Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:49 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Chodzi o to, że żyjemy w świecie gdzie prawo stanowione można łatwo ominąć. Z tego powodu wciąż są nowe przepisy, które mają to ukrócić. W zakonie Chrystusowym nie da rady ominąć żadnego przykazania, bo nie jest to wyraźnie napisane. Tym się różni martwa litera od Ducha, który też jest jej źródłem.


Wt cze 29, 2021 6:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Dekalog nie jest wyraźnie zapisany w Biblii? Czego to się człowiek nie dowie...


Pt lip 02, 2021 6:40 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dekalog nie jest wyraźnie zapisany w Biblii? Czego to się człowiek nie dowie...
Wyraźnie a mimo wszystko jest omijany.
No popatrz, na stare lata...na co nam przyszło :D


Pt lip 02, 2021 7:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
1antyk napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dekalog nie jest wyraźnie zapisany w Biblii? Czego to się człowiek nie dowie...
Wyraźnie a mimo wszystko jest omijany.

Sam sobie zaprzeczasz. Przed chwilą twierdziłeś, że "w zakonie Chrystusowym nie da rady ominąć żadnego przykazania, bo nie jest to wyraźnie napisane", a teraz przyznajesz, że Przykazania jednak są wyraźnie zapisane, a w dodatku omijane.
To w końcu jak to jest?


Pt lip 02, 2021 7:29 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Bo mylisz dwie rzeczy i mieszasz ze sobą sugerując nieładnie że to czynię.
Poprzednio pisałem o zwykłym prawie i że można go ominąć (ST). I nie mów mi że nie? Można też wymigać się z kary (normalne prawo). Zakonu Chrystusa nie ominiesz, jeśli będziesz w Nim, żył. Jeśli to zrobisz... mogiła i tyle. Dlatego nie da rady Go ominąć.
Inaczej czytasz to co piszę. Co mnie nie dziwi.


Pt lip 02, 2021 7:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
1antyk napisał(a):
Inaczej czytasz to co piszę. Co mnie nie dziwi.

Czytam dokładnie to, co piszesz, bo przeważnie tworzysz bełkot i ciężko zrozumieć Twoje wypowiedzi. :D

Ad rem:
1antyk napisał(a):
Poprzednio pisałem o zwykłym prawie i że można go ominąć (ST).

Nie widzę tego w tym tekście, do którego się odnosiłem (pogrubienie i podkreślenie moje):
1antyk napisał(a):
W zakonie Chrystusowym nie da rady ominąć żadnego przykazania, bo nie jest to wyraźnie napisane.

To jest o przykazaniach i do tego się odniosłem wskazując na to, że Przykazania są wyraźnie zapisane w Biblii, co ostatecznie potwierdziłeś i wskazałeś, że są omijane.

Sam więc sobie zaprzeczyłeś i nie próbuj teraz odwracać kota ogonem, że chodziło Ci o "zwykłe prawo" ST, skoro jak wół w Twojej wypowiedzi stoi słowo "przykazania".
Q.E.D.

Powtarzam pytanie:
To w końcu jak to jest: Są li przykazania w "zakonie Chrystusa" wyraźnie zapisane i omijane, czy też "nie da rady ominąć żadnego" ponieważ "nie jest to wyraźnie zapisane"?


Pt lip 02, 2021 7:56 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Cytuj:
Czytam dokładnie to, co piszesz, bo przeważnie tworzysz bełkot i ciężko zrozumieć Twoje wypowiedzi. :D
Wiem o tym. Ludzie w bardzo prostych sprawach nie mogą się zrozumieć?

Cytuj:
To jest o przykazaniach i do tego się odniosłem wskazując na to, że Przykazania są wyraźnie zapisane w Biblii, co ostatecznie potwierdziłeś i wskazałeś, że są omijane.
Owszem. Problem w tym żeś jedynie czepliwy. Nie chcesz zrozumieć a chcesz jedynie wykazać błąd. Chcesz porozmawiać? Proszę. A jak chcesz bym coś udowodnił, to sam sobie skacz ze skały.

Cytuj:
Powtarzam pytanie:
To w końcu jak to jest: Są li przykazania w "zakonie Chrystusa" wyraźnie zapisane i omijane, czy też "nie da rady ominąć żadnego" ponieważ "nie jest to wyraźnie zapisane"?

Napisałem:
Cytuj:
Chodzi o to, że żyjemy w świecie gdzie prawo stanowione można łatwo ominąć. Z tego powodu wciąż są nowe przepisy, które mają to ukrócić.

Piszę tu o zwykłym prawie jak np kodeks karny podobny do prawa ze ST, które są omijane. Czy to jest zrozumiałe?
Cytuj:
W zakonie Chrystusowym nie da rady ominąć żadnego przykazania, bo nie jest to wyraźnie napisane.
Chodzi o to że w Zakonie Chrystusowym nie musi być wyraźnie coś napisane abyś był przestępcą wobec tego Prawa. Inaczej mówiąc będziesz np. kradł, to w zakonie opartym na Miłości, też jesteś przestępcą, a nie jest to wypisane w punktach czy paragrafach
Czyli można ominąć. Jednak sąd będzie Boga. Zmartwychwstanie jest na sąd. Wtedy okaże się, że mimo słabości litery i doczesnego prawa, czeka kogoś kara. Dlatego: tak naprawdę nie da się ominąć Zakonu Chrystusa.


Pt lip 02, 2021 9:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Albo masz własną "Biblię", albo nigdy nie czytałeś Pisma Świętego, skoro przegapiłeś, że jest w nim zawarta nauka, iż chrześcijan obowiązują przykazania Dekalogu.


So lip 03, 2021 8:49 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Witaj Yarpen po przerwie.
Może tylko pare słów o 1antyk. Na początku wszedł i ustawił sobie ze jest z religii niechrześcijańskiej. Jak go usunąłem z działów chrześcijańskich to nagle stal się chrześcijaninem biblijnym. A obecnie ma status nie chce podawać.
W jego pisaninie jest taki bełkot ze w zasadzie nie wiadomo o co mu chodzi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lip 03, 2021 10:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Nie logowałem się, ale na forum zaglądałem, więc dzieła 1antyka znam. Nie wszystkie, ale sporo. Rozplątywanie tekstów tego usera jest ciekawe, bo, jak widać, sam sobie zaprzecza. :D


So lip 03, 2021 11:07 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Albo masz własną "Biblię", albo nigdy nie czytałeś Pisma Świętego, skoro przegapiłeś, że jest w nim zawarta nauka, iż chrześcijan obowiązują przykazania Dekalogu.

To chyba nie doczytałeś, że kto wypełnia dwa przykazania wypełnia cały zakon.

Czego dotyczy 2 przykazanie?
Cytuj:
1 Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.
2 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Kiedy muzułmanie mówią: Alach jest wielki, też łamią 2. Słowo "wielki" bardzo go umniejsza.

Ale to moje zdanko.


So lip 03, 2021 6:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
1antyk napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Albo masz własną "Biblię", albo nigdy nie czytałeś Pisma Świętego, skoro przegapiłeś, że jest w nim zawarta nauka, iż chrześcijan obowiązują przykazania Dekalogu.

To chyba nie doczytałeś, że kto wypełnia dwa przykazania wypełnia cały zakon.

Sęk w tym, że właśnie czegoś takiego nie przeczytałem. Pewnie dlatego, że Chrystus tego nie powiedział, więc żaden z Ewangelistów takich słów nie zapisał. :D

Cytuj:
Czego dotyczy 2 przykazanie?
Cytuj:
1 Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.
2 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Uprzejmie poproszę najpierw o wskazanie fragmentu Pisma Świętego, w którym mamy zapisaną informację, że Wj 20,3/Pwt 5,7 to pierwsze, a Wj 20,4-6/Pwt 5,8-10 to drugie z przykazań, a dopiero jak już to zrobisz, to wtedy pogadamy o tym, czego dotyczy drugie ze "słów" Dekalogu.


So lip 03, 2021 6:18 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Wybacz nie wskażę Ci, bo i tak nie zobaczysz. Ale czy mogę prosić Ojca abyś zobaczył?


So lip 03, 2021 7:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Baju, baju, będzie wiosna. Nie wskażesz, bo taki fragment Biblii, podający jak podzielić Wj 20,2-17/Pwt 5,6-21 na Dziesięć Przykazań, po prostu nie istnieje, z czego doskonale zdajesz sobie sprawę. Daruj więc sobie ucieczki w "będę prosił Ojca abyś zobaczył", bo na to kłamstwo nabierasz tylko siebie.

Wracając do tego, co pominąłeś:

Możesz wyjaśnić dlaczego przypisałeś Chrystusowi słowa, których nie powiedział, iż "kto wypełnia dwa przykazania [miłości] wypełnia cały zakon"?


So lip 03, 2021 7:22 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego Kościół Katolicki wyrzucił drugie przykazanie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Baju, baju, będzie wiosna. Nie wskażesz, bo taki fragment Biblii, podający jak podzielić Wj 20,2-17/Pwt 5,6-21 na Dziesięć Przykazań, po prostu nie istnieje, z czego doskonale zdajesz sobie sprawę. Daruj więc sobie ucieczki w "będę prosił Ojca abyś zobaczył", bo na to kłamstwo nabierasz tylko siebie.

Wracając do tego, co pominąłeś:

Możesz wyjaśnić dlaczego przypisałeś Chrystusowi słowa, których nie powiedział, iż "kto wypełnia dwa przykazania [miłości] wypełnia cały zakon"?


Miłujcie się nawzajem, bo po tym nas poznać. itp... Napisałem to swoimi słowami.


So lip 03, 2021 7:38 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL