Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:09 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 76, 77, 78, 79, 80  Następna strona
 Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
TS7 napisał(a):
Ale o które to prawa/przykazania konkretnie chodzi, które musiał wypełniać Jezus, aby mógł powiedzieć, że jest bez grzechu?

Żadne. W Mt 5,17 nie chodzi o wykonywanie przepisów prawa. Słowo "wypełnić" ma też nieco inne znaczenie.

Cytuj:
Czy mam rozumieć, że Jezus, Maryja, Józef i wszyscy Apostołowie uczestniczyli w tych świętach?

Sprawdź, kiedy te święta zostały wprowadzone, a będziesz miał odpowiedź.


Śr lip 28, 2021 7:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Ja mam pytanie, dlaczego w ramach ekumenizmu wszyscy polscy biskupi nie przejdą na np prawosławie? To by doprowadziło ogromna rzeszę Kościoła do jedności. Przecież Ratiznger ogłosił że w prawosławiu działa prawdziwy Kościół Chrystusowy.
https://dyskusje.radiokatolik.pl/viewto ... 2#p1167531


Śr lip 28, 2021 10:53 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Po raz kolejny Wespecjan pochwalił się tym ze mówi o rzeczach o których nie ma pojęcia. Polecam zapoznać się z pojęciem ekumenizmu. Najlepiej zaczynajac od odpowiednich dokumentów katolickich.
http://ekumenizm.wiara.pl/files/old/eku ... nizmie.pdf

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 28, 2021 11:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał(a):
Ja mam pytanie, (...)

Zamiast zmieniać temat lepiej zabierz się za udowodnienie, że papież Franciszek jest heretykiem, albo, jak nie masz dowodów, za odszczekanie pomówienia i przeprosiny.


Śr lip 28, 2021 11:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Jockey napisał(a):
Po raz kolejny Wespecjan pochwalił się tym ze mówi o rzeczach o których nie ma pojęcia. Polecam zapoznać się z pojęciem ekumenizmu. Najlepiej zaczynajac od odpowiednich dokumentów katolickich.
http://ekumenizm.wiara.pl/files/old/eku ... nizmie.pdf

No ale dlaczego nie przejdą na prawosławie, skoro tam działa Kościół Chrystusowy wg oficjalnego Watykańskiego dokumentu i to jeszcze napisanego przez Kongregację Nauki Wiary, przez przyszłego papieża?

Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Ja mam pytanie, (...)

Zamiast zmieniać temat lepiej zabierz się za udowodnienie, że papież Franciszek jest heretykiem, albo, jak nie masz dowodów, za odszczekanie pomówienia i przeprosiny.
Dyskusje z tobą są niemożliwe bo zaprzeczasz faktom.


Śr lip 28, 2021 11:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Ja mam pytanie, (...)

Zamiast zmieniać temat lepiej zabierz się za udowodnienie, że papież Franciszek jest heretykiem, albo, jak nie masz dowodów, za odszczekanie pomówienia i przeprosiny.
Dyskusje z tobą są niemożliwe bo zaprzeczasz faktom.

Na ten moment jedynym faktem jest to, że Twój zarzut, jakoby papież zaprzeczył treści dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP, jest fałszywy.
Masz inne, tym razem prawdziwe dowody na to, że papież Franciszek jest heretykiem?


Śr lip 28, 2021 11:28 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Wespecjan napisał(a):
No ale dlaczego nie przejdą na prawosławie, skoro tam działa Kościół Chrystusowy wg oficjalnego Watykańskiego dokumentu i to jeszcze napisanego przez Kongregację Nauki Wiary, przez przyszłego papieża?

A dlaczego ty manipulujesz i wypowiadasz się w kwestiach o których nie masz pojęcia. Najpierw przeczytaj dekret o ekumenizmie. Masz link a potem dyskutuj a nie odwrotnie. W tej chwili jest to kolejna twoja manipulacje.
Wespecjan napisał(a):
Dyskusje z tobą są niemożliwe bo zaprzeczasz faktom.

Ponieważ Yarpen wymaga dowodów na postawione tezy. No straszna zbrodnia w dyskusjach bo ogranicza ci się wolność plucia na Kościół i papieża bez podania jakichkolwiek dowodów. Tez czekam na dowody lub odwołanie.
Hej obrońcy Wespecjana gdzie jesteście. Czy teraz tez będziecie bronili go od nazywania manipulatorem i kłamca? Szczególnie pisze do Aquariusa i Robura.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 28, 2021 11:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Co sądzicie o fakcie, że żydostwo cieszy się z likwidacji rozwoju Mszy tradycyjnej przez Watykan?

Pochwałę dla decyzji Watykanu wyraziła gazeta "Czas Izraela" oraz były przewodniczący żydowskiej organizacji walczącej z "antysemityzmem" Abraham Foxman, który powiedział i to cytat: "Dziękuję papieżowi Franciszkowi za ograniczenie Mszy Łacińskiej, która obrażała Żydów. Słowa się liczą jeśli chodzi o uprzedzenia."

I drugie pytanie: w która stronę pójdzie posoborowie po wytłumieniu w sobie tradycjonalistycznego skrzydła?


Śr lip 28, 2021 4:50 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Podobna sytuacja była gdy do abp. Lefebvre pisał premier Francji(żeby arcybiskup pogodził się z Watykanem) jakoś tak "Francja jako pierwsza córa Kościoła...", i wtedy żadna loża masońska nie protestowała. Rozumiesz? słowa premiera o pierwszej córze i żaden lewak nie protestuje. Te same loże z ogromną wściekłością likwidują takie rzeczy jak przydrożne figurki

Należy obecny pontyfikat przecierpieć. Być może Bóg doświadcza nas w ten sposób. Módlmy się o papieża zachowującego wiarę katolicką


Śr lip 28, 2021 5:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Suzuja napisał(a):
Podobna sytuacja była gdy do abp. Lefebvre pisał premier Francji(żeby arcybiskup pogodził się z Watykanem) jakoś tak "Francja jako pierwsza córa Kościoła...", i wtedy żadna loża masońska nie protestowała. Rozumiesz? słowa premiera o pierwszej córze i żaden lewak nie protestuje. Te same loże z ogromną wściekłością likwidują takie rzeczy jak przydrożne figurki
Hipokryzja to cecha faryzeuszy, to są nawet teraz synonimy w języku polskim. Najwięcej ostrych słów Pan Jezus wypowiedział wobec faryzeuszy.

Suzuja napisał(a):
Należy obecny pontyfikat przecierpieć. Być może Bóg doświadcza nas w ten sposób. Módlmy się o papieża zachowującego wiarę katolicką
Oczywiście, że dzisiejszy Watykan i kowidowy zamordyzm i ogłupienie to zbiorowa kara za nasze grzechy. Pozytywną rzeczą jest to że każdy może odpokutować za swoje grzechy i w ten sposób kara Boża mniej takich skruszonych pokutników dotknie. Tak więc trzeba opierać się zamordyzmowi i herezjom, ale tez trzeba pokutować za te cegiełki demoralizacji i zepsucia świata któreśmy sami dołożyli.


Śr lip 28, 2021 5:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Suzuja napisał(a):
Należy obecny pontyfikat przecierpieć. Być może Bóg doświadcza nas w ten sposób. Módlmy się o papieża zachowującego wiarę katolicką

To teraz udowodnij, że obecny papież tej wiary nie zachowuje, albo przeproś za pomówienie.


Śr lip 28, 2021 5:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Suzuja napisał(a):
Należy obecny pontyfikat przecierpieć. Być może Bóg doświadcza nas w ten sposób. Módlmy się o papieża zachowującego wiarę katolicką

To teraz udowodnij, że obecny papież tej wiary nie zachowuje, albo przeproś za pomówienie.
Przyjmij do wiadomości że większość tradycjonalistów uważa obecnego rezydenta na tronie Piotrowym łagodnie to ujmując, za "osobę mówiącą od rzeczy" na którą dobrotliwie nie zwraca się uwagi a wielu w tym ja, za świadomego, kompletnego heretyka i apostatę.
Weź to na klatę i przestań jęczeć domagając się dowodów, które są wokoło na wyciągnięcie ręki od 8 lat.


Śr lip 28, 2021 8:55 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Dość
Albo podacie konkrety albo odwołujcie albo polecą kary regulaminowe. Koniec z pluciem na papieża na katolickim forum.
Dotyczy Suzujai Wespecjana. Macie czas do jutra rano
.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 28, 2021 9:05 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Proszę bardzo

Dokument z Abu Zabi:
"Pluralizm i różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i języka są wyrazem mądrej woli Bożej, z jaką Bóg stworzył istoty ludzkie."

https://deon.pl/kosciol/serwis-papieski ... nia,508566

Ergo, Bóg stworzył różne religie i pragnie ich. Nie należy nikogo nawracać bo wszystkie religie pochodzą od Boga i są przez niego aprobowane

Jockey napisał(a):
Koniec z pluciem na papieża na katolickim forum.


Ale papież już może pluć na nas?


Śr lip 28, 2021 9:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Katolicki tradycjonalizm vs katolicyzm posoborowy
Jockey napisał(a):
Dość
Albo podacie konkrety albo odwołujcie albo polecą kary regulaminowe. Koniec z pluciem na papieża na katolickim forum.
Dotyczy Suzujai Wespecjana. Macie czas do jutra rano
.
Juz ci sypę z rękawa: Franciszek w dokumencie z Abu Dhabi stwierdził, że "Bóg chce różnorodności religii" czym zaprzeczył pragnieniu Pana Jezusa z J 10,16 o uczynieniu "jednej owczarni"; w liście do biskupów argentyńskich, potwierdził, że zezwala na Komunię dla rozwiedzionych cudzołożników tym samym albo "legalizując" cudzołóstwo wbrew Mt 19, 9, lub zachęcając do świętokradztwa wbrew 1Kor 11, 27; w dokumencie watykańskim z 2015 roku stwierdzono, że "Kościół katolicki nie prowadzi, ani nie popiera żadnej konkretnej instytucjonalnej pracy misyjnej skierowanej ku Żydom" - wbrew czytelnemu nakazowi Pana Jezusa z Mt 28, 19, a w grudniu 2018 roku na homilii do pracowników powiedział, że Najświętsza Maria Panna nie narodziła się świętą co jest już wprost zaprzeczeniem katolickiego dogmatu o niepokalanym poczęciu czyli o nabyciu świętości w chwili poczęcia przez Najświętszą Panienkę.


Śr lip 28, 2021 9:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 76, 77, 78, 79, 80  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL