Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 2:05 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 80  Następna strona
 Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Barney napisał(a):
Doskonale wiadomo gdzie jest Kosciół - tam gdzie Piotr.
Piotr nie głosi herezji.
Barney napisał(a):
Luter też twierdził że to on jest "prawdziwym Kościołem".
Luter = posoborowie.
Arcybiskup Lefebvre żadnych nowinek nie wprowadzał.

Barney napisał(a):
Nieadekwatne.
Paweł zniechęcał do przyjmowania Komunii Świętej niegodnie - a jak przeczytasz parę zdań wcześniej i później, to nie będziesz miał wątpliwości, ze nie komunikował do ust wiernych.
Mi nie wcale nie chodzi czy do ust czy do rąk. Ty zachęcasz do jak najczęstszego przystępowania do Komunii a jeśli tak robisz, tym samym zachęcasz do większej ilości przypadków niegodnego przystępowania, bo to do tego się sprowadza, jak na "Zachodzie". Lepiej rzadziej a godnie, dlatego Kościół ustanowił minimum nie raz na tydzień, tylko raz na rok, na Wielkanoc. Przystępowanie do Komunii bez właściwego oczyszczenia i usposobienia jest gorsze niż nie przystępowanie w ogóle, to właśnie mówił Św Paweł a i jest ewangeliczny przykład na to co się dzieje z człowiekiem po przyjęciu Komunii przez osobę z brudami we wnętrzu: "wziął i podał Judaszowi, synowi Szymona Iskarioty A po spożyciu kawałka [chleba] wszedł w niego szatan."

Barney napisał(a):
To teraz ŻĄDAM, abyś zacytował, gdzie coś takiego proponowałem. W przeciwnym wypadku zgłaszam OSZCZERSTWO do moderacji.
Zgłaszaj sobie, to już uzasadniałem https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.p ... 7#p1194767


Wt cze 01, 2021 8:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Anawim napisał(a):

(Usunięto fragment post gdyż naruszał regulamin-J) ceremonii i nie byłaby gorsza jej istota. I słusznie.
Tylko chyba tutaj nikt nie neguje istoty Mszy. Chodzi o to, ze sposób sprawowania moze być lepszy i gorszy. A to zależy od wielu czynników, w tym od formy rytu.
Jego myślenie jest analogiczne do myślenia protestanckiego, bo protestanci wierzą, że wystarczy "uwierzyć w Chrystusa" i wszystko jest załatwione, bez uczynków, a on wierzy, że wystarczy "zrobić ważną konsekrację" i wszystko jest OK, reszta to "trzeciorzędna dekoracja" czyli liturgia.

Kiedyś się kłócił ze moim tekstem kiedy podważałem priorytety episkopatu w którym stwierdzili że "homilie maja być w atrakcyjnej formie", wtedy polemizował że powinny być. Więc teraz obracam jego słowa przeciw niemu: po co forma do głoszenia Słowa, to tylko "trzeciorzędne dekoracje".

Wystarczy przeczytać paragraf z Biblii i powinno w ludziach zaskoczyć tak jak wystarczy wg niego zrobić ważną konsekrację i już "msza zaskoczy".


Wt cze 01, 2021 8:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan dość obrażania. Masz czas do jutra rano na przedstawienie dowodów lub przeproszenie Barneya. W innym wypadku dostaniesz ostrzeżenie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt cze 01, 2021 9:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał(a):
Mi nie wcale nie chodzi czy do ust czy do rąk. Ty zachęcasz do jak najczęstszego przystępowania do Komunii a jeśli tak robisz, tym samym zachęcasz do większej ilości przypadków niegodnego przystępowania, bo to do tego się sprowadza, jak na "Zachodzie".
No jasne, bo przecież celem Eucharystii nie jest uczestnictwo w Jedynej Ofierze Chrystusa i Komunia z Nim. Celem Mszy Świętej jest, jak wiadomo, brak uchybień liturgicznych za wszelką cenę.
Zatem - wg Twojej recepty lepiej jak najrzadziej przystępować, bo wtedy jest mniejsze zagrożenie uchybień. Najlepiej to pewnie w ogóle zaniechac komunikowania - "cel" liturgii będzie wypełniony.
Czy Ty chłopie myślisz czasem, co piszesz?!

Cytuj:
Barney napisał(a):
To teraz ŻĄDAM, abyś zacytował, gdzie coś takiego proponowałem. W przeciwnym wypadku zgłaszam OSZCZERSTWO do moderacji.
Zgłaszaj sobie, to już uzasadniałem https://dyskusje.katolik.pl/viewtopic.p ... 7#p1194767
Nie na temat. Wypowiedziałeś oszczerstwo.
Człowiek uczciwy przeprasza albo uzasadnia. Człowiek nieuczciwy robi z gęby cholewę i chlapie ozorem, a potem się wymiguje.
Zastanów się, czy chcesz być uczciwy.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt cze 01, 2021 9:43 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
(Ciach offtop i komentowanie decyzji moderatora. Kolejny skończy się ostrzeżeniem. Jest specjalny temat do uwag -J)


Wt cze 01, 2021 9:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Każdy pomówiony. DLa Twojej wiadomości: pomawiający nie może.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt cze 01, 2021 11:01 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Anawim napisał(a):
(Ciach szczyt chamstwa i próba dyskwalifikacji przez oczernianie i ostrzeżenie -J) ceremonii i nie byłaby gorsza jej istota. I słusznie.

A to heca. Jakie oczernianie? Jestem pewien, że Barney się zgadza z tym, co napisałem.

Barney, czy jeśli ksiądz katolicki zostanie satanistą i odprawi ważną Mszę tj. z intencją czynienia tego, co czyni Kościół - czy istota Mszy będzie gorsza? Nie dokona się?


Śr cze 02, 2021 7:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Barney napisał(a):
Człowiek uczciwy przeprasza albo uzasadnia. Człowiek nieuczciwy robi z gęby cholewę i chlapie ozorem, a potem się wymiguje.
Zastanów się, czy chcesz być uczciwy.

Nie mam absolutnie nic do dodania, mój wywód był czytelny:
Wespecjan napisał(a):
---------------------
Pokłosiem tej ideologii, jakoby sakramenty można bezkarnie oderwać od liturgii, "bo to działa tak czy siak", jest rozdawanie Komunii cudzołożnikom, protestantom, publicznym gorszycielom, homoseksualistom etc., w ramach idei, że to nie oni mają podejść do Komunii czyści, ale że to Komunia oczyści ich po przyjęciu.

To jest dopiero magiczne myślenie.

Wespecjan napisał(a):
Byle jak, byle komu - dwie siostry.


Barney napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Mi nie wcale nie chodzi czy do ust czy do rąk. Ty zachęcasz do jak najczęstszego przystępowania do Komunii a jeśli tak robisz, tym samym zachęcasz do większej ilości przypadków niegodnego przystępowania, bo to do tego się sprowadza, jak na "Zachodzie".
No jasne, bo przecież celem Eucharystii nie jest uczestnictwo w Jedynej Ofierze Chrystusa i Komunia z Nim. Celem Mszy Świętej jest, jak wiadomo, brak uchybień liturgicznych za wszelką cenę.
Zatem - wg Twojej recepty lepiej jak najrzadziej przystępować, bo wtedy jest mniejsze zagrożenie uchybień. Najlepiej to pewnie w ogóle zaniechac komunikowania - "cel" liturgii będzie wypełniony.
Czy Ty chłopie myślisz czasem, co piszesz?!

"KKK 1417 Kościół żywo poleca wiernym, by przyjmowali Komunię świętą, gdy uczestniczą w sprawowaniu celebracji Eucharystii. Zobowiązuje ich do tego przynajmniej raz w roku."


Śr cze 02, 2021 9:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Przypisałeś w kontekście mojej wypowiedzi następujące poglądy:
Wespecjan napisał(a):
rozdawanie Komunii cudzołożnikom, protestantom, publicznym gorszycielom, homoseksualistom etc., w ramach idei, że to nie oni mają podejść do Komunii czyści, ale że to Komunia oczyści ich po przyjęciu.

To jest dopiero magiczne myślenie.
ŻĄDAM, abyś albo zacytował, gdzie coś takiego proponowałem, albo przeprosił.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr cze 02, 2021 4:12 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Barney a mógłbyś się odnieść do poglądu o istocie Mszy odprawionej przez księdza satanistę? Nie lubię gdy mi ktoś zarzuca oczernianie publicznie.


Pn cze 07, 2021 4:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Ale do czego mam się odnieść konkretnie?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn cze 07, 2021 9:23 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Barney napisał(a):
Przypisałeś w kontekście mojej wypowiedzi następujące poglądy:
Wespecjan napisał(a):
rozdawanie Komunii cudzołożnikom, protestantom, publicznym gorszycielom, homoseksualistom etc., w ramach idei, że to nie oni mają podejść do Komunii czyści, ale że to Komunia oczyści ich po przyjęciu.

To jest dopiero magiczne myślenie.
ŻĄDAM, abyś albo zacytował, gdzie coś takiego proponowałem, albo przeprosił.

Powiem tak: Wespecjan albo udowodnisz to co zarzuciłeś Barneyowi albo odwołasz swoje kłamstwa. Brak reakcji będzie skutkował zakazem pisania w tym wątku.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt cze 08, 2021 7:34 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Barney napisał(a):
Ale do czego mam się odnieść konkretnie?

Napisałem, że jak ksiądz katolicki w trakcie satanistycznej celebracji będzie sprawował ważną Mszę Świętą, to Twoim zdaniem istota tej Mszy nie będzie gorsza. Zostało to uznane za oczernianie Ciebie, a nie sądzę, byś miał inny pogląd.


Wt cze 08, 2021 9:09 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16895
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Satanistyczna celebracja to zwracanie się do boga Szatana. To modlitwy kierowane do Szatana. Co ma z tym Bóg wspólnego? Odpowie ten do kogo kierowane są prośby. Potrzeba więc gotowych konsekrowanych hostii, by je sprofanować.
Nawet, gdy odmawiasz modlitwę Pańską to możesz modlić się do szatana, bo w życiu on jest twoim panem. Kiedyś to przywoływał jako naukę seminaryjną śp. o.W.Zatorski. Uważajcie, do kogo się modlicie! Uważanie się za takiego czy innego katolika to za mało.


Wt cze 08, 2021 9:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Jockey napisał(a):

Powiem tak: Wespecjan albo udowodnisz to co zarzuciłeś Barneyowi albo odwołasz swoje kłamstwa. Brak reakcji będzie skutkował zakazem pisania w tym wątku.

Ale w takim wypadku gdy przeproszę, albo udowodnię, lub nie, to czy wycofasz ostrzeżenie, bo Ne bis in idem (Nie kara się dw razy za tą samą sprawę)?


Wt cze 08, 2021 9:49 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 80  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 194 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL