Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:05 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 80  Następna strona
 Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
lubczyk napisał(a):
Wespecjan, a czy w ogóle szanujesz jakiegoś papieża bo może żaden Ci nie pasuje i tak naprawdę sam chciałbyś być sterem i okrętem dla siebie i może tu jest problem. Ja szanuję i lubię wszystkich papieży choć może jednych mniej innych bardziej, ale do żadnego się nie przywiązuję jakoś szczególnie.
Ale kto to jest papież? Ktoś kto jest namiestnikiem Chrystusa na Ziemi a nie diabłem, który:
1. Radzi do grzechu
2. Rozkazuje drugiemu grzeszyć
3. Zezwala na grzech drugiego
4. Pobudza do grzechu
5. Pochwala grzech drugiego
6. Milczy na grzech cudzy
7. Nie kara grzechu
8. Pomaga do grzechu
9. Uniewinnia grzech cudzy
Chrystus powiedział "Ja jestem dobrym pasterzem" a dobry pasterz nie popełnia grzechów cudzych.

Nie wiem kto w was wyrobił poczucie, że papież jest z nadania administracyjnego, które jest ponad wszystko. A co z funkcją papieża, którą jest bycie przede wszystkim pierwszym Apostołem? I jeśli tej funkcji zaprzecza albo nie spełnia, to jest na to ustęp w Piśmie Świętym: "Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"


Wt cze 29, 2021 11:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
witoldm napisał(a):
Czy nie lepiej zamiast obmawiać tu papierza, napisać do niego.
Witold na litość Boską, papieża a nie papierza.
witoldm napisał(a):
Z zapytaniem motywacji tych zachowań? Jest przecież i taki zapis w biblii.
Jeśli jest ktoś bez grzechu, niech rzuci kamieniem w tą nierządnicę.
A co powiedział Chrystus do nierządnicy? "Jesteś dzieckiem Bożym, będę ci towarzyszył w tym co robisz"? Czy co innego powiedział.

lubczyk napisał(a):
Część katolików powraca teraz radośnie do Kościoła po latach nieobecności w Kościele z powodu surowego i nudnego nauczania słysząc nauczanie o miłosierdziu bez granic
No ciekawe gdzie się to tak dzieje.


Wt cze 29, 2021 11:55 am
Zobacz profil
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Czy jasno i wyraźnie powiedźał papież, że jakiś grzechpochwala. A samo pochwalenie kapłana, który zajął się danym, czy daną grupą grzeszników. To uważasz że jest popieraniem grzechu, a może to najtrudniejsze zadanie, wyprowadzenia z grzechu ich? Mając zaufanie do danego kapłana że to potrafi, można go nawet za to pochwalić.
To podstawa myślenia w dobrej woli.


Wt cze 29, 2021 12:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Czyli Wespecjanie uważasz, że jadanie i picie z grzesznikami jest złe?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt cze 29, 2021 12:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan, myślałam o tych którzy słuchali nauczania papieża Jana Pawła II, ale nie stosowali a teraz są gorliwymi katolikami gdy jest papież Franciszek, ale może faktycznie nie jest ich zbyt dużo.
Co do cytatu św. Pawła który tu przyyaczasz na poparcie swoich poglądów to nie wiem gdzie widzisz różnicę w nauczaniu Kościoła, który głosi Ewangelię. Św. Paweł głosił miłosierdzie dla pogan i papież Franciszek to robi właśnie co św. Paweł i właśnie w tym liście który przytaczasz do jakiegoś Martina więc nie wiem co tam wyczytujesz innego albo co sobie dopowiadasz.


Wt cze 29, 2021 12:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
witoldm napisał(a):
Czy jasno i wyraźnie powiedźał papież, że jakiś grzechpochwala. A samo pochwalenie kapłana, który zajął się danym, czy daną grupą grzeszników. To uważasz że jest popieraniem grzechu
Tak, uważam że jest to popieranie, tolerowanie grzechu, bo James Martin nie potępia sodomii a wręcz przeciwnie.

PeterW napisał(a):
Czyli Wespecjanie uważasz, że jadanie i picie z grzesznikami jest złe?
Tylko wtedy gdy ich grzechy się przemilcza, toleruje, akceptuje czy wręcz pochwala. Chrystus zasiadał z grzesznikami by ich zmieniać. Ale przebywanie z grzesznikami dla samego przebywania jest odradzane w Piśmie Świętym:
"Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku." 1Kor 5, 11
"Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo"2 Kor 6,14

lubczyk napisał(a):
Wespecjan, myślałam o tych którzy słuchali nauczania papieża Jana Pawła II, ale nie stosowali a teraz są gorliwymi katolikami gdy jest papież Franciszek, ale może faktycznie nie jest ich zbyt dużo.
Co do cytatu św. Pawła który tu przyyaczasz na poparcie swoich poglądów to nie wiem gdzie widzisz różnicę w nauczaniu Kościoła, który głosi Ewangelię. Św. Paweł głosił miłosierdzie dla pogan i papież Franciszek to robi właśnie co św. Paweł i właśnie w tym liście który przytaczasz do jakiegoś Martina więc nie wiem co tam wyczytujesz innego albo co sobie dopowiadasz.

J. Martin to jezuita, znany z tego że pracuje od dołu nad zmianą stanowiska Kościoła wobec sodomii, ku akceptacji. On nie pracuje nad zmianą sodomitów ich życia, by się wyrzekli grzechu, ale odwrotnie, by ich grzech przestał być grzechem w Kościele. Franciszek chwali jego "apostolat" taki jaki jest, to widać wyraźnie z listu.

Odnośnie JPII, że ludzie go nie słuchali, to całkiem osobna rozmowa, polski katolicyzm uważam, że jest bardzo płytki, znikomy procent nominalnych katolików orientuje się w ogóle w katolickich zasadach, kult JPII w Polsce uważam był balsamem na polskie kompleksy niższości, które światowej sławy Polak, król, zaleczał.


Wt cze 29, 2021 12:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał(a):
PeterW napisał(a):
Czyli Wespecjanie uważasz, że jadanie i picie z grzesznikami jest złe?
Tylko wtedy gdy ich grzechy się przemilcza, toleruje, akceptuje czy wręcz pochwala. Chrystus zasiadał z grzesznikami by ich zmieniać. Ale przebywanie z grzesznikami dla samego przebywania jest odradzane w Piśmie Świętym


Acha..

No jakby tu.. 19 Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: "Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników".
Czy w czasach Jezusa byłbyś tymi "onymi"? Oni przecież tylko widzieli to że Jezus chleje i obżera się w towarzystwie patologii..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt cze 29, 2021 12:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
PeterW napisał(a):

Acha..

No jakby tu.. 19 Przyszedł Syn Człowieczy: je i pije. a oni mówią: "Oto żarłok i pijak, przyjaciel celników i grzeszników".
Czy w czasach Jezusa byłbyś tymi "onymi"? Oni przecież tylko widzieli to że Jezus chleje i obżera się w towarzystwie patologii..
Przecież już powyżej wyjaśniłem.
-----------------
Zapewne wierzysz w intencje J. Martina takie, że on potępia sodomię i chce wyprowadzić z niej tych ludzi. To mi chcesz powiedzieć pomiędzy wierszami?


Wt cze 29, 2021 12:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan, skąd wiesz że metody Martina nie doprowadzą ostatecznie do celu i nawrócenia tych ludzi przecież św. Paweł w nauce do pogan nie stawiał ich od razu do pionu że mają natychmiast wyjść z grzechu tylko zakładamy, że to był jakiś proces i zanim pojęli o co chodzi to jakiś czas jeszcze ......grzeszyli, ale przede wszystkim stawiał na Jezusa, tłumacząc im jak On cierpiał za to że oni grzeszą to chciał przez to pokazać aby sami doszli do związku przyczynowo-skutkowego między Jego cierpieniem dobrowolnym, a ich grzechem i wyciągnęli dla siebie wnioski.
Moim zdaniem problem leży zupełnie gdzie indziej. Dlaczego nauka św. Pawła nie wydaje dzisiaj swoich owoców i dlaczego ja czy ty nadal grzeszymy i nie możemy porzucić grzechów i na to pytanie należy szukać odpowiedzi a nie co inni ludzie robią i do kogo piszą jakie listy. Przyznam że jeszcze nie znalazłam odpowiedzi ale już widzę że problem to jest we mnie a nie w Kościele.


Wt cze 29, 2021 1:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
https://religionnews.com/2017/06/06/this-top-vatican-official-is-quietly-moving-catholics-toward-lgbt-inclusion/

James Martin SJ udzielił takiej odpowiedzi na pytanie dotyczące ujęcia aktów homoseksualnych w Katechizmie:

Cytuj:
The Catechism of the Catholic Church teaches that “homosexual acts are intrinsically disordered.” Do you affirm and agree with this teaching and language?

I’m no theologian, but I would say that some of the language used in the catechism on that topic needs to be updated, given what we know now about homosexuality. Earlier, for example, the catechism says that the homosexual orientation is itself “objectively disordered.” But, as I say in the book, saying that one of the deepest parts of a person — the part that gives and receives love — is disordered is needlessly hurtful. A few weeks ago, I met an Italian theologian who suggested the phrase “differently ordered” might convey that idea more pastorally.


Pomimo zapewnień jezuity, że zgadza się z nauczaniem Kościoła na temat homoseksualizmu, raczej on sam popiera określanie aktów homoseksualnych jako "inaczej ukierunkowanych". Czyli wydaje się, że chce, by ludzie nie kojarzyli tych aktów z grzechem tylko z inną formą wyrażania miłości.


Wt cze 29, 2021 1:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Jeszcze może warto spojrzeć na film Q&A z Jamesem Martinem SJ. https://www.youtube.com/watch?v=nCqIKKrvzvQ. Wydaje się, że on chce przyprowadzić osoby homoseksualne do Kościoła bez skupiania się na temacie czystości. To zadanie zostawia innym.


Wt cze 29, 2021 1:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Brandeisbluesky napisał(a):
Jeszcze może warto spojrzeć na film Q&A z Jamesem Martinem SJ. https://www.youtube.com/watch?v=nCqIKKrvzvQ. Wydaje się, że on chce przyprowadzić osoby homoseksualne do Kościoła bez skupiania się na temacie czystości. To zadanie zostawia innym.

To coś jak przyprowadzenie złodzieja do Kościoła bez skupiania się na porzucaniu procederu, którym się para.
To jest komedia.
Brandeisbluesky napisał(a):
Czyli wydaje się, że chce, by ludzie nie kojarzyli tych aktów z grzechem tylko z inną formą wyrażania miłości.
Sam jest zapewne homoseksualistą, a z tym wyborem wiąże się ściśle osobowość narcystyczna. Narcyz zawsze chce naginać rzeczywistość i świat do swoich przekonań, pragnień i żądz.


Ostatnio edytowano Wt cze 29, 2021 2:01 pm przez Wespecjan, łącznie edytowano 1 raz



Wt cze 29, 2021 1:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
.


Wt cze 29, 2021 2:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
lubczyk napisał(a):
Wespecjan, skąd wiesz że metody Martina nie doprowadzą ostatecznie do celu i nawrócenia tych ludzi
Stąd wiem, bo on nie chce nawrócić homoseksualistów na Kościół tylko "nawrócić" Kościół na homoseksualizm.

lubczyk napisał(a):
Moim zdaniem problem leży zupełnie gdzie indziej. Dlaczego nauka św. Pawła nie wydaje dzisiaj swoich owoców i dlaczego ja czy ty nadal grzeszymy i nie możemy porzucić grzechów i na to pytanie należy szukać odpowiedzi a nie co inni ludzie robią i do kogo piszą jakie listy. Przyznam że jeszcze nie znalazłam odpowiedzi ale już widzę że problem to jest we mnie a nie w Kościele.

Wychodzenie z grzechów jest trudne, a kiedy instytucja czyli Kościół, zobowiązana do nazywania grzechów i pomaganiu z ich wychodzenia w osobie głównego administratora pochwala ludzi, którzy zaprzeczają grzechowi zaliczanemu do jednych z najgorszych (bo negującego projekt Boga), to traci się tą pomoc. Pójdziesz do takiego księdza do spowiedzi, wyznasz grzechy on ci powie że to wcale nie są grzechy. Umrzesz i znajdziesz się w bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Wobec tej degrengolady urzędu nauczycielskiego Kościoła, katolik jest zmuszony szukać zasad katolicyzmu na własną rękę poprzez studium osobiste z dogamtyki, nauki o moralności i zasad życia katolickiego. Teraz iść do dowolnego księdza na spowiedź czy na kazanie, rekolekcje i nie pilnować go w tym co mówi i naucza, by się nie zatruć trucizną która on już uwewnętrznił i rozprowadza mieszając ją ze zdrową nauką - jest rzadkie, choć można je w pewnych miejscach znaleźć.


Wt cze 29, 2021 2:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan wszystko zależy od ciebie. Tak się niestety nie wytłumaczysz że ksiądz jest winien tego że ty nie możesz wyjść z grzechu, to dziecinada. Dziś można wybierać księdza bo takie są czasy. Jak można pójść do księdza który usprawiedliwi to można pójść do takiego który skarci za grzech wystarczy poszukać dla chcącego nic trudnego. Kluczem tu jest chcenie, ale widzę że nie rozumiesz problemu albo udajesz , że nie rozumiesz więc zostawiam cię z twoimi przemyśleniami bo ja innych rad potrzebuję akurat niż szukać winy w Kościele i uciekać od prawdy.


Wt cze 29, 2021 2:35 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 80  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL