy" tekstów Biblii np. cytując jej fragment następnie głosząc własną jej interpretację i twierdząc że tego chce Bóg.
Serio?
Poczytajmy zatem:
"Prorokują oni gdyż występują w imieniu Boga" [Świadkowie Jehowy]("Strażnica" 1972, nr 8, s.24, wyd. pol.)
"Nie ma powodu, aby zmieniać liczby; to są Boże daty, nie nasze; 1914 nie jest datą początku lecz końca." ("Strażnica" 1894, 15 lipca, s. 226, wyd. ang.)

'W naszych czasach chrześcijaństwo odmawia słuchania tego, CO GŁOSI OSTATEK POMAZANCÓW, i stara się powstrzymać jego działalność. Niemniej od roku 1919 USŁUGUJE ON W CHARAKTERZE "STRAŻNIKA" WYZNACZONEGO PRZEZ JEHOWĘ, śmialo publikując JEGO orzeczenia na temat "czasu końca" obecnego systemu rzeczy.'

"Ten 'prorok' nie był jednym człowiekiem, lecz był grupą mężczyzn i kobiet. (...) Dzisiaj są oni znani jako chrześcijańscy Świadkowie Jehowy. (...) Oczywiście, łatwo jest powiedzieć, że ta grupa działa jako 'prorok' Boga. Inną rzeczą jest to udowodnić. (...). A dokładniej, czy była inna grupa, której Jehowa chciałby dać polecenie przemawiania jako 'prorok' w Jego imieniu." ("Strażnica" 1972, 1 kwietnia, s. 197, wyd. ang

"Odbiło się we mnie głębokie przekonanie, pisze 'starszy' J. A. Bohnet, 'że żadne ludzkie stworzenie nie jest autorem 'Światła', że żaden człowiek nie mógł napisać tej książki i nikt jej nie napisał... Bracie, byłeś jedynie użyty za narzędzie do sporządzenia 'Światła'. Jehowa jest autorem tegoż pisma". ("Strażnica" z 1931 roku, s. 208) 4

"Za pośrednictwem teokratycznej służby kaznodziejskiej oraz innych zebrań zborowych i kursów uczy ich głosić Słowo, dzięki czemu potrafią dobitnie przemawiać 'językiem ludzi uczonych'. Wkłada w ich usta swoje słowa i rozsyła, by oznajmiali Jego wyroki"publicznie i od domu do domu." ("Wspaniały finał Objawienia bliski", s. 153, wyd. pol)

"To wskazywałoby na to, że Świadkowie Jehowy obecnie głoszą dobrą nowinę o Królestwie pod kierownictwem i wsparciem aniołów (Obj. 14:6-7; Mat. 25:31-32). A ponieważ żadne słowo czy dzieło Jehowy nie może zawieść, narody zobaczą spełnienie się tego, co ci świadkowie głoszą, kierowani z niebios." ("Strażnica" 1972, 1 kwietnia, s. 200, wyd. ang.)



? A co mają te fragmenty do mojej uwagi o interpretacji?


Udowadniają, że Twoje twierdzenie:
Jacek J napisał(a):
Nie "fałszujemy" tekstów Biblii np. cytując jej fragment następnie głosząc własną jej interpretację i twierdząc że tego chce Bóg.
jest wierutną blagą.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz wrz 23, 2021 8:40 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 4:48 pm
Posty: 830
Lokalizacja: Szczytno
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Barney napisał(a):
? A co mają te fragmenty do mojej uwagi o interpretacji?


Udowadniają, że Twoje twierdzenie:
Jacek J napisał(a):
Nie "fałszujemy" tekstów Biblii np. cytując jej fragment następnie głosząc własną jej interpretację i twierdząc że tego chce Bóg.
jest wierutną blagą.[/quote]


:))) równie dobrze możesz zacytować książkę telefoniczną i twierdzić że to dowód na fałszowanie Biblii ze strony ŚJ

_________________
Poznaje się tylko to, co się oswoi - powiedział lis.[...] Oswój mnie.
Antoine de Saint Exupéry


Cz wrz 23, 2021 9:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Po co cytować książkę telefoniczną, skoro o wiele ciekawiej będzie zacytować NT w Przekładzie Nowego Świata i porównać z oryginałem?

Dz 7,59-60
"καὶ ἐλιθοβόλουν τὸν Στέφανον ἐπικαλούμενον καὶ λέγοντα, κύριε Ἰησοῦ, δέξαι τὸ πνεῦμά μου. (60) θεὶς δὲ τὰ γόνατα ἔκραξεν φωνῇ μεγάλῃ· κύριε, μὴ στήσῃς αὐτοῖς τὴν ἁμαρτίαν ταύτην. καὶ τοῦτο εἰπὼν ἐκοιμήθη."[/i]

[i]Dz 7,59-60
"I kamienowali Szczepana, a on błagał i mówił: "Panie Jezusie, przyjmij ducha mego". (60) Potem, upadłszy na kolana, zawołał silnym głosem: "Jehowo, nie policz im tego grzechu". Kiedy to powiedział, zapadł w sen śmierci."



Mt 26,26
"Ἐσθιόντων δὲ αὐτῶν λαβὼν ὁ Ἰησοῦς ἄρτον καὶ εὐλογήσας ἔκλασεν καὶ δοὺς τοῖς μαθηταῖς εἶπεν· λάβετε φάγετε· τοῦτό ἐστιν τὸ σῶμά μου."

Mt 26,26
"Gdy jeszcze jedli, Jezus wziął chleb i pobłogosławiwszy, połamał go, a dając uczniom, rzekł: "Bierzcie, jedzcie. To oznacza moje ciało"."

Mamy dwa fałszerstwa, JackuJ: W Dz 7,60 dokonano podmiany słowa "pan" na "Jehowa", zaś w Mt 26,26 zamieniono "jest" na "oznacza".


Pt wrz 24, 2021 11:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Jacek.J napisał(a):
? A co mają te fragmenty do mojej uwagi o interpretacji?
Barney napisał(a):
Udowadniają, że Twoje twierdzenie:
Jacek J napisał(a):
Nie "fałszujemy" tekstów Biblii np. cytując jej fragment następnie głosząc własną jej interpretację i twierdząc że tego chce Bóg.
jest wierutną blagą.
Jacek.J napisał(a):
:))) równie dobrze możesz zacytować książkę telefoniczną i twierdzić że to dowód na fałszowanie Biblii ze strony ŚJ
Bardzo ładny przykład - typowego dla ŚJ -pójścia w zaparte :)
Tak samo czynicie gdy przypomni się o Waszych "przepowiedniach".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt wrz 24, 2021 2:52 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL